Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, xavier είπε

@dream21 απλα να αναφερθει οτι το παγκοσμιο launch του ps5 εγινε στις 19/11, ενω και στην Αμερικη κυκλοφορησε στις 12/11 σε σχεση με το xsx που βγηκε στις 10/11.

Οπως και να χει, αν δε γνωρίζουμε ποσσες διαθεσιμες κονσολες ειχαν για πουλημα, δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασματα...

Παντως οσο πιο πολλες κονσολες πουληθουν σύντομα, τοσο πιο γρηγορα θα γινει η μεταβαση απο τα crossgen, οποτε οι καλες πωλησεις και των 2 ειναι θετικες και για εμας...

 

 

Ναι ισχύει όντως.

Πιστεύω ότι εάν είχε έστω το Halo για launch τιτλο θα ειχε παραπανω πωλησεις το xbox, βεβαια σε καμια περιπτωση και παλι δεν θα περνούσε το PS5.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, dream21 είπε

Ναι ισχύει όντως.

Πιστεύω ότι εάν είχε έστω το Halo για launch τιτλο θα ειχε παραπανω πωλησεις το xbox, βεβαια σε καμια περιπτωση και παλι δεν θα περνούσε το PS5.

μπορει, αλλα αυτη τη στιγμη δεν εχουμε καθολου δεδομενα για το τι στοκ διεθεσαν στην αγορα...αμα ξεπουλησαν οτι ειχαν...τι σημασια εχουν οι πωλησεις?

Μόλις τώρα, xavier είπε

μπορει, αλλα αυτη τη στιγμη δεν εχουμε καθολου δεδομενα για το τι στοκ διεθεσαν στην αγορα...αμα ξεπουλησαν οτι ειχαν...τι σημασια εχουν οι πωλησεις με νουμερα αυτη την εποχη?

 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασία έχει οτι έβγαλαν σεβαστές ποσότητες σχετικά, και ξεπούλησαν μπαμ μπαμ. Ωραία θα πάει αυτή η γενιά - Μακάρι να μην υπάρξουν πολλά προβλήματα και στις 2 μεριές

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί που η MS δε το προσπαθεί πολύ είναι η προώθηση. Εντάξει αν είσαι λίγο της τεχνολογίας ξέρεις πως βγήκε νέο Xbox αλλά ακόμα και άσχετος να είσαι ξέρεις πως βγήκε νέο PS γιατί πραγματικά το διαφημίζουν παντού. Και ειδικά όσοι δεν έχουν πολλή επαφή, π.χ. μπαμπάδες που παίρνουν δώρα, πάνε σε αυτό που βλέπουν στη διαφήμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Εκεί που η MS δε το προσπαθεί πολύ είναι η προώθηση. Εντάξει αν είσαι λίγο της τεχνολογίας ξέρεις πως βγήκε νέο Xbox αλλά ακόμα και άσχετος να είσαι ξέρεις πως βγήκε νέο PS γιατί πραγματικά το διαφημίζουν παντού. Και ειδικά όσοι δεν έχουν πολλή επαφή, π.χ. μπαμπάδες που παίρνουν δώρα, πάνε σε αυτό που βλέπουν στη διαφήμιση.

Καλά έχει να κάνει και σε τί είδους media το προωθεί και σε τι χώρα. Εγώ έχω φάει ίδια ποσότητα στοχευμένων διαφημήσεων και απο τις 2 μεγάλες. Νομίζω αυτή τη φορά πάντως έκανε αρκετά μεγαλύτερη καμπάνια η MS απο το παρελθόν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Malthador είπε

Είναι πολύ κουραστικό αυτό το πράγμα με το Quick Resume, δεν θυμάμαι πιο προβληματικό S/W feature σε κονσόλα. Τις μισές φορές το Nier: Automata χάνει τον ήχο στο resume, τώρα το FIFA20 κάνει reset μόνο του στο resume. Άμα ήθελα να ψάχνομαι πως θα δουλέψει σωστά το κάθε game, έπαιζα και στο πισί μου («ευκολίες» του console gaming, my ass κοινώς).

Μπορώ να το κλείσω από κάπου εντελώς; Ούτως ή άλλως αχρείαστο είναι, τα loadings είναι πολύ γρήγορα.

Εγώ πάλι γιατί δεν είχα απολύτως κανέθα θέμα με αυτό το feature;; Παίζω Plague Tale, Fallen Order και μερικά ακόμα παιχνίδια και τα εναλλάσω μεταξύ τους χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα. Το καλύτερο χαρακτηριστικό που έχει υπάρξει ποτέ σε κονσόλα είναι! Διαβάζω αυτά που λέτε και είμαι σε φάση να τρελαθώ!! Το να συνεχίζεις το παιχνίδι ακριβώς εκεί που το άφησες είναι απίστευτο.

Δεν λέω πως δεν θα υπάρχουν και θέματα σε κάποια παιχνίδια το είπαν και μόνοι τους οτι  υπάρχουν αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα σίγουρα θα βελτιωθεί πολύ περισσότερο στο μέλλον. 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/11/2020 στις 10:47 ΠΜ, malawi είπε

Ερώτηση πανω στο θέμα:

αυτη τη στιγμή εχω το fifa 21 για xbox one και περιμένω να μου δώσει την αναβάθμιση στις 4 του μηνός. Το αρχείο του αναβαθμισμένου fifa μου το εχει κατεβάσει σε ξεχωριστό file  και απλά περιμένω να πάει 4 του μηνός να μπορω να παίξω (ειναι κλειδωμένο ακομα)

Τώρα για να παίξω ανοίγω το αλλο file του fifa 21 για xbox one. Αυτό σημαίνει πως απο τις 4 του μηνός δε θα χρειαζομαι το δισκάκι;;;;;

Εμένα πάλι δεν έχει 2 εικονίδια. Μόνο 1. Έχω το XSS αλλά δε νομίζω ότι έχει κάποια σημασία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aeljim είπε

Εγώ πάλι γιατί δεν είχα απολύτως κανέθα θέμα με αυτό το feature;; Παίζω Plague Tale, Fallen Order και μερικά ακόμα παιχνίδια και τα εναλλάσω μεταξύ τους χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα. Το καλύτερο χαρακτηριστικό που έχει υπάρξει ποτέ σε κονσόλα είναι! Διαβάζω αυτά που λέτε και είμαι σε φάση να τρελαθώ!! Το να συνεχίζεις το παιχνίδι ακριβώς εκεί που το άφησες είναι απίστευτο.

Δεν λέω πως δεν θα υπάρχουν και θέματα σε κάποια παιχνίδια το είπαν και μόνοι τους οτι  υπάρχουν αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα σίγουρα θα βελτιωθεί πολύ περισσότερο στο μέλλον. 

Εγώ αυτόν τον καιρό παίζω valhalla kai forza horizon 4. Το valhalla κάθε φορά το φορτώνει κανονικά από την αρχή. Στο fh4 δουλεύει μια χαρά το quick resume. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Έχει δοκιμάσει κανείς το Resident Evil 3 στο series X? Έχω θέματα με το performance το οποίο πέφτει από 60 σε 30fps σε απαιτητικές σκηνές. Θυμίζει double buffered v-sync αλλά το One X μου δεν είχε τέτοια προβλήματα και κρατούσε σταθερό 60άρι.

Το RE2 είναι μια χαρά από την άλλη χωρίς drops...

Ένα system patch για backwards compatibility το χρειαζόμαστε σίγουρα. 

 

Το τερμάτισα τη προηγούμενη βδομάδα σε Digital, δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως θέμα. Buttery smooth 60άρι παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, darklordvader77 είπε

Το τερμάτισα τη προηγούμενη βδομάδα σε Digital, δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως θέμα. Buttery smooth 60άρι παντού.

Πολύ περίεργο. Έχεις το VRR ανοιχτό ή κλειστό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Πολύ περίεργο. Έχεις το VRR ανοιχτό ή κλειστό;

Κλειστό λόγω του AVR μου. Και στο One X που χα δοκιμασει το Demo δεν ειχα θεμα επισης. Για δοκιμασε να το κλεισεις εντελως και να το βγαλεις εκτος ρευματος για 1 λεπτο. Στο One X ελυνε συνηθως τετοια θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέφτει κάτω από 1440P το XSX για να κρατήσει τα 60 πλέον ενώ το XSS στα 720P.

 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...