Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Forza 8 σε "early development"... Για τέλη του 2021 το βλέπω.

Το σχεδόν καρτουνίστικο art style του Halo Infinite μου φάνηκε ειδικά στημένο ώστε να πετυχαίνει εύκολα τα νούμερα 4Κ60 στο Series X. Περίμενα πολύ περισσότερα από έναν system seller τίτλο τέτοιου μεγέθους και αναρωτιέμαι αν το One κράτησε το όραμα του project πίσω.

Το Stalker 2 φαίνεται πολλά υποσχόμενο. Λίγο να μοιάζει στον προκάτοχο του και θα είναι σίγουρα ένα ενδιαφέρον παιχνίδι με top τεχνικό τομέα.

Επίσης δεν μου άρεσε το art style του Psychonauts 2. Θα ήθελα κάτι πιο κοντά σε Pixar movie...

Γενικά φαίνεται ότι θα πήξουμε σε φθηνής παραγωγής indie games στην νέα γενιά. Ο κάθε πικραμένος έχει μια χαζή ιδέα και χτυπάει την πόρτα μεγάλων publishers. Ειδικά αυτά τα μελοδραματικά κλαψομ....κα "interactive stories" δεν περίμενα να τα δω ποτέ σε video games.

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πιο αναμενόμενο για μένα, το TES6 στην ουσία! Δώσε πόνο μωρή obsidian! δείξε στον Todd πως φτιάχνονται τα RPG's  😛

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Επεξ/σία από Saloufas
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, hexenlord είπε

Για αρχη, οσοι πραγματικα ενδιαφερονται να κρινουν γραφικα, οχι απο το απαραδεκτο bitrate της παρουσιασης, ας ξεκινησουν απο εδω (οτιδηποτε λιγοτερο απο 2160/60 ειναι να χαμε να λεγαμε):

Aφου δειτε τα δυο βιντεο, και εδικα το δευτερο, ας ξεκινησουμε την ουσιαστικη κουβεντα για next gen graphs, RT κτλ.

ΥΓ. Οτι ειδαμε σημερα θα ειναι day 1 xbox game pass, και ας γραφουν πισω οτι θελουν.

Q0Pw81F.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, hexenlord είπε

Για αρχη, οσοι πραγματικα ενδιαφερονται να κρινουν γραφικα, οχι απο το απαραδεκτο bitrate της παρουσιασης, ας ξεκινησουν απο εδω (οτιδηποτε λιγοτερο απο 2160/60 ειναι να χαμε να λεγαμε):

Aφου δειτε τα δυο βιντεο, και εδικα το δευτερο, ας ξεκινησουμε την ουσιαστικη κουβεντα για next gen graphs, RT κτλ.

ΥΓ. Οτι ειδαμε σημερα θα ειναι day 1 xbox game pass, και ας γραφουν πισω οτι θελουν.

Είδα το Halo Και σε 4Κ και σε οθόνη 4Κ, πάλι χάλι μου φαίνεται, ναι έχει υψηλή ανάλυση, άλλα τα Textures, το art, το backround κλπ. είναι γενιάς ps3/xbox360, Και δεν το γράφω υπερβολικά, είναι σαν να πήραν παιχνίδι εκείνης της γενιάς και να το ανέβασαν ανάλυση και τέλος. Το ίδιο και το Gameplay με γύρισε 10 χρόνια πίσω.

Από το Forza δεν είδαμε και πολλά άλλα αυτό πιστεύω θα έχει πράγματι γραφικάρες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, karamela693 είπε

Είδα το Halo Και σε 4Κ και σε οθόνη 4Κ, πάλι χάλι μου φαίνεται, ναι έχει υψηλή ανάλυση, άλλα τα Textures, το art, το backround κλπ. είναι γενιάς ps3/xbox360, Και δεν το γράφω υπερβολικά, είναι σαν να πήραν παιχνίδι εκείνης της γενιάς και να το ανέβασαν ανάλυση και τέλος. Το ίδιο και το Gameplay με γύρισε 10 χρόνια πίσω.

Από το Forza δεν είδαμε και πολλά άλλα αυτό πιστεύω θα έχει πράγματι γραφικάρες. 

Σε γύρισε πίσω το gameplay; Δηλαδή, το παιχνίδι έγινε semi open world (δεν ξέρω αν αντιλαμβανεσαι την διαφορά), έχει πλέον cooldown abilities, pick up abilities, νέους εχθρούς, κι εσένα σε γύρισε πίσω το gameplay.

 

Εάν θέλετε να κάνετε κακή κριτική παιδιά, ψάξτε λίγο καλύτερα το τι θα πείτε.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Darth S1n είπε

Σε γύρισε πίσω το gameplay; Δηλαδή, το παιχνίδι έγινε semi open world (δεν ξέρω αν αντιλαμβανεσαι την διαφορά), έχει πλέον cooldown abilities, pick up abilities, νέους εχθρούς, κι εσένα σε γύρισε πίσω το gameplay.

Εάν θέλετε να κάνετε κακή κριτική παιδιά, ψάξτε λίγο καλύτερα το τι θα πείτε.

Mα κριτήριό μου δεν είναι τα παλιά Halo, άλλα τα παιχνίδια που ήδη κυκλοφορούν, όταν βλέπω σε FPS παιχνίδια σε αυτή την γενιά σαν το π.χ. Μetro Exodus, το Halo μοιάζει λες και έχει βγει από το χρονοντούλαπο και κάνανε τα πάντα φυσικά για να τρέχει σε 60fps και ας σκοτώσανε τα γραφικά, προσωπικά δεν θα πάρω...ας περιμένουμε να βγει πρώτα, άλλα σαν πρώτη γεύση μου έκανε πάρα μα πάρα πολύ άσχημη εντύπωση με το επίπεδο των γραφικών του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, karamela693 είπε

Mα κριτήριό μου δεν είναι τα παλιά Halo, άλλα τα παιχνίδια που ήδη κυκλοφορούν, όταν βλέπω σε FPS παιχνίδια σε αυτή την γενιά σαν το π.χ. Μetro Exodus, το Halo μοιάζει λες και έχει βγει από το χρονοντούλαπο και κάνανε τα πάντα φυσικά για να τρέχει σε 60fps και ας σκοτώσανε τα γραφικά, προσωπικά δεν θα πάρω...ας περιμένουμε να βγει πρώτα, άλλα σαν πρώτη γεύση μου έκανε πάρα μα πάρα πολύ άσχημη εντύπωση με το επίπεδο των γραφικών του.

Gameplay ή γραφικά τελικά ρε φίλε; Διάλεξε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπόρεσα να δω τη παρουσίαση, αλλα μόλις έμαθα ότι ανακοινώθηκε νέο Fable. Ένα δάκρυ συγκίνησης και χαράς κύλησε 😢

Ανεβάζω και το teaser trailer μιας και δεν είδα να το ανέβασε κάποιος. 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι ρε παιδια μη λεμε οτι νανε. Ps5 εγω θα παρω αλλα αν δεις το halo στο youtube και οχι στο stream δεν εχει καμια σχεση.εχει πολυ ωραια γραφικα . Και πιστευω οτι το τελικο προιον που στο x θα εχει ανεβει επιπεδο.

Και του ps5 τα games στο stream ηταν μαυρο χαλι. Οποιος θελει πρεπει να δει youtube .μη κρινετε απο το stream.τα textures γινονται τετραγωνα😁

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως πρώην xboxας από την εποχή του 1ου Xbox,  παίζοντας όλα τα της σειράς ( από εποχής Bungie ) Halo games πιστεύω ότι προσπαθούν να αντιγράψουν την αίγλη της τότε εποχής του 1ου Halo σε μια εποχή που ναι μεν δε ταιριάζει αλλά γουστάρει δόση νοσταλγίας. Κατα τα άλλα μου φάνηκαν, οι οποίες νέες προσθήκες, ως "ξένες" και όχι κατά την γνώμη μου δεν ταιριάζουν στο ύφος της σειράς. Κάτι ιπτάμενα "they fly now" - πραγματικά αστεία -suicidal grunts και ελάχιστες σημαντικές αλλαγές στο gameplay όπου θα μπορούσαν χωρίς να αλλοιώσουν το franchise να το πάνε λίγο πιο παρακάτω και σε πιο "ρεαλιστικό shooting" ήταν απών. Θα το παίξω μάλλον σε κάποια έκπτωση φυσικά game pass. Περίμενα κάτι ουαου , τίτλο όπου θα με κάνει να πω ότι και πριν 10 χρόνια " θα επιλέξω xbox για το Halo " , κάτι που σε αυτή τη γενιά τουλάχιστον μέχρι στιγμής δεν θα πω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι φοβερά γραφικά είχε το Halo infinite;

Εσείς που το είδατε σε 4k , μήπως παρατηρήσατε και το Pop up;

 

Απαράδεκτο για τόσο δυνατή κονσόλα και προφανώς η μ@λακια του να προωθήσουν με το ζόρι το gamepass, με BC με το One, έχει κρατήσει το series X πίσω.

 

Δυστυχώς θα φάνε γερό χαστούκι από την Sony, αλλα πλέον πιστεύω ότι τους νοιάζουν μόνο οι συνδρομές.

 

Υ.Γ. Παρατήρησε κάποιος ότι σε ορισμένα games έγραφε "Series X/Xbox One/ PC" και σε άλλα "Xbox Series X/PC" ?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δεν γινεται συνδρομες χωρις καλο υλικο μεσα.οτι και να παρουμε ps5 η series x στην αρχη θα πορευτουμε με λιγα πραγματα. 

Τα καλα και τα wow θα ερθουν μετα την διαιτια.μην περιμενουμε οταν βγουν οι κονσολες να παιζουμε και να δαγκωνουμε την γλωσσα μας.θα αργησει να ερθει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chrisgewrgi είπε

Ναι αλλα δεν γινεται συνδρομες χωρις καλο υλικο μεσα.οτι και να παρουμε ps5 η series x στην αρχη θα πορευτουμε με λιγα πραγματα. 

Τα καλα και τα wow θα ερθουν μετα την διαιτια.μην περιμενουμε οταν βγουν οι κονσολες να παιζουμε και να δαγκωνουμε την γλωσσα μας.θα αργησει να ερθει αυτο

Με συγχωρείς αλλά επειδή έχω και xbox one X, αν μου έλεγες ότι το Halo Infinite τρέχει σε XoX και όχι σε series X θα σε πίστευα.

Από την άλλη, ο ανταγωνιστής βγάζει games σαν το ghost of tsushima σε απαρχαιωμένο hardware και τρίβεις τα μάτια σου...

Περίμενα πως και πως το Halo infinite και αυτό που είδα δεν με πείθει να πάω να σκάσω 500 ευρώ day one για το series X.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...