Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Mazinga είπε

Οχι υπερβολες... Για αλλο πας... και αλλο εννοεις.....

Tower of Power 40th Anniversary - YouTube

Tower of Power (1985) - IMDb

Υπομονη και ηρεμια, εγω ευχομαι να σκισουν και οι δυο κονσολες να κερδισουμε εμεις απο αυτο, να κανουν διαγωνισμο να κερδισει και η τσεπη μας. Μην τα κανετε σαν τις ομαδες ποδοσφφαιρου βρε, τα λεφτα μας θελουν μονο...

Ο Μπαμπης ο σουγιας εχει αλλη αποψη...

Μας τα εχουν κανει ζεππελιν με το vs.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Demis είπε

Μπα, οι τιμες είναι πάνω κάτω ίδιες. Προσφορά BF σαν το αμερικανικό δεν υπάρχει δυστυχώς 

https://www.microsoft.com/fr-fr/p/manette-sans-fil-xbox/8xn59crbsqgz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι εδώ το μέρος που θα επρεπε να κάνω την ερώτηση μου οπότε συγγνώμη προκαταβολικα. Τελικά μετά από αρκετή αναζήτηση κατέληξα στην αγορά της Xbox series S κονσόλας. Θα πρέπει τώρα να αγοράσω xbox gold και game pass για να μπορώ να έχω πρόσβαση στο ίντερνετ και παιχνίδια να παίζω έτσι? Θα πρέπει να προσέξω κάτι σε αυτά? Απλά ψάχνω να τα βρω σε καλές τιμές απο κλειδάδικα και τα αγοράζω? Έχετε κάτι άλλο να προτείνεται που θα έπρεπε να πάρω τώρα στην αρχή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsakitsan95 είπε

Καλησπερα παιδια, δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι εδώ το μέρος που θα επρεπε να κάνω την ερώτηση μου οπότε συγγνώμη προκαταβολικα. Τελικά μετά από αρκετή αναζήτηση κατέληξα στην αγορά της Xbox series S κονσόλας. Θα πρέπει τώρα να αγοράσω xbox gold και game pass για να μπορώ να έχω πρόσβαση στο ίντερνετ και παιχνίδια να παίζω έτσι? Θα πρέπει να προσέξω κάτι σε αυτά? Απλά ψάχνω να τα βρω σε καλές τιμές απο κλειδάδικα και τα αγοράζω? Έχετε κάτι άλλο να προτείνεται που θα έπρεπε να πάρω τώρα στην αρχή?

Αφού θες και Gold και Game Pass, τότε το Game Pass Ultimate (που τα έχει όλα μέσα) είναι μονόδρομος. Υπάρχει thread στο φόρουμ για να σου βγει αρκετά πιο φθηνά από τα 13 ευρώ/μήνα (ή όσο μπορείς να την βρεις στα κλειδάδικα).

Ένα πράγμα που δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί μέχρι στιγμής και πιστεύω πρέπει να το προσέξει κανείς είναι το redeeming των 360/OG Xbox παιχνιδιών που δίνονται μέσω του Gold. Ως γνωστόν, τα παιχνιδιά αυτά, μέχρι πρόσφατα, μένουν στην κατοχή μας για πάντα (= άπαξ και λήξει η Gold/Ultimate συνδρομή, δεν κλειδώνουν, όπως τα παιχνίδια του One). Ωστόσο, με το νέο Store, άμα γίνει redeem μέσα από την One/Series κονσόλα, κι αυτά πλέον κλειδώνουν με την λήξη της συνδρομής. Επομένως, πρέπει το redeem να γίνεται μέσα από 360 κονσόλα ή από το web store (αν δεν έχει αλλάξει κι εκεί). Ίσως πρόκειται για bug του νέου store, ίσως πάνε να το αλλάξουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kύριοι, off-topic αλλά για να μην μπλέκω με αλλα sub-forum εδώ, και επειδή είδα ήδη ωραίες φωτογραφίες απο άλλα παιδιά με RGB bias φωτισμό εδω μέσα : 
Φτηνη(ούτσικη) LED ταινία για 65ίντσες TV, ποια και απο πού ? (θα προτιμούσα skroutz).

Επαναλαμβάνω, οχι τόσο φτηνή που να μη βγάζει φως/να μου καεί μέσα σε ενα μήνα αλλά οχι και τόσο ακριβή που να πρέπει να ανοίξω το πορτοφόλι διάπλατα καθώς το άνοιξα ήδη για το XSX και τώρα 4KTV, κάτι δοκιμασμένο προσωπικά απο εσάς θα ήταν προτιμότερο.

Grazie/Danke/Thank you/Ευχαριστώ ;) 

Επεξ/σία από red1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, red1 είπε

Kύριοι, off-topic αλλά για να μην μπλέκω με αλλα sub-forum εδώ, και επειδή είδα ήδη ωραίες φωτογραφίες απο άλλα παιδιά με RGB bias φωτισμό εδω μέσα : 
Φτηνη(ούτσικη) LED ταινία για 65ίντσες TV, ποια και απο πού ? (θα προτιμούσα skroutz).

Επαναλαμβάνω, οχι τόσο φτηνή που να μη βγάζει φως/να μου καεί μέσα σε ενα μήνα αλλά οχι και τόσο ακριβή που να πρέπει να ανοίξω το πορτοφόλι διάπλατα καθώς το άνοιξα ήδη για το XSX και τώρα 4KTV, κάτι δοκιμασμένο προσωπικά απο εσάς θα ήταν προτιμότερο.

Grazie/Danke/Thank you/Ευχαριστώ ;) 

Samsung Q80 (1300 με 15% επιστροφή από eurobank στο γερμανό), Sony 9077/9096 (1200), Samsung Q70 (999 με 15%). Προσπάθησε να έχεις VRR για το xbox.

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, malawi είπε

Τσαμπα θα του βγει η λεντοταινια!!!!

Η τηλεόραση ποσο θα του παει; 50 χιλιαρικα;;;🤣

Είμαι στόκος, διάβασα "ποιά LED στις 65 ίντσες". Παίζει να τον έβγαλα λίγο εκτός budget τον άνθρωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, iddqdiddqd είπε

Είμαι στόκος, διάβασα "ποιά LED στις 65 ίντσες". Παίζει να τον έβγαλα λίγο εκτός budget τον άνθρωπο.

Δεν πειράζει βρε idd, η σκέψη και η ευγένεια είναι που μετράνε :D 
Still loving yououou ! 

Πέρα απο χούμορ, γι'αυτό ήθελα μια Ambilight της Philips αλλά κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου, oυτε ενα μοντέλο με HDMI 2.1 φέτος...
Υπάρχει βέβαια αυτή η φανταστική φάση της Philips η οποία μετατρέπει κυριολεκτικά την οποιαδήποτε TV σε κανονική ambilight ΤV αλλά, τα 3 κοκοψίνια που απαιτούνται κοστίζουν ολα μαζί - κρατηθείτε - κοντά στο 500ρικο, δλδ, έγινεςςς 🤣



Οπότε, αναγκαστικά, θα πάμε στο "ambilight" του φτωχού - οχι τόσο πολύ για τα χρωματάκια αλλά για πιο ξεκούραστη θέαση και για (οπτική) μείωση του blooming για εμας που είμαστε πλέμπα και δεν έχουμε OLED :D 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, iddqdiddqd είπε

Είμαι στόκος, διάβασα "ποιά LED στις 65 ίντσες". Παίζει να τον έβγαλα λίγο εκτός budget τον άνθρωπο.

Καλά έκανες! Ζήτησε κάτι καλό ! Ας πρόσεχε !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, καλώς σας βρηκα! Σκέφτομαι να αγοράσω συμβατο ποντίκι και πληκτρολόγιο για fps παιχνιδια , κυρίως θα με βόλευαν να είναι Wireless. Το μάτι έπειτα από σχετικά σύντομο ψάξιμο έπεσε στο παρακάτω σετακι:

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Gaming-Keyboards/Wireless-Keyboards/K63-Wireless-Mechanical-Gaming-Keyboard-and-Gaming-Lapboard-Combo-—-Blue-LED-—-CHERRY®-MX-Red/p/CH-9515031-NA

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Gaming-Mice/Wireless-Gaming-Mice/DARK-CORE-RGB-PRO-Wireless-Gaming-Mouse/p/CH-9315411-NA

Σύμφωνα με την Corsair είναι συμβατα με το xbox:

https://www.corsair.com/us/en/xbox-one-support

Mηπως έχει κάποιος φιλος είτε το ποντίκι είτε το πληκτρολόγιο να μπορούσε να επιβεβαιώσει ότι λειτουργούν σωστά ασύρματα με το Xbox?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 minutes ago, Geode said:

Καλησπέρα σε όλους, καλώς σας βρηκα! Σκέφτομαι να αγοράσω συμβατο ποντίκι και πληκτρολόγιο για fps παιχνιδια , κυρίως θα με βόλευαν να είναι Wireless. Το μάτι έπειτα από σχετικά σύντομο ψάξιμο έπεσε στο παρακάτω σετακι:

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Gaming-Keyboards/Wireless-Keyboards/K63-Wireless-Mechanical-Gaming-Keyboard-and-Gaming-Lapboard-Combo-—-Blue-LED-—-CHERRY®-MX-Red/p/CH-9515031-NA

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Gaming-Mice/Wireless-Gaming-Mice/DARK-CORE-RGB-PRO-Wireless-Gaming-Mouse/p/CH-9315411-NA

Σύμφωνα με την Corsair είναι συμβατα με το xbox:

https://www.corsair.com/us/en/xbox-one-support

Mηπως έχει κάποιος φιλος είτε το ποντίκι είτε το πληκτρολόγιο να μπορούσε να επιβεβαιώσει ότι λειτουργούν σωστά ασύρματα με το Xbox?

99.9% ό,τι και να βάλεις θα δουλεύει.

Επεξ/σία από seithan
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, red1 είπε

Kύριοι, off-topic αλλά για να μην μπλέκω με αλλα sub-forum εδώ, και επειδή είδα ήδη ωραίες φωτογραφίες απο άλλα παιδιά με RGB bias φωτισμό εδω μέσα : 
Φτηνη(ούτσικη) LED ταινία για 65ίντσες TV, ποια και απο πού ? (θα προτιμούσα skroutz).

Επαναλαμβάνω, οχι τόσο φτηνή που να μη βγάζει φως/να μου καεί μέσα σε ενα μήνα αλλά οχι και τόσο ακριβή που να πρέπει να ανοίξω το πορτοφόλι διάπλατα καθώς το άνοιξα ήδη για το XSX και τώρα 4KTV, κάτι δοκιμασμένο προσωπικά απο εσάς θα ήταν προτιμότερο.

Grazie/Danke/Thank you/Ευχαριστώ ;) 

https://www.govee.com/product/led-strip-lights/tv-backlights

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, mourte είπε

Thanks Mourte ;) 
Έχεις κάποιο απο τα 545478 μοντέλα/εκδόσεις που δείχνει στο site ? Ελλάδα δυστυχώς απ'οτι βλέπω δεν υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...