Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας μια ερώτηση σε όσους έχουν τα ακουστικά τις microsoft έχετε δοκιμάσει να τα συνδέσετε με καλώδιο  στο pc να μας πείτε αν δουλεύουν καλώδιο type c από την μια και usb κανονικό από την άλλη σαν αυτό που περιέχει η συσκευασία του battery pack??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως αγοράζουμε φτηνά Dolby Atmos ;

Αυτό κάνει ;

https://www.gamivo.com/product/dolby-atmos-for-headphones-xbox

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Πως αγοράζουμε φτηνά Dolby Atmos ;

Αυτό κάνει ;

https://www.gamivo.com/product/dolby-atmos-for-headphones-xbox

Κάνει αλλα θα πρέπει να βάλεις vpn και να συνδεθείς σε αργεντινή για να ενεργοποίησης το κλειδί στην microsoft

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, jimtriol είπε

Παιδια μια ερωτηση στους Γιακουζεους..Παιζω τα Γιακουζα(εχω πορωθει,παιχνιδαρες), τελειωσα λοιπον το 0 και το kinawi ,παω να παιξω το kinawi 2 χαρουμενος που θα συνεχισω την ιστορια.Το φορτωνω λοιπον και με πονεσαν τα ματια μου, ενω ειχα διαβασει οτι ειναι καλυτερο οπτικα και φτιαγμενο σε νεα engine παρολο που ειναι στα 30 fps μου φαινεται εντελως unplayable ,οι φωτισμοι χαλια ,ειναι θολο ,η κινηση.Πραγματικα οσο και να θελω να το παιξω δε γινεται ,μου βγαινουν τα ματια.Δε ξερω αν φταει η τβ μου ,ειναι ετσι και σε εσας?Πραγματικα θελω να συνεχισω τη σειρα αλλα μου δημιουργει ναυτια .Τα 2 πρωτα ηταν μια χαρα και με auto HDR.Αυτο και χωρις auto hdr ειναι unplayable για μενα.Απο τη ζαλαδα δε μπορω να καταλαβω καν τα key points του χαρτη.

 

3 ώρες πριν, EverythingYouBelieve είπε

Τσέκαρε μερικά βίντεο με gameplay στο ίντερνετ για να συγκρίνεις γιατί αυτό που περιγράφεις δείχνει μάλλον κάποια περίεργη ρύθμιση που μπορεί να έχει ξεχαστεί. Προσωπικά σε μένα ήταν άψογο πέρα από λίγο aliasing στα μαλλιά (τίποτα δηλαδή), γενικά το Kiwami 2 είναι σαν αναβαθμισμένο 0 και 1 μαζί με physics!

 

2 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

Ουτε εγω εχω καποιο θεμα με το Kiwami 2, σαν το Kiwami 1 εδειχνε, ισως κ λιγο καλυτερο.


Everything + Sky, αμα κάποιος έρχεται απο Yakuza 0 και Κiwami 1 (τα οποία τρέχουν στο ίδιο engine), το Kiwami 2 ειναι ενα ατελείωτο jag-fest με θολόυρα παντού, ο λόγος ? το Dragon engine το οποίο είχε φτιαχτεί για το yakuza 6 το οποίο έχει ακριβώς το ίδιο θέμα δυστυχώς, οπότε, ο Δημήτρης έχει δίκιο που του φαίνεται διαφορετικό/πιο θολο και με jaggies απο πάνω ;) 

Ετσι ηταν στα PS,  έτσι είναι και τα ίδια ισχύουν και για το xbox, δεν άλλαξε τίποτα καθώς δεν ρίξανε κανένα enhancement δυστυχώς.
Προσωπικά, αυτός ηταν και ο λόγος που δεν ασχολήθηκα ποτέ με Kiwami 2, ματώνανε τα μάτια μου, 30fps + jaggies + θολούρα...οχι.
Καποιους τους ενοχλεί και το παρατηρούν, κάποιους  άλλους όχι, οι διαφορές ειναι εκεί και είναι εμφανείς όμως.

Jim, ετοιμάσου για Yakuza 6, θα χρειαστείς κουβάδες λέμε αμα σε ενόxλησε το  KW2 :D 

18 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το πέρασα δουλεύει και στο PC και στο Xbox, μπας και φτιάχνει το crackling. 

Psycho, το DA χειροτερευει τη φάση. δεν την καλυτερεύει :D 
Aπο κει και πέρα, τα είπαμε, είναι θέμα software-ικό που κρατάει απο εποχές ΧΟΝΕ (φαντάσου), εν αναμονή fix (αν ασχοληθούν δλδ).

Επεξ/σία από red1
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπερδευτηκα με τα Halo.

Το S/X enriched είναι ένα πακέτο που περιέχει μέχρι και το halo 4. Ενώ το halo 5 δεν είναι S/X ready.

Χάθηκα;

αρα δεν κατεβάζω το 5 που είναι το τελευταίο αλλά το πακέτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

To gears δεν το περιμενα ΤΟΣΟ καλο! Ειπα να το δοκιμασω και παιζω 5 ωρες.

Ήρθαν δύο φιλαράκια και μου ζήτησαν να τους κάνω μια επίδειξη το Series X.Εβαλα το Hivebusters στην oled.Μαντεψε ποιοι θα πάρουν xbox😁😁😁

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Ήρθαν δύο φιλαράκια και μου ζήτησαν να τους κάνω μια επίδειξη το Series X.Εβαλα το Hivebusters στην oled.Μαντεψε ποιοι θα πάρουν xbox😁😁😁

Ναι εγω ξεκινησα το κανονικο,καλα στην oled ειναι πραγματικα ζωγραφια , παρολο που το εχω στα 120frames mode  παραμιλας  με την εικονα.το παιχνιδι δεν περιμενα οτι θα εχει τοσο δραση με διαφορετικα enemy's boss κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, red1 είπε

 

 


Everything + Sky, αμα κάποιος έρχεται απο Yakuza 0 και Κiwami 1 (τα οποία τρέχουν στο ίδιο engine), το Kiwami 2 ειναι ενα ατελείωτο jag-fest με θολόυρα παντού, ο λόγος ? το Dragon engine το οποίο είχε φτιαχτεί για το yakuza 6 το οποίο έχει ακριβώς το ίδιο θέμα δυστυχώς, οπότε, ο Δημήτρης έχει δίκιο που του φαίνεται διαφορετικό/πιο θολο και με jaggies απο πάνω ;) 

Ετσι ηταν στα PS,  έτσι είναι και τα ίδια ισχύουν και για το xbox, δεν άλλαξε τίποτα καθώς δεν ρίξανε κανένα enhancement δυστυχώς.
Προσωπικά, αυτός ηταν και ο λόγος που δεν ασχολήθηκα ποτέ με Kiwami 2, ματώνανε τα μάτια μου, 30fps + jaggies + θολούρα...οχι.
Καποιους τους ενοχλεί και το παρατηρούν, κάποιους  άλλους όχι, οι διαφορές ειναι εκεί και είναι εμφανείς όμως.

Jim, ετοιμάσου για Yakuza 6, θα χρειαστείς κουβάδες λέμε αμα σε ενόxλησε το  KW2 :D 

Psycho, το DA χειροτερευει τη φάση. δεν την καλυτερεύει :D 
Aπο κει και πέρα, τα είπαμε, είναι θέμα software-ικό που κρατάει απο εποχές ΧΟΝΕ (φαντάσου), εν αναμονή fix (αν ασχοληθούν δλδ).

Εντωμεταξυ θεωρω τον εαυτο μου ανθεκτικο και στα 30 ,αλλα εχει τετοια θολουρα shimmering και alliasing που με πιανει ναυτια..Πρωτη φορα τοσο εντονα ,δε μπορω να το παιξω οσο και αν προσπαθησα και γαμωτο θελω να συνεχισω την ιστορια.Τι να κανω δε ξερω ,να παω στο 3 ?Εντωμεταξυ οκ μπορει να εχει καλυτερα physics και αλλες βελτιωσεις αλλα ειλικρινα μακαρι να ηταν σαν το 0 η το 1 ...Ζαλαδα λεμε και ελεγα μηπως εχει θεμα η τβ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...