Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, blasterdark86 είπε

το καλο και αληθινο df. 

Screenshot_2020-12-01-16-49-39-347_com.facebook.katana.jpg

Δεν.ξερω για τους συγκεκριμενους τι ρολο βαρανε..τα παιρνουν; ειναι fanboys? Εδω ειναι το ps5 μου σε multiplayer που φενεται να μην εχει καθολου anti aliasing σε rtx mode Γαργαρα το εκαναν.

https://streamable.com/i8uyto

 

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, lefteris210 είπε

Το χτύπησα και εγω από Πλαίσιο.

Αν θελει καποιος να το καρφωσει σε gaming monitor 32-34 inch τι θα προτεινετε?

Όχι 34αρα γιατί το X δεν υποστηρίζει ultrawide monitors, θα έχεις μαύρες μπάρες αριστερά και δεξιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, blasterdark86 είπε

το καλο και αληθινο df. 

Screenshot_2020-12-01-16-49-39-347_com.facebook.katana.jpg

Γνωστή η προπαγάνδα που κάνει το df. Εδω στο patch το ac δείξανε μονο μια στιγμή του ps5 vs xsx που έτρεχε χειρότερα στο ps5 και γράψανε μπροστά πώς στο xsx παιζει με χαμηλότερη ανάλυση. Απλά αυτοί τρέφουν τα console wars οπότε ξεκολλατε και μη τους δίνετε views.Και ο χειρότερος είναι ο linneman. Στο darksouls έλεγε νπως δεν μετράει η ανάλυση αλλά απο την άλλη όταν δεί τη κονσόλα που δεν γουστάρει να τρέχει ενα τσικ χειρότερα κράζει. Είναι για πολλές μπατσες ο τύπος και απορώ πως δεν τον έχουν διώξει ακόμα απο το team τους.Αμα θέλετε να δείτε λοιπόν ποιος την τρέχει καλύτερα υπάρχουν ανεξάρτητα channels στο youtube και αφήνουν οι εικόνες μιλάνε απο μόνες τους side by side οχι να σχολιάζουν τι βλέπουμε με δικαιολογίες ή μπηχτες.προσωπικα σταμάτησα να ειμαι subscriber τους απο εποχές switch οι οποίοι κάνανε σύγκριση ps4 με switch και κραζανε ενα παιχνίδι το οποίο έτρεχε με 30fps. Νομίζω το game με το φίδι ήταν.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από greed
  • Like 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, greed είπε

Γνωστή η προπαγάνδα που κάνει το df. Εδω στο patch το ac δείξανε μονο μια στιγμή του ps5 vs xsx που έτρεχε χειρότερα στο ps5 και γράψανε μπροστά πώς στο xsx παιζει με χαμηλότερη ανάλυση. Απλά αυτοί τρέφουν τα console wars οπότε ξεκολλατε και μη τους δίνετε views.

Ναι ρε στο tweet του την ειχαν πεσει και μπερδευε τα λογια του.το εχει ξανακανει αυτο.τεσπα εγω πηρα το ps5 λογο pc και δεν μπορω να πω οτι δεν το ευχαριστιεμαι. Ειναι ανοιχτο καθε μερα ενα 8ωρο που παιζει και ο πιτσιρικας χωρις να εχει δημιουργήσει  προβλημα. Και οι δυο κονσολες ειναι πολυ καλες αλλα επειδη δεν τα γουσταρω αυτά απο τον συγκεκριμενο τον πηρε χαμπαρι πολυ κοσμος.εγω εκανα unsubscribe οπως και αλλα ατομα που ξερω γιατι προσφερει μαγειρεματα και παραπληροφορηση ειδικα ο μικρος.

 

 

Τεσπα δεν ασχολουμε αλλο με τους τυπουςScreenshot_20201122-223837_Samsung Internet.jpg

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς και οι δυο κονσόλες είναι τούμπανο. Δεν υπάρχει καλύτερη κονσόλα. Ο καθένας αγοράζει σύμφωνα με το τι θέλει να παίξει και πως.

Απλά οι τύποι είναι άθλιοι γιατί κράζουν με καθε ευκαιρία το δυνατότερο μηχάνημα. 

Λες και αυτός λου θέλει να παίξει τα παιχνίδια της Sony δεν θα πάρει ps5 επειδή είναι πιο δυνατό το xsx.

Εδώ αγοράσαμε switch πιο ακριβά απο xbox & ps4 μόλις βγήκε. Κονσόλα οχι απλα με χειρότερα γραφικά αλλα με δυνατότητες της περασμένης γενιάς.

Τον df περιμέναμε να πάρουμε κονσόλα.

Ρε ουστ απο δω. Ούτε ένα κλικ ξανά απο εμένα.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Όχι 34αρα γιατί το X δεν υποστηρίζει ultrawide monitors, θα έχεις μαύρες μπάρες αριστερά και δεξιά.

Το μέγεθος του μόνιτορ δεν έχει καμία σχέση με την αναλογία πλευρών, και κατά συνέπεια την ανάλυση (ultrawide και έτσι). Οι ίντσες που αναφέρονται είναι μήκος διαγωνίου. Οπότε καλό θα ήταν να διορθώσεις αυτό που έγραψες, μέχρι να έχεις περισσότερα δεδομένα για το μόνιτορ που γράφει ο φίλος, γιατί μπορεί να τον πάρεις στο λαιμό σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Το μέγεθος του μόνιτορ δεν έχει καμία σχέση με την αναλογία πλευρών, και κατά συνέπεια την ανάλυση (ultrawide και έτσι). Οι ίντσες που αναφέρονται είναι μήκος διαγωνίου. Οπότε καλό θα ήταν να διορθώσεις αυτό που έγραψες, μέχρι να έχεις περισσότερα δεδομένα για το μόνιτορ που γράφει ο φίλος, γιατί μπορεί να τον πάρεις στο λαιμό σου.

Ποια είναι η σωστή διατύπωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, non-serviam είπε

Ότι με αυτά τα δεδομένα που μας δίνεις δεν μπορούμε να βοηθήσουμε.

Γιατί όχι? Το skroutz διαθέτει 64 διαφορετικά μοντέλα 34 ιντσών. Και όλα είναι ultrawide. Δεν θα εμφανίσει μαύρες μπάρες σε καθένα από αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, music_lover είπε

Γιατί όχι? Το skroutz διαθέτει 64 διαφορετικά μοντέλα 34 ιντσών. Και όλα είναι ultrawide. Δεν θα εμφανίσει μαύρες μπάρες σε καθένα από αυτά?

Δεν λέει κάτι αυτό. Οι διαγώνιος είναι 34 ίντσες, καμία αναφορά για αναλογία. Μπορεί πχ μονιτορ = τηλεόραση για αυτόν. Δεν ξέρεις τι γνώσεις έχει ο απέναντι σου. Αν είναι να κάνουμε κάτι, όπως το να καταλαβαίνουμε πότε κάνουμε λάθος, ας το κάνουμε σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Δεν λέει κάτι αυτό. Οι διαγώνιος είναι 34 ίντσες, καμία αναφορά για αναλογία. Μπορεί πχ μονιτορ = τηλεόραση για αυτόν. Δεν ξέρεις τι γνώσεις έχει ο απέναντι σου. Αν είναι να κάνουμε κάτι, όπως το να καταλαβαίνουμε πότε κάνουμε λάθος, ας το κάνουμε σωστά.

Προσπαθώ να σε καταλάβω αλλά δεν μπορώ. Το παλικάρι είπε, "πείτε κανένα 32-34 gaming monitor" και του πρότεινα  να μην πάρει 34αρι γιατί ξέρω ότι όλα είναι ultrawide και σε όλα θα δει μαύρες μπάρες. Άσε που είπε monitor. Αλλά και τηλεόραση να εννοούσε, δεν υπάρχουν καν 34αρες τηλεοράσεις. Πώς ακριβώς τον παίρνω στο λαιμό μου? Τέλος πάντων, αν θέλει να βλέπει μαύρες μπάρες ας πάρει 34αρι. Εγώ πάντως τον προειδοποίησα. Αν θέλει του προτείνω και 32αρι, ας μου στείλει pm.

Επεξ/σία από music_lover
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...