Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

ωρε τι εχει να γινει ........... ! 

ενας μηνας απο την κυκλοφορια της κονσολας ηδη ξεκινανε τα αποκλειστικα

για δεκεμβριο call of the sea

για ιανουαριο the medium

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, HolyMan είπε

ενας μηνας απο την κυκλοφορια της κονσολας ηδη ξεκινανε τα αποκλειστικα

για δεκεμβριο call of the sea

για ιανουαριο the medium

έχει βγει και το Falconeer νωρίτερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, red1 είπε

Βοlded : Συμφωνώ 100%
Τα pads ομως ειναι η λύση και το σώζεις τελείως και οχι απλά "κάπως" φίλε Κλάϊν :) 

Η λύση θα ήταν να μη χρειάζεται να αλλάζουμε pads κάθε 1-2 χρόνια... ιδιαίτερα σε ακουστικά πάνω απο 150-200 ευρώ.
Το "σώζεται κάπως" είναι επειδή αν θες να πάρεις καλά pads πρέπει να δώσεις 20-30ευρώ (έχει προφανώς και με 2-3 ευρώ απο aliexpress, αλλα ούτε καν). Οπότε αν θές παρόμοια ποιότητα,  θα σκάσεις αρκετά - που με αυτά τα λεφτά παίρνεις entry level headset...

Είναι λίγο χαζή και μεσοβέζικη κατάσταση αλλα it goes with the territory όπως λένε και στο χωριό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Η λύση θα ήταν να μη χρειάζεται να αλλάζουμε pads κάθε 1-2 χρόνια... ιδιαίτερα σε ακουστικά πάνω απο 150-200 ευρώ.
Το "σώζεται κάπως" είναι επειδή αν θες να πάρεις καλά pads πρέπει να δώσεις 20-30ευρώ (έχει προφανώς και με 2-3 ευρώ απο aliexpress, αλλα ούτε καν). Οπότε αν θές παρόμοια ποιότητα,  θα σκάσεις αρκετά - που με αυτά τα λεφτά παίρνεις entry level headset...

Είναι λίγο χαζή και μεσοβέζικη κατάσταση αλλα it goes with the territory όπως λένε και στο χωριό μου.

beyerdynamic DT 990 PRO: Open studio monitoring headphones

spacer.png

 

Μια χαρα, αλλα θελουν ενα νεφρο...

Επεξ/σία από Mazinga
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2020 στις 3:48 ΜΜ, lefteris210 είπε

Το χτύπησα και εγω από Πλαίσιο.

Αν θελει καποιος να το καρφωσει σε gaming monitor 32-34 inch τι θα προτεινετε?

Samsung g7

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 hours ago, red1 said:

Δεν είναι "DLC" shadow, ανταλλακτικά είναι, οταν κάτι φθείρεται το αλλάζουμε ;)

Eνα λεπτό βρε Μάλθα, καταλαβαίνω τι λές (βλέπε: το αν κάτι βγάλει τα λεφτά του) αλλά, οταν φθείρονται τα λάστιχα του αυτοκινήτου/μηχανης σου, τι κάνεις ? αλλάζεις λάστιχα ή πας και πετάς ολόκληρο το αμάξι/μηχανή ? :D
Κοιτα, αν μιλάμε για ενα set των 20-25 ευρώ και σε πάνε 3 χρόνια (και δεν δέχονται ανταλλακτικά) άαααντε να το καταλάβω, για ενα ομως που κοστίζει απο 70-80-90 και πάνω και μπορεί να δεχτεί νεα μαξιλαράκια απλά του αλλάζεις τα μαξιλαράκια με κόστος περίπου 16€ + κατι ψιλά.
Αμα οι οδηγοί δουλεύουν κανονικά ΔΕΝ πετάς τίποτα φίλε...
Αλλο πράμα που συνήθως χαλάει στα ακουστικά είναι το καλώδιο τους - γι'αυτο π.χ προτίμησα τα Cloud Alpha απο τα cloud 2 γιατί στα 1α είναι αποσπώμενο και μπορείς να βρεις ανταλλακτικό ενώ στα 2α οχι.

Συμφωνώ, δεν είπα ότι τα πετάς. Είπα μόνο ότι τα €100 δεν είναι ούτε €25, ούτε €500, είναι ένα οκ ποσό να δαπανήσεις για ένα διαρκές αγαθό που θα το κρατήσεις 2-3-4 χρόνια. Τώρα, αν μπορείς να βρεις τρόπο που να συμφέρει (τόσο οικονομικά, όσο και πρακτικά) ώστε να τους παρατείνεις το lifespan τους για μερικά χρόνια ακόμα, εννοείται ότι το κάνεις.

Στα δικά μου Cloud, ξέφτυσε η στέκα μετά από 3 χρόνια, τσαντίστηκα και έτριψα εντελώς την δερματίνη για να μην πέφτουν παντού κομματάκια και θα τα κρατήσω για όσο αντέξουν ακόμα, μιας και δεν παίρνει ανταλλακτικό. Ήδη όμως, έχω ένα εξαιρετικής ακουστικής (για τα χρήματά του) headset που το κράτησα 3 χρόνια και για το οποίο είχα δώσει €80 or so. Ε, ντάξει, έχει ήδη γίνει απόσβεση προ πολλού, από εδώ και πέρα είναι bonus το πόσο θα αντέξουν μέχρι να μην μπορούν να φορεθούν πλέον.

Δίνουμε πολλαπλάσια χρήματα για κινητά που τα κρατάμε λιγότερο χρόνο, δεν νομίζω ότι πρέπει να είμαστε συγκρατημένοι με ένα πράγμα που το φοράμε σε κάτι τόσο ευαίσθητο όπως τα αυτιά μας.

11 hours ago, Mazinga said:

beyerdynamic DT 990 PRO: Open studio monitoring headphones

spacer.png

 

Μια χαρα, αλλα θελουν ενα νεφρο...

Πού πουλάνε νεφρά για €130 να πάω να πάρω δύο για καβάτζα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, εχτές έπαιζε ο μικρός στο xbox one x και πήγα να παίξω και εγώ στο series x και δεν με άφηνε. Είναι και οι δύο κονσόλες στο ίδιο account. Τι πρέπει να κάνω για να μπορούμε να παίζουμε και οι δύο ταυτόχρονα (διαφορετικό παιχνίδι εννοείται). Θυμάμαι όταν  είχα πάρει το one x το είχα δηλώσει ως κύρια κονσόλα, κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fouskos είπε

Καλημέρα, εχτές έπαιζε ο μικρός στο xbox one x και πήγα να παίξω και εγώ στο series x και δεν με άφηνε. Είναι και οι δύο κονσόλες στο ίδιο account. Τι πρέπει να κάνω για να μπορούμε να παίζουμε και οι δύο ταυτόχρονα (διαφορετικό παιχνίδι εννοείται). Θυμάμαι όταν  είχα πάρει το one x το είχα δηλώσει ως κύρια κονσόλα, κάτι τέτοιο.

Νομίζω ότι δε σε αφηνει στο ιδιο account. Στο λέω διότι πρόσφατα αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα με χρηση λογαριασμού (account) σε απομακρυσμένο xbox και δε με αφηνε 

Συνδέθηκα στο PC μου στη σελίδα της Micrososft και διαπίστωσα ότι αυτό συνέβαινε, μάλιστα μου έδινε πληροφορίες και ποιο παιχνίδι έπαιζε ο χρήστης εκεινη τη στιγμή

Προσπάθησα να αλλάξω το password για να τον πετάξει έξω και δικλείδες ασφαλείας (safety key) παο τις ρυθμίσεις αλλά αυτές ενεργοποιούνται όταν ο έτερος κλεισει το xbox ή παιχνίδι

Να σημειώσω ότι το account ήταν εις γνωσην μου σε απομακρυσμένο xbox και όχι φυσικά χακαρισμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, fouskos είπε

Καλημέρα, εχτές έπαιζε ο μικρός στο xbox one x και πήγα να παίξω και εγώ στο series x και δεν με άφηνε. Είναι και οι δύο κονσόλες στο ίδιο account. Τι πρέπει να κάνω για να μπορούμε να παίζουμε και οι δύο ταυτόχρονα (διαφορετικό παιχνίδι εννοείται). Θυμάμαι όταν  είχα πάρει το one x το είχα δηλώσει ως κύρια κονσόλα, κάτι τέτοιο.

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ δυο κονσόλες ταυτόχρονα με τον εξής τρόπο. Η μια πρέπει να είναι ορισμένη ως Home Console σε αυτή μπορούν να παίζουν όλοι οι λογαριασμοί χωρίς πρόβλημα. Στην δεύτερη μπαίνω με το account που έχω το game pass και τα παιχνίδια που έχω αγοράσει. Έτσι εγώ μπορώ να παίζω στο Series X που δεν είναι Home Console με τον λογαριασμό μου και κάποιος άλλος στο One S που είναι Home Console με τον δικό του λογαριασμό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 minutes ago, aeljim said:

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ δυο κονσόλες ταυτόχρονα με τον εξής τρόπο. Η μια πρέπει να είναι ορισμένη ως Home Console σε αυτή μπορούν να παίζουν όλοι οι λογαριασμοί χωρίς πρόβλημα. Στην δεύτερη μπαίνω με το account που έχω το game pass και τα παιχνίδια που έχω αγοράσει. Έτσι εγώ μπορώ να παίζω στο Series X που δεν είναι Home Console με τον λογαριασμό μου και κάποιος άλλος στο One S που είναι Home Console με τον δικό του λογαριασμό.

Πήρες καινούρια κονσόλα και αντί να κάνεις αυτήν Home, κράτησες την παλιά;

Το OCD μου βάρεσε κόκκινο. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...