Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Μόλις τελείωσα τη διαδικασία. Πήρα τη gold έκδοση στα 12€ τελικά. Τόσο χρεωνε το g2a τα 60 brl. Μια χαρά όλα έβαλα και εγώ την ίδια διεύθυνση. Τόσο καιρό που το έκαναν τα παιδιά και έγραφαν την εμπειρία τους το απέφευγα γιατί ήξερα πως θα ξεφραγγιαστω... 😂😂 Τώρα θα ξεκινήσω να ψάχνω λίστες προσφορών από brasil... 

Ούτε mail άλλαξα ούτε τίποτα. Όλα στον ίδιο λογαριασμό τα έχω. 

Πλέον εκτός από συνδρομή ultimate brasil θα παίρνω και τα παιχνίδια από εκεί. 

Να είναι καλά η κοινότητα που μας ανοίγει τα μάτια! 

Σε ευχαριστώ και σένα και τον sfinx για το χρόνο σας!!! 

Την επόμενη φορά προτίμησε mtcgame.com είναι ποιο φθηνοί απ’ολους σε BRL από εκεί ψωνίζω καιρό τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Δε βλέπω να έχει paypal μέθοδο πληρωμής. Έχεις ψωνίσει από το συγκεκριμένο site? Είναι αξιόπιστο? Από το g2a είχα κάνει αγορές και στο παρελθόν και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. 

Δεν έχει PayPal. Δεν είχα κάποιο θέμα και έχω αγοράσει πάνω από 80 ευρώ συνολικά gift cards 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, leo066 είπε

Δεν έχει PayPal. Δεν είχα κάποιο θέμα και έχω αγοράσει πάνω από 80 ευρώ συνολικά gift cards 

 

57 λεπτά πριν, dream21 είπε

Την επόμενη φορά προτίμησε mtcgame.com είναι ποιο φθηνοί απ’ολους σε BRL από εκεί ψωνίζω καιρό τώρα.

To αστείο πάντως ειναι πως το λογότυπο του Paypal το έχουν κανονικά στο τέλος της σελίδας ως τρόπο πληρωμής αλλά οταν πας στο checkout...δεν γίνεται.

Το θεωρώ λίγο (εως αρκετά υποπτο) παιδιά και ας έχω ψωνίσει και εγω απο εκεί (1 φορά), μου κάθεται λίγο "κάπως" να πρέπει να βάζω κάρτα σε τέτοια sites...
Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, το MTCGAME έχει έδρα στην Κωνσταντινούπολη και τα review στο trustpilot - μου δινουν την άισθηση πως είναι fake καθώς το 99% των username είναι στα Αραβικά με "κριτικές" τύπου "ZOMG BEST SITE EVAHHH !111!"  και " ο customer support 76897 ηταν φανταστικόςΣΣσσσςς ! "

Δεν ξέρω κύριοι, χτυπάνε καμπανάκια αλλά ναι, έχουν τις καλύτερες τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tigio13 είπε

Δε βλέπω να έχει paypal μέθοδο πληρωμής. Έχεις ψωνίσει από το συγκεκριμένο site? Είναι αξιόπιστο? Από το g2a είχα κάνει αγορές και στο παρελθόν και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. 

Κανένα πρόβλημα απολύτως από προσωπική εμπειρία. Όπως σου είπαν και τα παιδιά προχώρα άφοβα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ παιδιά εγώ δε νιώθω άνετα να μην ψωνίζω από τέτοια μαγαζιά με paypal. Μπορεί να μην έχει γίνει ποτέ στραβή και να μη γίνει ποτέ. Αν όμως γίνει και είναι σε μένα δε θα ήθελα να έχω κάνει αγορές χωρίς paypal. Πήρα άλλη μια 200αρα από g2a (τη χρησιμοποίησα κιόλας 😂😂) στα 33 € νομίζω και μια χαρά. Καλύτερα να δώσω 2-3 € παραπάνω με paypal παρά να έχω άγχος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Οκ παιδιά εγώ δε νιώθω άνετα να μην ψωνίζω από τέτοια μαγαζιά με paypal. Μπορεί να μην έχει γίνει ποτέ στραβή και να μη γίνει ποτέ. Αν όμως γίνει και είναι σε μένα δε θα ήθελα να έχω κάνει αγορές χωρίς paypal. Πήρα άλλη μια 200αρα από g2a (τη χρησιμοποίησα κιόλας 😂😂) στα 33 € νομίζω και μια χαρά. Καλύτερα να δώσω 2-3 € παραπάνω με paypal παρά να έχω άγχος. 

Η πληρωμή γίνεται μέσω secure system της τράπεζας σου. Δεν είναι μπάτε σκύλοι αλέστε. Το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές. Πρέπει εσύ ο ίδιος να κάνεις έγκριση απο το κινητό για την συναλλαγή πριν προχωρήσει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ΣΟΣ θέλω μια βοήθεια παρακαλώ όπως είπα Προσπάθησα να αγοράσω το παιχνίδι τρεις φορές με μία κάρτα που δεν χρεώθηκε ποτέ και μάλιστα μπλοκαρίστηκε κιόλας προσωρινά τρεις φορές με το PayPal που μου βγάζει συνέχεια σφάλμα και προσπάθησα και με Revolut Που και εκεί πέρα μου έβγαζε άκυρο για την αγορά τώρα για ποιο λόγο ζητάω βοήθεια ενώ έλεγξα σε όλους τους λογαριασμούς δεν χρεώθηκα πουθενά και τίποτα Μπήκα Στην εφαρμογή του κινητού Xbox game πας και μου έβγαλε το παιχνίδι ότι είναι δημοφιλής για εγκατάσταση και το πάτησα να γίνει εγκατάσταση συγνώμη δεν είναι δωρεάν έτσι δεν είναι και ξεκίνησε και Κατεβαίνει τ παίζει  ρε παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, aeljim είπε

Η πληρωμή γίνεται μέσω secure system της τράπεζας σου. Δεν είναι μπάτε σκύλοι αλέστε. Το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές. Πρέπει εσύ ο ίδιος να κάνεις έγκριση απο το κινητό για την συναλλαγή πριν προχωρήσει. 

Εννοειται εγώ δεν αμφισβητώ κάτι τέτοιο. Αυτό που λέω είναι πως έχει παρατηρηθεί σε κάποιες περιπτώσεις από κλειδαδικα ο κωδικός να μην περνάει ή να αντιστοιχεί σε άλλο προϊόν ή να έχει ξανά χρησιμοποιηθεί. Σε μια τέτοια περίπτωση μπαίνει το paypal στην μέση και παίρνεις τα λεφτά σου πίσω. Εγώ τουλάχιστον όσες φορές το χρειάστηκα (όχι για κλειδαδικα) δικαιώθηκα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, red1 είπε

 

To αστείο πάντως ειναι πως το λογότυπο του Paypal το έχουν κανονικά στο τέλος της σελίδας ως τρόπο πληρωμής αλλά οταν πας στο checkout...δεν γίνεται.

Το θεωρώ λίγο (εως αρκετά υποπτο) παιδιά και ας έχω ψωνίσει και εγω απο εκεί (1 φορά), μου κάθεται λίγο "κάπως" να πρέπει να βάζω κάρτα σε τέτοια sites...
Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, το MTCGAME έχει έδρα στην Κωνσταντινούπολη και τα review στο trustpilot - μου δινουν την άισθηση πως είναι fake καθώς το 99% των username είναι στα Αραβικά με "κριτικές" τύπου "ZOMG BEST SITE EVAHHH !111!"  και " ο customer support 76897 ηταν φανταστικόςΣΣσσσςς ! "

Δεν ξέρω κύριοι, χτυπάνε καμπανάκια αλλά ναι, έχουν τις καλύτερες τιμές

 Στέλιο άκου πως το κάνω. Στέλνω λεφτά από την alpha bank στην  revolut και με αυτήν γεμίζω το πορτοφόλι του account μου στο MTCGame. Μεχρι στιγμης εχω δωσει 275€ απο το official release  του XBOX Series X για αγορες παιχνιδιων που στο ευρωπαικο καταστημα τα παιχνιδια που αγορασα θα ηθελα πανω απο 400€ .Σε προβλημα που ειχα με έναν κωδικο που δεν μου εστειλαν αμεσως το support με εξυπηρετησε μια χαρα. αψογοι για εμενα.

Screenshot 2020-12-20 at 20.19.13.png

Επεξ/σία από dream21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ένα θέμα που είχα, απάντησε το support στα καπάκια. Τελικά είχα κάνει εγώ βλακεια και όλα καλά. Τσίμπησα και resident evil 3 με Sekiro. Με 80 ευρώ πήρα Valhalla, sekiro, resi 3 και Control ultimate. 

Επεξ/σία από Billie13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/12/2020 στις 8:14 ΜΜ, jimtriol είπε

Τα παρηγγειλα και εγω τα SteelSeries arctic one wireless απο public.Ειναι καλη επιλογη φανταζομαι γιατι δεν εχω ιδεα απο ακουστικα αλλα διαβασα καλες κριτικες.Δουλεουν φανταζομαι και με το series x μη τη πατησουμε?

ψαξε  τα ακουστικα στο ρεντιτ εχουν αναφερθει σε μοντελα με θεματα με τις νεες κονσολες. Δεν θυμαμαι ακριβως ποια ακουστικα περαν των τερτουλ.

Στις 19/12/2020 στις 6:33 ΜΜ, GaGaS_Thess είπε

Ερώτηση. Έβαλα, τον λογαριασμό της μικρής στην κονσόλα. Συνδέσει, και όταν ανοίγει το χειριστήριο της να, κάνει login με το δικό της λογαριασμό. Είναι family και οι 2 συν δεμένοι μεταξυ μας. Όταν συνδέεται η μικρή έχει προσβαση στο game pass? Η θέλει και εκεί συνδρομή? 

Oxi. Στον λογαριασμο του game pass κανε την κονσολα σπιτιου και ολοι οι λογαριασμοι κονσολας θα εχουν προσβαση σε αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/11/2020 στις 11:23 ΜΜ, ALIEN-3- είπε

Vrr έχουν οι τηλεοράσεις με hmi 2.1

Όχι απαραίτητα. Υπάρχουν και 4k 60hz που έχουν vrr(freesync) δεν είναι μόνο για τις 120hz. Απλά το βάζουν σε λίγο πιο ακριβά μοντέλα τηλεοράσεων 4κ 60hz.

Στις 30/11/2020 στις 10:16 ΜΜ, red1 είπε

Εννοείς οτι μετά τις BF προσφορές πάνε κατευθείαν στις Χριστουγεννιάτικες χωρίς να μεσολαβήσουν άλλες ?

Επίσης, κύριοι, λύστε μου αυτή την απορία γιατί νομίζω οτι τα βγάζω απο τη γκλάβα μου ώρες-ώρες :
- Στο ΧΟΝΕ, οταν όταν έπαιζες ενα παιχνίδι και άνοιγες ταυτόχρονα το Υoutube app (για να δεις κανα' video με tips π.χ), οταν επέστρεφες στο παιχνίδι και μετά, ξανάνοιγες το Υoutube app (για να συνεχίσεις το ίδιο video), το video συνέχιζε απο εκεί που το είχες αφήσει.

- Στο Series X, οταν παίζεις παιχνίδι, ανοίξεις Youtube, επιστρέψεις στο παιχνίδι και μετά ανοίξεις πάλι το Youtube, αυτό φορτώνει πλέον απο την αρχή και σε πετάει στο home screen του χωρίς να συνεχίζει οπως παλιά απο εκει που ηταν...

Έτσι είναι ή το θυμάμαι λάθος ? Εχει καταντήσει απίστευτα σπαστικό πηγαίνοντας απο παιχνίδι στο youtube για να δεις κανα tip πλέον, μπορεί κανείς να το επιβεβαιώσει ? 
Μήπως έχει να κάνει με τη λειτουργία του quick resume η οποία - σε γενικές γραμμές  - υπολειτουργεί αυτή τη στιγμή ?

Εμένα πάλι που έχω το xbox one s γιατί μου κάνει το εντελώς αντίστροφο?

Δηλαδή όταν τρέχω ένα παιχνίδι και ανοίξω το youtube και μετά πάω πάλι στο παιχνίδι φορτώνει το παιχνίδι από την αρχή και αν ξαναπάω στο youtube συνεχίζει από εκεί που είχε μείνει πριν.

Στις 1/12/2020 στις 7:58 ΜΜ, HolyMan είπε

https://www.mtcgame.com/en-US/microsoft-points/xbox-live-gift-card-br?aid=460159

περασε κ μετα αγορασα 1 μηνα ultimate ωστε να γινει η μετατροπη σε 13 μηνες αλλα παλι δεν περναγε οποτε μιλησα σε chat με ms κ μου αλλαξαν το region του μειλ σε τουρκια αναγκαστικα.

παντως οποιος θελει να αλλαξει το region του λογαριασμου του μπορει να παει εδω...

https://live.xbox.com/AccountMigration

μολις γινει η αλλαγη κλειδωνει για 90 ημερες και μετα παλι μπορεις να αλλαξεις χωρα

Από που μπορούμε να σιγουρέψουμε από πιο region είναι ο λογαριασμός μας?

Από εδώ ίσως?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/12/2020 στις 10:28 ΠΜ, aeljim είπε

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ δυο κονσόλες ταυτόχρονα με τον εξής τρόπο. Η μια πρέπει να είναι ορισμένη ως Home Console σε αυτή μπορούν να παίζουν όλοι οι λογαριασμοί χωρίς πρόβλημα. Στην δεύτερη μπαίνω με το account που έχω το game pass και τα παιχνίδια που έχω αγοράσει. Έτσι εγώ μπορώ να παίζω στο Series X που δεν είναι Home Console με τον λογαριασμό μου και κάποιος άλλος στο One S που είναι Home Console με τον δικό του λογαριασμό.

Gameshare λέγεται και έχω πει το λινκ πιο πάνω.

 

Δεν ξέρω γιατί αυτό το ποστ δεν προστέθηκε αυτόματα στο προηγούμενο.

7 ώρες πριν, leo066 είπε

Δεν έχει PayPal. Δεν είχα κάποιο θέμα και έχω αγοράσει πάνω από 80 ευρώ συνολικά gift cards 

  

6 ώρες πριν, red1 είπε

 

To αστείο πάντως ειναι πως το λογότυπο του Paypal το έχουν κανονικά στο τέλος της σελίδας ως τρόπο πληρωμής αλλά οταν πας στο checkout...δεν γίνεται.

Το θεωρώ λίγο (εως αρκετά υποπτο) παιδιά και ας έχω ψωνίσει και εγω απο εκεί (1 φορά), μου κάθεται λίγο "κάπως" να πρέπει να βάζω κάρτα σε τέτοια sites...
Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, το MTCGAME έχει έδρα στην Κωνσταντινούπολη και τα review στο trustpilot - μου δινουν την άισθηση πως είναι fake καθώς το 99% των username είναι στα Αραβικά με "κριτικές" τύπου "ZOMG BEST SITE EVAHHH !111!"  και " ο customer support 76897 ηταν φανταστικόςΣΣσσσςς ! "

Δεν ξέρω κύριοι, χτυπάνε καμπανάκια αλλά ναι, έχουν τις καλύτερες τιμές

Εγώ προσωπικά αν έβλεπα κάτι τέτοιο δεν θα δοκίμαζα τίποτα.

Πολύ ύποπτο να έχει το εικονίδιο του Paypal και να μην υποστηρίζει Paypal που για εμένα είναι η ασφαλέστερη μέθοδος online πληρωμής οπουδήποτε στο κόσμο.

Με έχει σώσει άπειρες φορές και δεν μιλάω μόνο για μικροποσα.

 

Αν σε ένα online μαγαζί δεν δω να υποστηρίζει Paypal το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω το οτιδήποτε από εκεί.

5 ώρες πριν, aeljim είπε

Η πληρωμή γίνεται μέσω secure system της τράπεζας σου. Δεν είναι μπάτε σκύλοι αλέστε. Το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές. Πρέπει εσύ ο ίδιος να κάνεις έγκριση απο το κινητό για την συναλλαγή πριν προχωρήσει. 

Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν μπορούν πολύ άνετα και εύκολα να σου φάνε τα λεφτά με το να μην σου στείλουν τον κωδικό που αγόρασες και άντε μετά να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.

Κάτι που αν έχεις αγοράσει μέσω Paypal είσαι καλυμμένος.

Και στο λέω εγώ που πριν 2 εβδομάδες αγόρασα μια κάρτα από το eneba.com και μου στείλανε λάθος κωδικό.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τσίμπησα χθες το valhalla, δεν το εχω ξεκινησει ακομα καθως και ολη τη συλλογη wolfenstein τα οποια εχω ξεκινησει να παιζω..ψιλοαπογοητευτηκα...δεν μπορω να συνηθισω τα first person shooter με τιποτα με το joypad στο σημειο που σκεφτομαι να τα κανω απεγκατασταση και να μην ξαναπαρω σε κονσολα τετοια games.. δεν μπορω να στοχευσω με την καμμια ακομα και οταν εχω βαλει το sensitivity πολυ χαμηλα, το συστημα αλλαγης οπλων μου φαινεται πολυ δυσχρηστο, συν το γεγονος οτι τα χερια μου κουραζονται.. 

Επεξ/σία από gtsoui
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...