Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, sarakinos είπε

 

Προφανώς και δεν την διαλέγω για το τι παίζει ο άλλος η όχι, δεν ενδιαφέρει κανέναν αυτό νομίζω. Για να μην παρεξηγηθώ, αυτό που εννοώ είναι το αν υπάρχουν ενδείξεις για παιχνίδια επιπέδου ps4 ( bloodborne, god of war κτλπ). 

Με ενδιαφέρουν περισσότερο Single player παιχνίδια όπως τα παραπάνω και στην προηγούμενη γενιά τα βρήκα μόνο στο ps4 γιαυτό και το πήρα. 

Αν δεν είχα καλό pc θα το σκεφτόμουνα αλλά έτσι δεν ξέρω... 

 

Εφόσον έχεις καλό PC δε βλέπω το λόγο για XSX.

Χωρίς να θέλω να είμαι προκλητικός στη πράσινη πλευρά τα παιχνίδια που αναφέρεις γενικά είναι πιο πιθανό να τα δείς στη PS πλευρά. Δεν υπάρχει κάποια ένδειξη ότι για τα 3rd person single player που ανέφερες ότι θα αλλάξουν τα κόζια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, sarakinos είπε

 

Προφανώς και δεν την διαλέγω για το τι παίζει ο άλλος η όχι, δεν ενδιαφέρει κανέναν αυτό νομίζω. Για να μην παρεξηγηθώ, αυτό που εννοώ είναι το αν υπάρχουν ενδείξεις για παιχνίδια επιπέδου ps4 ( bloodborne, god of war κτλπ). 

Με ενδιαφέρουν περισσότερο Single player παιχνίδια όπως τα παραπάνω και στην προηγούμενη γενιά τα βρήκα μόνο στο ps4 γιαυτό και το πήρα. 

Αν δεν είχα καλό pc θα το σκεφτόμουνα αλλά έτσι δεν ξέρω... 

 

Δεν αξίζει να το πάρεις από τη στιγμή που έχεις καλό PC δεδομένου ότι ό,τι exclusive βγει θα είναι day one διαθέσιμο στο gamepass και στην κονσόλα και στο PC.  Κι εγώ στην ίδια φάση με σένα ήμουν όταν ήταν διαθέσιμο για παραγγελία το Series X το Νοέμβρη και δεν έβρισκα πουθενά PS5, αλλά επειδή σκέφτομαι κάποια στιγμή και λόγω δουλειάς να χτίσω υπολογιστή, προτίμησα να το αφήσω και να ρίξω τα λεφτά του X στο PC. Στο τέλος της ημέρας, τα ίδια παιχνίδια θα παίζουν

Από την άλλη η Sony, και έχει ήδη ανακοινώσει παιχνίδια που εμένα προσωπικά μ'αρέσουν και ξέρω ότι θα τα αγοράσω και ακόμα και αν τα βγάλει στον υπολογιστή κανείς δεν ξέρει ποια θα είναι αυτά και πότε. Αν είναι να βγει το GoW το 22 και στο PC να βγει το 25 και αν, ζήσε Μάι μου. Το Days Gone βγαίνει σε PC μετά από 2 χρόνια και όλοι ζητάνε το Bloodborne που έχει βγει από το 15. Και φέτος να το βγάλουν και αυτό, έχουν περάσει 6 χρόνια και από mid gen παιχνίδι έχει γίνει last gen. 😛 

Επεξ/σία από ParafronGR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.mediamarkt.gr/product/gaming/konsoles/microsoft-xbox-series-x-/1517247

Διαθέσιμο ξανα ! Εγω χθες προλαβα και εριξα μια παραγγελια ! Ελπιζω να παραλάβουμε σχετικά γρήγορα! Ειχα όλα τα ps απο το 1 μεχρι το 4 , ποτε χβοχ, αλλα σ αυτη τη γεννια είπα να κανω τη μετάβαση! 

  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Crus είπε

Οταν το εβαλα στο καλαθι του ΜΜ, εβγαλε τελικα error στο τελευταιο σταδιο οποτε θα εξαντληθηκε λογικα. Δοκιμασα public και περασε η παραγγελια κανονικα.

Καλήμερα σε όλους,

Είμαι από τους τυχερούς που πρόλαβε να το παραγγείλει χθες από public.  Η κατάσταση άλλαξε σμρ σε Εκτεταμένη αναζήτηση και οφείλω να ομολογήσω ότι σκάλωσα λίγο.

Θέλω να ρωτήσω τα παιδιά που το παρήγγειλαν σας εμφανίζει το ίδιο μήνυμα? Λέτε να μη το έχουν διαθέσιμο ή να μην υπολόγισαν σωστά τα διαθέσιμα κομμάτια?

1971372063_.png.a363900364bfe6cf279d08ce05d88d4f.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που παραγγελνετε χωρις να βεβαιωθειτε οτι ειναι διαθεσιμο παντως....Τοσα εχουν συμβει με τις νεες κονσολες , ειδικα απο τις μεγαλες αλυσιδες. 

Εγω το ειδα διαθεσιμο και Public και you και mediamrkt και πηρα τηλεφωνο. Εννοειται οτι δεν ειχαν αμεσα διαθεσιμο , ουτε μπορουσαν να μου πουν ποτε θα παραλαβω. Βεβαια ηθελαν πληρωμη με πιστωτιτικη και βλεπουμε ... Καπως ετσι την πατατε και μετα εχουμε νημα 200 σελιδες με παραπονα. 

Μακαρι να παραλαβετε ολοι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Lotof είπε

Θέλουν preorder και με πιστωτική. Μόνο σοβαρές προτάσεις δηλαδή 🤣

Μάλλον έφεραν μόνο αυτά τα 5 της φωτογραφίας :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, The_Judas είπε

Μάλλον έφεραν μόνο αυτά τα 5 της φωτογραφίας :lol:

Και ήταν σίγουρος ότι αν δεν έμπαινα σε λίστα αναμονής δεν θα το έβρισκα ποτέ..... στα καπάκια σκάει public και media market 🤣

Επεξ/σία από Lotof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, privateer είπε

 

Εδώ και μερικές ώρες προσπαθώ να το εγκαταστήσω και μου γράφει συνεχώς σφάλμα εγκατάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι απο το πρωι σε συζητησεις με τη γυναικα για να παρουμε game pass η οχι. 

Μπηκα και ειδα τα games που εχει και με το ζορι να βρηκα 10 που να με ενδιαφερουν πραγματικα (τα περισσοτερα last gen εκτος απο τα 2 exclusives the medium και το puzzle game με το νησι) και με εβαλε σε σκεψη για το αν αξιζει να "δεσμευτω' με συνδρομες. Επισης δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να μαθω αν τα games που αναμενονται θα μπουν η οχι στο gamepass. Δηλαδη θα μπει το resident evil village? 

Γενικα εχω την αισθηση οτι οσο περισσοτερα games παιζει καποιος, η χρησιμοτητα του game pass ειναι συνεχως μειουμενη.

Κανω κατι λαθος και εχει τιποτα benefits που δεν τα βλεπω εγω?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι τι να κανεις λαθος, αλλα αν ηταν να τα αγοραζες για να τα παιξεις αυτα τα 10 θα σε συμφέρε μια μια αγορα η είναι ποιο οικονομικά το gamepass κ μπορει να μπει κ κατι ακομα που θα σε ενδιαφέρει μελωντικα; αυτα που θα μπαίνουν σίγουρα θα νε απο τα στούντιο της ms το Village χλομό εως οχι σε κανα 2 χρόνια ίσως. Κ σιγα τη δέσμευση τη κόβεις κ δεν ανανεώνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, sndev είπε

Οχι τι να κανεις λαθος, αλλα αν ηταν να τα αγοραζες για να τα παιξεις αυτα τα 10 θα σε συμφέρε μια μια αγορα η είναι ποιο οικονομικά το gamepass κ μπορει να μπει κ κατι ακομα που θα σε ενδιαφέρει μελωντικα; αυτα που θα μπαίνουν σίγουρα θα νε απο τα στούντιο της ms το Village χλομό εως οχι σε κανα 2 χρόνια ίσως. Κ σιγα τη δέσμευση τη κόβεις κ δεν ανανεώνεις 

Το ξερω μωρε για τη δεσμευση, δεν ειναι και τιποτα. απλα το βλεπω αθροιστικα. εχω ηδη cosmote tv, netflix, η γυναικα μου εχει στην nintendo...γενικως το χουμε λιγο ξεχειλωσει!

Επεξ/σία από gtsoui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Το ξερω μωρε για τη δεσμευση, δεν ειναι και τιποτα. απλα το βλεπω αθροιστικα. εχω ηδη cosmote tv, netflix, η γυναικα μου εχει στην nintendo...γενικως το χουμε λιγο ξεχειλωσει!

Βαλτο για ενα μηνα και στο τελος του μηνα κρινεις. Δεν υπαρχει περιπτωση να μη το κανεις αποσβεση αφου εχεις βρει 10 ενδιαφεροντα games.

Δεν ειναι απαραιτητο να κανεις αυτες τις 3χρονες συνδρομες που αναφερουν ολοι και εν τελη δε συμφερουν αν σ ενδιαφερουν 10αρια games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
32 minutes ago, gtsoui said:

Ειμαι απο το πρωι σε συζητησεις με τη γυναικα για να παρουμε game pass η οχι. 

Μπηκα και ειδα τα games που εχει και με το ζορι να βρηκα 10 που να με ενδιαφερουν πραγματικα (τα περισσοτερα last gen εκτος απο τα 2 exclusives the medium και το puzzle game με το νησι) και με εβαλε σε σκεψη για το αν αξιζει να "δεσμευτω' με συνδρομες. Επισης δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να μαθω αν τα games που αναμενονται θα μπουν η οχι στο gamepass. Δηλαδη θα μπει το resident evil village? 

Γενικα εχω την αισθηση οτι οσο περισσοτερα games παιζει καποιος, η χρησιμοτητα του game pass ειναι συνεχως μειουμενη.

Κανω κατι λαθος και εχει τιποτα benefits που δεν τα βλεπω εγω?

Αυτή τη στιγμή μπορείς να αγοράσεις με €22 ένα χρόνο EA Access που θα μετατραπεί σε 4 μήνες Game Pass Ultimate. Μπορείς να το βάλεις και να δοκιμάσεις. Σε 4 μήνες προλαβαίνεις να τερματίσεις 3-4 games από αυτά που σε ενδιαφέρουν, οπότε θα σου βγουν γύρω στο τάληρο το καθένα, νομίζω είναι καλό deal.

Μετά κρίνεις αν θες να ξαναβάλεις. Κάθε τόσο προστίθενται και αφαιρούνται games.

Σε κάθε περίπτωση μπορείς να σταματήσεις την συνδρομή και να ξαναβάλεις όταν μπουν νέα games που σε ενδιαφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...