Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 minutes ago, tsakitsan95 said:

Οι προσφορές Χριστούγεννα είναι αντίστοιχες? Υπάρχει λόγος να στοκάρουμε τώρα?

Είναι πάνω κάτω οι ίδιες, τα Χριστούγεννα μπορεί να παίξει και κάνα COD στις προσφορές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, anamenos είπε

Είναι πάνω κάτω οι ίδιες, τα Χριστούγεννα μπορεί να παίξει και κάνα COD στις προσφορές. 

Έλεγα να τσιμπήσω rdr 2 που βγαίνει 17 αλλά πραγματικά έχω τόσα παιχνίδια από το game pass που δεν έχω παίξει που νομίζω είναι κρίμα να πάρω κιαλλο 😛 θα περιμένω Χριστούγεννα λοιπόν μπας και τσιμπήσω κάνα cod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, anamenos είπε

Ναι, έτσι γίνεται κάθε χρόνο. 

Εννοείς οτι μετά τις BF προσφορές πάνε κατευθείαν στις Χριστουγεννιάτικες χωρίς να μεσολαβήσουν άλλες ?

Επίσης, κύριοι, λύστε μου αυτή την απορία γιατί νομίζω οτι τα βγάζω απο τη γκλάβα μου ώρες-ώρες :
- Στο ΧΟΝΕ, οταν όταν έπαιζες ενα παιχνίδι και άνοιγες ταυτόχρονα το Υoutube app (για να δεις κανα' video με tips π.χ), οταν επέστρεφες στο παιχνίδι και μετά, ξανάνοιγες το Υoutube app (για να συνεχίσεις το ίδιο video), το video συνέχιζε απο εκεί που το είχες αφήσει.

- Στο Series X, οταν παίζεις παιχνίδι, ανοίξεις Youtube, επιστρέψεις στο παιχνίδι και μετά ανοίξεις πάλι το Youtube, αυτό φορτώνει πλέον απο την αρχή και σε πετάει στο home screen του χωρίς να συνεχίζει οπως παλιά απο εκει που ηταν...

Έτσι είναι ή το θυμάμαι λάθος ? Εχει καταντήσει απίστευτα σπαστικό πηγαίνοντας απο παιχνίδι στο youtube για να δεις κανα tip πλέον, μπορεί κανείς να το επιβεβαιώσει ? 
Μήπως έχει να κάνει με τη λειτουργία του quick resume η οποία - σε γενικές γραμμές  - υπολειτουργεί αυτή τη στιγμή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, red1 said:

Εννοείς οτι μετά τις BF προσφορές πάνε κατευθείαν στις Χριστουγεννιάτικες χωρίς να μεσολαβήσουν άλλες ?

Επίσης, κύριοι, λύστε μου αυτή την απορία γιατί νομίζω οτι τα βγάζω απο τη γκλάβα μου ώρες-ώρες :
- Στο ΧΟΝΕ, οταν όταν έπαιζες ενα παιχνίδι και άνοιγες ταυτόχρονα το Υoutube app (για να δεις κανα' video με tips π.χ), οταν επέστρεφες στο παιχνίδι και μετά, ξανάνοιγες το Υoutube app (για να συνεχίσεις το ίδιο video), το video συνέχιζε απο εκεί που το είχες αφήσει.

- Στο Series X, οταν παίζεις παιχνίδι, ανοίξεις Youtube, επιστρέψεις στο παιχνίδι και μετά ανοίξεις πάλι το Youtube, αυτό φορτώνει πλέον απο την αρχή και σε πετάει στο home screen του χωρίς να συνεχίζει οπως παλιά απο εκει που ηταν...

Έτσι είναι ή το θυμάμαι λάθος ? Εχει καταντήσει απίστευτα σπαστικό πηγαίνοντας απο παιχνίδι στο youtube για να δεις κανα tip πλέον, μπορεί κανείς να το επιβεβαιώσει ? 
Μήπως έχει να κάνει με τη λειτουργία του quick resume η οποία - σε γενικές γραμμές  - υπολειτουργεί αυτή τη στιγμή ?

δοκιμασε το mytube

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος μπορει να βοηθησει...αγορασα xbox live 12 μηνες για τουρκια...βαζω vpn εχω αλλαξει το region κ το billing στο account οπως επισης κ στο store αλλα μου πεταει συνεχεια error

The region in which you bought your subscription and your Store region need to match. If changing your Store region doesn't work, contact us at Microsoft Support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, HolyMan είπε

οποιος μπορει να βοηθησει...αγορασα xbox live 12 μηνες για τουρκια...βαζω vpn εχω αλλαξει το region κ το billing στο account οπως επισης κ στο store αλλα μου πεταει συνεχεια error

The region in which you bought your subscription and your Store region need to match. If changing your Store region doesn't work, contact us at Microsoft Support.

Βραζιλία έπρεπε να πάρεις . Νομίζω Τουρκίας δεν ξέρω εάν θα σου δουλέψει Για ρωτά και εδώ

 

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, HolyMan είπε

οποιος μπορει να βοηθησει...αγορασα xbox live 12 μηνες για τουρκια...βαζω vpn εχω αλλαξει το region κ το billing στο account οπως επισης κ στο store αλλα μου πεταει συνεχεια error

The region in which you bought your subscription and your Store region need to match. If changing your Store region doesn't work, contact us at Microsoft Support.

Βγες απο ολα τα account κονσολας / ΗΥ πηγαινε σε ενα "φρεσκο" ΗΥ, συνδεσου κανονικα στα παραθυρα ΜΣ, ξεκινα το VPN (δωσε Τουρκια) και μπες στο ΜΣ εσοπ (οχι του ΧΒΟΧ το εσοπ) με τα στοιχια του κανονικου λογαριασμο σου. 

Δες τα λεπτομερη στοιχια σου: που ειναι ο λογαριασμος σου αυτος τοποθετημενος; Ελλαδα, Αμερικα...κλπ.

Εαν δουλεψει οσαν της βραζιλιας το "χακαρισμα", κανονικα πρεπει να εισαι Ελλαδα στον λογαριασμο. Τωρα ξεκινα το εσοπ του ΧΒΟΧ και δες τα λεπτομερη στοιχια του πρεπει να ειναι ιδια και στις δυο περιπτωσεις.

Εαν ναι, τοτε πηγαινεις στο εσοπ της ΜΣ το απλο, για ενεργοποιηση / χρηση κωδικου ΜΣ και χρησιμοποιεις τον κωδικο που αγορασες.

Εαν τα 2 εσοπς δεν ειναι σεταρισμενα με τα ιδια στοιχια δεν θα σου τρεξει.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφερε κομμάτια το πλαίσιο. Υπάρχει κανονικά διαθεσιμότητα στο site. Για XSX αναφέρομαι. Εγώ περιμένω του Κώτσου. Δεν το πολυβιάζομαι και αφού δεν έχω πληρώσει ακόμα, περιμένω να μπει το δώρο και να το πάρω κάποια στιγμή. Με τον μπόμπιρα στο σπίτι να τριγυρνάει (1.5 χρονών) και με τη δουλειά τι ακριβώς να προλάβω να κάνω; Πάντως όχι να παίξω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, harris231 είπε

Έφερε κομμάτια το πλαίσιο. Υπάρχει κανονικά διαθεσιμότητα στο site. Για XSX αναφέρομαι. Εγώ περιμένω του Κώτσου. Δεν το πολυβιάζομαι και αφού δεν έχω πληρώσει ακόμα, περιμένω να μπει το δώρο και να το πάρω κάποια στιγμή. Με τον μπόμπιρα στο σπίτι να τριγυρνάει (1.5 χρονών) και με τη δουλειά τι ακριβώς να προλάβω να κάνω; Πάντως όχι να παίξω

Καλυτερα ακυρωσε την παραγγελια, θα εχεις ξανα (ισως - εαν δεν εχει αυταδελφο το παιδιον) χρονο (λιγο) σε επτα χρονια, οτι πρεπει για το ΧΒΟΧ ΣΕΧ ΙΙ 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, harris231 είπε

Έφερε κομμάτια το πλαίσιο. Υπάρχει κανονικά διαθεσιμότητα στο site. Για XSX αναφέρομαι. Εγώ περιμένω του Κώτσου. Δεν το πολυβιάζομαι και αφού δεν έχω πληρώσει ακόμα, περιμένω να μπει το δώρο και να το πάρω κάποια στιγμή. Με τον μπόμπιρα στο σπίτι να τριγυρνάει (1.5 χρονών) και με τη δουλειά τι ακριβώς να προλάβω να κάνω; Πάντως όχι να παίξω

Πωπω τι μας κανεις τωρα... Χτύπησα μία παραγγελία, αν βρεθεί να πουληθεί το series s μέχρι την παρασκευή το πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ τι μας λες!! Ισα-ισα που έπεισα τη γυναίκα...Το παίρνω για τον μικρό.. να μαθαίνει να παίζει (-ζω), να χαζεύει (-ω) τα γραφικά, να μετράει (-ω) frame drops. Δεν ακυρώνω τίποτα - να φύγετε να πάτε αλλού- 🤣

Και στον Κολομβούνη έβρεξε κονσόλες (XSX)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, harris231 είπε

Έφερε κομμάτια το πλαίσιο. Υπάρχει κανονικά διαθεσιμότητα στο site. Για XSX αναφέρομαι. Εγώ περιμένω του Κώτσου. Δεν το πολυβιάζομαι και αφού δεν έχω πληρώσει ακόμα, περιμένω να μπει το δώρο και να το πάρω κάποια στιγμή. Με τον μπόμπιρα στο σπίτι να τριγυρνάει (1.5 χρονών) και με τη δουλειά τι ακριβώς να προλάβω να κάνω; Πάντως όχι να παίξω

@Giannisrethymno

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/11/2020 στις 12:42 ΠΜ, Giannisrethymno είπε

Κανένα νεότερο παιδιά;  Για να μην απαντάτε μήπως δεν υπάρχει κανένα φως στον ορίζοντα; 

Αδερφέ έφερε το πλαίσιο. Άνοιξε η διαθεσιμότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...