Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο το code vein φενεται πολυ καλο παιχνιδακι.ωραια γραφικα και 60αρι. Και πολυ καλες μαχες.το θεμα ομως που παιζεις online αλλα πως βρισκεις κοσμο δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα προσδοκίες με το συγκεκριμένο αλλά επειδή τον skillUp τον εμπιστεύομαι και γουστάρω καργα τα looter shooter θα του ρίξω μια δοκιμή. Στην τελική τσάμπα είναι δεν θα το φιλοσοφήσω και ιδιαίτερα 🤣

Guys μην ξεχνιέστε μπαίνει και το Squadrons. Τρελός μήνας γενικότερα αν και εγώ που ως επι τον πλείστον απολάμβανα το Pass στο PC, το FPS Boost ήταν η πιο σημαντική ανακοίνωση.... οποίος παίζει σε 60αρι πίσω δεν κοιτά.

Spoiler

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το The Medium τρέχει μια χαρά στο XSX που το έβαλα, καμία σχέση με τα χάλια του PC σε DX12 με RT τουλάχιστον. Το Outriders μακάρι να βγει καλό αλλά από το demo φαίνεται generic πολύ. Βέβαια δεν θα έχει microtransactions όπως έχουν πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το outriders επειδη δεν το εχω βαλει είναι Looter shooter τυπου borderlands με story campaign η είναι καθαρα multiplayer competitive?

Αν ειναι το δευτερο δεν νομίζω να το προτιμήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
48 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Το The Medium τρέχει μια χαρά στο XSX που το έβαλα, καμία σχέση με τα χάλια του PC σε DX12 με RT τουλάχιστον.

Δεν το δοκίμασα σε PC, αλλά στο SeX έχει τα θέματά του, πετάει artifacts στις cutscenes. Όχι κάτι game-breaking, but still, exclusive είναι, θα έπρεπε να το προσέξουν παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Δεν το δοκίμασα σε PC, αλλά στο SeX έχει τα θέματά του, πετάει artifacts στις cutscenes. Όχι κάτι game-breaking, but still, exclusive είναι, θα έπρεπε να το προσέξουν παραπάνω.

Timed exclusive καθώς θα βγει και σε PS5. Artifacts δεν είδα, αλλά έχει θέμα στο φόρτωμα των textures κάποιες φορές, όπως και στο PC. Stutters δεν έχω δει πάντως και δεν έχω VRR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, mansa2k είπε

Είναι πολλά που δεν καταλαβαίνεις τελευταία. Μήπως να το ψάξεις περισσότερο;

Από υπερβολές και εξυπνάδες άλλο τίποτα στο εδώ θέμα. Δηλαδή είμαι ο μόνος που βλέπει κάθε φορά που ανακοινώνονται παιχνίδια για game pass,να υπάρχει το ίδιο μοτίβο στα σχόλια του τύπου ‘’πως τους πετσόκοψες έτσι ‘’;Σαν το automata που όσο ήταν στο ps,overrated παιχνίδι το έλεγαν στο θέμα του Xbox και μόλις ήρθε αργότερα στο Xbox και πλέον και στο gamepass έγινε παιχνιδαρα ...

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

March Xbox Update Rolls Out with the Upcoming Launch of the Xbox Wireless Headset

https://news.xbox.com/en-us/2021/03/09/march-xbox-update-details/

 

Mαλιστα..
Ωραια πραγματα, παιχνιδια περιμενουμε.......

Επεξ/σία από leonkoum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικη φάση όσα δεν φτάνει η αλεπού και στα δυο στρατόπεδα.

Οι σονάκιδες κράζουν την ms για την ελλειψη exclusives αλλα λιμπιζονται το game pass και οι xboxακιδες προσπαθουν να εκμηδενισουν τους τίτλους του ps και μένουν στην οικονομια του game pass.

Κονσολαρες ,προσωπικα πρέπει να τις έχεις  και τις δύο ώστε και να παίζεις τα καλύτερα και να μην φανατίζεσαι , γιατί υπάρχει η τάση να υπερασπιζόμαστε την αγορά μας.

Χθές ξεκίνησα το dishonored ,πόσο τα σπάει στα 60 frames???

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Ειναι σημαντικη κινηση το octopath. Οχι μονο γιατι για μενα ειναι το πιο αξιοπρεπες jrpg της τελευταιας 2ετιας οποτε αξιζει να το παιξει κοσμος.

Αλλα και επειδη αποδεικνυει οτι ολα αγοραζονται. Ενας απο τους λογους που επελεξα σαν κυρια κονσολα το PS5 ειναι περα απο τα 1st party exclusive, που εχω τελος παντων τη προτιμηση μου, το 3rd party support απο εταιριες που μ ενδιαφερουν οπως ειναι η FromSoftware η Square Enix και αλλες υπο τον φοβο μη χασω καποιο FF16 η κανα φαινομενο Bloodborne.
 

Δε το εχει ανατρεψει ακομη αυτο στο μυαλο μου η Microsoft αλλα μια με το octopath μια με το rumour που αναφερετε για FromSoftware exclusive φαινεται να το πηγαινει καλα το θεμα με εταιριες που μεχρι προτεινως θεωρουσα ψιλοαδελφοποιημενες με τη Sony. 
 

Ειναι πολυ μεγαλη κινηση για τη ψυχολογια πιθανων αγοραστων. Εχει μεγαλη αποσταση το θα παρω μονο το Ps5 και θα εχω ολα τα jrpg πχ. απο το "μηπως να παρω και ενα series s καλου κακου να καλυφθουμε συν ολα τα καλουδια του".

Όποιον τον ενδιαφέρουν πραγματικά τα JRPG,αναγκαστικά χρειάζεται ps/switch/pc για αυτά(στο λέω αυτό μιας και ασχολούμαι αυτό τον καιρό με το YSVIII,και αργότερα ίσως με persona 4).Θετικό το ότι η square τον τελευταίο καιρό φέρνει παιχνίδια και σε Xbox μερια(Final fantasy,kingdom hearts κλπ),αλλά απουσιάζουν παρά πολλά παιχνίδια ακόμα από αυτήν,και δεν βοηθάει και το γεγονός ότι το Xbox δεν πουλάει στην Ιαπωνία καλά.Όσο για το octopath και το automata λίγοι είμαι αυτοί που θα τα εκτιμήσουν τα παιχνίδια αυτά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 hours ago, Mitroglou7 said:

Ειναι σημαντικη κινηση το octopath. Οχι μονο γιατι για μενα ειναι το πιο αξιοπρεπες jrpg της τελευταιας 2ετιας οποτε αξιζει να το παιξει κοσμος.

Αλλα και επειδη αποδεικνυει οτι ολα αγοραζονται. Ενας απο τους λογους που επελεξα σαν κυρια κονσολα το PS5 ειναι περα απο τα 1st party exclusive, που εχω τελος παντων τη προτιμηση μου, το 3rd party support απο εταιριες που μ ενδιαφερουν οπως ειναι η FromSoftware η Square Enix και αλλες υπο τον φοβο μη χασω καποιο FF16 η κανα φαινομενο Bloodborne.
 

Δε το εχει ανατρεψει ακομη αυτο στο μυαλο μου η Microsoft αλλα μια με το octopath μια με το rumour που αναφερετε για FromSoftware exclusive φαινεται να το πηγαινει καλα το θεμα με εταιριες που μεχρι προτεινως θεωρουσα ψιλοαδελφοποιημενες με τη Sony. 
 

Ειναι πολυ μεγαλη κινηση για τη ψυχολογια πιθανων αγοραστων. Εχει μεγαλη αποσταση το θα παρω μονο το Ps5 και θα εχω ολα τα jrpg πχ. απο το "μηπως να παρω και ενα series s καλου κακου να καλυφθουμε συν ολα τα καλουδια του".

Ομολογώ ότι με τα jrpg δεν έχω ιδιαίτερη σχέση, το octopath το άκουσα πρώτη φορά προχθές που ανακοινώθηκε ότι μπαίνει στην υπηρεσία. Το μόνο παιχνίδι που είχα μια μικρή τριβή ήταν το Nier, το οποίο αν και αναγνωρίζω τη ποιότητα του, δεν ήταν για μένα και το άφησα. 

Είναι κάτι παρόμοιο και το octopath? 

Επεξ/σία από Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Demis είπε

Ομολογώ ότι με τα jrpg δεν έχω ιδιαίτερη σχέση, το octopath το άκουσα πρώτη φορά προχθές που ανακοινώθηκε ότι μπαίνει στην υπηρεσία. Το μόνο παιχνίδι που είχα μια μικρή τριβή ήταν το Nier, το οποίο αν και αναγνωρίζω τη ποιότητα του, δεν ήταν για μένα και το άφησα. 

Είναι κάτι παρόμοιο και το octopath? 

Μπα δε θα το έλεγα. Το ένα είναι κλασσικό jrpg το άλλο θα το χαρακτήριζα action game με στοιχεία rpg.

Αν έχεις gamepass απλά το δοκιμάζεις. Είναι ό,τι πιο κοντινό στα old school jrpg του snes που είναι κάτι που προσωπικά λατρεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...