Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, kostiger είπε

Το αρχικό xbox one και το slim ξεκάθαρα κάνουν ζημιά. Το One X αντεχει ακομα.

ναι το one x την παλευει το Ps4 pro απο την αλλη δεν παει μια αρα θα γινει κωλοτουμπα στην κωλοτουμπα παλι . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostiger είπε

Το αρχικό xbox one και το slim ξεκάθαρα κάνουν ζημιά. Το One X αντεχει ακομα.

Στις CPU η διαφορά δεν είναι φοβερή, και τα γραφικά (στα χαρτιά τουλάχιστον) κάνουν scale down με την ανάλυση.

Να είναι στην DDR3 vs GDDR5 η διαφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, iddqdiddqd είπε

Στις CPU η διαφορά δεν είναι φοβερή, και τα γραφικά (στα χαρτιά τουλάχιστον) κάνουν scale down με την ανάλυση.

Να είναι στην DDR3 vs GDDR5 η διαφορά;

Ενας συνδυασμος των παραπανω παραγοντων θεωρω, περισσοτερη και πιο γρηγορη μνημη, υψηλοτερος χρονισμος στη cpu, συν σχεδον αλμα γενιας στα γραφικα.

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 hours ago, kostiger said:

When there is smoke, there is fire, οπερ φαινεται οτι υπαρχουν αυξημενες πιθανοτητες εγκαταλειψης της Χ.ΟΝΕ version του Infinite..

https://gamingbolt.com/halo-infinite-developers-linkedin-profile-makes-no-mention-of-xbox-one-version

giphy.gif

Πάντως η άποψή μου είναι ότι και το X1X πρέπει να μας αποχαιρετήσει σιγά σιγά σε ότι αφορά τα exclusives.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, DJTaurus είπε


Και ένα από τα καλύτερα indie αυτής της γενιάς στα gold Ιανουαρίου:
  Απόκρυψη περιεχομένων

 

 

Αυτο το Little Nightmares ειναι διαμαντακι !!! το ειχα λιωσει οταν δανειστηκα το PS4 Pro του αδερφου μου και κολλησα ασχημα . Καλοδεχουμενο και MUST PLAY για οποιον του ξεφυγε !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Καλησπέρα, μπορώ να ανοίξω απομακρυσμένα την κονσόλα μου? Και αν ναι ποιες ρυθμίσεις πρέπει να αλλάξω? 

Πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο το instant on:

Profile & system > Settings > General > Power mode & startup

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομενου οτι σκρουτζομαγαζο σημερα που προσφερει "με καπελλο" την κονσολα την προβλεπει διαθεσιμη για παραδοση /παραλαβη σε 4-10 μερες, μαλλον αναμενονται παραλαβες αρα, παρακατσευστε μπας και βρειτε ευκαιρια προ προτοχρονιας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το συγκεκριμένο κατάστημα έχει το xbox series x σε αυτή την κατάσταση εδώ κ δύο εβδομάδες. Επειδή είμαι σε αναζήτηση κονσόλας επικοινώνησα την προηγούμενη κ αυτή την εβδομάδα με διαφορά μαγαζιά, μεγαλύτερα κ μικρότερα, εκτός από ένα ακόμα που μου βρήκε κονσόλα με καπέλο 90 ευρώ την οποία φυσικά κ δεν αγόρασα τα υπόλοιπα μου είπαν ότι περιμένουν νέα κομμάτια από Ιανουάριο μέχρι Μάρτιο. Οπότε κανένας δεν έχει ιδέα ακόμα.

Επεξ/σία από Thranduil84
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

giphy.gif

Πάντως η άποψή μου είναι ότι και το X1X πρέπει να μας αποχαιρετήσει σιγά σιγά σε ότι αφορά τα exclusives.

Eπικοινωνιακο ολισθημα μεγατονων αν θελεις τη γνωμη μου και το λεω οντας υποστηρικτης του gen reset..

Απαγορευεται να κανεις ditch σε ενα τοσο εξελιγμενο για τα δεδομενα του console space συστημα, οταν μαλιστα δικαιως το εχεις αναγορευσει ως super dooper whoah high end machine. Παντα σε ορους τελους 2017 μιλωντας. Τα βασικα συστηματα ειναι αλλη ιστορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, kostiger είπε

When there is smoke, there is fire, οπερ φαινεται οτι υπαρχουν αυξημενες πιθανοτητες εγκαταλειψης της Χ.ΟΝΕ version του Infinite..

https://gamingbolt.com/halo-infinite-developers-linkedin-profile-makes-no-mention-of-xbox-one-version

 

2 ώρες πριν, Malthador είπε

giphy.gif

Πάντως η άποψή μου είναι ότι και το X1X πρέπει να μας αποχαιρετήσει σιγά σιγά σε ότι αφορά τα exclusives.

Το διέψευσαν εμμέσως και ο community manager της 343 αλλά και άλλοι

Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην τρέχει απλά σε χαμηλότερα settings και res όπως όλα τα games που ειναι και σε pc. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω όμως και την MS που θέλει να υποστηρίξει αυτούς που έχουν στην κατοχή τους xbox one δηλαδή πιστεύω μιλάμε για μικρο νούμερο που είναι κιόλας αυτοί που σε μεγαλύτερο ποσοστό έχουν ήδη πάρει την next-gen αν κρίνω από το launch tou one πριν τις one X εποχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 minutes ago, kostiger said:

Eπικοινωνιακο ολισθημα μεγατονων αν θελεις τη γνωμη μου και το λεω οντας υποστηρικτης του gen reset..

Απαγορευεται να κανεις ditch σε ενα τοσο εξελιγμενο για τα δεδομενα του console space συστημα, οταν μαλιστα δικαιως το εχεις αναγορευσει ως super dooper whoah high end machine. Παντα σε ορους τελους 2017 μιλωντας. Τα βασικα συστηματα ειναι αλλη ιστορια.

Αναλογίσου το ως εξής:

  • Πόσοι είναι αυτοί που αγόρασαν Χ1Χ;
  • Πόσοι είναι αυτοί που αγόρασαν Χ1Χ και δεν έκαναν την μετάβαση σε Series X|S;
  • Πόσοι είναι αυτοί που αγόρασαν Χ1Χ, δεν έκαναν την μετάβαση σε Series X|S (ούτε θα την έχουν κάνει μέχρι να δεήσει να βγει το Infinite) και θα αγοράσουν τον τίτλο για το X1X;

Εγώ λέω με το φτωχό μου μπακαλίστικο μυαλό ότι δεν αξίζει να «κάψεις» το πιο δυνατό σου brand για λίγες εκατοντάδες χιλιάδες πωλήσεις (κι αν θα είναι και τόσες).

Από εκεί και πέρα, περί ορέξεως...

8 minutes ago, stafftw said:

Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην τρέχει απλά σε χαμηλότερα settings και res όπως όλα τα games που ειναι και σε pc.

Ωραία ας πούμε ότι είναι ένας τίτλος που μπορεί να τρέχει σε 4Κ στο SeX. Αν τρέχει σε 1080p στο X1X η γκρίνια θα είναι τεραστίων διαστάσεων. 

Με αυτή τη λογική, ας το βγάλουν και στο X1S κι ας τρέχει σε 540p.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...