Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, mansa2k είπε

Το κατάλαβα εξαρχής όμως διαβάζοντας το συγκεκριμένο σημείο αντιλήφθηκα ότι βγάζεις συμπεράσματα που στην πράξη δεν μπορούν να επαληθευτούν. Με λίγα λόγια γενικότητες.

Τι παίζει ο καθένας είναι κάτι που δεν μπορείς να το γνωρίζεις πόσο μάλιστα όταν αναφέρεσαι σε μια μικροσκοπική αγορά όπως της Ελλάδας. Έχουμε πολύ ακόμα δρόμο για να κρίνουμε το gamepass για τους λόγους που προανέφερα.

Ορίστε και άμεση απάντηση ως προς τον προβληματισμό σου. Συγκρίνεις διαφορετικές δεκαετίες με διαφορετικές καταστάσεις. Τα forums έχουν πάρει συγκριτικά  την κατιούσα, οι νεότεροι έχουν στραφεί στα social media και η Ελλάδα ήταν ανέκαθεν μια SonyLand. Όταν η μπάρα είχε γείρει στο Fifa εμείς παίζαμε ακόμα Pro που σημαίνει πως δεν ακολουθούμε πάντα τις εξελίξεις. "Επιτυχία' είναι που υπάρχει ενεργό θέμα για το xbox και όχι μόνο.

Αυτό το πισωγύρισμα πάντως με έκανε να γελάσω σκεπτόμενος όσα γραφόντουσαν στα ps θέματα σε προηγούμενες γενιές που είναι ακριβώς αντίθετα σε σχέση με τώρα. Βέβαια το καταφέρνει και ο Ryan που από την μια δηλώνει για αποκλειστικότητες στο ps5 για να καταλήξουν σε ps4 και μετέπειτα και σε PC.

Γνώμη μου είναι ότι η Ελλάδα ακολουθεί τα παγκόσμια Τρεντ σε λογικά επίπεδα και ότι είναι sonyland ειναι άκρως λογικό καθώς το ps έχει μακράν καλύτερες επιλογές games.

Μια από τις αγαπημένες μου κονσόλες ήταν το 360 που το έλιωσα αλλά στην προηγούμενη γενιά το playstation έκανε περίπατο καθώς η βιβλιοθήκη του ήταν εκπληκτική.

Τώρα μόνο και μόνο για το game pass πήρα το series x και πραγματικά ασχολούμαι μόνο με αυτό εδώ και δύο μήνες έχοντας αφήσει το ps5 να σκονιζεται.Δοκιμαζω νέα παιχνίδια και το value είναι τεραστιο

Αυτό βέβαια όφειλεται ότι έχω σχεδόν παίξει όλους τους μεγάλους τίτλους της σονυ και δεν υπάρχει τπτ πλέον.Τωρα που τελείωσα τα ori , gears και forza ΤΕΛΟΣ! 4 Ips μαζί με το halo για ολόκληρη γενιά είναι τίποτα, πραγματικά το game pass πάσχει από δυνατούς exclusive τιτλους.Το μέλλον φαίνεται υποσχόμενο αλλά μιλάμε για πολύ μέλλον και στο πιο αισιόδοξο άντε να πιάσει στα ίσα την σονυ

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, George7Byron είπε

.Το μέλλον φαίνεται υποσχόμενο αλλά μιλάμε για πολύ μέλλον και στο πιο αισιόδοξο άντε να πιάσει στα ίσα την σονυ

Με τετιες ραγδαιες εξελιξεις που ακους καθε μερα και κατι καινουργιο απο μερια ms τα πραγματα μπορουν μα αντιστραφουν πολυ πιο γρηγορα απο οτι νομιζουμε. Εχω το ps5 day one και δεν εχω ακουσει ενα νεο 4 μηνες τωρα.ειναι λες και κανουν κατασκηνωση ,και αλλοι ολοι μερα πυροβολανε ειδησεις και νεα για την κονσολα... ερχετε κιαλο update τωρα..μη το γυρισετε σε vs θα σβησω και το ποστ μου

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Fulgore είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

...

 

Συγνώμη αλλά όταν μου βάζεις ο συντελεστή αντικειμενικότητας την 10χρονή παρουσία σου στο insomnia δεν μπορώ να το λάβω σοβαρά υπόψιν ούτε με τα συμπεράσματα με βάση τα δεδομένα μιας βελόνας στα άχυρα.

Είδα αυτό εκεί, διάβασα το άλλο εκεί και άλλα δεν σημαίνουν τίποτα. Δεν μπορούμε να κρίνουμε την πορεία συστημάτων και ακόμα περισσότερο υπηρεσιών με βάση λεγόμενα κάποιων στο διαδίκτυο. Πιθανόν αυτό οφείλεται στην ψευδαίσθηση πως οι "core gamers" (που ουσιαστικά χρησιμοποιείται από την βιομηχανία για να νιώσουν κάποιοι ξεχωριστοί) είναι αυτοί που καθορίζουν τις εξελίξεις το οποίο είναι πραγματικά αστείο.

Και αφού το έθεσες η νίκη που επιδιώκει η MS δεν είναι στις πωλήσεις συστημάτων αλλά στους περισσότερους ενεργούς παίκτες με βάση ένα επιχειρηματικό πλάνο που δεν περιορίζεται στο κλειστό οικοσύστημα μιας κονσόλας (the next games generation is all about how many players you have, not how many consoles you shift). Βέβαια αυτό κάποιοι το βρίσκουν κατώτερο σε σχέση με τα κλειστά οικοσυστήματα που υπήρχαν μέχρι σήμερα γιατί δεν συνάδει με την νοοτροπία που θέλει να πουλάνε μούρη ως κάτοχοι το επιτυχημένου συστήματος ή γενικότερα να επαληθεύσουν ότι έπραξαν μια πετυχημένη αγορά. Κατά τα άλλα, την ίδια στιγμή, προς τα εκεί μετακινείται το ps, έστω και με βήματα χελώνας.

Και για να μην το τραβήξω παραπάνω, για άλλη μια φορά, αντιλαμβάνομαι ότι σε ενδιαφέρει περισσότερο η συζήτηση γύρω από τα παιχνίδια και θα μπορούσες απλά να κάνεις την αρχή αποφεύγοντας τα όποια αδιάφορα σχόλια. Όπως καταλαβαίνεις διαφωνώ που κατακρίνεις κάποια συγκεκριμένα πράγματα κάτι που εξήγησα.

41 λεπτά πριν, George7Byron είπε

...

Δεν διαφωνώ με τα trends, το ίδιο έγραψα: ακολουθάμε αλλά όχι πάντα. Βασικά το ps έχει  επιτυχία για διάφορους λόγους και δεν είναι μεμονωμένο στα καλύτερα games και υφίστανται διαφορές από γενιά σε γενιά. Κοινός παρονομαστής -όπως κρίνω προσωπικά- είναι ότι το ps έχει συνέπεια.

Όσο για το άντε να πιάσει την Sony απάντησα παραπάνω ήδη....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Με τετιες ραγδαιες εξελιξεις που ακους καθε μερα και κατι καινουργιο απο μερια ms τα πραγματα μπορουν μα αντιστραφουν πολυ πιο γρηγορα απο οτι νομιζουμε. Εχω το ps5 day one και δεν εχω ακουσει ενα νεο 4 μηνες τωρα.ειναι λες και κανουν κατασκηνωση ,και αλλοι ολοι μερα πυροβολανε ειδησεις και νεα για την κονσολα... ερχετε κιαλο update τωρα..μη το γυρισετε σε vs θα σβησω και το ποστ μου

Ποια ραγδαία εξέλιξη άκουσες σήμερα ή χθες ή ποια νέα είδηση? Τι έχασα?

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mitroglou7 είπε

Ποια ραγδαία εξέλιξη άκουσες σήμερα ή χθες ή ποια νέα είδηση? Τι έχασα?

Η υποστηριξη που ριχνουν στην κονσολα απο την μερα που βγηκε ειναι πρωτοφανες σε gaming κονσολα.μη λες τωρα τι εχασες...εδω σε λιγο καιρο θα μας πουν οτι θα μας εχει και τον καφε ετοιμο το πρωι με το νεο update..Ολα δειχνουν οτι πανε τρενο ασταματητο,μενει να μην τα σκατωσουν με τα games που προοριζουν να βγαλουν. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Η υποστηριξη που ριχνουν στην κονσολα απο την μερα που βγηκε ειναι πρωτοφανες σε gaming κονσολα.μη λες τωρα τι εχασες...εδω σε λιγο καιρο θα μας πουν οτι θα μας εχει και τον καφε ετοιμο το πρωι με το νεο update..Ολα δειχνουν οτι πανε τρενο ασταματητο,μενει να μην τα σκατωσουν με τα games που προοριζουν να βγαλουν. 

Φίλε μου με όλο το θάρρος βρίσκω κάπως υπερβολικά αυτά που γράφεις στις τελευταίες σελίδες και νομίζω ότι σε έχει συνεπάρει λίγο ο ενθουσιασμός σου για την κονσόλα.

ΟΚ, κι εγώ έχω ενθουσιασμό αλλά ας προσγειωθούμε και λίγο γιατί οι υποσχέσεις και η θεωρία καμιά φορά απέχουν από το αποτέλεσμα. Έχουμε ακούσει πολλά τέτοια στο παρελθόν.

Δεν ξέρω πως το βλέπετε μερικοί αλλά για μένα τουλάχιστον, έχει περισσότερο σημασία τι αποκλειστικό θα παίξω στο Series X (η κονσόλα που αγόρασα) παρά το ποιος multiplatform τίτλος θα είναι διαθέσιμος day-one στο gamepass για να γλιτώσω λεφτά...

Ποια είναι τα καινούργια παιχνίδια που ανακοινώθηκαν προς το παρόν μόνο για τα Series? 

Ποια είναι τα καινούργια παιχνίδια για τα Series που ανακοινώθηκαν με την εξαγορά της Bethesda?

Θελω να δω ποια είναι η "πρωτοφανής υποστήριξη σε gaming κονσόλα" που λες στα παραπάνω ερωτήματα. Γιατί εγώ προς το παρόν βλέπω την κλασική συμπεριφορά της MS. Εξαγορά γνωστών studios και σχεδόν μηδενική αναφορά σε παιχνίδια.

Από τη στιγμή που βγήκε η κονσόλα όλο το focus γίνεται γύρω από το gamepass. Το οποίο έτσι κι αλλιώς είναι διαθέσιμο και για τα One/One X. Για το Series X θα δούμε κάτι καινούργιο?? Γιατί εγώ δεν άκουσα κάτι.

Και για να μη παρεξηγηθώ δεν το πάω σε vs θέμα. Μην αναφέρετε καν ότι υπάρχει το PS5... 

 

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 7
  • Thanks 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Φίλε μου με όλο το θάρρος βρίσκω κάπως υπερβολικά αυτά που γράφεις στις τελευταίες σελίδες και νομίζω ότι σε έχει συνεπάρει λίγο ο ενθουσιασμός σου για την κονσόλα.

ΟΚ, κι εγώ έχω ενθουσιασμό αλλά ας προσγειωθούμε και λίγο γιατί οι υποσχέσεις και η θεωρία καμιά φορά απέχουν από το αποτέλεσμα. Έχουμε ακούσει πολλά τέτοια στο παρελθόν.

Δεν ξέρω πως το βλέπετε μερικοί αλλά για μένα τουλάχιστον, έχει περισσότερο σημασία τι αποκλειστικό θα παίξω στο Series X (η κονσόλα που αγόρασα) παρά το ποιος multiplatform τίτλος θα είναι διαθέσιμος day-one στο gamepass για να γλιτώσω λεφτά...

Ποια είναι τα καινούργια παιχνίδια που ανακοινώθηκαν προς το παρόν μόνο για τα Series? 

Ποια είναι τα καινούργια παιχνίδια για τα Series που ανακοινώθηκαν με την εξαγορά της Bethesda?

Θελω να δω ποια είναι η "πρωτοφανής υποστήριξη σε gaming κονσόλα" στα παραπάνω ερωτήματα. Γιατί εγώ προς το παρόν βλέπω την κλασική συμπεριφορά της MS. Εξαγορά γνωστών studios και σχεδόν μηδενική αναφορά σε παιχνίδια.

Από τη στιγμή που βγήκε η κονσόλα όλο το focus γίνεται γύρω από το gamepass. Το οποίο έτσι κι αλλιώς είναι διαθέσιμο και για τα One/One X. Για το Series X θα δούμε κάτι καινούργιο?? Γιατί εγώ δεν άκουσα κάτι.

Και για να μη παρεξηγηθώ δεν το πάω σε vs θέμα. Μην αναφέρετε καν ότι υπάρχει το PS5... 

 

 

Αυτό το άγχος έχω και εγώ και προβληματίζομαι οτι οποιοσδήποτε νέος τίτλος πρέπει να τρέχει και στο S .Ελπίζω να μην αποδειχθεί το hardware βαρίδι στην εξέλιξη high end τίτλων.

Προσωπικά δεν μου αρέσει η φιλική  προσέγγιση της στην sony και  οτι δεν θα στερήσει τίτλους απο τον ανταγωνισμό.Εχει ανάγκη απο παιχνιδάρες που θα φέρουν και άλλο κόσμο στο xbox.

Δεν απαιτώ παραγωγές τύπου naughty dog αλλα νέα ip τύπου horizon,days gone και ghost of tsushima που να τα έχει μόνο η microsoft.

Κατι first person εχουν ανακοινωθει αδιαφορα και generic με εξαίρεση το hellblade 2 ,το elderscrolls και το awoken.Περιμένουμε νεο gears και halo (το θεωρω ξεπερασμένο shooter πλεον) και μετα αγνωστο.

Προσωπικά μου λείπουν epic open world παιχνιδια η ακόμα action adventure τύπου Control.

H Καλύτερη λύση ειναι να έχει και τις δύο κονσόλες μάλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι ακούγεται οτι θα παίξουν ανακοινώσεις αύριο πιο σαφείς για το μέλλον της εξαγοράς.

Για exclusive τίτλους, χαλαρά - θα έρθουν αυτά. Στην παρούσα φάση, με 0 exclusive next gen τιτλους released, ήδη η φάση πάει τραίνο για την MS. Δεν πολυχρειάζεται να βιαστεί να λέμε την αλήθεια. Στο μέλλον, προφανώς η αξία του οικοσυστήματος θα ανέβει με αυτά, αλλα προς το παρόν είναι πιο σημαντικό η πλατφόρμα να γίνει rock solid και ο κόσμος να έχει ωραία games να παίξει με τα λεφτά που έχει επενδύσει.

Προσωπικά, και τπτ να μήν βγάλει exclusive, που θα βγάλει θαρρώ τα περισσότερα, πάλι πιστεύω οι κάτοχοι gamepass πρέπει να είναι πολύ χαρούμενοι και ικανοποιημένοι απο την επένδυσή τους για το μέλλον

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Αφαίρεση flame bait
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν πάντως έχει τρομερή υποστήριξη όσον αφορά τις δυνατότητες του hardware της κονσόλας, προσθέτει και διορθώνει συνεχώς features και προσπαθεί γενικά να πάρει όσο το δυνατόν περισσότερα από αυτό, θα έρθουν πιστεύω και τα παιχνίδια, λίγη υπομονή να κάνουμε μέχρι το 2022, έπεσε και η πανδημία και τους φρέναρε, πιστεύω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα ακόμη και χωρίς exclusives είναι μια χαρά το gamepass. Το ότι δεν έχουν έρθει ακόμη πολλά next gen και exclusives μπορεί να είναι και θετικό, σημαίνει ότι η κονσόλα και μετά από 3-4 χρόνια θα έχει έχει πολύ υλικό για να παίξουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chncynic είπε

Για exclusive τίτλους, χαλαρά - θα έρθουν αυτά.

Θα έρθουν αυτά... Έτσι λέγαμε και στο παρελθόν με τις διάφορες εξαγωρές και το μόνο που είδαμε είναι τα κλασικά Gears, Halo και Forza. Όχι ότι με χαλάνε. Μου αρέσουν και τα 3 (ειδικά το Forza που είμαι μεγάλος fan) αλλά θα προτιμούσα να δω και κάτι καινούργιο

"Πάει τρένο" η υπηρεσία του gamepass, όχι απαραίτητα το Series X. Η υπηρεσία δηλαδή πλέον έγινε "πλατφόρμα". Αν το μόνο που ενδιαφέρει τον κόσμο είναι απλώς να παίζει φθηνά τα multiplatform games που βγαίνουν σε όλες τις πλατφόρμες, τότε η επιτυχία μάλλον είναι σίγουρη. Θα δείξει στο μέλλον.

Προσωπικά όμως δεν αγόρασα την κονσόλα απλώς για ένα subscription. Θα ήθελα να δω περισσότερα παιχνίδια από Xbox studios. Όχι να περιμένω τις Ubi/Activision/EA πότε θα βγάλουν τις χιλιοπαιγμένες σειρές τους στο gamepass. 

Λες ότι είναι σημαντικό να γίνει "rock solid" η πλατφόρμα. Σε τι ακριβώς? Προς το παρόν η συντριπτική πλειοψηφεία παιχνιδιών είναι multiplaform. Μα αυτά τα games θα βγαίνανε έτσι κι αλλιώς.. Είτε υπάρχει gamepass είτε όχι.

 

@aeljim Φαίνεσαι κάπως απορημένος. Πως μπορώ να βοηθήσω? Να το αναπτύξω καλύτερα αν υπάρχουν απορίες...

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Προς το παρόν η συντριπτική πλειοψηφεία παιχνιδιών είναι multiplaform. Μα αυτά τα games θα βγαίνανε έτσι κι αλλιώς.. Είτε υπάρχει gamepass είτε όχι.

 

συμφωνω μαζι σου σε πολλα απλα θεωρω οτι υπάρχει μπλεξιμο στα θέλω του καθενός οποτε κ βλεπουν το gamepass διαφορετικα 

πχ εγω θελω καλα παιχνιδια κ τα θελω day one ο αλλος θελει να παίζει απλα φθηνα παιχνιδια ο παρα αλλος θελει φθηνα αλλα δεν τον νοιαζει το ποτε θα τα παίξει οποτε για τις 2 τελευταιες κατηγορίες   η πλατοφορμα με το σημερινο κοστος θα γινει "rock solid ". 

 

κατι που δε βλεπω να λεει κανεις βέβαια ειναι τα εξοδα για ολα αυτα γτ ολοι λενε μονο για εσοδα ανα μηνα μεσω του gamepass ειμαστε σιγουροι οτι ειναι τα κερδη εστω κ μελωντικα είναι τετοια ωστε να πληρωνονοται ολοι οι δημιουργοί + τα εξοδα συντήρησης λειτουργειας κ να  βγαλουν  κ νεα τρελά ip? μην πειτε ειναι η microsoft εχει λευτα δε λειτουργει ετσι ακριβός ειναι τμήμα της ms με συγκεκριμένα budget 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
19 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Θα έρθουν αυτά... Έτσι λέγαμε και στο παρελθόν με τις διάφορες εξαγωρές και το μόνο που είδαμε είναι τα κλασικά Gears, Halo και Forza. Όχι ότι με χαλάνε. Μου αρέσουν και τα 3 (ειδικά το Forza που είμαι μεγάλος fan) αλλά θα προτιμούσα να δω και κάτι καινούργιο.

"Πάει τρένο" η υπηρεσία του gamepass, όχι απαραίτητα το Series X. Η υπηρεσία δηλαδή πλέον έγινε "πλατφόρμα". Αν το μόνο που ενδιαφέρει τον κόσμο είναι απλώς να παίζει φθηνά τα multiplatform games που βγαίνουν σε όλες τις πλατφόρμες, τότε η επιτυχία μάλλον είναι σίγουρη. Θα δείξει στο μέλλον.

Προσωπικά όμως δεν αγόρασα την κονσόλα απλώς για ένα subscription. Θα ήθελα να δω περισσότερα παιχνίδια από Xbox studios. Όχι να περιμένω τις Ubi/Activision/EA πότε θα βγάλουν τις χιλιοπαιγμένες σειρές τους στο gamepass. 

Λες ότι είναι σημαντικό να γίνει "rock solid" η πλατφόρμα. Σε τι ακριβώς? Προς το παρόν η συντριπτική πλειοψηφεία παιχνιδιών είναι multiplaform. Μα αυτά τα games θα βγαίνανε έτσι κι αλλιώς.. Είτε υπάρχει gamepass είτε όχι.

 

Κάτι καινούριο έρχεται απο πολλές μεριές, δεν χρειάζεται να είναι η MS που τα φτιάχνει.

Πάει τραίνο η υπήρεσία του gamepass. Σωστά. Το series X είναι απλά ένα πολύ δυνατό customized hardware για gaming. Αυτό παρέχει η MS, και προσωπικά ώς τώρα βλέπω οτι το μοντέλο τους λειτουργεί περίφημα.

Γιατί αγόρασες την κονσόλα εσύ προσωπικά δεν έχει να λέει, οι άνθρωποι είπαν οτι δουλεύουν σε αρκετά καινούρια projects αλλα δεν είναι το selling point τους. Αυτό είναι selling point άλλων οικοσυστημάτων. Στο μέλλον ελπίζω να γίνει και αυτού, μόνο και μόνο για να υπάρξει balance, αλλα προς το παρόν αν πήρες xbox για να παίξεις exclusives, θαρρώ έκανες πρόωρη αγορά.

Rock Solid εννοώ η υπηρεσία, τα apps τους, το BC. Σε διάστημα κάποιων μηνών απο το launch κάνουν συνεχώς δουλειά - updates πάνω σε updates για να βάζουν features/bug fixing κτλ.

Αυτά εννοώ οτι πρώτα πρέπει να φτιαχτούν απο την MS πρίν βγούνε τα games. Στο μεσοδιάστημα έχει η πλατφόρμα αρκετό καλό υλικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, sndev είπε

συμφωνω μαζι σου σε πολλα απλα θεωρω οτι υπάρχει μπλεξιμο στα θέλω του καθενός οποτε κ βλεπουν το gamepass διαφορετικα 

πχ εγω θελω καλα παιχνιδια κ τα θελω day one ο αλλος θελει να παίζει απλα φθηνα παιχνιδια ο παρα αλλος θελει φθηνα αλλα δεν τον νοιαζει το ποτε θα τα παίξει οποτε για τις 2 τελευταιες κατηγορίες   η πλατοφορμα με το σημερινο κοστος θα γινει "rock solid ". 

 

κατι που δε βλεπω να λεει κανεις βέβαια ειναι τα εξοδα για ολα αυτα γτ ολοι λενε μονο για εσοδα ανα μηνα μεσω του gamepass ειμαστε σιγουροι οτι ειναι τα κερδη εστω κ μελωντικα τετοια ωστε να πληρωνονοται ολοι οι δημιουργει + τα εξοδα συντηρησης λειτουργειας κ να  βγαλουν  κ νεα τρελά ip? μην πειτε ειναι η microsoft εχει λευτα δε λειτουργει ετσι ακριβός ειναι τμήμα της ms με συγκεκριμένα budget 

Σίγουρα τα θέλω του καθενώς είναι διαφορετικά και το σέβομαι αυτό.

Η ένσταση μου είναι όταν λέμε ότι η κονσόλα έχει "φοβερή υποστήριξη". Ίσως και αυτό να είναι υποκειμενικό στο τέλος.. Για άλλους "υποστήριξη" μπορεί να είναι πχ το καινούργιο COD στο gamepass... Για μένα υποστήριξη είναι να βγαίνει που και που έστω, κάτι φρέσκο και καινούργιο από τα Xbox studios. Ένα νέο IP που δεν έχω ξαναπαίξει πχ.

Προσωπικά θεωρώ ότι η εξαγορά της Bethesda έγινε αποκλειστικά για λόγους προώθησης του gamepass και τίποτα παραπάνω. Να μπορούν οι συνδρομητές να παίξουν day-one τους νέους τίτλους της. Φαίνεται κιόλας από τη στάση της MS απέναντι στη Sony. Αν όμως βαλτώσει αυτή η υπηρεσία για τον χψ λόγο στο μέλλον, θα πάρει μαζί της σημαντικά studios όπως πχ η id. Γενικά δεν μου αρέσουν καθόλου τέτοιες κινήσεις. Είδαμε τι έγινε με την Rare. Απλώς κατέληξε στο να χαντακωθεί ένα πολύ ταλαντούχο studio με ιστορία στο χώρο. Μακάρι να μην επαναληφθεί αυτό.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...