Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Τι σχέση έχει το demo της UE5; για τα παιχνίδια μιλάω. Στην παρουσίαση του PS5 όλα τα παιχνίδια έτρεχαν στο PS5 και όχι σε PC ή CGI.

Y.Γ. Και αν θυμάμαι καλά και το demo της UE5 έτρεχε στο PS5 όχι σε PC..

Καλά θυμάσαι...

24 λεπτά πριν, Darth S1n είπε

Ναι ρε παιδιά τι απάτη είναι.

Πρώτη φορά γίνεται αυτό. Δεν το έκανε και η Sony πριν από 2 μήνες με το demo της UE5.

Σοβαρά ρε σεις, γιατί αντιδράτε έτσι κάποιοι; Θέλετε να πείσετε κι άλλους; Βγάζετε αγανάκτηση; 

Ας έλεγαν ότι κανουν παρουσιαση τα νεα παιχνιδια του game pass, οχι του series X.

Μεχρι στιγμης δεν εχουν δειξει τιποτα που 

a) Επαληθευει το γεγονος οτι εχουν το ισχυροτερο hardware

b) που να κανει τους πελατες τους και κυριως τους πελατες των ανταγωνιστων να  επιλεξουν την κονσολα της MS.

Τους ενδιαφερει μονο η συνδρομη( και ειναι λογικο, σε αντιθεση με το gamepass, απο το series X δεν θα εχουν κερδη-θα πουλανε στο κοστος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, firepc είπε

εδω ο ιδιος ο Phil βγηκε και ειπε οτι δεν χρειαζεται να παρετε το Χ

Ναι, δεν σε ρώτησε μάλλον  εσένα πως θα βγάλει περισσότερα λεφτά η εταιρία, λες και είναι ή θα έπρεπε να είναι εκεί το θέμα μας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, firepc είπε

εδω ο ιδιος ο Phil βγηκε και ειπε οτι δεν χρειαζεται να παρετε το Χ

Αν τους παει καλα το gamepass τους βλεπω να το διαθετουν και στις πλατφορμες των Nintendo-Sony!😀

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Darthvader είπε

Αν τους παει καλα το gamepass τους βλεπω να το διαθετουν και στις πλατφορμες των Nintendo-Sony!😀

To επεδιωξε ο Σπενσερ, αλλα δεν ενδιαφερονται οι αλλοι..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Darthvader είπε

Αν τους παει καλα το gamepass τους βλεπω να το διαθετουν και στις πλατφορμες των Nintendo-Sony!😀

ΚΑι πολύ καλά θα κάνουν (αν και είπαν πως δεν είναι στα -άμεσα- σχέδια τους). Γιατί να μην μπορεί να παίξει ένας που έχει ps5 -αλλά δεν έχει λεφτά/δεν θέλει να πάρει sex- forza 5 ας πούμε; Μόνο θετικό το βρίσκω. Παίζω gears pop & forza street στο iPhone μου, και βγάζω achievements σαν να έπαιζα στο χβοχ μου; Ποιος ζημιώνεται; Ίσα ίσα.

Πρεπει να σταματήσει το vs και ο οπαδισμος καθώς είναι πλέον ΟΛοΦΑΝΕΡΟ πως οι δυο εταιρείες ακολουθούν τελείως διαφορετικές φιλοσοφίες και δεν είναι σε κανενός το benefit, μια πο τις δυο να εκλείψει. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Darth S1n είπε

Ναι, δεν σε ρώτησε μάλλον  εσένα πως θα βγάλει περισσότερα λεφτά η εταιρία, λες και είναι ή θα έπρεπε να είναι εκεί το θέμα μας 

Το προβλημα ειναι οτι ο spencer και η ομαδα του δεν ξεκαθαριζει τη θεση τους.

Ολα για ολους δεν υφισταται στο marketing.

Καταλαβαινω τη πιεση για κερδη στο τμημα xbox αλλα η sony και η nintendo εχουν φανατικο κοινο γιατι εχουν συκεκριμενο οραμα και σταθεροτητα προς τους πελατες τους.

Αυτοι δεν ξερουν τι θελουν... (εκτος απο χρημα).

Επειδη η sony του 2020 δεν ειναι η ξεδοντιασμενη και πτωχευμενη Sony του 2013, προβλεπω να τους ριχνει υμτα χαστουκια το ενα μετα το αλλο για να μπορεσει να φτιαξει μεγαλη βαση σε PS5.

Η MS θα προσπαθησει να πουλα gamepass με τις πωλησεις του series X να ερχονται σε 2η μοιρα. Επομενως καποια στιγμη για να πουλησει και next gen games θα (ξανα)χαριζει την κονσολα της.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Darthvader είπε

Το προβλημα ειναι οτι ο spencer και η ομαδα του δεν ξεκαθαριζει τη θεση τους.

Ολα για ολους δεν υφισταται στο marketing.

Καταλαβαινω τη πιεση για κερδη στο τμημα xbox αλλα η sony και η nintendo εχουν φανατικο κοινο γιατι εχουν συκεκριμενο οραμα και σταθεροτητα προς τους πελατες τους.

Αυτοι δεν ξερουν τι θελουν... (εκτος απο χρημα).

Επειδη η sony του 2020 δεν ειναι η ξεδοντιασμενη και πτωχευμενη Sony του 2013, προβλεπω να τους ριχνει υμτα χαστουκια το ενα μετα το αλλο για να μπορεσει να φτιαξει μεγαλη βαση σε PS5.

Η MS θα προσπαθησει να πουλα gamepass με τις πωλησεις του series X να ερχονται σε 2η μοιρα. Επομενως καποια στιγμη για να πουλησει και next gen games θα (ξανα)χαριζει την κονσολα της.

https://www.gamesradar.com/phil-spencer-suggests-xbox-game-pass-likely-wont-come-to-other-consoles-after-all/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hexenlord είπε

ΚΑι πολύ καλά θα κάνουν (αν και είπαν πως δεν είναι στα -άμεσα- σχέδια τους). Γιατί να μην μπορεί να παίξει ένας που έχει ps5 -αλλά δεν έχει λεφτά/δεν θέλει να πάρει sex- forza 5 ας πούμε; Μόνο θετικό το βρίσκω. Παίζω gears pop & forza street στο iPhone μου, και βγάζω achievements σαν να έπαιζα στο χβοχ μου; Ποιος ζημιώνεται; Ίσα ίσα.

Πρεπει να σταματήσει το vs και ο οπαδισμος καθώς είναι πλέον ΟΛοΦΑΝΕΡΟ πως οι δυο εταιρείες ακολουθούν τελείως διαφορετικές φιλοσοφίες και δεν είναι σε κανενός το benefit, μια πο τις δυο να εκλείψει. 

Αρα οσοι αγορασαν και θα αγορασουν playstation δικαιως υποστηριζουν τοσο καιρο οτι αξιζει περισσοτερο απο xbox μιας και μεχρι τωρα με το xbox ειχαν μονο multi, ενω με το playstation multi +exclusives....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Τι σχέση έχει το demo της UE5; για τα παιχνίδια μιλάω. Στην παρουσίαση του PS5 όλα τα παιχνίδια έτρεχαν στο PS5 και όχι σε PC ή CGI.

Y.Γ. Και αν θυμάμαι καλά και το demo της UE5 έτρεχε στο PS5 όχι σε PC..

Κοίτα,από τη μία είναι απάτη το να το δείχνεις σε pc και από την άλλη όμως είναι απάτη το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού να μην έχει καμία σχέση με αυτό που έδειχνες στα πρώτα βίντεο και σε αυτό είναι μανούλα η Sony.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Darthvader είπε

Αρα οσοι αγορασαν και θα αγορασουν playstation δικαιως υποστηριζουν τοσο καιρο οτι αξιζει περισσοτερο απο xbox μιας και μεχρι τωρα με το xbox ειχαν μονο multi, ενω με το playstation multi +exclusives....

Πολύ υποκειμενικό αυτό που λες Νταρθ καθώς για σένα και πολλούς άλλους το να σκάνε 70αρια για εξκλουσιβς έχει αξία (αξίζει όπως είπες) αλλά για χ,ψ άλλους (Που χου μπαμπάς με 2 κουτσούβελα που έχει το ΟΝΕ ς και με 5 ευρώ το μήνα τα κουτσούβελα παίζουν μέχρι τελικής πτώσεως) θα σου πει πως το μοντέλο της ΜΣ είναι αυτό που αξίζει. 

Τελος αν είδες την παρουσίαση ο τομέας που το χβοχ σαφώς πάσχιζε ( εξκλουσιβς) αρχίζει να παίρνει τα πάνω του. Καλό 2021 βέβαια αλλά και οι δυο πλευρές είναι ανέτοιμες στον τομέα αυτό και φάνηκε από τις παρουσιάσεις τους, θεωρώ πως είναι πια ευρέως αποδεκτό αυτό ανεξάρτητου ποιας «ομάδας» υποστηρίζει ο καθένας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 4Κ που το είδα πάντως έδειχνε πολύ καλό.Σαφως και έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης αλλά αν πιστέψουμε ότι είναι early build τότε μόνο καλύτερο μπορεί να είναι όταν κυκλοφορήσει.Απο την άλλη, όποιος αποφάσισε να δείξει early build,θα πρέπει άμεσα να απολυθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hexenlord είπε

Πολύ υποκειμενικό αυτό που λες Νταρθ καθώς για σένα και πολλούς άλλους το να σκάνε 70αρια για εξκλουσιβς έχει αξία (αξίζει όπως είπες) αλλά για χ,ψ άλλους (Που χου μπαμπάς με 2 κουτσούβελα που έχει το ΟΝΕ ς και με 5 ευρώ το μήνα τα κουτσούβελα παίζουν μέχρι τελικής πτώσεως) θα σου πει πως το μοντέλο της ΜΣ είναι αυτό που αξίζει. 

Τελος αν είδες την παρουσίαση ο τομέας που το χβοχ σαφώς πάσχιζε ( εξκλουσιβς) αρχίζει να παίρνει τα πάνω του. Καλό 2021 βέβαια αλλά και οι δυο πλευρές είναι ανέτοιμες στον τομέα αυτό και φάνηκε από τις παρουσιάσεις τους, θεωρώ πως είναι πια ευρέως αποδεκτό αυτό ανεξάρτητου ποιας «ομάδας» υποστηρίζει ο καθένας.

Για το gamepass και τα πιτσιρικια, που γραφεις, συμφωνω. Μαλιστα θεωρω οτι η υπηρεσια οπως ειναι δινει τη δυνατοτητα στην πλατια μαζα να γευτει αξιοπρεπεστατα το gaming διχως να δωσει μια περιουσια.

Απο εκει και περα ομως μια κρυαδα την εχω φαει με το series X διοτι στη παρουσιαση περιμενα να δω τα 12 tf και τους λογους που θα με οδηγησουν να το διαλεξω εναντι του ανταγωνισμου. Αυτο που ειδα ειναι να μου λενε μεινε με το one X και ανανεωσε το gamepass ( που εχω κιόλας). 
 

Οσο για τα exclusives της sony, αν εξαιρεσεις τις συλλεκτικες, προσωπικα οτι εχω παρει ειναι καινουριο στα 20-30 ευρω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Darthvader είπε

Για το gamepass και τα πιτσιρικια, που γραφεις, συμφωνω. Μαλιστα θεωρω οτι η υπηρεσια οπως ειναι δινει τη δυνατοτητα στην πλατια μαζα να γευτει αξιοπρεπεστατα το gaming διχως να δωσει μια περιουσια.

Απο εκει και περα ομως μια κρυαδα την εχω φαει με το series X διοτι στη παρουσιαση περιμενα να δω τα 12 tf και τους λογους που θα με οδηγησουν να το διαλεξω εναντι του ανταγωνισμου. Αυτο που ειδα ειναι να μου λενε μεινε με το one X και ανανεωσε το gamepass ( που εχω κιόλας). 
 

Οσο για τα exclusives της sony, αν εξαιρεσεις τις συλλεκτικες, προσωπικα οτι εχω παρει ειναι καινουριο στα 20-30 ευρω.

 Ωραία με το χέρι στην καρδιά και το λιγότερο biased που μπορείς να έχεις (και χωρίς την παραμικρή πρόθεση να το πάω σε vs) με αυτά που είδες από Σονυ, πείστηκες αντίστοιχα να διαλέξεις PS5? Αν ναι γιατί;

Εγώ με το χέρι στη καρδιά, σου παραδέχομαι ότι προς το παρόν πείστηκα να ΜΗΝ αγοράσω χβοχ series χ μέχρι να δω παιχνίδια στην (σχεδόν) τελική τους μορφή, και να κρίνω.  Και είμαι βαμμένος χβοχακιας. Δεν είμαι όμως βλητο να καταπίνω αμάσητα ότι μου σερβίρει η κάθε εταιρία και ας είναι η «αγαπημένη» μου. Τα λεφτά μου τα κερδίζουν δεν τους τα χαρίζω.

Επεξ/σία από hexenlord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...