Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Θέλει στρώσιμο ο SDK του Xbox, αυτά δεν στέκουν όταν έχεις πιο γρήγορο και CPU και GPU. 

Πέρα από το SDK, είναι πολύ περίεργο πάντως το SX να είναι πίσω σε performance. Και μόνο με brute force θα έπρεπε να είναι μπροστά ή τουλάχιστον στα ίσα.. 

Μου αρέσει που κράτησαν το UI σε 1080p και καλά για να έχουν ακόμα περισσότερους πόρους διαθέσιμους οι devs..

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Πέρα από το SDK, είναι πολύ περίεργο πάντως το SX να είναι πίσω σε performance. Και μόνο με brute force θα έπρεπε να είναι μπροστά ή τουλάχιστον στα ίσα.. 

Μου αρέσει που κράτησαν το UI σε 1080p και καλά για να έχουν ακόμα περισσότερους πόρους διαθέσιμους οι devs..

Τι θες να πεις πως είναι δυνατότερο μηχάνημα το ps5?

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μίλησα και με το chat της MS και όντως για την ώρα δεν υποστηρίζεται το streaming από SeX σε Windows 10. Μάλιστα μου είπε η φιλενάδα ότι δεν ξέρει καν αν θα υποστηριχθεί και στο μέλλον.

Μου είπε να μπω στο fan feedback του Xbox και να κάνω πρόταση αν με ενδιαφέρει το feature. :/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Μίλησα και με το chat της MS και όντως για την ώρα δεν υποστηρίζεται το streaming από SeX σε Windows 10. Μάλιστα μου είπε η φιλενάδα ότι δεν ξέρει καν αν θα υποστηριχθεί και στο μέλλον.

Μου είπε να μπω στο fan feedback του Xbox και να κάνω πρόταση αν με ενδιαφέρει το feature. 😕

Δεν τους ρώταγες και σε Mac OS τι θα γίνει ούτε remote play  δεν μπορουμε και αναγκαζομαστε να εχουμε  windows 10 bootcamp :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, dream21 said:

Δεν τους ρώταγες και σε Mac OS τι θα γίνει ούτε remote play  δεν μπορουμε και αναγκαζομαστε να εχουμε  windows 10 bootcamp :D 

Ξενέρωσα τη ζωή μου τώρα, θα δοκιμάσω με Bluestacks μπας και παίξει μέσω Android στο PC.

Το νόημα είναι να μπορείς να παίζεις παντού στο σπίτι, χωρίς να μετακομίζεις την κονσόλα, τι πρωτόγονα πράγματα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Ξενέρωσα τη ζωή μου τώρα, θα δοκιμάσω με Bluestacks μπας και παίξει μέσω Android στο PC.

Το νόημα είναι να μπορείς να παίζεις παντού στο σπίτι, χωρίς να μετακομίζεις την κονσόλα, τι πρωτόγονα πράγματα είναι αυτά.

Εγώ να δεις πόσο έχω ξενερώσει τι support έχω μιλήσει τίποτα τον χαβά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μίλησα και με το chat της MS και όντως για την ώρα δεν υποστηρίζεται το streaming από SeX σε Windows 10. Μάλιστα μου είπε η φιλενάδα ότι δεν ξέρει καν αν θα υποστηριχθεί και στο μέλλον.

Μου είπε να μπω στο fan feedback του Xbox και να κάνω πρόταση αν με ενδιαφέρει το feature. 😕

Δοκίμασε το παρακάτω:

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβγαλε ο Κοτσοβολος διαθεσιμοτητα για κανα 10 λεπτο σε 3 καταστηματα αλλα τωρα δειχνει εξαντλημενο για οποιον ισως ενδιαφερεται ας κανει κανα refresh τις επομενες ωρες μηπως μαζευουν τις ακυρωσεις σε τιποτα κεντρικες αποθηκες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη αλήθεια:

Διαβάζοντας comments που κοροϊδεύουν για τα 10fps drops των 2 δευτερολέπτων, ταυτόχρονα καταναλώνω games σε

  1. Direct 1440p output
  2. Έχοντας AMD FreeSync ON
  3. Μηδέν tearing
  4. 3.7 ms Input Lag οθόνης
  5. DLI σε Mouse/Keyboard
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Μεγάλη αλήθεια:

Διαβάζοντας comments που κοροϊδεύουν για τα 10fps drops των 2 δευτερολέπτων, ταυτόχρονα καταναλώνω games σε

  1. Direct 1440p output
  2. Έχοντας AMD FreeSync ON
  3. Μηδέν tearing
  4. 3.7 ms Input Lag οθόνης
  5. DLI σε Mouse/Keyboard

Βάλε ρε το εργαλείο σε καμία σοβαρή 4k HDR οθόνη και άσε τα 1440p, δλδ μόνος σου το υποβαθμίζεις συνδέοντας το εκεί, αφού είναι ικανό για 4k/60.

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, music_lover είπε

Βάλε ρε το εργαλείο σε καμία σοβαρή 4k HDR οθόνη και άσε τα 1440p, δλδ μόνος σου το υποβαθμίζεις συνδέοντας το εκεί, αφού είναι ικανό για 4k/60.

Μωρέ θα γίνει και αυτό κάποια στιγμή. Αλλά για πραγματικό HDR. Δηλαδή OLED.. Και HGIG. Το game που θα με αναγκάσει να ανοίξω το πορτοφόλι για OLED δεν έχει βρεθεί ακόμα, αλλά κάτι μου λέει οτι θα είναι το Next-gen version του Cyberpunk

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Μωρέ θα γίνει και αυτό κάποια στιγμή. Αλλά για πραγματικό HDR. Δηλαδή OLED.. Και HGIG. Το game που θα με αναγκάσει να ανοίξω το πορτοφόλι για OLED δεν έχει βρεθεί ακόμα, αλλά κάτι μου λέει οτι θα είναι το Next-gen version του Cyberpunk

Εγώ περιμένω Black Friday την CX, να δούμε πόσο θα πέσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...