Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ απορώ πάντως με τις επιδόσεις στο Sekiro που πέφτει συχνά στα 50άρια με ανάλυση 1800p... Όχι ότι η From φημίζεται για το optimization αλλά περίμενα ότι η κονσόλα θα το έκανε power through άνετα εφόσον δεν είναι native 4K.

Και σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει η δικαιολογία του "αργοπορημένου dev kit"... Κάτι άλλο συμβαίνει και η MS πρέπει να το ερευνήσει γιατί πιστεύω ότι το μηχάνημα είναι ικανό για πολύ περισσότερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Εγώ απορώ πάντως με τις επιδόσεις στο Sekiro που πέφτει συχνά στα 50άρια με ανάλυση 1800p... Όχι ότι η From φημίζεται για το optimization αλλά περίμενα ότι η κονσόλα θα το έκανε power through άνετα εφόσον δεν είναι native 4K.

Και σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει η δικαιολογία του "αργοπορημένου dev kit"... Κάτι άλλο συμβαίνει και η MS πρέπει να το ερευνήσει γιατί πιστεύω ότι το μηχάνημα είναι ικανό για πολύ περισσότερα.

και στην unpatched εκδοση του ac unity στο χβοχ εχει 60 και στο ps5 παει 50 τι παει να πει

αυτο δλδ . μιλαω για την unpatches εκδοση οχι με το λοκ στα 30 

Επεξ/σία από blasterdark86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, blasterdark86 είπε

και στην unpatched εκδοση του ac unity στο χβοχ εχει 60 και στο ps5 παει 50 τι παει να πει

αυτο δλδ . μιλαω για την unpatches εκδοση οχι με το λοκ στα 30 

Δεν μιλάω για το PS5.. Γράφω κάτι που παρατήρησα εγώ ο ίδιος ως χρήστης παίζοντας το δικό μου playthrough. 

Είναι κακό να πω ότι περίμενα περισσότερα ή θα κατηγορηθώ ότι είμαι κι εγώ fanboy και θα με συμβουλέψουν μερικοί να το πουλήσω όπως στον Psycho παραπάνω?

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Δεν μιλάω για το PS5.. Γράφω κάτι που παρατήρησα εγώ ο ίδιος ως χρήστης παίζοντας το δικό μου playthrough. 

Είναι κακό να πω ότι περίμενα περισσότερα ή θα κατηγορηθώ ότι είμαι κι εγώ fanboy και θα με συμβουλέψουν μερικοί να το πουλήσω όπως στον Psycho παραπάνω?

Μα δεν κατηγορω καλα κανεις και εχεις τις απαιτησεις σου απλα το bc ειναι δυσκολο και απαιτητικο και οταν εχεις τοσο μεγαλη γκαμα ολο και καμια βλακεια θα γινει . Μην ανησυχεις το elden ring θα τρεχει αψογα πιστευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Questioner είπε

Offtopic: Από τέτοια απόσταση παίζεις;

Είναι περίπου στα 3μιση μέτρα και η αλήθεια είναι ότι η 55άρα μου φαίνεται λίγο μικρή σε αυτή την απόσταση.

Έχε υπόψιν πάντως ότι η κάμερα του κινητού παραμορφώνει καπως και το κάνει να φαίνεται πιο μακριά από την πραγματικότητα.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Είναι περίπου στα 3μιση μέτρα και η αλήθεια είναι ότι η 55άρα μου φαίνεται λίγο μικρή σε αυτή την απόσταση.

Έχε υπόψιν πάντως ότι η κάμερα του κινητού παραμορφώνει καπως και το κάνει να φαίνεται πιο μακριά από την πραγματικότητα.

Γι αυτό μου έκανε εντύπωση. Θεωρητικά σε τέτοια απόσταση δεν θα μπορείς να διακρίνεις διαφορές σε ανάλυση 1080p με 4K σε 55αρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Questioner είπε

Γι αυτό μου έκανε εντύπωση. Θεωρητικά σε τέτοια απόσταση δεν θα μπορείς να διακρίνεις διαφορές σε ανάλυση 1080p με 4K σε 55αρα.

Αυτό είναι αλήθεια. Έχει και αυτό τα benefits του. Όλα τα παιχνίδια με dynamic res μοιάζουν λες και είναι native 4K. :P

 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3.5m ρε μαν????

Πέρα απο μέγεθος οθόνης μετά τα 2 μέτρα χάνω όλο το immersion δυστυχώς. Καρεκλίτσα και κάθεσαι μπροστά μέχρι να σε σηκώσει με κλωτσίδι κάποιος :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chncynic είπε

3.5m ρε μαν????

Πέρα απο μέγεθος οθόνης μετά τα 2 μέτρα χάνω όλο το immersion δυστυχώς. Καρεκλίτσα και κάθεσαι μπροστά μέχρι να σε σηκώσει με κλωτσίδι κάποιος :D

Εγώ το είπα στη γυναίκα ότι κάποιοι μας εκαναν πλάκα και άλλαξαν την TV μας με ίδια αλλά μικρότερη στη μετακόμιση... Αλλά δεν τσίμπησε. Μου λέει ε αυτή η TV δεν θα βγάλει 10 χρόνια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω με 4κ 55αρα ειμαι 2.3 μ και νομιζω ειναι καλα ! Αν ζοριζομαι κ σε κανενα παιχνιδι παω ακρη ακρη στον καναπε 😂😂

Επεξ/σία από malias4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Εγώ το είπα στη γυναίκα ότι κάποιοι μας εκαναν πλάκα και άλλαξαν την TV μας με ίδια αλλά μικρότερη στη μετακόμιση... Αλλά δεν τσίμπησε. Μου λέει ε αυτή η TV δεν θα βγάλει 10 χρόνια?

Με τέτοια απόσταση πρέπει να πάρεις τουλάχιστον 85αρα να πεις ότι κάτι κάνεις. Βέβαια με 85αρα θα σε χωρίσει. Οπότε με μια καρέκλα στα 2,5m είναι win-win η φάση. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...