Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, psi1984 είπε

oταν κανει install απο cd σας κανει και εσας πολυ θορυβο ?

Εμένα όχι. Ακούγεται στην αρχή που το διαβάζει ένας μικρός θόρυβος αλλά από κει και πέρα τίποτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic για ambilight 

19 λεπτά πριν, red1 είπε

Thanks Mourte ;) 
Έχεις κάποιο απο τα 545478 μοντέλα/εκδόσεις που δείχνει στο site ? Ελλάδα δυστυχώς απ'οτι βλέπω δεν υπάρχουν.

αν κ offtopic αρκετά ενδιαφέρον αλλα νομιζω δεν εχει σχεση αυτο της phillips που βγάζει αποχρώσεις βάση εικονας με αυτο της govee που απλα παίζει ραντομ κ τρεμοπαίζει βάση ήχου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως βλέπω πόση μπαταρια μου έχει απομείνει στο χειριστήριο ; Έχω την εντύπωση ότι τις πρώτες μέρες το έβλεπα κ τώρα το έχασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί το έβλεπα κ τώρα δεν υπαρχει

11 λεπτά πριν, malawi είπε

Εκεί το έβλεπα κ τώρα δεν υπαρχει

Λήξης συναγερμού. Το βρήκα (ήταν σημάδι ότι πρέπει να πάω για ύπνο) 😴

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tower of Power!

Μεγαλη διαφορα με RT enabled για το ΧΒΟΧ SERIES X! Κραταει το 60αρι με ανεση! Οταν το αντιπαλο δεος τρωει drop στα δυσκολα.

Μιλαμε για τερας GPU! 

XBOX SERIES X.JPG

PS5.JPG

 

 

Επεξ/σία από SeriesX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Μπορεί κάποιος παρακαλώ αν έχει το cod cold war να ενημερώσει ποια είναι η τελευταία έκδοση που του εμφανίζει? Το δικό μου λέει 1.04, είναι αυτή η τελευταία η έχει κολλήσει εκεί για κάποιο λόγο και δεν μπορεί να κάνει update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Χωρίς RT κρατάει καλύτερα frames το PS5, με RT το Series X με διαφορά.

Όντως. Και στους σχολιαστές του DF τους κάνει εντύπωση και δεν είναι σίγουροι γιατί συμβαίνει αυτό. Θα έπρεπε να είναι λογικά XBox Series X > PS5 και στις δύο περιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα πρόσφατα μια LG Nanocell 60" 4κ η οποία έχει refresh rate 60Hz. Έχω παραγγείλει το SeriesX. Θα δώ διαφορά ή μήπως να πάω στο S που ειναι και ετοιμοπαράδοτο? Δεν καίγομαι για να κρατάω δισκάκια ιδιαίτερα. Οι διαφορές ειναι δηλαδή μόνο στα Hz? Υπάρχει περίπτωση να μην μπορεί να συνδεθεί και να δείχνει μαύρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, harris231 είπε

Αγόρασα πρόσφατα μια LG Nanocell 60" 4κ η οποία έχει refresh rate 60Hz. Έχω παραγγείλει το SeriesX. Θα δώ διαφορά ή μήπως να πάω στο S που ειναι και ετοιμοπαράδοτο? Δεν καίγομαι για να κρατάω δισκάκια ιδιαίτερα. Οι διαφορές ειναι δηλαδή μόνο στα Hz? Υπάρχει περίπτωση να μην μπορεί να συνδεθεί και να δείχνει μαύρο;

Οι διαφορές δεν είναι μόνο στα Hz όπως δεν υπάρχει περίπτωση και να δείχνει μαύρο. Όλα παίζουν παντού. Αλλά απο την στιγμή που έχεις 4Κ τηλεόραση καλύτερα να πας σε Series X εκτός αν ασχολείσαι πολύ χαλαρά με το gaming και δεν σε καίει και τόσο η απόδοση στα μελλοντικά παιχνίδια που δεν θα είναι η ίδια. Δεν θα αξιοποιείς το 4K δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ερώτησή μου έγκειται περισσότερο για τα Hz. Επειδή το SeriesX τρέχει στα 120HZ και η δική μου TV παρόλο που είναι 4κ, το refresh rate δεν είναι 120 αλλά 60. Μήπως δεν δω τελικά καμία διαφορά ακόμα και στα νεότερα παιχνίδια όταν κυκλοφορήσουν

 

Επεξ/σία από harris231
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...