Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Dmspolys είπε

Ερώτηση γενικα σας έρθει κανένα update ;;; Μόνο για μερικές εφαρμογές όπως το store !!! Μην πω δεν Ολοκληρώνεται  πχ η εφαρμογή event !!! Σας έχει τύχει ;;

Τις τελευταίες ημέρες μόνο για τo store μου έρχονται. Και μόνο το Store Experience Host δεν ολοκληρώνεται (το ίδιο προόβλημα έχουν και άλλοι σε ξένα φόρουμ).

EDIT:

Σήμερα μου ολοκλήρωσε και το Store Experience Host

Επεξ/σία από specre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. Τα δωρεάν παιχνιδια που δίνει στο live πως τα περνω? Απλά παταω πανω τους και τελειώνει? Πρέπει να τα κανω εγκατάσταση? Γιατί ενώ τα πάτησα, όταν βγουν δεν μου λέει σε όλα ότι είναι στην κατοχή μου αλλά, σε κάποια ενώ σε άλλα λέει απλά εγκατάσταση ?!? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

Ερώτηση. Τα δωρεάν παιχνιδια που δίνει στο live πως τα περνω? Απλά παταω πανω τους και τελειώνει? Πρέπει να τα κανω εγκατάσταση? Γιατί ενώ τα πάτησα, όταν βγουν δεν μου λέει σε όλα ότι είναι στην κατοχή μου αλλά, σε κάποια ενώ σε άλλα λέει απλά εγκατάσταση ?!? 

Τα του xbox one τα έχεις στην κατοχή σου (αφού τα κάνεις claim) όσο έχεις ενεργό χβοχ λαιβ/γκειμ-πας κτλ. Τα του 360 και OG, τα έχεις στην κατοχή σου ανεξαρτήτως. Γι αυτό και ο διαχωρισμός <<εγκατάσταση>> / <<είστε κάτοχος αυτού του παιχνιδιού>> .

 

Επεξ/σία από gregpec2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τελη του 21  παει τελικως, το halo infinity

Στην ουσια θα μιλαμε για καινουργιο και διαφορετικο παιχνιδι,απο αυτο που μας ειχαν  δειξει  το καλοκαιρι που μας περασε

https://www.halowaypoint.com/en-us/news/inside-infinite-december-2020

spacer.png

 

spacer.png

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Για τελη του 21  παει τελικως, το halo infinity

Στην ουσια θα μιλαμε για καινουργιο και διαφορετικο παιχνιδι,απο αυτο που μας ειχαν  δειξει  το καλοκαιρι που μας περασε

https://www.halowaypoint.com/en-us/news/inside-infinite-december-2020

spacer.png

 

spacer.png

Γουστάρω πολύ Halo αλλά έχουν κάνει πολλές μλκς. Υποτίθεται ότι το παιχνίδι είναι σε development εδω και περίπου 4-5 χρόνια. Μετριότατο το δείγμα που έδειξαν το καλοκαίρι και τώρα πάνε να το ισιώσουν. Τι διάολο θα κάνουν μέσα σε ένα χρόνο που δεν μπορούσαν να κάνουν σε 4; Δεν έπρεπε το παιχνίδι να έχει ήδη τα γραφικά που βλέπουμε στις εικόνες;

(& για να μη λένε ορισμένοι οτι κράζω μόνο τις σαχλαμάρες του PS)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, gr8effect είπε

Γουστάρω πολύ Halo αλλά έχουν κάνει πολλές μλκς. Υποτίθεται ότι το παιχνίδι είναι σε development εδω και περίπου 4-5 χρόνια. Μετριότατο το δείγμα που έδειξαν το καλοκαίρι και τώρα πάνε να το ισιώσουν. Τι διάολο θα κάνουν μέσα σε ένα χρόνο που δεν μπορούσαν να κάνουν σε 4; Δεν έπρεπε το παιχνίδι να έχει ήδη τα γραφικά που βλέπουμε στις εικόνες;

(& για να μη λένε ορισμένοι οτι κράζω μόνο τις σαχλαμάρες του PS)

θεωρώ ότι θα βάλει το χέρι της η αγαπητή Βethesda, δεν ξέρω αν φτάνει ο 1 χρόνος μέσα στην όλη κατάσταση όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παιδιά,

Παρακολουθώ μέρες το νήμα και έχω πάρει πολλές ιδέες για παιχνίδια, πληροφορίες κλπ.

Μετα από 5 χρόνια αποχής πήρα Xbox Series X.

Όσοι έχετε κάνει παραγγελία και έχετε πληρώσει ενώ δεν έχετε λάβει πρέπει να το κυνηγήσετε.

Είχα παραγγείλει από τις 27/11, τηλεφωνικά από τη Media Markt. Η παραγγελία πέρασε, πλήρωσα, το προϊόν ήταν άμεσα διαθέσιμο (πέτυχα στιγμή που στο site έλεγε «Παράδοση σε 30 μέρες» και όταν πήγαινες στο checkout δεν σε άφηνε λόγω έλλειψης διαθεσιμότητας) όπως μου είπε η κοπέλα στην εξυπηρέτηση και θα παραλαμβανα σε 6 μέρες. 
 

Να μη τα πολυλογώ κάθε μέρα έπαιρνα τηλέφωνα. Κάθε μέρα μου έλεγαν κάτι διαφορετικό έως και εκ διαμέτρου αντίθετο με τη προηγμένη κλήση. Όμως κανεις δεν είχε εικόνα και συμφωνούσαν όλοι στο ότι δεν υπάρχει στοκ, και ότι μάλλον εκείνη τη στιγμή ήταν πλασματικό. Να περιμένω και θα με καλέσουν. 
Χθες έκανα κάτι που κάνω τελευταία και καταφέρνω να κερδίσω την προσοχή τους.

Έγραψα το ιστορικό της παραγγελίας, αναλυτικά όλα τα τηλεφωνήματα και έκλεισα με ΕΥΧΗ για καλές δουλειές και καλύτερη οργάνωση. 
Το έστειλα σε κάθε κανάλι, Messenger, Twitter, Instagram, Email, Φορμα επικοινωνίας.
Αυτο μαζί με το χθεσινό τηλεφώνημα που πήγε κάπως παρόμοια με το ιστορικό-επιστολή-επίθεση στα σοσιαλ έλυσε το θέμα.

Με κάλεσαν για πρώτη φορά γενικά και μάλιστα από το κατάστημα που είχαν κρατημένο το Xbox Series X μου!

Τα γνωστά apologies κλπ και μου είπαν ότι «κρίμα που φτάσατε σε αυτό το σημείο για να μιλήσουμε τελικά καθότι το έχω εδώ μπροστά μου, το αγγίζω και είναι εδώ από την ημέρα που κανατε την παραγγελία σας, πριν 2 εβδομάδες και είναι το μοναδικό στον όμιλο!»

«Στο σύστημα δεν φαινόταν διαθέσιμο για πώληση, άρα δεν μπορούσαμε να το διαθέσουμε για κάποιον αλλά δεν μας εμφάνιζε και από ποιο κανάλι πώλησης είναι δεσμευμένο. Να είμαι ειλικρινής μαζί σας, αν δεν κανατε αυτή την «επίθεση» όπως την είπατε, δυστυχώς δεν θα ειχατε ακόμη απάντηση και σε συνδιασμο με το τελευταίο σας τηλεφώνημα, από σπόντα σήμερα είδα το mail σας.»

Με λίγα λόγια το στείλαν σήμερα.
Με πήραν άλλες 4 φορές τηλέφωνο καθότι δεν είχαν περάσει ούτε την αίτηση για αγορά με άρθρο 39α. 
Εξυπηρετικοί και με το συγγνώμη στην άκρη της γλώσσας.  
 

Λογω της κατάστασης καλό θα είναι οποίος έχει κολλήσει με παραγγελία του σε κάτι παρόμοιο, να επικοινωνεί γραπτά και να επιμένει, πάντα ευγενικά (όλοι τη δουλειά τους κάνουν) για να δώσει ώθηση στο ζήτημα του.

 

Αυτα από μένα, ελπίζω να ενέπνευσα κάποιον και να βοήθησα στο να έρθει πιο κοντά στο να power his dreams.

 

Επεξ/σία από Manosioa
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Manosioa είπε

Γεια σας παιδιά,

Παρακολουθώ μέρες το νήμα και έχω πάρει πολλές ιδέες για παιχνίδια, πληροφορίες κλπ.

Μετα από 5 χρόνια αποχής πήρα Xbox Series X.

Όσοι έχετε κάνει παραγγελία και έχετε πληρώσει ενώ δεν έχετε λάβει πρέπει να το κυνηγήσετε.

Είχα παραγγείλει από τις 27/11, τηλεφωνικά από τη Media Markt. Η παραγγελία πέρασε, πλήρωσα, το προϊόν ήταν άμεσα διαθέσιμο (πέτυχα στιγμή που στο site έλεγε «Παράδοση σε 30 μέρες» και όταν πήγαινες στο checkout δεν σε άφηνε λόγω έλλειψης διαθεσιμότητας) όπως μου είπε η κοπέλα στην εξυπηρέτηση και θα παραλαμβανα σε 6 μέρες. 
 

Να μη τα πολυλογώ κάθε μέρα έπαιρνα τηλέφωνα. Κάθε μέρα μου έλεγαν κάτι διαφορετικό έως και εκ διαμέτρου αντίθετο με τη προηγμένη κλήση. Όμως κανεις δεν είχε εικόνα και συμφωνούσαν όλοι στο ότι δεν υπάρχει στοκ, και ότι μάλλον εκείνη τη στιγμή ήταν πλασματικό. Να περιμένω και θα με καλέσουν. 
Χθες έκανα κάτι που κάνω τελευταία και καταφέρνω να κερδίσω την προσοχή τους.

Έγραψα το ιστορικό της παραγγελίας, αναλυτικά όλα τα τηλεφωνήματα και έκλεισα με ΕΥΧΗ για καλές δουλειές και καλύτερη οργάνωση. 
Το έστειλα σε κάθε κανάλι, Messenger, Twitter, Instagram, Email, Φορμα επικοινωνίας.
Αυτο μαζί με το χθεσινό τηλεφώνημα που πήγε κάπως παρόμοια με το ιστορικό-επιστολή-επίθεση στα σοσιαλ έλυσε το θέμα.

Με κάλεσαν για πρώτη φορά γενικά και μάλιστα από το κατάστημα που είχαν κρατημένο το Xbox Series X μου!

Τα γνωστά apologies κλπ και μου είπαν ότι «κρίμα που φτάσατε σε αυτό το σημείο για να μιλήσουμε τελικά καθότι το έχω εδώ μπροστά μου, το αγγίζω και είναι εδώ από την ημέρα που κανατε την παραγγελία σας, πριν 2 εβδομάδες και είναι το μοναδικό στον όμιλο!»

«Στο σύστημα δεν φαινόταν διαθέσιμο για πώληση, άρα δεν μπορούσαμε να το διαθέσουμε για κάποιον αλλά δεν μας εμφάνιζε και από ποιο κανάλι πώλησης είναι δεσμευμένο. Να είμαι ειλικρινής μαζί σας, αν δεν κανατε αυτή την «επίθεση» όπως την είπατε, δυστυχώς δεν θα ειχατε ακόμη απάντηση και σε συνδιασμο με το τελευταίο σας τηλεφώνημα, από σπόντα σήμερα είδα το mail σας.»

Με λίγα λόγια το στείλαν σήμερα.
Με πήραν άλλες 4 φορές τηλέφωνο καθότι δεν είχαν περάσει ούτε την αίτηση για αγορά με άρθρο 39α. 
Εξυπηρετικοί και με το συγγνώμη στην άκρη της γλώσσας.  
 

Λογω της κατάστασης καλό θα είναι οποίος έχει κολλήσει με παραγγελία του σε κάτι παρόμοιο, να επικοινωνεί γραπτά και να επιμένει, πάντα ευγενικά (όλοι τη δουλειά τους κάνουν) για να δώσει ώθηση στο ζήτημα του.

 

Αυτα από μένα, ελπίζω να ενέπνευσα κάποιον και να βοήθησα στο να έρθει πιο κοντά στο να power his dreams.

 

Μπράβο. Αυτό πρέπει να γίνεται και ίσως και πιο οργανωμένα. Στο εξωτερικό τα review ενός καταστήματος έχουν τρομερό impact πλέον, οπότε γράφετε reviews και παράπονα και θα στρώσει η φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, chncynic είπε

Μπράβο. Αυτό πρέπει να γίνεται και ίσως και πιο οργανωμένα. Στο εξωτερικό τα review ενός καταστήματος έχουν τρομερό impact πλέον, οπότε γράφετε reviews και παράπονα και θα στρώσει η φάση.

Μακαρι να υπηρχε ενα trustpilot η κατι αντιστοιχο για ελληνικα καταστηματα.
Ειδικα με τα skroutzομαγαζα ειναι πιστευω απαραιτητο πλεον. Τοσα συμβαινουν και τοσα δεν μαθαινονται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Manosioa είπε

Μακαρι να υπηρχε ενα trustpilot η κατι αντιστοιχο για ελληνικα καταστηματα.
Ειδικα με τα skroutzομαγαζα ειναι πιστευω απαραιτητο πλεον. Τοσα συμβαινουν και τοσα δεν μαθαινονται. 

Αφού μπορείς να ψάξεις το trustpilot. https://www.trustpilot.com/review/www.mediamarkt.gr

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, specre είπε

Αφού μπορείς να ψάξεις το trustpilot. https://www.trustpilot.com/review/www.mediamarkt.gr

Δεν εψαξα ποτε για ελληνικα καταστηματα καθοτι σαν χωρα δεν υπαρχει η ελλαδα.
Καλη φαση ομως ουτε official ειναι, ουτε γνωστο, ουτε εγκριτο. 
Για να φτασουν σε αυτο το σημειο να γραψουν εκει θα δεις μονο αρνητικα και φαντασου ΠΟΣΟ αρνητικα φορτισμενα θα ειναι τα reviews. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, έχει κάποια θετικά σχόλια..... αλλά τα πιο πολλά είναι αρνητικά.

Off topic: Καλό θα ήταν στις σελίδες των ελληνικών καταστημάτων, τα reviews αν είναι αρνητικά να μη σβήνονται όπως ακούγεται. To Public.gr χρησιμοποιεί την πλατφόρμα του https://www.reevoo.com/en/ και δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να "κόψει και να ράψει" τα reviews.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...