Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, EuphangeL said:

Μωρέ θα γίνει και αυτό κάποια στιγμή. Αλλά για πραγματικό HDR. Δηλαδή OLED.. Και HGIG. Το game που θα με αναγκάσει να ανοίξω το πορτοφόλι για OLED δεν έχει βρεθεί ακόμα, αλλά κάτι μου λέει οτι θα είναι το Next-gen version του Cyberpunk

Βάζε στην άκρη 2 ευρώ τη μέρα, και σε 2μιση χρόνια που θα βγει όντως το παιχνίδι που θα αξίζει να πάρεις τη καλή τιβι, σκάστα :P εγώ αυτό κάνω, μέχρι τότε καλό και το 2k 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια γεμάτη βδομάδα την έχω την κονσόλα και δοκίμασα αρκετά παιχνίδια. Η κονσόλα είναι απίστευτη και δεν έτυχε να μου βγάλει προς το παρόν κανένα πρόβλημα. Το quick resume δε σωτήριο. Δεν θα μπορούσα να συνηθίσω χωρίς αυτό τώρα που το έμαθα. Και ακόμα είναι η αρχή. Πιστεύω οτι ειδικά για Xbox δεν είδαμε τίποτα ακόμα. Αν τώρα κάποιοι με βαθιά ψυχολογικά προβλήματα και κόμπλεξ αντλούν χαρά επειδή η κονσόλα τους παίζει δυο παιχνίδια ελάχιστα καλύτερα, μπράβο τους.  Εγώ χαίρομαι που με 3 ευρώ τον μήνα έχω τόσα παιχνίδια να παίξω δωρεάν στην καλύτερη κονσόλα που έχει βγει μέχρι στιγμής.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Εγώ περιμένω Black Friday την CX, να δούμε πόσο θα πέσει.

Και κανα €150 off να βγει καλή προσφορά θα είναι, με τη ζήτηση που θα εκτοξευτεί από το release των διαόλιων. Οι καινούριες OLED της LG πότε θα κυκλοφορήσουν; 2021? Αν ναι.. τότε μπορεί να μην πέσει ούτε ευρώ η CX

Μέσα μου έχω τον φόβο οτι αν ζήσω OLED HDR σε TV, δεν θα ξανακάτσω μπροστά σε τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, aeljim είπε

Μια γεμάτη βδομάδα την έχω την κονσόλα και δοκίμασα αρκετά παιχνίδια. Η κονσόλα είναι απίστευτη και δεν έτυχε να μου βγάλει προς το παρόν κανένα πρόβλημα. Το quick resume δε σωτήριο. Δεν θα μπορούσα να συνηθίσω χωρίς αυτό τώρα που το έμαθα. Και ακόμα είναι η αρχή. Πιστεύω οτι ειδικά για Xbox δεν είδαμε τίποτα ακόμα. Αν τώρα κάποιοι με βαθιά ψυχολογικά προβλήματα και κόμπλεξ αντλούν χαρά επειδή η κονσόλα τους παίζει δυο παιχνίδια ελάχιστα καλύτερα, μπράβο τους.  Εγώ χαίρομαι που με 3 ευρώ τον μήνα έχω τόσα παιχνίδια να παίξω δωρεάν στην καλύτερη κονσόλα που έχει βγει μέχρι στιγμής.

μα δεν μπορεις να παιξεις σπαιντερμαν 6 ωρες με 60 ευρω !!!!🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, EuphangeL είπε

Και κανα €150 off να βγει καλή προσφορά θα είναι, με τη ζήτηση που θα εκτοξευτεί από το release των διαόλιων. Οι καινούριες OLED της LG πότε θα κυκλοφορήσουν; 2021? Αν ναι.. τότε μπορεί να μην πέσει ούτε ευρώ η CX

Μέσα μου έχω τον φόβο οτι αν ζήσω OLED HDR σε TV, δεν θα ξανακάτσω μπροστά σε τίποτα άλλο.

Η τελευταία παράγραφος είναι πέρα για πέρα αληθινή, στο εγγυώμαι..

Οι νέες OLED έρχονται κάθε μέσα της άνοιξης αλλά σαν καινούργια μοντέλα θα κοστίζουν ακριβά για ένα 6μηνο τουλάχιστον. Τα υπάρχουσα μοντέλα θα πωλούνται μέχρι τότε. Γύρω στον Μάρτη με Απρίλη θα δεις και πτώσεις τιμών επιπέδου black friday στα τωρινά ώστε να φύγει το υπάρχον stock και να έρθουν τα νέα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Και κανα €150 off να βγει καλή προσφορά θα είναι, με τη ζήτηση που θα εκτοξευτεί από το release των διαόλιων. Οι καινούριες OLED της LG πότε θα κυκλοφορήσουν; 2021? Αν ναι.. τότε μπορεί να μην πέσει ούτε ευρώ η CX

Μέσα μου έχω τον φόβο οτι αν ζήσω OLED HDR σε TV, δεν θα ξανακάτσω μπροστά σε τίποτα άλλο.

Απριλιο κυκλοφορουν οι νεες σειρες παραδοσιακα. Αντε Μαϊο το 21 λογω Covid

11 λεπτά πριν, music_lover είπε

Εγώ περιμένω Black Friday την CX, να δούμε πόσο θα πέσει.

H 65'' πιστευω μπορει να βρεθει στα 1800.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, blasterdark86 είπε

μα δεν μπορεις να παιξεις σπαιντερμαν 6 ωρες με 60 ευρω !!!!🤪

Έχεις δίκιο, δεν μπορεί να παίξει spider-man με 60 ευρώ και μόλις το τελειώσει μετά από 6,άντε 8 ώρες να το πουλήσει στα 50, κουφό ε? Με 10 ευρουλάκια day1 AAA game. Ώρες ώρες απορώ πως σκέφτεστε.

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Έχεις δίκιο, δεν μπορεί να παίξει spider-man με 60 ευρώ και μόλις το τελειώσει μετά από 6,άντε 8 ώρες να το πουλήσει στα 50, κουφό ε? Με 10 ευρουλάκια day1 AAA game. Ώρες ώρες απορώ πως σκέφτεστε.

Γιατι να μπω σε αυτην την διαδικασια . Και στραγαλια να βγω να πουλησω καποιος θα παρει . Το επιχειρημα οτι το πουλας συνδεεται καπου με την τιμολόγιση  που βαζει η καθε εταιρια ??. Εσενα σου φαινεται ωραιο να δινεις 60 ευρω να παιζεις παιχνιδαρα και να τελειωνει αυθημερων ?? Απορω εσυ πως το  σκεφτεσαι γιατι μου παρουσιαζεις βαλιου μετα απο 2 συναλλαγες αγορα και πωληση

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kostiger είπε

Απριλιο κυκλοφορουν οι νεες σειρες παραδοσιακα. Αντε Μαϊο το 21 λογω Covid

H 65'' πιστευω μπορει να βρεθει στα 1800.

Έτσι λέω και εγώ, 1200 η 55αρα, 1800 η 65αρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Έτσι λέω και εγώ, 1200 η 55αρα, 1800 η 65αρα.

Καπως ετσι. Το θεμα ειναι να αναβαθμισεις και σε μεγεθος εφοσον ειναι εφικτο χωροταξικα. Γιατι απο οτι βλεπω στην υπογραφη σου κι εσυ με 55αρα εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, blasterdark86 είπε

Γιατι να μπω σε αυτην την διαδικασια . Και στραγαλια να βγω να πουλησω καποιος θα παρει . Το επιχειρημα οτι το πουλας συνδεεται καπου με την τιμολόγιση  που βαζει η καθε εταιρια ??. Εσενα σου φαινεται ωραιο να δινεις 60 ευρω να παιζεις παιχνιδαρα και να τελειωνει αυθημερων ?? Απορω εσυ πως το  σκεφτεσαι γιατι μου παρουσιαζεις βαλιου μετα απο 2 συναλλαγες αγορα και πωληση

Αδιαφορώ για τις τιμολογήσεις. Η ουσία είναι ότι με 10 ευρώ μπορώ να το παίξω. Αυτό με ενδιαφέρει. Και καθέναν που θέλει να το παίξει. Η κουβέντα για την σωστή τιμολόγηση μου είναι αδιάφορη και δεν μπορώ να την κάνω κιόλας (ούτε εσύ) εφόσον δεν γνωρίζω (ούτε κανείς) πόσα ξόδεψε η εταιρεία για να το κατασκευάσει. Όλοι κάνουμε υποθέσεις. Ε με υποθέσεις δεν συζητώ. Βρες μου πόσο κόστισε για να φτιαχτεί και πόσο πρέπει να πουλήσει για να βγάλει τα χρήματα του και μετά έλα να κάνουμε κουβέντα για τα ποσοστά κέρδους.

1 λεπτό πριν, kostiger είπε

Καπως ετσι. Το θεμα ειναι να αναβαθμισεις και σε μεγεθος εφοσον ειναι εφικτο χωροταξικα. Γιατι απο οτι βλεπω στην υπογραφη σου κι εσυ με 55αρα εισαι.

Με παίρνει και 65αρα.. απλά βρίσκω την διαφορά τιμής μεγάλη, 600 ευρώ για 10 ίντσες μου φαίνονται πολλά.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, music_lover είπε

Έχεις δίκιο, δεν μπορεί να παίξει spider-man με 60 ευρώ και μόλις το τελειώσει μετά από 6,άντε 8 ώρες να το πουλήσει στα 50, κουφό ε? Με 10 ευρουλάκια day1 AAA game. Ώρες ώρες απορώ πως σκέφτεστε.

 

Ότι πεις, έγινε! Και εγώ με υποθέσεις δεν κάνω διάλογο. Γιατί το να βρεις αγοραστή να σου αγοράσει το παιχνίδι 50 ευρώ είναι μεγάλη υπόθεση. ΑΝ.
Και βγάζουμε εκτός και όλη την φασαρία για να γίνει αυτή η δουλειά που κάποιοι δεν έχουν και καθόλου όρεξη.

Μερικοί μέχρι και την γη κάνετε επίπεδη για να πουλήσετε το επιχείρημα σας.

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Μωρέ θα γίνει και αυτό κάποια στιγμή. Αλλά για πραγματικό HDR. Δηλαδή OLED.. Και HGIG. Το game που θα με αναγκάσει να ανοίξω το πορτοφόλι για OLED δεν έχει βρεθεί ακόμα, αλλά κάτι μου λέει οτι θα είναι το Next-gen version του Cyberpunk

Ότι βάλεις στην oled δείχνει όμορφο φίλε λόγου δυνατοτήτων, χρώματα, αντίθεση μαύρο κτλ .. Εδώ το switch που βάζω δείχνει ανώτερο σε σχέση με τη Samsung ue48J6200 που έχω στο δωματιο, που για full HD για την εποχή της ήταν πάρα πολύ καλή tv.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, aeljim είπε

Ότι πεις, έγινε! Και εγώ με υποθέσεις δεν κάνω διάλογο. Γιατί το να βρεις αγοραστή να σου αγοράσει το παιχνίδι 50 ευρώ είναι μεγάλη υπόθεση. ΑΝ.
Και βγάζουμε εκτός και όλη την φασαρία για να γίνει αυτή η δουλειά που κάποιοι δεν έχουν και καθόλου όρεξη.

Μερικοί μέχρι και την γη κάνετε επίπεδη για να πουλήσετε το επιχείρημα σας.

Είναι απλό τότε, μην κάνεις κουβέντα μαζί μου, ρίξε απλά ένα ακόμα από τα δεκάδες confused emoji.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το spiderman ειναι καθαρή αρπαχτή, ίδια πόλη με χιονια,60fps για 6 ωρες παιχνίδι. 55 ευρώ στο skroutz. και με το ζόρι να του πουλήσεις 40€.

Οταν με τα ίδια λεφτά μπορείς να πάρεις valhalla , watch dogs legions κτλ και να κλείσεις 40 ωρα.  Το Ps5 εχει λόγο υπαρξης αυτή τη στιγμή μόνο για τους τρελαμένους του demon souls και για όποιον δεν έχει σκοπό να αγοράζει άλλη κονσόλα.

  • Like 9
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...