Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Αναλογίσου το ως εξής:

  • Πόσοι είναι αυτοί που αγόρασαν Χ1Χ;
  • Πόσοι είναι αυτοί που αγόρασαν Χ1Χ και δεν έκαναν την μετάβαση σε Series X|S;
  • Πόσοι είναι αυτοί που αγόρασαν Χ1Χ, δεν έκαναν την μετάβαση σε Series X|S (ούτε θα την έχουν κάνει μέχρι να δεήσει να βγει το Infinite) και θα αγοράσουν τον τίτλο για το X1X;

Εγώ λέω με το φτωχό μου μπακαλίστικο μυαλό ότι δεν αξίζει να «κάψεις» το πιο δυνατό σου brand για λίγες εκατοντάδες χιλιάδες πωλήσεις (κι αν θα είναι και τόσες).

Από εκεί και πέρα, περί ορέξεως...

Ωραία ας πούμε ότι είναι ένας τίτλος που μπορεί να τρέχει σε 4Κ στο SeX. Αν τρέχει σε 1080p στο X1X η γκρίνια θα είναι τεραστίων διαστάσεων. 

Με αυτή τη λογική, ας το βγάλουν και στο X1S κι ας τρέχει σε 540p.

To πρώτο σκέλος είναι ακριβώς αυτό που σκέφτηκα και εγώ δεν είναι πρακτικά τόσο μεγάλο pool που εχει μείνει ή θα μείνει στην παλιά γενιά μέχρι το 22 ουσιαστικά που θα βγέι το Halo επομένως δε θα χάσουν σίγουρα πωλήσεις (τι πωλήσεις βέβαια αφού είναι στο game pass και επίσης θεωρώ ότι η πλειοψηφία έχει game pass).

Στο δεύτερο σκέλος, δε λέω ότι δε θα είναι απαράδεκτη η ανάλυση και τα textures κτλ (graphic settings),και τα  frames χαλια κ.ο.κ. στις κονσόλες της προηγούμενης γενιάς και εγώ δε συμφωνώ να κυκλοφορήσει έτσι (αν και πολλοί το ευχαριστιούνται και έτσι). Απλά λέω ότι δεν είναι κάτι τόσο τρομερό από τη στιγμή που θα κυκλοφορήσει και σε pc και με pc settings κτλ, άρα θα είναι developed να είναι πιο προσαρμόσιμο σε όλες τις κονσόλες (όχι με καλά αποτελέσματα λογικά όπως προείπα) επομένως φαντάζομαι ότι δεν συντρέχει λόγος να το κάνουν ditch.Ακόμα και το CP 2077 στρώνει σιγα σιγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Questioner είπε

Πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο το instant on:

Profile & system > Settings > General > Power mode & startup

Το έχω ενεργοποιημενο το instant on αλλά από το app μου λέει πως δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω. Πρέπει να κάνω και κάτι άλλο? 

Screenshot_20201223-112506_Xbox.jpg

Επεξ/σία από Tigio13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Το έχω ενεργοποιημενο το instant on αλλά από το app μου λέει πως δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω. Πρέπει να κάνω και κάτι άλλο? 

Screenshot_20201223-112506_Xbox.jpg

Οχι, δυστυχώς δε δουλεύει ακόμα ουτε σε εμενα μονο από το xbox app στο pc το ανοίγω αλλα πρόσβαση δεν εχω ουτε εγω.Και στην εφαρμογή σου επιτρέπει να εγκαταστήσεις games (παλι καλα) αλλα δεν εχεις πρόσβαση να δεις το queue κτλ. Ελπίζω να διορθωθεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα χθες το MK11 στα 19,99 € απο το store . Μπηκα σημερα το πρωι κανα 10 λεπτο για να το δω μεχρι να πιω καφε και να φυγω για το γραφειο αλλα το story mode ηταν κλειδωμενο . Ξερει κανεις τι παιζει ; Μονο στο Ultimate ειναι ανοιχτο το story mode ? Μου κανει εντυπωση αν ισχυει κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Αναλογίσου το ως εξής:

  • Πόσοι είναι αυτοί που αγόρασαν Χ1Χ;
  • Πόσοι είναι αυτοί που αγόρασαν Χ1Χ και δεν έκαναν την μετάβαση σε Series X|S;
  • Πόσοι είναι αυτοί που αγόρασαν Χ1Χ, δεν έκαναν την μετάβαση σε Series X|S (ούτε θα την έχουν κάνει μέχρι να δεήσει να βγει το Infinite) και θα αγοράσουν τον τίτλο για το X1X;

Εγώ λέω με το φτωχό μου μπακαλίστικο μυαλό ότι δεν αξίζει να «κάψεις» το πιο δυνατό σου brand για λίγες εκατοντάδες χιλιάδες πωλήσεις (κι αν θα είναι και τόσες).

Από εκεί και πέρα, περί ορέξεως...

Ωραία ας πούμε ότι είναι ένας τίτλος που μπορεί να τρέχει σε 4Κ στο SeX. Αν τρέχει σε 1080p στο X1X η γκρίνια θα είναι τεραστίων διαστάσεων. 

Με αυτή τη λογική, ας το βγάλουν και στο X1S κι ας τρέχει σε 540p.

Περα απο τα στεγνά νούμερα, είναι και το πρεστίζ της εταιρείας στη μέση. Τέλος πάντων, δεν θα λύσουμε και το Μεσανατολικο.

Προφανως προτιμώ να αφήσουν πισω τα βαρίδια και να επικεντρωθουν στην αξιοποίηση του νέου hardware. Αυτό δεν επιδέχεται αμφισβήτησης. Για 2 με 3 χρόνια ωστοσο, συμφωνώ με τον warhead ότι η δουλειά θα γίνεται ικανοποιητικα και με τα mid gen, οτι και να λέμε εδώ στο φόρουμ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

πηρα χθες το MK11 στα 19,99 € απο το store . Μπηκα σημερα το πρωι κανα 10 λεπτο για να το δω μεχρι να πιω καφε και να φυγω για το γραφειο αλλα το story mode ηταν κλειδωμενο . Ξερει κανεις τι παιζει ; Μονο στο Ultimate ειναι ανοιχτο το story mode ? Μου κανει εντυπωση αν ισχυει κατι τετοιο

Πρέπει να κάνει update για να παίξει. Όπως κ αλλά modes. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, soundou είπε

Όταν βάλεις το δισκάκι μέσα κάνει update. 

digital ειναι η αγορα και κατεβηκε στην κονσολα πρωτη φορα χθες βραδυ . Εχει κατεβει ολο το παιχνιδι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GaGaS_Thess είπε

digital ειναι η αγορα και κατεβηκε στην κονσολα πρωτη φορα χθες βραδυ . Εχει κατεβει ολο το παιχνιδι 

Ααα σορυ τότε δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, soundou είπε

Ααα σορυ τότε δεν ξερω

https://www.gamerevolution.com/guides/667549-mortal-kombat-11-story-mode-unavailable-xbox-xs

Βρήκα αυτό θα το δοκιμάσω μόλις πάω σπίτι να δω αν ισχύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, malawi είπε

Παίδες... για ρίξτε καμια ωραια πρόταση για ακουστικά για το series X να το ευχαριστηθουμε

https://www.xbox.com/el-GR/accessories/headsets/stereo-headset

Εγώ αυτά σκέφτομαι μιας και που ειναι απο την MS επίσημα αλλα δεν τα βρίσκω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα δεν ξερω αν ειμαι εκτος θεματος εχω να κανω μια ερωτηση


Εχει εξαντληθει  το Xbox series X ?

εαν οχι απο που μπορω να το προμηθευτω γιατι στα πολυκαταστημα και στο σκρουτζ δεν υπαρχει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

https://www.xbox.com/el-GR/accessories/headsets/stereo-headset

Εγώ αυτά σκέφτομαι μιας και που ειναι απο την MS επίσημα αλλα δεν τα βρίσκω 

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/aksesouar-gia-konsoles/microsoft-stereo-headset-black-xbox-series-x-s_3598012?gclid=CjwKCAiA8ov_BRAoEiwAOZogwVW4HSJNooJqoIG-1-gz0ETESMQ2tJ8zEIkloPJKOZFhNXaC8X24UBoCafYQAvD_BwE

 

Εδω δείχνουν διαθέσιμα!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...