Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά στην παρουσίαση της Sony έτρεχαν πάνω στην κονσόλα τα games, γιατί το προσπερνάτε έτσι απλά αυτό; Είναι πολύ σημαντικό..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά το θέμα είναι ότι είμαστε πολύ κοντά στη κυκλοφορία next gen hardware. Θέλοντας και μη θα υπάρχει στο μυαλό όλων ένα vs μεταξύ των δύο επιλογών.

Αυτή τη στιγμή εγώ βλέπω το xcloud να προωθείτε περισσότερο και το XSX να έχει περάσει σε δεύτερη μοίρα από την ίδια τη Microsoft.

Όταν στα μάτια μου στο κομμάτι του hardware οι δύο εναλλακτικές ειναι:

-500€ για τα exclusive της Microsoft

-500€ συν 10€ συνδρομή για τα exclusive της Microsoft και της Sony 

Η επιλογή είναι ψιλομονοδρομος χωρίς καν να χρειάζεται επιχειρηματολογία και διαφωνίες.

Τώρα το γιατί μας κοφτει εμάς το πώς θα πάει το XSX και γιατί το συζητάμε απλά δείτε τον τίτλο του topic.

Επισης, η netflixοποιηση του gaming ακούγεται τέλεια αλλά και πολύ ουτοπική. Πιο πιθανό το βλέπω να χρειαζόμαστε μια συνδρομή στη ubisoft, άλλη στην EA, άλλη στη Bethesda κτλ. Δε γίνεται 10€ να μοιραστούν σε τόσους publishers ακόμη και 100εκατ συνδρομές να υπάρχουν. Εκτός και αν το microtransaction πάει σύννεφο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Εκτός και αν το microtransaction πάει σύννεφο. 

η αρχίσει να πέφτει η ποιότητα κ αυτό που λέμε ΑΑΑ είναι ΑΑ+ σιγά σιγά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια θα βγαλουν κονσολα μόνο με 1 halo;

Γιατι να το πάρουμε φέτος, και οχι πχ του χρόνου;

Επεξ/σία από Bermudakias33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, Bermudakias33 είπε

Ρε παιδια θα βγαλουν κονσολα μόμνο με 1 halo;

Γιατι να το πάρουμε φέτος, αι οχι πχ του χρόνου;

η κονσολα θα εχει παιχνιδια και ας μην τα εδειξαν, το θεμα ειναι αν θα αξιζει να βαλεις το gamepass αν θελεις next gen, γιατι next gen δεν εδειξαν...

απο την αλλη αν το ερωτημα ειναι για το launch, νομιζω το ιδιο μπορεις να πεις και για το ps5...μονο το spiderman θα εχουν στο launch...

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ μελλοντικός κάτοχος και των 2 όπως και τώρα, ΑΛΛΆ!!!!

αυτό το μπουρί, αυτήν την γκουμούτσα  που την προορίζουν για κονσόλα εκεί στην SONY και είναι κοντά στα 5kg και 38cm ύψος δεν το βάζω στο σαλόνι μου, θα περιμένω κάτι πιο minimal, ps5 slim ή pro. 🙄

 

Επεξ/σία από Saloufas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/7/2020 στις 3:01 ΜΜ, hexenlord είπε

 Ωραία με το χέρι στην καρδιά και το λιγότερο biased που μπορείς να έχεις (και χωρίς την παραμικρή πρόθεση να το πάω σε vs) με αυτά που είδες από Σονυ, πείστηκες αντίστοιχα να διαλέξεις PS5? Αν ναι γιατί;

Εγώ με το χέρι στη καρδιά, σου παραδέχομαι ότι προς το παρόν πείστηκα να ΜΗΝ αγοράσω χβοχ series χ μέχρι να δω παιχνίδια στην (σχεδόν) τελική τους μορφή, και να κρίνω.  Και είμαι βαμμένος χβοχακιας. Δεν είμαι όμως βλητο να καταπίνω αμάσητα ότι μου σερβίρει η κάθε εταιρία και ας είναι η «αγαπημένη» μου. Τα λεφτά μου τα κερδίζουν δεν τους τα χαρίζω.

 

Κοίτα με έχει πείσει περισσότερο η Sony λόγω του ότι προωθεί τα next gen assets πιο άμεσα. Η MS αν πραγματικά ήθελε να σπρώξει το Series X θα παρουσίαζε τώρα games που εκμεταλλεύονται το next gen hardware και θα διατεθούν με την έναρξη των πωλήσεων της νέας κονσόλας και  όχι το Halo infinite που για να τρέχει στο xbox one og θα φάμε στη μάπα όλα τα current gen assets.  Αποκλείεται σε 4 μήνες να έχει αλλάξει δραστικά αυτό που είδαμε, εκτός και το Halo είναι gaas και το πατσάρουν στον αιώνα τον άπαντα.

Το Forza που θέλει να είναι next gen game, όπως είδες δεν θα τρέχει καν σε xbox one.

Το συγκεκριμένο event δεν θα επρεπε να λέγεται "Xbox series X-Xbox Games Showcase" αλλά "GamesPass Games Showcase".

 

22 ώρες πριν, NickTG είπε

Μιλάς εκ μέρους όλων? 

Γιατί εμένα για παράδειγμα ως υφιστάμενο πελάτη με έχει πείσει. 

Οχι, την γνώμη μου υποστηρίζω. Από αυτό που παρουσίασε η MS, αυτό που εγώ κράτησα είναι :

1) Κράτα τα xbox one και το pc που έχεις και ανανέωσε τη συνδρομή σου στο game pass για να έχεις day one όλα τα MS exclusives, σε όποια πλατφόρμα από τις δυο αυτές επιθυμείς.

2) Σε 1-2 χρόνια προχώρα σε αγορά του series X , για να απολαύσεις πραγματικά next gen games.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κακώς κολλάμε στο ποιος έκανε την καλύτερη "παρουσίαση" και τι έτρεχε πάνω σε τι. Και οι δυο ήταν χλιαρές σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια (σημαντικό ρόλο έπαιξε και ο Covid). Έτσι κι αλλιώς σε 3-4 μήνες οι παρουσιάσεις δεν θα έχουν καμία αξία και θα ξεχαστούν. Κανένας δεν θα δίνει δεκάρα γι αυτές.

Το νόημα είναι ποια ακριβώς είναι η ατζέντα και τι προωθεί η κάθε εταιρία για την νέα γενιά. Και απ' ότι βλέπουμε το focus είναι διαφορετικό. Οι μεν στοχεύουν κυρίως να πουλήσουν συνδρομή για μια υπηρεσία, οι δε στοχεύουν κυρίως να πουλήσουν νέο hardware. Ο καθένας λοιπόν κλείνεται να αποφασίσει ποιο από τα δύο τον τραβάει περισσότερο.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω ωραία πραγματάκια με τα νέα που ανεβάζετε σχετικά με το Avowed. Θέλω να χέσω την σωβρακάρα μου day one όταν θα πιάσω το χειριστήριο. Αυτή η Obsidian τι στουντιάρα είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...