Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, lebron15 είπε

 

Είναι ο, τι καλύτερο έχει ακουστεί τον τελευταίο καιρό σαν φήμη και ελπίζω να πραγματοποιηθεί. 

Κατά 99% θα πραγματοποιηθεί. Αυτό λένε τα δεδομένα που έχουμε.

ΥΓ: Στο pc δεν πληρώνεις για το online και η microsoft θέλει ενιαία πολιτική στο gamepass, αλλά και να κλέψει κόσμο από το ps5.

Είδαν ότι τους συμφέρει οικονομικά και το διέρρευσαν σε οικονομικά σαιτ. 

Απλά περιμένουμε την ανακοίνωση.

Επεξ/σία από Bermudakias33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια ερωτηση γιατι καπου το εχω χασει εντελως . Το XBOX Game Pass ( νομιζω ) είναι συνδρομητικο μοντελο το οποιο κοστιζει καθε μηνα ποσο ; 

Αυτο είναι που δινει και προσβαση απο day1 σε 100 + παιχνιδια ; 

Αυτα τα παιχνιδια μπορεις να τα παιξεις οσο ειναι ενεργη η συνδρομη σου ; 

Τον αλλο μηνα βγαζουν απο την λιστα των παιχνιδιων καποια και βαζουν καποια αλλα ; 

Δηλαδη αυτο τον μηνα πχ παιζω ασταματητα ενα παιχνιδι . Υπαρχει περιπτωση να αποσυρθει απο την συνδρομη για να μπει στην θεση του αλλο ; Και αν ναι χανω την προσβαση μου σε αυτο μια για παντα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, GaGaS_Thess said:

μια ερωτηση γιατι καπου το εχω χασει εντελως . Το XBOX Game Pass ( νομιζω ) είναι συνδρομητικο μοντελο το οποιο κοστιζει καθε μηνα ποσο ; 

Αυτο είναι που δινει και προσβαση απο day1 σε 100 + παιχνιδια ; 

Αυτα τα παιχνιδια μπορεις να τα παιξεις οσο ειναι ενεργη η συνδρομη σου ; 

Τον αλλο μηνα βγαζουν απο την λιστα των παιχνιδιων καποια και βαζουν καποια αλλα ; 

Δηλαδη αυτο τον μηνα πχ παιζω ασταματητα ενα παιχνιδι . Υπαρχει περιπτωση να αποσυρθει απο την συνδρομη για να μπει στην θεση του αλλο ; Και αν ναι χανω την προσβαση μου σε αυτο μια για παντα ; 

Το Game Pass χωρίζεται σε 3 κατηγορίες

  • Game Pass Console : 9,99 €/μήνα ( κατάλογος παιχνιδιών διαθέσιμα μόνο σε κονσόλα Xbox One)
  • Game Pass PC : 3,99 €/μήνα ( κατάλογος παιχνιδιών διαθέσιμα μόνο σε PC )
  • Game Pass Ultimate : 12,99 €/μήνα ( τα 2 από πάνω + το Xbox Live Gold που δίνει πρόσβαση σε online multiplayer, πακετάκι )

Το Game Pass έχει έναν κατάλογο που ενημερώνεται συνήθως μια με δύο φορές το μήνα ( προσθαφαιρούνται παιχνίδια ) που μπορείς να παίξεις όσο θες, αρκεί να υπάρχει το παιχνίδι στη συνδρομή. Αν υπάρχει, το κατεβάζεις και το παίζεις χωρίς περιορισμούς.

Τα first party της MS ( όπου βλέπεις Xbox Game Studios δηλαδή ) θα μπαίνουν Day 1 στην συνδρομή χωρίς κανένα έξτρα κόστος.

Ναι, υπάρχει περίπτωση να παίξεις ένα παιχνίδι και πριν το τελειώσεις να βγει από το πακέτο ( third party παιχνίδια μόνο, τα first party της MS μένουν για πάντα ) αλλά αυτό θα το ξέρεις ένα μήνα πριν έτσι ώστε είτε να το τελειώσεις μέχρι να βγει, είτε να το αγοράσεις για να σου μείνει με κάποια έκπτωση που έχουν όλοι όσοι έχουν Game Pass ( 10% μετά τον πρώτο μήνα κυκλοφορίας στο Game Pass, 20% αν περάσει 3μηνο. ) Να σημειωθεί πως χάνεις μόνο την πρόσβαση, τα save σου μένουν κανονικά σε περίπτωση που το αγοράσεις η ξαναβγεί στη συνδρομή το παιχνίδι. 

Επεξ/σία από Demis
  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ ! Εισουν αναλυτικοτατος ! Δεν με ενδιαφερει το PC παρα μονο το XBOX Series X και περιμενω να δω που θα καταληξω αναμεσα σε αυτο και το PS5 . Αρα με 13 € / μηνα και ισως αν παιζει σε κανα κλειδαδικο πιο οικονομικο πακετο 6 μηνου ή ετησιο εχω προσβαση και σε online multiplayer Και σε day 1 παιχνιδια χωρις επιπλεον να χρειαζεται να τα αγορασω . Δεν το λες και κακο !!!!!! Ειδικα αν σκεφτεις οτι ειμαι 41 και δεν με νοιαζουν τοσο τα exclusive αλλα την κονσολα θα την παρω για fifa , NBA , Mortal Kombat και κανα crash bandicoot 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, GaGaS_Thess said:

Σε ευχαριστω πολυ ! Εισουν αναλυτικοτατος ! Δεν με ενδιαφερει το PC παρα μονο το XBOX Series X και περιμενω να δω που θα καταληξω αναμεσα σε αυτο και το PS5 . Αρα με 13 € / μηνα και ισως αν παιζει σε κανα κλειδαδικο πιο οικονομικο πακετο 6 μηνου ή ετησιο εχω προσβαση και σε online multiplayer Και σε day 1 παιχνιδια χωρις επιπλεον να χρειαζεται να τα αγορασω . Δεν το λες και κακο !!!!!! Ειδικα αν σκεφτεις οτι ειμαι 41 και δεν με νοιαζουν τοσο τα exclusive αλλα την κονσολα θα την παρω για fifa , NBA , Mortal Kombat και κανα crash bandicoot 

Στα κλειδαδικα φοριέται πολύ η 3μηνη συνδρομή ultimate στα 22 - 23 ευρώ. Αν είσαι νέος συνδρομητής (που από ότι φαίνεται είσαι) συμφέρει μια προσφορά της ms που μετατρέπεις το gold σου σε game pass ultimate με ένα ευρώ. Οπότε, αγοραζεις 2 με 3 χρόνια gold, και έπειτα με ένα ευρώ το μετατρέπεις σε xgp Ultimate. 

 

Πάντως ναι, αν δεν σε ενδιαφέρουν οι αποκλειστικότητες της Sony, το xbox είναι η συμφέρουσα επιλογή 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Game pass τωρα και  σε 4-5 χρονια αγορα σε black friday που θα εχουν μαζευτει exlusive στο ps5 ,ετσι το βλεπω για μενα , το ιδιο εκανα και με το ps4 pro. 

Ακριβώς έτσι και εγώ, αναβάθμιση σε SeriesX τώρα και αργότερα ps5 εφόσον έχουν βγει καλά exclusives. Τώρα με κάνα 250€ πήρα όλα τα major exclusive του ps4 είτε σε προσφορά είτε μεταχειρισμένα(22 σε αριθμό), άσε που θα περιμένω ps5 slim, αν και έχουν πει ότι ο κύκλος κάθε γενιάς θα μειωθεί στα 5 χρόνια, άρα δεν ξέρω τι θα βγάλουν μέσα σε 5 χρόνια, είτε slim είτε pro έκδοση είτε και τα 2. who knows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Ακριβώς έτσι και εγώ, αναβάθμιση σε SeriesX τώρα και αργότερα ps5 εφόσον έχουν βγει καλά exclusives. Τώρα με κάνα 250€ πήρα όλα τα major exclusive του ps4 είτε σε προσφορά είτε μεταχειρισμένα(22 σε αριθμό), άσε που θα περιμένω ps5 slim, αν και έχουν πει ότι ο κύκλος κάθε γενιάς θα μειωθεί στα 5 χρόνια, άρα δεν ξέρω τι θα βγάλουν μέσα σε 5 χρόνια, είτε slim είτε pro έκδοση είτε και τα 2. who knows.

Δεν νομίζω ότι θα μειωθεί ο κύκλος της γενιάς, αντίθετα θα επεκταθεί. Συγκεκριμένα το Halo Infinity θα υποστηρίζεται για τα επόμενα 10 χρόνια, ένα χρονικό διάστημα που δεν επιλέχτηκε τυχαία. Το πιθανότερο είναι να δούμε σε 5 χρόνια τα Pro συστήματα που θα ανήκουν στην ίδια οικογένεια. Θα μπορέσουμε να βγάλουμε περισσότερο ξεκάθαρα συμπεράσματα όταν ανακοινωθούν οι αρχικές τιμές των νέων συστημάτων.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Σε ευχαριστω πολυ ! Εισουν αναλυτικοτατος ! Δεν με ενδιαφερει το PC παρα μονο το XBOX Series X και περιμενω να δω που θα καταληξω αναμεσα σε αυτο και το PS5 . Αρα με 13 € / μηνα και ισως αν παιζει σε κανα κλειδαδικο πιο οικονομικο πακετο 6 μηνου ή ετησιο εχω προσβαση και σε online multiplayer Και σε day 1 παιχνιδια χωρις επιπλεον να χρειαζεται να τα αγορασω . Δεν το λες και κακο !!!!!! Ειδικα αν σκεφτεις οτι ειμαι 41 και δεν με νοιαζουν τοσο τα exclusive αλλα την κονσολα θα την παρω για fifa , NBA , Mortal Kombat και κανα crash bandicoot 

Αν δεν εχεις  ηδη ενεργη συνδρομη game pass οπως ειπε κ το παιδι πιο πανω τοτε φοριεται ακομα πιο πολυ 😆 η 12 μηνη xbox live βραζιλιας. (24€) Ριξε μια ματια στο αλλο τοπικ με τις συνδρομες του xbox. Εγω εκανα πριν καμμια εβδομαδα 36 μηνες xbox game pass ultimate με 85€ συνολο κ ημουν κ παλιος πελατης game pass οποτε αντι για 1€ εδωσα 13€

Δηλαδη εσυ με ενα 75€ max θα εχεις 3 χρονια ultimate που σημαινει 2€ το μηνα !Με ολα τα first party της ms day one !

Επεξ/σία από malias4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, mansa2k είπε

Συγκεκριμένα το Halo Infinity θα υποστηρίζεται για τα επόμενα 10 χρόνια, ένα χρονικό διάστημα που δεν επιλέχτηκε τυχαία. 

Α δηλαδή το "Infinity" είναι κυριολεκτική ονομασία :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...