Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Μια που λέτε για ακουστικά πείτε μου και μένα μια γνώμη. Είχα πάρει τα razer nari ultimate, βγήκαν ελαττωματικά και έχω πιστωτικό από το μαγαζί να πάρω κάτι άλλο λόγω του ότι δεν υπάρχουν τα ίδια. Τα συγκεκριμένα έκαναν 145 € οπότε σε αυτά τα χρήματα ή και παραπάνω τα δίνω. Έχω διαβάσει πολλά για τα ασύρματα από παιδιά εδώ που λένε μακρυά αλλά με βολεύουν πάρα πολύ. Οπότε ιδανικά θα ήθελα ασύρματα ή να έχω την επιλογή να είναι και ενσύρματα (αν υπάρχει κάτι τέτοιο). Το μικρόφωνο δεν με ενδιαφέρει καθόλου γιατί δεν παίζω ούτε online ούτε με φίλους. 

Γιατι δεν δοκιμαζεις καλα ασυρματα κινιτου τηλεφωνου;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Μια που λέτε για ακουστικά πείτε μου και μένα μια γνώμη. Είχα πάρει τα razer nari ultimate, βγήκαν ελαττωματικά και έχω πιστωτικό από το μαγαζί να πάρω κάτι άλλο λόγω του ότι δεν υπάρχουν τα ίδια. Τα συγκεκριμένα έκαναν 145 € οπότε σε αυτά τα χρήματα ή και παραπάνω τα δίνω. Έχω διαβάσει πολλά για τα ασύρματα από παιδιά εδώ που λένε μακρυά αλλά με βολεύουν πάρα πολύ. Οπότε ιδανικά θα ήθελα ασύρματα ή να έχω την επιλογή να είναι και ενσύρματα (αν υπάρχει κάτι τέτοιο). Το μικρόφωνο δεν με ενδιαφέρει καθόλου γιατί δεν παίζω ούτε online ούτε με φίλους. 

Προσωπικά όπως πρότεινα και σε ένα άλλο παιδί χθες προχθές εδώ, είμαι κάτοχος των Turtle Beach Stealth 700x Gen2 και είμαι υπερευχαριστημένος. Άνετα, δυνατά και καθαρά, χωρίς προβλήματα στην ασύρματη σύνδεση, ταυτόχρονη χρήση Xbox και Bluetooth, το app στο κινητό έχει άπειρες επιλογές και equalizer. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mazinga είπε

Γιατι δεν δοκιμαζεις καλα ασυρματα κινιτου τηλεφωνου;

Σαν αυτά που προτείνει το IT department του υπουργείου οικονομικών;

Ασύρματα κινητού τηλεφώνου = Bluetooth

Δε θες bluetooth για gaming. Και πάλι καλά που δεν δουλεύουν τα bluetooth με τις κονσόλες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Σαν αυτά που προτείνει το IT department του υπουργείου οικονομικών;

Ασύρματα κινητού τηλεφώνου = Bluetooth

Δε θες bluetooth για gaming. Και πάλι καλά που δεν δουλεύουν τα bluetooth με τις κονσόλες

My bad, my bad, νομιζα οτι το υποστιριζουν και αυτο... Τι πρωτοκολο εχουν για ασυρματο; οχι υπερερυθρες, ΡΚ (ΡΦ); 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, justink98 είπε

Καλησπέρα έχω μια samsung qe55q80t που υποτίθεται παίζει 4κ 120 hz αλλά με vrr η χωρίς παίζει μόνο 4κ 60 ή 1440p 120. Τι φταίει? Το έχει πάθει κανείς ?

με τι καλωδιο; σε ποια θυρα συνδεθηκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε θύρα arc με καλώδιο του κουτιού του χβοχ.

6 λεπτά πριν, Mazinga είπε

με τι καλωδιο; σε ποια θυρα συνδεθηκες;

Σε θύρα arc με καλώδιο του κουτιού του χβοχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Manosioa είπε

Προσωπικά όπως πρότεινα και σε ένα άλλο παιδί χθες προχθές εδώ, είμαι κάτοχος των Turtle Beach Stealth 700x Gen2 και είμαι υπερευχαριστημένος. Άνετα, δυνατά και καθαρά, χωρίς προβλήματα στην ασύρματη σύνδεση, ταυτόχρονη χρήση Xbox και Bluetooth, το app στο κινητό έχει άπειρες επιλογές και equalizer. 

Είχα τα turtle beach 700x μαλλον gen1και ενώ ήταν πολύ καλά ακουστικά σε ήχο με ενοχλούσαν πολύ στα αυτιά μετά από κάποια ώρα. Αν και ασύρματα δεν είχα ποτέ προβλήματα συνδεσιμοτητας πάντως. 

Επεξ/σία από Tigio13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, justink98 είπε

Σε θύρα arc με καλώδιο του κουτιού του χβοχ.

The HDMIs, of which there are four, aren’t officially 2.1-certified, but they do support the key 2.1 features, including eARC (Enhanced Audio Return Channel), HFR (High Frame Rate), ALLM (Auto Low Latency Mode) and VRR (Variable Refresh Rate). On the subject of VRR, the FreeSync format used by the Xbox One X and One S is supported out of the box, while G-Sync is apparently coming soon.

μηπως θες αναβαθμιση λογισμικου;

54.6" Samsung QE55Q80T - Specifications (displayspecifications.com)

κανονικα μπορει, αλλα μηπως δεν συμβαδιζει το 2,1...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mazinga είπε

The HDMIs, of which there are four, aren’t officially 2.1-certified, but they do support the key 2.1 features, including eARC (Enhanced Audio Return Channel), HFR (High Frame Rate), ALLM (Auto Low Latency Mode) and VRR (Variable Refresh Rate). On the subject of VRR, the FreeSync format used by the Xbox One X and One S is supported out of the box, while G-Sync is apparently coming soon.

μηπως θες αναβαθμιση λογισμικου;

54.6" Samsung QE55Q80T - Specifications (displayspecifications.com)

κανονικα μπορει, αλλα μηπως δεν συμβαδιζει το 2,1...

 

Αναβαθμισμένο είναι από τις ρυθμίσεις που κοίταξα.εχω κάνει τα πάντα. Προσπάθησα και μανουαλ να το βάλω δεν μπήκε. Σε pc πάντως έχω δει ότι φορτώνει 4κ 120. Σε xbox δεν το έχω δει πουθενά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Είχα τα turtle beach 700x μαλλον gen1και ενώ ήταν πολύ καλά ακουστικά σε ήχο με ενοχλούσαν πολύ στα αυτιά μετά από κάποια ώρα. 

For the record, τα Flight ειναι τα πιο ανετα gaming ακουστικα που εχω φορεσει και πιστεψε με εχω χρησιμοποιησει πολλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mazinga είπε

Ενταξι εριξα γελιο

Microsoft Xbox Series X Oyun Konsolu (gamefreak.gr)

Φερνουν πλεον τις απουλητες κονσολες απο την τουρκια στην ελληνικη αγορα....

dropshipping at its best 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, justink98 είπε

Αναβαθμισμένο είναι από τις ρυθμίσεις που κοίταξα.εχω κάνει τα πάντα. Προσπάθησα και μανουαλ να το βάλω δεν μπήκε. Σε pc πάντως έχω δει ότι φορτώνει 4κ 120. Σε xbox δεν το έχω δει πουθενά .

Οταν παρελαβα την κονσολα και την ρυθμισα για να ειναι ετοιμη για τα πιτσιρικια προ χριστουγεννων, την δοκιμασα στις ρυθμισες που λες, μου εβγαλε εικονα κανονικα στο κεντρικο μενου, και δεν χρειαστικα να επιστρεψω στις προηγουμενες ρυθμισες αρα θεωρω οτι μου δουλευει ετσι, οταν παιξουν λιγο οι πιτσιρικαδες αυριο που θα ανοιξουν τα δωρα τους θα δοκιμασω και θα ενημερωσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, justink98 είπε

Καλησπέρα έχω μια samsung qe55q80t που υποτίθεται παίζει 4κ 120 hz αλλά με vrr η χωρίς παίζει μόνο 4κ 60 ή 1440p 120. Τι φταίει? Το έχει πάθει κανείς ?

Επειδή έχω ακριβώς την ίδια τηλεόραση με τι πηγή δοκιμάζεις 4k 120hz?

Αν όχι με καμία από τις νέας γενειάς (Xbox series x ή ps5) τότε πολύ απλά να σου πω ότι η προηγούμενης γενειάς κονσόλες δεν είχαν θήρα hdmi 2.1 επομένως δεν μπορούσαν να βγάλουν με τι καμία 4k 120hz απλά μπορούσαν μέχρι 1440p 120hz ή 4k 60hz.

45 λεπτά πριν, justink98 είπε

Αναβαθμισμένο είναι από τις ρυθμίσεις που κοίταξα.εχω κάνει τα πάντα. Προσπάθησα και μανουαλ να το βάλω δεν μπήκε. Σε pc πάντως έχω δει ότι φορτώνει 4κ 120. Σε xbox δεν το έχω δει πουθενά .

Και στο λέω γιατί κι εγώ με το xbox one s είμαι προς το παρόν μέχρι να βρω series x να πάρω και σε εμένα πάνω από 1440p 120hz δεν μπορώ να έχω.

 

Τώρα αν έχεις το series x υποθέτω το έχεις συνδέσει στην μοναδική θήρα hdmi 2.1 που έχει η τηλεόραση μας έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...