Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το PC μπορεί να το εκλάβουμε ως multiplatform. Εξάλλου αρκετοί έγραφαν ότι τις αποκλειστικότητες του XB θα παίζουν μέσω του PC. Το xb τώρα για πιο λόγο προχώρησε σε αυτό την ψηφοφορία αφού στην τελική μέσω cloud θα μπορούν να είναι προσβάσιμα τα παιχνίδια σε αρκετές συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, mansa2k είπε

Το PC μπορεί να το εκλάβουμε ως multiplatform. Εξάλλου αρκετοί έγραφαν ότι τις αποκλειστικότητες του XB θα παίζουν μέσω του PC. Το xb τώρα για πιο λόγο προχώρησε σε αυτό την ψηφοφορία αφού στην τελική μέσω cloud θα μπορούν να είναι προσβάσιμα τα παιχνίδια σε αρκετές συσκευές.

Το pc είναι αυτονόητο.

Ότι συζήτηση μπορεί να γίνει νομίζω αφορά μόνο το playstation.

Πιθανότατα δεν έχουν αποφασίσει ακόμα τι θα κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, mansa2k said:

Το PC μπορεί να το εκλάβουμε ως multiplatform. Εξάλλου αρκετοί έγραφαν ότι τις αποκλειστικότητες του XB θα παίζουν μέσω του PC. Το xb τώρα για πιο λόγο προχώρησε σε αυτό την ψηφοφορία αφού στην τελική μέσω cloud θα μπορούν να είναι προσβάσιμα τα παιχνίδια σε αρκετές συσκευές.

Δεν μου φαίνεται για official account το @_xboxnews 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, Giannis1979GR said:

Ούτε εμένα , αλλά δύο άτομα που ρώτησα μου είπαν είναι. Δεν ξέρω.

Απλά σε αντίθεση με τα άλλα accounts της MS αυτό δεν είναι verified για αυτό το υπέθεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gRim είπε

Δεν μου φαίνεται για official account το @_xboxnews 

Καλημερα , οχι δεν ειναι το οfficial twitter αυτο ρε παιδες. Ειναι καποιος λογαριασμος ασχετος με τη ms. 
Απλα εκανε ενα poll να δει τι θελει ο κοσμος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Giannis1979GR είπε

Ούτε εμένα , αλλά δύο άτομα που ρώτησα μου είπαν είναι. Δεν ξέρω.

Οχι δεν είναι. ουτε αυτό, ουτε το @XboxOnlineNews, και τα δυο ειναι απο fans. αν ανατρεξεις λιγο στο υλικο τους θα δεις, το λενε συχνα. απλα κανουν πολυ δουλεια κ ειναι μεγαλα communities γιαυτο κ ακουγονται πολυ. Αν θες επίσημα, βλέπεις τα κανονικα καναλια της MS.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Πήρε κανένας το firmware update με το fps boost?

Luffy, το update βγαίνει την Άνοιξη και θα σου δείχνει οτι το fps boost είναι ενεργοποιημένο αν το παιχνίδι το υποστηρίζει (καρτελίτσα, σαν του auto-HDR).

To fps boost υποστηρίζεται όμως κανονικότατα αυτή τη στιγμή στους 5 τίτλους που δείξανε, απλά, δεν σου δείχνει οτι ειναι ενεργοποιημένο ;) 

Δοκίμασα το new super Lucky's tale, τρέχει ωραία και το έχει και στο game pass

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, red1 είπε

Luffy, το update βγαίνει την Άνοιξη και θα σου δείχνει οτι το fps boost είναι ενεργοποιημένο αν το παιχνίδι το υποστηρίζει (καρτελίτσα, σαν του auto-HDR).

To fps boost υποστηρίζεται όμως κανονικότατα αυτή τη στιγμή στους 5 τίτλους που δείξανε, απλά, δεν σου δείχνει οτι ειναι ενεργοποιημένο ;) 

Δοκίμασα το new super Lucky's tale, τρέχει ωραία και το έχει και στο game pass

Εγώ που έτρεξα το far cry 4 δεν είδα καμία διαφορά πάντως. Το είχα στη συλλογή μου και δεν έχει πάρει κάποιο update. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Εγώ που έτρεξα το far cry 4 δεν είδα καμία διαφορά πάντως. Το είχα στη συλλογή μου και δεν έχει πάρει κάποιο update. 

Δεν παίρνει update το παιχνίδιTig, είναι σε system level, κάτι μου λέει πως πρέπει να κάνεις reboot την κονσόλα - το είχανε και άλλοι αυτό το "θέμα" και λύθηκε με system reboot, δοκίμασέ το  ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε Update στην κονσόλα. Μόλις το έκανα. Έβαλα το Watchdogs 2 να το δοκιμάσω και κατευθείαν μου έτρεξε αλλαγμένο τελείως. Άλλο παιχνίδι. Smooth κίνηση, εκλεπτυσμένες γωνίες με λιγότερο sharpness. Γενικά πιο ομαλό στο μάτι. πιο βελούδινο. Δεν ξέρω αν σας το έδωσα σωστά να το καταλάβετε. To update εγώ το τσέκαρα απο το μενού και το έκανα. Δεν με ειδοποίησε κάποιο μήνυμα, απλά το θυμήθηκα και το έκανα. 587 ΜΒ το μέγεθος.

Τώρα που το θυμάμαι επειδή έφυγα απο το σπίτι, μόνο τα χρώματα μου φάνηκαν λίγο πιο παστέλ, πιο μουντά αλλά μάλλον ευθύνεται το hdr της τηλεόρασης μου που πάντα ακόμα και στο νετφλιξ όταν ενεργοποιείται μου τα χαλαρώνει λίγο τα χρώματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...