Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκόρπιες σκέψεις:
-Πολύ αμερικ(λ)ανιλα η παρουσίαση 
-Χτυπάει πολύ PC το xb
-Αρκετά παιχνίδια χωρίς gameplay
-To Halo που αποτελεί και το system seller της κονσόλας για φέτος δεν στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων. Σχετικά νωρίς βέβαια αφού είδαμε μόλις την αρχή του παιχνιδιού αλλά ως πρώτη ματιά δεν νομίζω πως δημιούργησε ιδιαίτερο ενθουσιασμό
-Υποσχέσεις για περισσότερες (κούφιες;) ανακοινώσεις πριν το τέλος του έτους
-Ξεχώρισα το Αvowed
-Συγκριτικά η παρουσίαση του PS ήταν πολύ καλύτερη
 

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, xavier είπε

η μεγαλη διαφορα με τη παρουσιαση της sony, ειναι οτι εδειξαν μηδενικο ingame περιεχομενο...απογοητευτικη παρουσιαση,

Ρε αδερφέ η sony μόνο στο ραλάκι έδειξε 3 στροφές gameplay.

Στα Horizon και Spiderman μόνο cinematic έδειξε. Και στο Demons Souls έδειξε μία εικόνα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο
2 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Δείτε τα πάλι σε 4k, εμένα μου άρεσε το Avowed, Motosport 8, το State of Decay 3, halo, fable, new genesis και το crossfire που θα έχει single player compain.

από το fable  τι σου άρεσε ακριβώς? ένα cgi intro έδειξαν.....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ryu_hadouken είπε

Ρε αδερφέ η sony μόνο στο ραλάκι έδειξε 3 στροφές gameplay.

Στα Horizon και Spiderman μόνο cinematic έδειξε. Και στο Demons Souls έδειξε μία εικόνα.

in game ηταν απο το horizon και spiderman. Mην το ψαχνουμε sony και microsoft εχουν τελειως διαφορετικους στοχους, και δυστυχως ειμαι τελειως αντιθετος με της δευτερης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Δείτε τα πάλι σε 4k, εμένα μου άρεσε το Avowed, Motosport 8, το State of Decay 3, halo, fable, new genesis και το crossfire που θα έχει single player compain.

State of decay θα είναι σούπερ με αυτά τα specs φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι  φιασκο  ηταν αυτο; απο που να ξεκινησεις; οτι λαγκαρε  ολο το  stream (ηταν γενικο), σε σημειο που μερικοι το ριξανε στην πλακα οτι λαγκαρε η ιδια η κονσολα  που  ετρεχε τ α παιχνιδια;

το "nextgen" HALO με τα ανυπαρκτα γραφικα  και το γενικευμενο, μια απο τα ιδια, gameplay?  οτι το 99% της παρουσιασης ηταν  indie παιχνιδια; απο  gameplay δεν δειξανε τιποτα απολυτως στα περισσοτερα; κυριολεκτικα δεν ειχα ιδεα τι ηταν καποια απο αυτα, ακομη και σε τι ειδος ανηκανε, το πιο  βασικο.  οτι το  selling pitch τους ειναι το console launch exclusive (δηλαδη  time exlusive)  του  ..Τetris Effect;  αντι  να δειξουν  εστω ενα παιχνιδι,  εστω  σε μορφη tech demo, που να αναδεικνύει τις δυνατοτητες του hardware, βγαινει ο αλλος του  Hellblade 2 να  πει πηγαιντε στο  site του  παιχνιδιου για να μαθετε more  info? τι πινουν εκει περα στην MS ηθελα να  ξερα.

δεν ξερω, νομιζω η ΜS εχει ενα πολυ καλο προιον  με προοπτικες για μεγαλη επιτυχια, αλλα δεν ξερει να το πουλησει  σωστα. και θα την πατησει παλι. το μονο που  θα την σωσει απο δευτερο διασυρμο ειναι το game pass, που ειναι και το δυνατοτερο της χαρτι.  αλλα δεν  θα  εχει το μεγαλο comeback  που επιθυμει.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

in game ηταν απο το horizon και spiderman. Mην το ψαχνουμε sony και microsoft εχουν τελειως διαφορετικους στοχους, και δυστυχως ειμαι τελειως αντιθετος με της δευτερης. 

Το Spiderman ένα  dlc στο παιχνίδι του ps4 είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...