Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

LEGION: Το αγόρασα ..😠..  FOOTBALL MANAGER: Το αγόρασα..🤬. Όποιος θέλει τον τίτλο που επιθυμεί να ασχοληθεί μαζί του να τον δει στο Gamepass (τι κακή υπερεσία), να μου το πει να τον αγοράσω ώστε γρήγορα να τον δει στη σχετική λίστα....🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πραγματικα και εγω, ειχα παρει το 2κ για να παιζω και ενα αλλο αθλητικο τιτλο και εννοειται και το FM (αν και ελεγα να περιμενω επειδη μπαινει καθε χρονο ψηθηκα) παλι καλα δεν εχω legion ενω διαβασα και για cyberpunk 2077 μια φημη οτι και καλα επειδη εχει κανει κακη εντυπωση θα το βαλουν εκει για αυτο και βγηκε το Witcher (ειναι και τα 2 της CDPR προφανως) αλλα δεν ξερω αν θα "ρισκαρει" η MS να βαλει ενα game που δεν ειναι playable στις παλιες κονσολες, θα δειξει, προς το παρον δεν το αγοραζω παντως 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι; Κοιτάω στο site tis arkane studios που έχει δημιουργήσει το Prey και αναφέρεται σε έναν τίτλο deathloop που λέει ότι ειναι only in PS5. Γίνεται αυτό ρε παιδιά; Θα βγεί μόνο για τους άλλους ενώ το στούντιο ειναι της Microsoft. Ούτε καν και για τις 2 κονσόλες;

https://bethesda.net/en/article/5a4nZaNLGTUjWdhp4LIp0M/deathloop-explained

3 λεπτά πριν, stafftw είπε

Πραγματικα και εγω, ειχα παρει το 2κ για να παιζω και ενα αλλο αθλητικο τιτλο και εννοειται και το FM (αν και ελεγα να περιμενω επειδη μπαινει καθε χρονο ψηθηκα) παλι καλα δεν εχω legion ενω διαβασα και για cyberpunk 2077 μια φημη οτι και καλα επειδη εχει κανει κακη εντυπωση θα το βαλουν εκει για αυτο και βγηκε το Witcher (ειναι και τα 2 της CDPR προφανως) αλλα δεν ξερω αν θα "ρισκαρει" η MS να βαλει ενα game που δεν ειναι playable στις παλιες κονσολες, θα δειξει, προς το παρον δεν το αγοραζω παντως 

Εγώ το πήρα και το Cyberpunk....😊 3 τίτλους αγόρασα ε..τι να πω. Αν γίνει και αυτό είμαι για πολύ ξύλο. Θα τα διαγράψω και θα τα κατεβάσω ξανά για να βλέπω το λογότυπο gamepass κάτω δεξιά....😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, harris231 είπε

Να ρωτήσω κάτι; Κοιτάω στο site tis arkane studios που έχει δημιουργήσει το Prey και αναφέρεται σε έναν τίτλο deathloop που λέει ότι ειναι only in PS5. Γίνεται αυτό ρε παιδιά; Θα βγεί μόνο για τους άλλους ενώ το στούντιο ειναι της Microsoft. Ούτε καν και για τις 2 κονσόλες;

https://bethesda.net/en/article/5a4nZaNLGTUjWdhp4LIp0M/deathloop-explained

Ναι ειχε γινει συζητηση και τοτε, ειπαν θα τηρησουν τη συμφωνια (οχι πως μπορουν και αλλιως) και θα βγει μονο για ps5 απο κονσολες αλλα το 2022 θα βγει και για xbox

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση επειδη εχω μπερδευτει με αυτα που διαβαζω,ειδικα τωρα τελευταια.

Για ποιο λογο ξαφνικα σνομπαρεται η αγορα ενος παιχνιδιου επειδη μπορει να μπει συντομα ή αργοτερα στο Gamepass??

Η ακομα και αν μπει το Χ παιχνιδι στο gamepass,για ποιο λογο απαξιωνεται η αγορα του επειδη ειναι στο gamepass?

Κυριολεκτικα μονο στο εδω θεμα τα διαβαζω αυτα τα πραγματα(οπως πχ διαβαζα παλιοτερα στο διπλα θεμα για κοσμο που πληρωνε μονο το Psplus για οτι παιχνιδι εδινε αυτο και δεν αγοραζε τιποτα αλλο).

Δηλαδη οκ και εγω χρησιμοποιω το gamepass,αλλα αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι συνεχιζω να αγοραζω παιχνιδια,και ουτε εχω πετυχει και απο αλλο κοσμο που εχει xbox+καποια αλλη πλατφορμα να λεει οτι δεν αγοραζει παιχνιδια(γενικα και αοριστα) περαν απο οτι δινει το gamepass.

Μου διαφευγει κατι ή αλλαξε τιποτα στην υπηρεσια τελευταια??

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αγοράζεις έναν τίτλο και μετά απο 1 εβδομάδα μπαίνει στην υπηρεσία στην οποία θα μείνει τουλάχιστον για μήνες, τι να λέμε; Δεν σνομπάρω απλά αναρωτιέμαι ποιος ο λόγος να τα έχω 2 φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μια ερωτηση επειδη εχω μπερδευτει με αυτα που διαβαζω,ειδικα τωρα τελευταια.

Για ποιο λογο ξαφνικα σνομπαρεται η αγορα ενος παιχνιδιου επειδη μπορει να μπει συντομα ή αργοτερα στο Gamepass??

Η ακομα και αν μπει το Χ παιχνιδι στο gamepass,για ποιο λογο απαξιωνεται η αγορα του επειδη ειναι στο gamepass?

Κυριολεκτικα μονο στο εδω θεμα τα διαβαζω αυτα τα πραγματα(οπως πχ διαβαζα παλιοτερα στο διπλα θεμα για κοσμο που πληρωνε μονο το Psplus για οτι παιχνιδι εδινε αυτο και δεν αγοραζε τιποτα αλλο).

Δηλαδη οκ και εγω χρησιμοποιω το gamepass,αλλα αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι συνεχιζω να αγοραζω παιχνιδια,και ουτε εχω πετυχει και απο αλλο κοσμο που εχει xbox+καποια αλλη πλατφορμα να λεει οτι δεν αγοραζει παιχνιδια(γενικα και αοριστα) περαν απο οτι δινει το gamepass.

Μου διαφευγει κατι ή αλλαξε τιποτα στην υπηρεσια τελευταια??

 

 

Εγω παλι παντού βλέπω να γίνεται αυτή η συζήτηση.

Ε όπως και να εχει όταν ειδικά είναι single player η αθλητικός τίτλος που σε λίγο καιρό θα βγει το επόμενο, νιώθεις κάπως, γιατι θα μπορούσες να μην το έχεις πληρωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και τι να εκανες δηλαδη?Να μυριζες τα νυχια σου οτι το Χ παιχνιδι που αγορασες,θα μπει απο το πουθενα μετα απο 1 εβδομαδα στο gamepass?

Και δεν ειναι το θεμα μονο για τα παραπανω παιχνιδια που ειναι ψιλο προσφατα.

Αυτο που γραφω πιο πανω το εχω διαβασει παλιοτερα και για αλλα παιχνιδια τα οποια μπηκαν στο Gamepass μετα απο χρονια τυπου Red Dead 2,Tomb Raider,Resident Evil και παει λεγοντας.

Και εγω πχ το MCC μπορουσα να το παιξω απο το gamepass φθηνοτερα,αλλα μια τετοια συλλογη εννοειται οτι αξιζει για αγορα και πρεπει να την εχουν ολοι στην συλλογη τους ή τα ori παιχνιδια ή τα Forza Horizon,Doom κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Θα το καταλαβεις μολις παρεις μια απο τις πρωτες δυναμεις που πετας αντικειμενα.

με ζαλίζουν αυτές οι κάμερες. ίσως επειδή είναι η πρώτη μου κονσόλα και εχω στερητικό σύνδρομο λόγω ελλείψης ποντικιού και πληκτρολογιου 😁 ελπίζω να το συνηθίσω γρήγορα.

8 λεπτά πριν, stafftw είπε

Εγω παλι παντού βλέπω να γίνεται αυτή η συζήτηση.

Ε όπως και να εχει όταν ειδικά είναι single player η αθλητικός τίτλος που σε λίγο καιρό θα βγει το επόμενο, νιώθεις κάπως, γιατι θα μπορούσες να μην το έχεις πληρωσει

εγώ πλέον θα αξιοποιω το gamepass   και θα αγοράζω μόνο κάποια εξαιρετικά παιχνίδι όταν πέσουν οι τιμές τους. δεν υπάρχει λόγος να δίνει κάποιος 50-100 ευρώ για νεα παιχνίδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, The_Judas είπε

εχω στερητικό σύνδρομο λόγω ελλείψης ποντικιού και πληκτρολογιου 😁 ελπίζω να το συνηθίσω γρήγορα.

Μπορει να σου φανει περιεργο,αλλα παρα πολλοι τριτου προσωπου single player παιχνιδια και στους υπολογιστες με controller τα παιζουν. 

Εκει που θα σου κακο φανει για παραδειγμα ειναι αν δοκιμασεις να παιξεις online σε παιχνιδια πρωτου προσωπου πχ Doom(2016).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μπορει να σου φανει περιεργο,αλλα παρα πολλοι τριτου προσωπου single player παιχνιδια και στους υπολογιστες με controller τα παιζουν. 

Εκει που θα σου κακο φανει για παραδειγμα ειναι αν δοκιμασεις να παιξεις online σε παιχνιδια πρωτου προσωπου πχ Doom(2016).

 ναι σε fps είναι το μεγάλο πρόβλημα. σε 3rd person συνήθως είναι και καλύτερα με χειριστηριο αλλά όχι πάντα. 

σε fifa/nba κλπ εννοείται κλάσεις ανώτερο το χειριστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, The_Judas είπε

 ναι σε fps είναι το μεγάλο πρόβλημα. σε 3rd person συνήθως είναι και καλύτερα με χειριστηριο αλλά όχι πάντα. 

σε fifa/nba κλπ εννοείται κλάσεις ανώτερο το χειριστήριο.

Τερμάτισε το MCC και στο τέλος θα πετάς με το χειριστήριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, stafftw είπε

Ε όπως και να εχει όταν ειδικά είναι single player η αθλητικός τίτλος που σε λίγο καιρό θα βγει το επόμενο, νιώθεις κάπως, γιατι θα μπορούσες να μην το έχεις πληρωσει

Ναι μονο που αυτο που γραφεις,δεν ισχυει για τις περιπτωσεις που ανεφερθηκαν πιο πισω για να εχει βαση.

Το Football manager 2021(ή το Nba),θα αργησει πολλους μηνες να βγει το επομενο.

Μια απο τα ιδια και σε single player τιτλους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...