Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βελτιώθηκε η Ηalara η Infinitara. Καμιά σχέση με την κουμούτσα που είχε παρουσιάσει η MS στo event του Καλοκαιριού. Μείον 10 βαθμούς στο μέσο όρο MC από doctorate gaming δημοσιογραφίσκους για ψυχική οδύνη Craig όταν βγει το game.

https://www.resetera.com/threads/halo-infinite-update-february-2021-new-campaign-screenshots.385079/

spacer.png

spacer.png

Επεξ/σία από Ren_of_Heavens
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πούμε και τα αρνητικά της Microsoft όμως. Η χθεσινή κατάρρευση των υπηρεσιών της είναι απαράδεκτη για μια εταιρεία του μεγέθους της. Και δεν είναι και τόσο σπάνιο όσο θα έπρεπε. Το χειρότερο απ'όλα είναι οτι δεν μπορούσες να κάνεις ούτε Login με τον λογαριασμό σου ώστε να παίξεις έστω κάποιο offline παιχνίδι. Γενικά η κονσόλα ήταν άχρηστη χωρίς τις υπηρεσίες Microsoft. Αρκετά σοβαρό θα έλεγα.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα χθες σε Series X το Dirt 5. Το τσέκαρα σήμερα και δεν παίζει. Το πατάω και δεν γίνεται απολύτως τίποτα. Έκανα restart και πάλι τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόσφατος κάτοχος, δε ξέρω αν αξίζει ακόμη η μετάβαση απο xbox one x. Το design ιδιαίτερο δε δένει εύκολα στο χώρο εκει που το έχω τουλάχιστον, μάλλον ορθιο είναι καλύτερα (το xbox one X ήταν στολίδι), νίωθεις πώς ειναι prenium σε όλα του απο το κουτι μέχρι το καλώδιο, το controller ειναι βελτιωμένο ο μοχλός κανει ένα χρατσ χρατσ στο γυρισμα βρίκει στα πλαινα του πλαστικου λογικο ειναι ματ και το πάτημα μέσα έυχομαι να στρώσει με τον καιρό,σκανδάλες βελτιωμένες κουμπιά τα ίδια, εξτρα κουμπάκι, για εμενά ειναι δεν ειναι δεν έχει διαφορά,  καλό ματ φινίρισμα, η κονσόλα αθόρυβη δε ζεστένεται πολύ, ωραιο φινίρισμα, πολύ πολύ γρήγορη  ΑΛΛΑ θέλει και την ανάλογη τηλεόραση για να αποδόσει το μέγιστο, αν δεν είχα κονσόλα και αγόραζα τώρα θα έπαιρνα το one X. Βαριές κουβέντες πρωινιάτικα..😆

2 ώρες πριν, aeljim είπε

Να πούμε και τα αρνητικά της Microsoft όμως. Η χθεσινή κατάρρευση των υπηρεσιών της είναι απαράδεκτη για μια εταιρεία του μεγέθους της. Και δεν είναι και τόσο σπάνιο όσο θα έπρεπε. Το χειρότερο απ'όλα είναι οτι δεν μπορούσες να κάνεις ούτε Login με τον λογαριασμό σου ώστε να παίξεις έστω κάποιο offline παιχνίδι. Γενικά η κονσόλα ήταν άχρηστη χωρίς τις υπηρεσίες Microsoft. Αρκετά σοβαρό θα έλεγα.

Καλημέρα. Έπαθα πλάκα εχτες ... πηγα να κάνω reset ..νόμιζα πως είχε θέμα μετά απο update που μου έκανε. Η αλήθεια ειναι οτι 'εγαγα 3 ώρες να το συνηδιτοποιήσω.

12 ώρες πριν, The_Judas είπε

Thanks guys, πρόλαβα και παρήγγειλα επιτέλους! ελπίζω να έρθει.


Ηταν αναμενόμενο αφού έφερε το public ότι μετά θα έφερναν και οι άλλοι. πιθανόν να έρθει και στο πλαίσιο σύντομα.

όσον αφορά το gamepass και για μένα έχει πάρα πολλά παιχνίδια που δεν μου αρέσουν, strategy, racing κλπ αλλά ακόμα και 2-3 να σου αρέσουν αξίζει για τα χρήματα

αυτο με το Gold που το γυρίζεις σε ultimate με 1 € ισχύει ακομα?

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, nosstrom είπε

αυτο με το Gold που το γυρίζεις σε ultimate με 1 € ισχύει ακομα?

Καλημέρα, ναι ισχύει κανονικά. Πάρε τρία χρονιά από cdkeys με ~120 ευρώ και κούμπωσε πάνω το 1 του ulτimate και θα στο γυρίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pepepepepe είπε

Καλημέρα, ναι ισχύει κανονικά. Πάρε τρία χρονιά από cdkeys με ~120 ευρώ και κούμπωσε πάνω το 1 του ulτimate και θα στο γυρίσει.

ακομα και αν εχω ηδη Ultimate το οποιο λήγει σε 2 μερες?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nosstrom είπε

ακομα και αν εχω ηδη Ultimate το οποιο λήγει σε 2 μερες?

 

Άφησε το να λήξει πρώτα και μετά κανε τη διαδικασία ενεργοποίησης. Επίσης προσοχή εάν βάλεις τρία χρονιά απενεργοποίησε το reccuring που και καλά σ δίνει ένα μηνά plus γτ το ultimate στακαρει στους 36 μήνες και μπορεί να σ δημιουργήσει πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ηρθε και στο Γερμανό και έχει και επιστροφή στο πρόγραμμα Go4More 20%.

Τελική τιμή 509,90-101,8 = 408,10€ Φοβερή τιμή.

Μόλις αγόρασα.

https://www.germanos.gr/product/gaming/consoles/xbox-series-consoles/xbox-series-x-1tb/?productId=20398488&fname=&fvalue=

Επεξ/σία από th_nikos
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aeljim είπε

Να πούμε και τα αρνητικά της Microsoft όμως. Η χθεσινή κατάρρευση των υπηρεσιών της είναι απαράδεκτη για μια εταιρεία του μεγέθους της. Και δεν είναι και τόσο σπάνιο όσο θα έπρεπε. Το χειρότερο απ'όλα είναι οτι δεν μπορούσες να κάνεις ούτε Login με τον λογαριασμό σου ώστε να παίξεις έστω κάποιο offline παιχνίδι. Γενικά η κονσόλα ήταν άχρηστη χωρίς τις υπηρεσίες Microsoft. Αρκετά σοβαρό θα έλεγα.

Α για αυτό προσπαθούσα όλη μέρα χθες να παίξω dirty 5 και έτρωγα άκυρο, την μία δεν έκανε download, την άλλη login error, είπα και εγώ, thanks for the info.

Υ.Γ. Σου άφησα και ένα confused γιατί ξέρω ότι τα έχεις αδυναμία 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, th_nikos είπε

Ηρθε και στο Γερμανό και έχει και επιστροφή στο πρόγραμμα Go4More 20%.

Τελική τιμή 509,90-101,8 = 408,10€ Φοβερή τιμή.

Μόλις αγόρασα.

https://www.germanos.gr/product/gaming/consoles/xbox-series-consoles/xbox-series-x-1tb/?productId=20398488&fname=&fvalue=

Άψογος συντεκνε. Κερνάω καφέ όποτε γουστάρεις. Μόλις έβαλα στην άκρη 100 ευρώ και για το PS5. Στείλε PayPal να σου κάνω donate 😍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, th_nikos είπε

Ηρθε και στο Γερμανό και έχει και επιστροφή στο πρόγραμμα Go4More 20%.

Τελική τιμή 509,90-101,8 = 408,10€ Φοβερή τιμή.

Μόλις αγόρασα.

https://www.germanos.gr/product/gaming/consoles/xbox-series-consoles/xbox-series-x-1tb/?productId=20398488&fname=&fvalue=

Τώρα το δείχνει εξαντλημένο, μάλλον είχαν ελάχιστα κομμάτια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οποιος ενδιαφέρετε, στον κωτσόβολο ακόμη το δείχνει διαθέσιμο, από χθες το βράδυ.

Τόσα πολλά κομμάτια έφεραν;

Ο Κώτσο είχε επιστροφή με eurobank στο xbox ή όχι? Εγώ λόγω βιασύνης παρήγγειλα με κάρτα Πειραιώς και δεν το έψαξα και πολύ.

 

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aeljim είπε

Να πούμε και τα αρνητικά της Microsoft όμως. Η χθεσινή κατάρρευση των υπηρεσιών της είναι απαράδεκτη για μια εταιρεία του μεγέθους της. Και δεν είναι και τόσο σπάνιο όσο θα έπρεπε. Το χειρότερο απ'όλα είναι οτι δεν μπορούσες να κάνεις ούτε Login με τον λογαριασμό σου ώστε να παίξεις έστω κάποιο offline παιχνίδι. Γενικά η κονσόλα ήταν άχρηστη χωρίς τις υπηρεσίες Microsoft. Αρκετά σοβαρό θα έλεγα.

Θα είμαι ειλικρινής Jim , δεν περίμενα τέτοιο post απο εσένα αλλά ναι, έχεις δίκιο :D 
Xθές έπαθα σοκ, δεν ήξερα οτι οταν πέφτουν οι server δεν μπορείς καν να κάνεις offline log in οπως παλιά (Χ360).
Αυτό που έκανα. ήταν να πάω στα settings και να βάλω την κονσόλα "offline" για να καταφέρω να παίξω - ελα μου ομως ντε που έφαγα ψυχρολουσία : 
- Bάζω Control Ultimate edition, φορτώνει και σε μια φάση, για κάποιον λόγο πάει να κάνει sync τα saves απο το cloud (γιατί ? αφού έχω και local save !).Προφανώς, λόγω του οτι το xbox live ηταν καπούτ, δεν μπορούσε, οπότε πάτησα "cancel".
Στη συνέχεια, μου πετάει οθόνη με το μήνυμα " we could not restore your progress. unlock the achievements, all previously unlocked achievement awards and save game progress by going online" και "could not find save 01, if you decide to continue your progress will start from the beginning" ή κάτι τέτοιο.
Λέω, "ΟΚ, τι μπορεί να συμβεί, αφού ούτως η αλλως εχω back up τα save στο cloud αμα γίνει καμια μλκ", συνεχίζω και...το παιχνίδι ΟΛΑ απο την αρχή, ουτε checkpoints, ουτε saves, τίποτα, σαν να είχαν όλα σβηστεί.
Δεν μπορώ να καταλάβω το ολο "μπέρδεμα", αφου έχουμε ΗΔΗ local saves, γιατί τρώει τέτοιο "σκάλωμα" το σύστημα ?
Τέλος πάντων, κανω quit το παιχνίδι ξαναφορτώνει και...ολα ΟΚ δόξα τω Θεό, δεν μου έβγαλε την cloud sync οθόνη και διάβασε κανονικά τα local saves.

H ερώτηση μη μου ειναι : Προς τι όλα αυτά τα σκαλώματα ? Γιατι δεν μπαίνει απλα η κονσόλα offline και να διαβάσει "έτσι απλά" τα local saves ? Πολύ μπέρδεμα για το τίποτα ρε γμτ...

Το πρόβλημα στην ουσία (το να μην μπορείς καν να κάνεις log in για να παίξεις) το έλυσα πηγαίνοντας στα settings, επιλέγοντας "go offline", κάνοντας log in και μετά πάλι "go online" για να ηταν η κονσόλα έτοιμη με το που θα επανέρχονταν οι servers.

Ξενέρωσα απίστευτα για 2-3 λεπτά βέβαια καθώς νόμιζα οτι οταν πέφτουν oι server δεν μπορείς καν να παίξεις offline τα παιχνίδια σου (και δεν αναφέρομαι σε αυτά του game pass μόνο).

Γενικά πάντως, το  xbox live δεν είναι αυτό που ηταν κάποτε, 5 ώρες συσκότισης χθες, τα προβλήματα είναι σχετικά συχνά (το τελευταίο blackout ηταν πάλι 5-6 μήνες πριν) με τις ταχύτητες DL να ειναι και αυτές περίεργες ώρες-ώρες (μπορώ να παραθέσω ολόκληρο το internet αμα καποιος το αμφισβητεί) - μου θέλανε και 120€ για την ετήσια Gold τρομάρα τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...