Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παντως απο την αρχη δεν εχω κατεβασει με πανω απο 150-170. ελεγα οκ, ειναι αρχες, περιοδος γιορτων κτλ κτλ.

αλλα τωρα εχει χειροτερεψει, ουτε με 20 δεν κατεβαζω πολλες φορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσον αφορα το download ακριβως την ιδια συμπεριφορα εχει κ στο pc . Χαμηλες ταχυτητες - σκαμπανεβασματα και μη ανταποκρινομενες ταχυτητες αυτες που βλεπεις με τις πραγματικες.

Επεξ/σία από odi83
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, red1 είπε

Δεν έχεις "παραξενέψει" ρε φίλε, ζητάς το λογικό στην τελική, οι ταχύτητες στο Live δεν είναι καλές/αυτές που θα μπορούσαν να είναι, και στην τελική, τις πληρώνουμε με τα gold/ultimate, δεν μας παρέχεται κοινώς "δωρεάν".
7 χρόνια σε PS4 και Ps4Pro και ουδέποτε δεν ειχα πρόβλημα, πάντα κατέβαζα full.
0% packet loss, μηδεν θόρυβος, κανένα παιχνίδι να τρέχει στο background (προφανώς), οπτική 100αρα, απο οπουδήποτε αλλού κατεβάζω κανονικά, στο Live όμως είναι με τις μέρες του.

Φυσικά, θα βρεθούν οι γνωστοί να πουν "δεν είχα ποτέ πρόβλημα"/"φταίει η γραμμή σου"/"φταίει το δίκτυο σου" κτλπ ;)  
Είναι αυτό που είναι δυστυχώς

Σε 2 τεστ που έκανα μετά το τελευταίο update το visual bug δεν υπάρχει, δείχνει το σωστό rate. Στο δικό μου Series X, τερματίζει τα 55Mbit συνέχεια, εκτός εαν ανοίξω κάτι άλλο ταυτόχρονα οπου ρίχνει limit για να μπορεί να παίξει. Έχω παρατηρήσει οτι ακόμα και το Settings app να έχεις ανοιχτό, το κάνει. Αυτό δεν είναι κακό, γιατί αλλιώς θα έκανε τελείως pause τα downloads όταν έπαιζες κάποιο multiplayer (όπως έκανε το PS4)

14 ώρες πριν, tsakitsan95 είπε

Μιας και βλέπω ότι το dolby atmos παιζει γύρω στο 5, τα αξίζει? Χρειάζεται συγκεκριμένα ακουστικά? Παίζω με Razer kraken 7.1, να το πάρω η δε θα κάνει διαφορά?

Αξίζει, απλά να ξέρετε οτι έχει ένα μικρό added latency. Αν έχετε monitor/TV με πολύ χαμηλό input lag, ίσως γίνει αντιληπτό.

Στο δικό μου monitor σε 120Hz το αντιλαμβάνομαι, αλλά αυτός μπορεί να είμαι απλά εγώ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gregpec2 είπε

Κανα λινκ απο που αγοράζουμε και πως το ενεργοποιούμε, υπάρχει; Με απλές ψείρες θα δούμε καμια διαφορά; Ευχαριστώ!

κατέβασε το από το store και δοκίμασε το με τα ακουστικά σου. Έχει δοκιμαστική περίοδο 7 ή 14 μέρες δεν θυμάμαι καλά 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, dstilio είπε

Παιδιά κανένα νέο για διαθεσιμότητες; Έφερα το switch σπίτι και τη βγάζω αλλά έτσι όπως πάει η χρόνια θα ήθελα κάτι πιο hardcore

Δυστυχώς τίποτα. Ακόμα και σε γνωστούς που έχω απευθυνθεί δεν βρίσκουν ούτε για τους ίδιους. Το μόνο που μπορείς να κανείς είναι να τσεκάρεις καθημερινά τις μεγάλες αλυσίδες μπας και εμφανιστεί κάτι όπως έγινε και στο παρελθόν.... το οποίο συνήθως εξαντλείται το πολύ εντός ώρας. Απελπισία η κατάσταση 😔

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

spacer.png

Να και κατι που δεν ηξερα

Μπορεις να φτιαξεις λιστες με τα παιχνιδια που εχεις στην κονσολα σου,  στο κεντρικο μενου. 

Μαζεμενα και νοικοκυρεμενα.

Φτιαχνεις τα λεγομενα γκρουπς(βαζεις τα παιχνιδια μεσα)

Και μετα  τα κανεις προσθηκη στην αρχικη οθονη

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, spartan29gr είπε

spacer.png

Να και κατι που δεν ηξερα

Μπορεις να φτιαξεις λιστες με τα παιχνιδια που εχεις στην κονσολα σου,  στο κεντρικο μενου. 

Μαζεμενα και νοικοκυρεμενα.

Φτιαχνεις τα λεγομενα γκρουπς(βαζεις τα παιχνιδια μεσα)

Και μετα  τα κανεις προσθηκη στην αρχικη οθονη

ναι ολο το κεντρικο μενου ειναι full customisable. μπορεις να το φέρεις εντελως στα μετρα σου πραγματικα πολυ βολικο. μονο μειονεκτημα για εμενα ειναι οι 2-3 διαφημίσεις που δε μπορεις να ξεφορτωθείς, τζαμπα χωρο τρωνε

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2021 στις 2:27 ΠΜ, Thiccx είπε

Περί Series X και την τεχνολογία του :

 

 

Επειδή το βίντεο είναι μεγάλο και δεν έχω χρόνο να το δω, τι συμπέρασμα έβγαλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα θα ανακοινωσουν double frames σε ολα τα bc games?

50 λεπτά πριν, music_lover είπε

Επειδή το βίντεο είναι μεγάλο και δεν έχω χρόνο να το δω, τι συμπέρασμα έβγαλε?

Οτι θα παρει και αυτος ενα😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...