Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

59 λεπτά πριν, Questioner είπε

Δεν τις αλλάζω με τίποτα:

v1Qvs03.jpg

και εγώ χρησιμοποιώ eneloop απλά αυτή της microsoft βολεύει γιατί βάζεις το χειριστήριο με την μια σε usb για φόρτιση και δεν κάθεσε να βάζεις και να βγάζεις μπαταρίες. 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έφεραν το χειριστήριο με μια ενσωματωμένη  μπαταρία επαναφορτιζόμενη όπως είναι στο nintendo 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

36 λεπτά πριν, chek2fire είπε

και εγώ χρησιμοποιώ eneloop απλά αυτή της microsoft βολεύει γιατί βάζεις το χειριστήριο με την μια σε usb για φόρτιση και δεν κάθεσε να βάζεις και να βγάζεις μπαταρίες. 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έφεραν το χειριστήριο με μια ενσωματωμένη  μπαταρία επαναφορτιζόμενη όπως είναι στο nintendo 

Γλυτώνουν κάτι ψιλά από κόστος μπαταρίας, κερδίζουν κάτι ψιλά από πωλήσεις play & charge.

Εμένα μου είναι αρκετά βολικό: έχω ένα κουτάκι με γεμάτες eneloop/ladda στο σαλόνι, και όταν δω battery low αρκεί να βρω 30" downtime στο επόμενο δίωρο να κάνω τράμπα. Το προτιμώ από το να παίξω με καλώδιο για 1-2 ώρες αν ξεχαστώ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, moysatos79 είπε

Επιτέλους

 

_20201218_142628.JPG

Τα παρηγγειλα και εγω τα SteelSeries arctic one wireless απο public.Ειναι καλη επιλογη φανταζομαι γιατι δεν εχω ιδεα απο ακουστικα αλλα διαβασα καλες κριτικες.Δουλεουν φανταζομαι και με το series x μη τη πατησουμε?

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα με τις προσφορες των παιχνιδιων απο τη microsoft  θα παρει φωτια το βραζιλιανικο store 😛 27€ εχει εκει !!

Αντε βαρια βαρια με τις ισοτιμιες gift cards κτλ να παει 29€ !

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα με τις φωτογραφιες και τα σχετικα...αλλα δεν μπορω να κανω set up την κονσολα!

Βαζω τον κωδικο της τηλεορασης,μου βγαζει connected και στο καπακι με γυρναει ξανα στη ιδια οθονη και λεει να προσπαθησω ξανα,Δηλαδη σαν να εβαλα λαθος κωδικο.

Δοκιμασα με ethernet και χωρις...δοκιμασα σε 2 διαφορετικες τηλεορασεις,δοκιμασα με 2 διαφορετικα κινητα,δοκιμασα με 2 καλωδια hdmi,δοκιμασα με 2 εφαρμογες xbox στο playstore.

Ειχε κανεις τετοιο θεμα;Μπορω να κανω set up την κονσολα εκτος εφαρμογης κινητου;

Εχω σκασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, moysatos79 είπε

Ολα καλα με τις φωτογραφιες και τα σχετικα...αλλα δεν μπορω να κανω set up την κονσολα!

Βαζω τον κωδικο της τηλεορασης,μου βγαζει connected και στο καπακι με γυρναει ξανα στη ιδια οθονη και λεει να προσπαθησω ξανα,Δηλαδη σαν να εβαλα λαθος κωδικο.

Δοκιμασα με ethernet και χωρις...δοκιμασα σε 2 διαφορετικες τηλεορασεις,δοκιμασα με 2 διαφορετικα κινητα,δοκιμασα με 2 καλωδια hdmi,δοκιμασα με 2 εφαρμογες xbox στο playstore.

Ειχε κανεις τετοιο θεμα;Μπορω να κανω set up την κονσολα εκτος εφαρμογης κινητου;

Εχω σκασει.

το ιδιο με ειχε κανει και εμενα ,ειχα κανει εκαθαριση δεδομένων της εφαρμογης xbox και ειχα κλείσει-ανοιξει την κονσολα και μετα δουλεψε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ALIEN-3- είπε

το ιδιο με ειχε κανει και εμενα ,ειχα κανει εκαθαριση δεδομένων της εφαρμογης xbox και ειχα κλείσει-ανοιξει την κονσολα και μετα δουλεψε 

Το έχω κάνει πάνω από 50 φορές. Δεν είναι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, moysatos79 είπε

Το έχω κάνει πάνω από 50 φορές. Δεν είναι αυτό.

δεν θυμαμαι τι αλλο εκανα αλλα παιδευτηκα και εγω πολλες φορες μεχρι να προχωρησει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, moysatos79 είπε

Ολα καλα με τις φωτογραφιες και τα σχετικα...αλλα δεν μπορω να κανω set up την κονσολα!

Βαζω τον κωδικο της τηλεορασης,μου βγαζει connected και στο καπακι με γυρναει ξανα στη ιδια οθονη και λεει να προσπαθησω ξανα,Δηλαδη σαν να εβαλα λαθος κωδικο.

Δοκιμασα με ethernet και χωρις...δοκιμασα σε 2 διαφορετικες τηλεορασεις,δοκιμασα με 2 διαφορετικα κινητα,δοκιμασα με 2 καλωδια hdmi,δοκιμασα με 2 εφαρμογες xbox στο playstore.

Ειχε κανεις τετοιο θεμα;Μπορω να κανω set up την κονσολα εκτος εφαρμογης κινητου;

Εχω σκασει.

Μετά από πολλές προσπάθειες με το κινητό, προχώρησα τελικά από τη κονσόλα την εγκατάσταση με το χειριστήριο (κάπου σου δίνει αυτή την επιλογή)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Που θα βρούμε series x , ξέρει κανείς?

Αν γνωρίζουν αυτοί εδώ μέσα ότι υπάρχει κάπου δεν θα βρεις 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update:Το πρόβλημα με το set up της κονσόλας διορθώθηκε αλλάζοντας την γλώσσα της εφαρμογής και του κινητού σε Αγγλικά.

Καλά τί τιμές χώμα έχει στο store στις εκπτώσεις;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, moysatos79 είπε

Update:Το πρόβλημα με το set up της κονσόλας διορθώθηκε αλλάζοντας την γλώσσα της εφαρμογής και του κινητού σε Αγγλικά.

Καλά τί τιμές χώμα έχει στο store στις εκπτώσεις;

Αν θέλεις αγορές από το store τότε το βραζιλιάνικο έχει πραγματικά τιμές χώμα, 27 ευρώ το Valhalla πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι σιγουρος αν εχει αναφερθεί, εχουν το multiplayer του cod bocw free μέχρι τις 24/12 σε περίπτωση που θέλει να το δοκιμάσει κάποιος. Προσωπικά το κατεβάζω να δω τι λέει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...