Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, xxatziva said:

the medium σε xbox 500gb τα πρωτα κοματια γιατι δεν βγαινει να κατεβει? ολο σφαλμα πεταει και δεν κανει εγκατασταση. μονο series s/x - pc λεει. δηλαδη αν δεν τα σκασεις για νεα κονσολα δεν το παιζεις?

 

Αφού λέει μόνο series s/x και PC τι σε μπερδεύει? 

Προφανώς από τη στιγμή που βγήκαν καινούριες κονσόλες σιγά σιγά τα παιχνίδια θα κυκλοφορούν μόνο εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, NickTG είπε

Αφού λέει μόνο series s/x και PC τι σε μπερδεύει? 

Προφανώς από τη στιγμή που βγήκαν καινούριες κονσόλες σιγά σιγά τα παιχνίδια θα κυκλοφορούν μόνο εκεί. 

μα αφου υπαρχει στο game pass. βαλανε κοφτη ποιες κονσολες θα το δωσουν?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα με τα ηχητικά μηνύματα.

Γιατί όταν στέλνω ή λαμβάνω ένα ηχητικό μήνυμα μπορώ να το ακούσω μόνο στην αρχή δηλαδή αν ξαναμπμω μετά στο διάλογο δεν μπορώ να το ακούσω παρά μόνο αν βγάλω και ξαναβάλω το headset.

Μέχρι και μέσω του stereo headset adapter που δοκίμασα πάλι το ίδιο κάνει.

Έχει συνάντηση κάνεις κάτι παρόμοιο?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Billie13 είπε

Horror adventure ειναι και μεχρι στιγμής μόνο μάπα δε το βρίσκω. 

Συμφωνω απολυτα...Ουτως η αλλως θα ηταν μαπα για αρκετους ακομα και να ηταν αριστουργημα ...🤣

4 ώρες πριν, Billie13 είπε

Εγώ παίζω σε μια C9.Δε ξέρω αν είναι θέμα του VRR αλλά stuttering δεν έχω καθόλου. Βέβαια έχω παίξει μιάμιση ώρα μόνο. Από την αρχή σας έχει εσάς; 

Χωρις VRR ειχε σε εμενα αρκετο και εμφανες...Με VRR ελαχιστα

4 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Αν δεν εχει ρομαντικ με ντουρατρεξ δεν θα το συνεχισω..επαιξα κανα 4ωρο

Ολοι μαπα το βρισκουν, αλλα απο οτι βλεπω ολοι ψαχνονται να το παιξουν🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μου άρεσε πολύ το the medium. Έχω παίξει "μόλις" κανένα 2ωρο. Ωραίοι μηχανισμοί και αρκετά ατμοσφαιρικό.

Δεν έχω stuttering με το S και VRR.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, xxatziva είπε

μα αφου υπαρχει στο game pass. βαλανε κοφτη ποιες κονσολες θα το δωσουν?

τι σχεση εχει το ένα με το άλλο; Το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο απο τους δημιουργούς να τρέξει μονο PC και next gen. Το οτι ειναι gamepass δε λεει κατι.

Και επισης το παιχνιδι δεν ειναι της Microsoft που ειχε υποσχεθεί οτι τα πρωτα 2 χρονια όλα τα δικα της παιχνιδια θα ειναι και στις δυο γενιές. Ειναι ενός 3ου developer ο οποιος απλά το βγάζει exclusive στο Xbox Series ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, jimtriol είπε

Συμφωνω απολυτα...Ουτως η αλλως θα ηταν μαπα για αρκετους ακομα και να ηταν αριστουργημα ...🤣

Χωρις VRR ειχε σε εμενα αρκετο και εμφανες...Με VRR ελαχιστα

Ολοι μαπα το βρισκουν, αλλα απο οτι βλεπω ολοι ψαχνονται να το παιξουν🤣

Είναι απόλυτα φυσιολογικό σε ορισμένους να μην αρέσει, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα δλδ, αν ήταν έτσι δεν θα υπήρχαν τόσα πολλά είδη παιχνιδιού, καθένας με τα γούστα του, εγώ πάντως είμαι φαν του horror gaming. Όσον αφορά το ότι αρκετοί ψάχνονται να το παίξουν αυτό σημαίνει hype και ως συνήθως, όσο μεγαλύτερο το hype, τόσο μεγαλύτερες οι προσδοκίες που δημιουργούναι, τόσο μεγαλύτερη και η απογοήτευση αν αυτές δεν επιβεβαιωθούν. Το συγκεκριμένο δεν είχε μεγάλο hype, μια ιδέα από αυτό όμως την είχε γιατί τυχαίνει να είναι η πρώτη μεγάλη αποκλειστικότητα του νέου xbox. Σήμερα βράδυ ευελπιστώ να το ξεκινήσω, στην OLED φυσικά, με τόσο σκοτάδι που έχει, δεν θέλω να χαλάσω το ιμέρσιον.

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, music_lover είπε

Είναι απόλυτα φυσιολογικό σε ορισμένους να μην αρέσει, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα δλδ, αν ήταν έτσι δεν θα υπήρχαν τόσα πολλά είδη παιχνιδιού, καθένας με τα γούστα του, εγώ πάντως είμαι φαν του horror gaming. Όσον αφορά το ότι αρκετοί ψάχνονται να το παίξουν αυτό σημαίνει hype και ως συνήθως, όσο μεγαλύτερο το hype, τόσο μεγαλύτερες οι προσδοκίες που δημιουργούναι, τόσο μεγαλύτερη και η απογοήτευση αν αυτές δεν επιβεβαιωθούν. Το συγκεκριμένο δεν είχε μεγάλο hype, μια ιδέα από αυτό όμως την είχε γιατί τυχαίνει να είναι η πρώτη μεγάλη αποκλειστικότητα του νέου xbox. Σήμερα βράδυ ευελπιστώ να το ξεκινήσω, στην OLED φυσικά, με τόσο σκοτάδι που έχει, δεν θέλω να χαλάσω το ιμέρσιον.

Το σχολιο μου δεν ειχε να κανει με το οτι σε καποιους δεν αρεσει και φυσικα ισχυει το περι ορεξεως κολοκυθοπιτα αλλα οτι σε καποιους δε θα αρεσε ουτως η αλλως για ευνοητους λογους .Καταλαβαινομαστε νομιζω ,μεγαλα παιδια ειμαστε ,μπορουμε να καταλαβουμε ποιοα σχολια ειναι καλοπροαιρετα και ποια κακοπροαιρετα....Επισης αν περιμενεις να παιξεις το Destiny πχ φυσικο ειναι να μη σου αρεσει και δε πρεπει να το δοκιμασεις καν ....Ειναι horror adventure φαση και αυτο περιμενεις απο αυτο...Δεν ειπα οτι ειναι αριστουργημα αλλα ειναι ενα αξιολογο παιχνιδι με καλη ατμοσφαιρα ωραιο σεναριο και κατι διαφορετικο απο τα συνηθισμενα τουλαχιστον οσο εχω παιξει...Μη ξεχναμε οτι δεν ειναι triple a game 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, music_lover είπε

Είναι απόλυτα φυσιολογικό σε ορισμένους να μην αρέσει, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα δλδ, αν ήταν έτσι δεν θα υπήρχαν τόσα πολλά είδη παιχνιδιού, καθένας με τα γούστα του, εγώ πάντως είμαι φαν του horror gaming. Όσον αφορά το ότι αρκετοί ψάχνονται να το παίξουν αυτό σημαίνει hype και ως συνήθως, όσο μεγαλύτερο το hype, τόσο μεγαλύτερες οι προσδοκίες που δημιουργούναι, τόσο μεγαλύτερη και η απογοήτευση αν αυτές δεν επιβεβαιωθούν. Το συγκεκριμένο δεν είχε μεγάλο hype, μια ιδέα από αυτό όμως την είχε γιατί τυχαίνει να είναι η πρώτη μεγάλη αποκλειστικότητα του νέου xbox. Σήμερα βράδυ ευελπιστώ να το ξεκινήσω, στην OLED φυσικά, με τόσο σκοτάδι που έχει, δεν θέλω να χαλάσω το ιμέρσιον.

Btw ποιο μοντέλο oled έχεις ; 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Το σχολιο μου δεν ειχε να κανει με το οτι σε καποιους δεν αρεσει και φυσικα ισχυει το περι ορεξεως κολοκυθοπιτα αλλα οτι σε καποιους δε θα αρεσε ουτως η αλλως για ευνοητους λογους .Καταλαβαινομαστε νομιζω ,μεγαλα παιδια ειμαστε ,μπορουμε να καταλαβουμε ποιοα σχολια ειναι καλοπροαιρετα και ποια κακοπροαιρετα....Επισης αν περιμενεις να παιξεις το Destiny πχ φυσικο ειναι να μη σου αρεσει και δε πρεπει να το δοκιμασεις καν ....Ειναι horror adventure φαση και αυτο περιμενεις απο αυτο...Δεν ειπα οτι ειναι αριστουργημα αλλα ειναι ενα αξιολογο παιχνιδι με καλη ατμοσφαιρα ωραιο σεναριο και κατι διαφορετικο απο τα συνηθισμενα τουλαχιστον οσο εχω παιξει...Μη ξεχναμε οτι δεν ειναι triple a game 

Δεν το κατάλαβα έτσι, επειδή το παλικάρι απλά ανέφερε ότι δεν του άρεσε και δεν μπήκε σε λεπτομέρειες, ίσως έχεις δίκαιο.

5 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Btw ποιο μοντέλο oled έχεις ; 😎

Δυστυχώς ακόμη έχω την Β6. Φέτος θα την άλλαζα με την CX αλλά τα προβλήματα της με το VRR και το HDR με κράτησαν πίσω. Τώρα πλέον πάμε για την C1 που έχει νέο panel πιο φωτεινό και νέο επεξεργαστή εικόνας 🤑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, music_lover είπε

Δεν το κατάλαβα έτσι, επειδή το παλικάρι απλά ανέφερε ότι δεν του άρεσε και δεν μπήκε σε λεπτομέρειες, ίσως έχεις δίκαιο.

Δυστυχώς ακόμη έχω την Β6. Φέτος θα την άλλαζα με την CX αλλά τα προβλήματα της με το VRR και το HDR με κράτησαν πίσω. Τώρα πλέον πάμε για την C1 που έχει νέο panel πιο φωτεινό και νέο επεξεργαστή εικόνας 🤑

Interesting. Δεν ήξερα ότι η CX είχε τέτοια θεματάκια (με το HDR wtf?... θα το ψάξω). Έχει υπόψιν και αυτήν για του χρόνου. Αν και εγώ σταθερά λόγω κορυφαίου motion handling αγοράζω Sony και ας υπολείπεται σε features. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Interesting. Δεν ήξερα ότι η CX είχε τέτοια θεματάκια (με το HDR wtf?... θα το ψάξω). Έχει υπόψιν και αυτήν για του χρόνου. Αν και εγώ σταθερά λόγω κορυφαίου motion handling αγοράζω Sony και ας υπολείπεται σε features. 

Είχε θέματα με τον συνδυασμό VRR και HDR, λένε πως έστρωσε με το τελευταίο fw update αλλά σταμάτησα να το ψάχνω μόλις έμαθα για τα νέα μοντέλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, music_lover είπε

Είχε θέματα με τον συνδυασμό VRR και HDR, λένε πως έστρωσε με το τελευταίο fw update αλλά σταμάτησα να το ψάχνω μόλις έμαθα για τα νέα μοντέλα.

Και του χρονου ολο κατι θα εχουν και παλι τα νεα μοντελα...Το VRR σε συνδιασμο με το 2.1 θελει κατα την αποψη μου 2 χρονακια για να στρωσει ακομα...Πολλες δυσλειτουργιες σε ολα τα Brands αλλα ναι η CX εχει τα λιγοτερα νομιζω...Εγω θα περιμενα στη θεση σου αν εισαι ικανοποιημενος με την εικονα ...Δε θα κερδισεις και πολλα με την αλλαγη τωρα...Ουτως η αλλως οπως το βλεπω παλι με 60 και 30 fps θα παιζουμε και στα  games που θα υποστηριζουν 120 συνηθως δε σε ενδιαφερει η εικονα και τοσο .Σε 2,3 χρονακια που και θα βγαινουν και καλυτερα οπτικα παιχνιδια και θα εχουν καταφερει να κανουν το 2.1 και το Vrr να μην χαλαει την εικονα θα ειναι πιστευω καλη περιοδος για αγορα αν και σε αυτα δε μπορεις ποτε να ξερεις...Εικασιες κανω και εγω

56 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Interesting. Δεν ήξερα ότι η CX είχε τέτοια θεματάκια (με το HDR wtf?... θα το ψάξω). Έχει υπόψιν και αυτήν για του χρόνου. Αν και εγώ σταθερά λόγω κορυφαίου motion handling αγοράζω Sony και ας υπολείπεται σε features. 

Ολες εχουν με το VRR και τα 120 ΗΖ στο HDR,αλλες μικροτερο αλλες μεγαλυτερο...Και η Samsung και η Sony και η Lg ...Αλλες εχουν blur ,αλλες εχουν διαλυσει την εικονα με τα firmware update, αλλες εχουν σκοτεινο image...Γενικα ενας χαμος ....

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimtriol είπε

Και του χρονου ολο κατι θα εχουν και παλι τα νεα μοντελα...Το VRR σε συνδιασμο με το 2.1 θελει κατα την αποψη μου 2 χρονακια για να στρωσει ακομα...Πολλες δυσλειτουργιες σε ολα τα Brands αλλα ναι η CX εχει τα λιγοτερα νομιζω...Εγω θα περιμενα στη θεση σου αν εισαι ικανοποιημενος με την εικονα ...Δε θα κερδισεις και πολλα με την αλλαγη τωρα...Ουτως η αλλως οπως το βλεπω παλι με 60 και 30 fps θα παιζουμε και στα  games που θα υποστηριζουν 120 συνηθως δε σε ενδιαφερει η εικονα και τοσο .Σε 2,3 χρονακια που και θα βγαινουν και καλυτερα οπτικα παιχνιδια και θα εχουν καταφερει να κανουν το 2.1 και το Vrr να μην χαλαει την εικονα θα ειναι πιστευω καλη περιοδος για αγορα αν και σε αυτα δε μπορεις ποτε να ξερεις...Εικασιες κανω και εγω

Ολες εχουν με το VRR και τα 120 ΗΖ στο HDR,αλλες μικροτερο αλλες μεγαλυτερο...Και η Samsung και η Sony και η Lg ...Αλλες εχουν blur ,αλλες εχουν διαλυσει την εικονα με τα firmware update, αλλες εχουν σκοτεινο image...Γενικα ενας χαμος ....

Να πω έχεις άδικο? Δεν έχεις..ελπίζω να δείξω αυτοσυγκράτηση όταν έρθει η ώρα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...