Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, HolyMan είπε

τελικα επρεπε να ακυρωσω τον ενα μηνα ultimate που ειχα βαλει με 1€ για να περασει το 12μηνο gold λογω τουρκιας.

Τελικά σου πέρασε; Από που πήρες τουρκική gold; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, music_lover είπε

Προσπαθώ να σε καταλάβω αλλά δεν μπορώ. Το παλικάρι είπε, "πείτε κανένα 32-34 gaming monitor" και του πρότεινα  να μην πάρει 34αρι γιατί ξέρω ότι όλα είναι ultrawide και σε όλα θα δει μαύρες μπάρες. Άσε που είπε monitor. Αλλά και τηλεόραση να εννοούσε, δεν υπάρχουν καν 34αρες τηλεοράσεις. Πώς ακριβώς τον παίρνω στο λαιμό μου? Τέλος πάντων, αν θέλει να βλέπει μαύρες μπάρες ας πάρει 34αρι. Εγώ πάντως τον προειδοποίησα. Αν θέλει του προτείνω και 32αρι, ας μου στείλει pm.

Μπορείς απλά να τον ρωτήσεις περισσότερα πράγματα για το τι ζητάει. Ή, λέω εγώ τώρα, μπορείς να γράψεις αναλυτικά ότι πχ τα 34άρια συνήθως έχουν την τάδε αναλογία, οπότε για αυτό το λόγο μην παίρνεις γιατί, στην παρούσα φάση, δεν υποστηρίζεται και θα έχεις το τάδε. Σε τεχνολογικό φορουμ είμαστε, όχι στο πενταποσταγμα.γρ. Τεκμηρίωση και πάλι τεκμηρίωση.

Και θα σου απαντήσει αυτός:

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Τελικά σου πέρασε; Από που πήρες τουρκική gold; 

https://www.mtcgame.com/en-US/microsoft-points/xbox-live-gift-card-br?aid=460159

περασε κ μετα αγορασα 1 μηνα ultimate ωστε να γινει η μετατροπη σε 13 μηνες αλλα παλι δεν περναγε οποτε μιλησα σε chat με ms κ μου αλλαξαν το region του μειλ σε τουρκια αναγκαστικα.

παντως οποιος θελει να αλλαξει το region του λογαριασμου του μπορει να παει εδω...

https://live.xbox.com/AccountMigration

μολις γινει η αλλαγη κλειδωνει για 90 ημερες και μετα παλι μπορεις να αλλαξεις χωρα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Μπορείς απλά να τον ρωτήσεις περισσότερα πράγματα για το τι ζητάει. Ή, λέω εγώ τώρα, μπορείς να γράψεις αναλυτικά ότι πχ τα 34άρια συνήθως έχουν την τάδε αναλογία, οπότε για αυτό το λόγο μην παίρνεις γιατί, στην παρούσα φάση, δεν υποστηρίζεται και θα έχεις το τάδε. Σε τεχνολογικό φορουμ είμαστε, όχι στο πενταποσταγμα.γρ. Τεκμηρίωση και πάλι τεκμηρίωση.

Και θα σου απαντήσει αυτός:

 

Εγώ ρε συ απλά προσπάθησα να τον προστατεύσω από μια πιθανή λάθος επιλογή. Δεν προσπάθησα καν να του προτείνω κάτι συγκεκριμένο. Αν θέλει τεκμηριωμένη και συγκεκριμένη πρόταση, θα πρέπει να ανοίξει thread στο σωστό μέρος του forum, όχι εδώ μέσα. Αν φυσικά γνωρίζει τι θέλει..οι περισσότεροι βέβαια ρωτάνε και μετά εξαφανίζονται οπότε σταμάτησα να υπερ-αναλύω άσκοπα πράγματα, εκτός αν πάρω pm, που δείχνει όντως ότι ο άνθρωπος ενδιαφέρεται σοβαρά να αγοράσει οθόνη και δεν πέταξε απλά ένα "τι να πάρω" και έφυγε. Άσε που αυτός που ζητάει βοήθεια, αυτός οφείλει να εξηγήσει και τι ακριβώς θέλει, πόσα λεφτά διαθέτει, αν έχει κάτι συγκεκριμένο σου μυαλό του κτλ αν θέλει να λάβει μια τεκμηριωμένη απάντηση. Με ένα ξερό "θέλω 32-34 οθόνη" δουλειά δεν γίνεται γιατί εγώ που θέλω να βοηθήσω θα πρέπει να κάθομαι να ρωτάω και ένα σωρό άλλες πληροφορίες με τα θέλω και τις γνώσεις του. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βλεπω να μπορεις να απογοητευτεις με κατι .. Με το πολυ ωραιο κολπο του gamepass μπηκαν παρα πολλοι μηνες φτηνα και παιζεις μια χαρα παιχνιδια και τα παιχνιδια σου τρεχουν καλυτερα απο τον ανταγωνισμο. Αρα εχεις μια πιο φθηνη προταση που δεν ζηταει 80αρια με το καλημερα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, gdal73 είπε

Για το Flight Simulator στο SX έχει ακούσει κάποιος φίλος κάτι νεότερο;

μονο οτι θα κυκλοφορησει 100 % . Τωρα συμφωνα με την φωτο απο πανω που ποσταρα ειναι στα αμεσα σχεδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη καπου μπερδευτηκα ..... μπηκα στα family settings και εκανα add τον 2ο λογαριασμο της μικρης για να εχει δικο της account στα παιχνιδια . Μεχρι εδω ολα καλα . Μου ζητηθηκε να κανω Link το χειριστηριο της για να κανει αυτοματο login οταν αναβει εκεινο το χειριστηριο το εκανα . Ολα οκ μεχρι εδω . Πηγα στο αρχικο μενου και ηταν logarismenh η μικρη . Δεν βρισκω πουθενα επιλογη να κανω login εγω με κανενα τροπο ή να αλλαξω χρηστη και αναγκαστικα να σβησω το account της απο την κονσολα για να ξανα γυρισει σε εμενα . Τι κανω λαθος ;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...