Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Ειμαι απο το πρωι σε συζητησεις με τη γυναικα για να παρουμε game pass η οχι. 

Μπηκα και ειδα τα games που εχει και με το ζορι να βρηκα 10 που να με ενδιαφερουν πραγματικα (τα περισσοτερα last gen εκτος απο τα 2 exclusives the medium και το puzzle game με το νησι) και με εβαλε σε σκεψη για το αν αξιζει να "δεσμευτω' με συνδρομες. Επισης δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να μαθω αν τα games που αναμενονται θα μπουν η οχι στο gamepass. Δηλαδη θα μπει το resident evil village? 

Γενικα εχω την αισθηση οτι οσο περισσοτερα games παιζει καποιος, η χρησιμοτητα του game pass ειναι συνεχως μειουμενη.

Κανω κατι λαθος και εχει τιποτα benefits που δεν τα βλεπω εγω?

Στην περιπτωση σου,το gamepass βολευει κυριως για exclusive παιχνιδια που ξερεις οτι 100% θα μπουν day one,αρα πιο πολυ σε βολευει να βαζεις μεμονωμενα καποιους μηνες,παρα να πληρωνεις ετησια.

Η πλειοψηφια του κοσμου στην Ελλαδα,λιγα παιχνιδια αγοραζει σε xbox μερια,αρα βολευονται περισσοτερο με οτι παιχνιδια(και οποτε)δινει το gamepass.

Και για αυτο που αναφερεις περι RE8 και γενικα παιχνιδιων 3ων εταιρειων,ειναι αγνωστο.

Το Resident evil 7 για παραδειγμα βγηκε τον Γεναρη του 2017 και στο gamepass μπηκε σχεδον Οκτωβριο του 2020.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

58 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Ειμαι απο το πρωι σε συζητησεις με τη γυναικα για να παρουμε game pass η οχι. 

Μπηκα και ειδα τα games που εχει και με το ζορι να βρηκα 10 που να με ενδιαφερουν πραγματικα (τα περισσοτερα last gen εκτος απο τα 2 exclusives the medium και το puzzle game με το νησι) και με εβαλε σε σκεψη για το αν αξιζει να "δεσμευτω' με συνδρομες. Επισης δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να μαθω αν τα games που αναμενονται θα μπουν η οχι στο gamepass. Δηλαδη θα μπει το resident evil village? 

Γενικα εχω την αισθηση οτι οσο περισσοτερα games παιζει καποιος, η χρησιμοτητα του game pass ειναι συνεχως μειουμενη.

Κανω κατι λαθος και εχει τιποτα benefits που δεν τα βλεπω εγω?

Είσαι σίγουρος ότι είδες όλα τα games? Είναι 400 μαζί με της ΕΑ! Θέλω να πω, 1 driving, 1 ποδοσφαιράκι, 1 μπασκετάκι, 1 first person shooter, 1 platform, 1 adventure, 1 strategy, 1 rpg, 1 action και 1 fighting δεν βρήκες να σου αρέσουν; Για να μην πω για ολόκληρες σειρές όπως Yakuza, Halo MCC, κλπ Μου φαίνεται αδύνατο να βρήκες μόνο 10! Επίσης, η νέα γενιά είναι 3 μήνες! Μετρημένα στο ένα χέρι είναι τα next gen games! Τέλος, ένα game να αγοράσεις με 80 ευρώ έβγαλες 1,5 έτος συνδρομή!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Είσαι σίγουρος ότι είδες όλα τα games? Είναι 400 μαζί με της ΕΑ! Θέλω να πω, 1 driving, 1 ποδοσφαιράκι, 1 μπασκετάκι, 1 first person shooter, 1 platform, 1 adventure, 1 strategy, 1 rpg, 1 action και 1 fighting δεν βρήκες να σου αρέσουν; Για να μην πω για ολόκληρες σειρές όπως Yakuza, Halo MCC, κλπ Μου φαίνεται αδύνατο να βρήκες μόνο 10! Επίσης, η νέα γενιά είναι 3 μήνες! Μετρημένα στο ένα χέρι είναι τα next gen games! Τέλος, ένα game να αγοράσεις με 80 ευρώ έβγαλες 1,5 έτος συνδρομή!

Driving και sports παιχνιδια δεν παιζω, ουτε και strategy.. Με απωθει πολυ το japanese feeling στα games οποτε μακρυα και απο αυτα.. Το μονο που μου αρεσε ηταν το shining force 1+2 που επαιζα στο megadrive..αν και μου αρεσουν πολυ τα fps δε μου αρεσε καθολου το halo.. Αν θυμαμαι εχω παιξει ενα που ηταν δωρο με μια radeon 9600xt που ειχα αγορασει.. 

400 παιχνιδια δεν ειδα σιγουρα... Θα ξαναδοκιμασω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει το gamepass σαν υπηρεσία, εχει μεσα τα παντα να παιξει ολη η οικογενεια.. 

Με παρακαλαει η κορη μου μια βδομαδα να παρουμε στο ps5 το planet coaster, το enchanted για sex /ps5.

Χθες βραδυ της λεω αυριο θα το παρουμε.πριν 10 λεπτα χαζευοντας το pass στο κινητο βλεπω το planet coaster μεσα..αναβολη η αγορα στο ps5 και περιμενουμε την κονσολα.. γλιτωνεις  παρα πολλα λεφτα

2 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Driving και sports παιχνιδια δεν παιζω, ουτε και strategy.. Με απωθει πολυ το japanese feeling στα games οποτε μακρυα και απο αυτα.. Το μονο που μου αρεσε ηταν το shining force 1+2 που επαιζα στο megadrive..αν και μου αρεσουν πολυ τα fps δε μου αρεσε καθολου το halo.. Αν θυμαμαι εχω παιξει ενα που ηταν δωρο με μια radeon 9600xt που ειχα αγορασει.. 

400 παιχνιδια δεν ειδα σιγουρα... Θα ξαναδοκιμασω! 

Ρε συ ενα overcooked 2 να παιξεις με την γυναίκα εβγαλε τα λεφτα του η το ori

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Driving και sports παιχνιδια δεν παιζω, ουτε και strategy.. Με απωθει πολυ το japanese feeling στα games οποτε μακρυα και απο αυτα.. Το μονο που μου αρεσε ηταν το shining force 1+2 που επαιζα στο megadrive..αν και μου αρεσουν πολυ τα fps δε μου αρεσε καθολου το halo.. Αν θυμαμαι εχω παιξει ενα που ηταν δωρο με μια radeon 9600xt που ειχα αγορασει.. 

400 παιχνιδια δεν ειδα σιγουρα... Θα ξαναδοκιμασω! 

Σίγουρα κάτι δεν είδες. Και να μην σου αρέσει το Halo, έχει 6 Gears, 7 Βattlefield, Doom Eternal, Destiny 2, Titanfall 1&2, Star Wars Battlefront 1&2, Rainbow Six Siege κ.α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Σίγουρα κάτι δεν είδες. Και να μην σου αρέσει το Halo, έχει 6 Gears, 7 Βattlefield, Doom Eternal, Destiny 2, Titanfall 1&2, Star Wars Battlefront 1&2, Rainbow Six Siege κ.α.

Τα παιχνίδια του game pass όταν βγουν κάποια patch γίνονται αυτόματα update? Γιατί τυχαίνει να έχω κατεβάσει ένα παιχνίδι και να βλέπω σε φόρουμ ότι έχουν βγει ακόμα 4-5 patch και το παιχνίδι στο game pass δεν είναι ενημερωμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Alex1987123 είπε

Τα παιχνίδια του game pass όταν βγουν κάποια patch γίνονται αυτόματα update? Γιατί τυχαίνει να έχω κατεβάσει ένα παιχνίδι και να βλέπω σε φόρουμ ότι έχουν βγει ακόμα 4-5 patch και το παιχνίδι στο game pass δεν είναι ενημερωμένο.

Βάλε auto-update στις ρυθμίσεις: System -> Update -> Keep my games & apps up to date

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, gtsoui said:

Γενικα εχω την αισθηση οτι οσο περισσοτερα games παιζει καποιος, η χρησιμοτητα του game pass ειναι συνεχως μειουμενη

Πως ακριβώς το εννοείς αυτό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, NickTG είπε

Πως ακριβώς το εννοείς αυτό? 

Εννοει οτι αν παιζεις αρκετα παιχνιδια και εισαι σχεδον up to date , λιγες φορες θα βρεις στο gamepass παιχνιδια που δεν εχεις παιξει , το ιδιο αντιμετωπιζω και εγω. 

Αυτο δε μειωνει την αξια του gp καθως εχω παιξει απειρα indies που λατρεψα και υπο αλλες συνθηκες δεν θα δοκιμαζα. 

Αλλα ναι δεν θα περιμενω 2 χρονια να παιξω το Resi Village μπας και μπει στο gp. 

Για μενα το gp ειναι ταμαμ για να παιξω "Α σκετο" games που διαφορετικα δεν θα πληρωνα, πχ το call of the sea. Καλο , με τα προβληματα του , διαφορετικο για να παιξεις κατι πιο χαλαρωτικο , αλλα ΑΑΑ δεν ειναι . Ξαναλεω χωρις να ειναι κακο αυτο. Προτιμω 1000 φορες ενα call of the sea ή ενα deliver us the moon , παρα αλλο ενα reskin της ubisoft. 

Επεξ/σία από james9tito
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος δεν βρισκει παιχνιδια στο game pass μπορει να αγορασει uno ,φιδακι stratego ,μικροι γιατροι ,monopoly και αλλα πολλα επιτραπεζια παιχνιδακια και να αφησει το gaming λεω εγω 😝

βεβαια γνωμη μου ειναι αυτη κ σεβομαι κ την γνωμη καποιου αλλου! Αλλα φιλε μου gtsoui αν δεν παιζεις racing , sport , strategy , japanιλες τοτε παιξε walking simulators only on playstation που εχει και πολλα τετοια ! 
 

1€ εχει ακομα την προσφορα κ σου δινει  νομιζω 3 μηνες ultimate. Φτιαξε ενα λογαριασμο καινουριο να παρεις την προσφορα και αν δεν σου αρεσει εχασες τα μουστακια μιας γαριδας που λεγανε κ στη βιλαριμπα μια εποχη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, james9tito said:

Εννοει οτι αν παιζεις αρκετα παιχνιδια και εισαι σχεδον up to date , λιγες φορες θα βρεις στο gamepass παιχνιδια που δεν εχεις παιξει , το ιδιο αντιμετωπιζω και εγω. 

Αυτο δε μειωνει την αξια του gp καθως εχω παιξει απειρα indies που λατρεψα και υπο αλλες συνθηκες δεν θα δοκιμαζα. 

Αλλα ναι δεν θα περιμενω 2 χρονια να παιξω το Resi Village μπας και μπει στο gp. 

Για μενα το gp ειναι ταμαμ για να παιξω "Α σκετο" games που διαφορετικα δεν θα πληρωνα, πχ το call of the sea. Καλο , με τα προβληματα του , διαφορετικο για να παιξεις κατι πιο χαλαρωτικο , αλλα ΑΑΑ δεν ειναι . Ξαναλεω χωρις να ειναι κακο αυτο. Προτιμω 1000 φορες ενα call of the sea ή ενα deliver us the moon , παρα αλλο ενα reskin της ubisoft. 

Απλά επειδή έχω διαβάσει διαφορά κατά καιρούς θα προτιμούσα μια διευκρίνηση. Γιατί βλέπω μιλάει για κόσμο που παίζει πολλά παιχνίδια και μετά διαβάζω δεν παίζω το ένα, δεν παίζω το άλλο και ανησυχώ πως το εννοεί! :P

Να πω πάντως πως ζηλεύω τον κόσμο που προλαβαίνει και είναι up to date στα παιχνίδια που δίνει το gamepass. Εγώ ακόμα προσπαθώ να μαζέψω backlog χρόνων! 😢

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά έρχομαι από το PS. Η τελευταία μου κονσόλα xbox ήταν το 360 και ένας από τους λόγους που επιστρέφω είναι το game pass.  Ξέχωρα από την τεράστια γκάμα που εμπλουτίζεται συνεχώς, μπορείς να βρεις και τίτλους που δεν τους ήξερες πριν και να κολλήσεις. Αν δεν μπορείς να βρεις μέσα εκεί games να παίξεις, σημαίνει πως παίζεις 2-3 τον χρόνο και τίποτα άλλο.
Επίσης για τον φίλο που ρωτάει, οι πρώτοι τρεις μήνες αν έχεις καινούργιο ακάουντ είναι 1 ευρώ. Αν δεν κάνω λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Thanks guys, πρόλαβα και παρήγγειλα επιτέλους! ελπίζω να έρθει.


Ηταν αναμενόμενο αφού έφερε το public ότι μετά θα έφερναν και οι άλλοι. πιθανόν να έρθει και στο πλαίσιο σύντομα.

όσον αφορά το gamepass και για μένα έχει πάρα πολλά παιχνίδια που δεν μου αρέσουν, strategy, racing κλπ αλλά ακόμα και 2-3 να σου αρέσουν αξίζει για τα χρήματα

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...