Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 minutes ago, tsakolis said:

Nick τόσο αθώα πάντως δεν είναι !

Το θέμα είναι ότι ένας gamer τα χρησιμοποιεί πολλές ώρες συνεχόμενα .... 

Σιγουρα είναι χαμηλότερες τιμές από wifi ασύρματα τηλέφωνα κλπ .... Αλλά αυτά τα χεις σ επαφή με το κεφάλι !

Εκτός αν έχουμε μελέτες που να λένε διαφορετικά θα τα θεωρήσω τόσο αθώα. 

Πάντως δεν χρειάζεται κάποιος να αγχώνεται για αυτό. 

Αγοράζει ενσύρματα και τελειώνει η υπόθεση ενώ παράλληλα γλιτώνει και μερικά ευρώ μιας και αντίστοιχης ποιότητας είναι φθηνότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Ori έφαγε τρελή απεγκατάσταση. Από τις κακές υλοποιήσεις χάρτη/κόσμου κατά τη γνώμη μου. 
να αυξάνουνε τεχνητά τις ώρες του παιχνιδιού απλά επειδή δε ξέρεις που να πας είναι κακό. Δεν πρόκειται να ασχοληθώ με walkthrough ούτε να κάψω τρία ΣΚ για να βγάλω άκρη.

καλα γραφικα, ιστορία, κτλ αλλά η περιήγηση του κόσμου είναι χαλια.

 

σε platformer αντιπαραθετω το unravel που είναι πολύ έξυπνο, Ωραια γραφικα, και γραμμικότητα στο παίξιμο.έπαιξα και το 2 σε διπλό και είναι απολαυστικό. Γριφο/παζλοκαταστασεις, απαλή μουσική, χαλαρωτικό.

για τα υπόλοιπα υπάρχει το gears 5.

 

για όποιον ρώταγε για plants vs zombies—> έχει πολύ κόσμο στο online . Θα το εξελίξω.


wreckfest Ωραια ιδέα —> πολύ κακό που δεν έχει local co-op.

 

 

  • Like 1
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπώσεις από τα καινούρια ακουστικά αξίζουν συνδέονται ταυτόχρονα με 2 συσκευές xbox και κινητό? αναπαράγουν ταυτόχρονα τον ήχο πχ το παιχνίδι από το xbox και το discord από το κινητό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, dstilio είπε

Το Ori έφαγε τρελή απεγκατάσταση. Από τις κακές υλοποιήσεις χάρτη/κόσμου κατά τη γνώμη μου. 
να αυξάνουνε τεχνητά τις ώρες του παιχνιδιού απλά επειδή δε ξέρεις που να πας είναι κακό. Δεν πρόκειται να ασχοληθώ με walkthrough ούτε να κάψω τρία ΣΚ για να βγάλω άκρη.

καλα γραφικα, ιστορία, κτλ αλλά η περιήγηση του κόσμου είναι χαλια.

 

σε platformer αντιπαραθετω το unravel που είναι πολύ έξυπνο, Ωραια γραφικα, και γραμμικότητα στο παίξιμο.έπαιξα και το 2 σε διπλό και είναι απολαυστικό. Γριφο/παζλοκαταστασεις, απαλή μουσική, χαλαρωτικό.

 

κάνεις λάθος σύγκριση στο μυαλο σου. τα Unravel ειναι οντως platformer παιχνιδια. γραμμικα, με στοχο να πας μπροστα.
τα Ori ειναι αυτό που λέμε metroidvania. Παιχνίδια που ο στόχος τους ειναι να εχουν ενα πολυ μεγάλο χάρτη για εξερεύνηση που πας όπου θέλεις, βρίσκεις μυστικά και σιγα σιγά αποκτάς νέες δυνατότητες που σε αφήνουν να πας σε νέες περιοχές. Αλλα παιχνίδια αυτού του στυλ ειναι Metroid, Castlevania, Hollow Knight, Axiom Verge, Guacamelee, Bloodstained, The Messenger κλπ.

Για το είδος που ειναι το Ori, είναι μέσα στα κορυφαία όλων των εποχών ;) 

 

Απλά νόμιζες ότι θα έπαιζες άλλου είδους παιχνίδι και την πάτησες μαλλον.

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 9
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dstilio είπε

Το Ori έφαγε τρελή απεγκατάσταση. Από τις κακές υλοποιήσεις χάρτη/κόσμου κατά τη γνώμη μου. 
να αυξάνουνε τεχνητά τις ώρες του παιχνιδιού απλά επειδή δε ξέρεις που να πας είναι κακό. Δεν πρόκειται να ασχοληθώ με walkthrough ούτε να κάψω τρία ΣΚ για να βγάλω άκρη.

καλα γραφικα, ιστορία, κτλ αλλά η περιήγηση του κόσμου είναι χαλια.

 

σε platformer αντιπαραθετω το unravel που είναι πολύ έξυπνο, Ωραια γραφικα, και γραμμικότητα στο παίξιμο.έπαιξα και το 2 σε διπλό και είναι απολαυστικό. Γριφο/παζλοκαταστασεις, απαλή μουσική, χαλαρωτικό.

για τα υπόλοιπα υπάρχει το gears 5.

 

για όποιον ρώταγε για plants vs zombies—> έχει πολύ κόσμο στο online . Θα το εξελίξω.


wreckfest Ωραια ιδέα —> πολύ κακό που δεν έχει local co-op.

 

 

Νομίζω ότι δεν έχεις εμπειρία από Metroidvania παιχνίδια.Ειναι ένα από τα κορυφαία του είδους το παιχνίδι.Το unravel είναι τελείως διαφορετικό είδος παιχνιδιού.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε δίκιο. Δεν έχω ασχοληθεί με κονσόλα για χρόνια.

δεν το γνώριζα.

οκ. Οσως δώσω χρόνο μελλοντικά πάλι. Για το ζέσταμα με τη κονσόλα χρειάζομαι όντως κάτι πιο γραμμικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, dstilio said:

Έχετε δίκιο. Δεν έχω ασχοληθεί με κονσόλα για χρόνια.

δεν το γνώριζα.

οκ. Οσως δώσω χρόνο μελλοντικά πάλι. Για το ζέσταμα με τη κονσόλα χρειάζομαι όντως κάτι πιο γραμμικό.

Ξαναδοκιμάσετο από την αρχή τώρα που ξέρεις τι παίζει. Είναι φοβερό παιχνίδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, dstilio είπε

Έχετε δίκιο. Δεν έχω ασχοληθεί με κονσόλα για χρόνια.

δεν το γνώριζα.

οκ. Οσως δώσω χρόνο μελλοντικά πάλι. Για το ζέσταμα με τη κονσόλα χρειάζομαι όντως κάτι πιο γραμμικό.

Εκανες ζημια .δεν μαφηνουν να παιξω απο χθες.

20210321_121356.jpg

Ειδικα το δευτερο ori που ειναι optimize για s/x δειχνει πανέμορφο.  4κ 120frames η 6k/60frames. Μολις καταλαβεις τι κανεις στο game θα φας κολλημα.πολυ ωραιο gameplay

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ori είναι ίσως το πιο όμορφο αρτιστικα παιχνίδι που έχω δει.Απιθανο πραγματικά.Με έβαλε στην διαδικασία να το τερματίσω ενώ τα metroidvania δεν τα άγγιζα καν.

Μακάρι να έρθει στο xbox το hades όπως ακούγεται , γιατί πραγματικά πρέπει να είναι επικό και αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, George7Byron είπε

 

Μακάρι να έρθει στο xbox το hades όπως ακούγεται , γιατί πραγματικά πρέπει να είναι επικό και αυτο

Ριξε μια ματια στο Curse of the Gods

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Καλησπέρα. Το πήρα και εγώ το series x πρίν κανα δίμηνο περίπου. Μου συμβαίνει το εξης πρόβλημα.. Στο χειριστήριο που είχε στην συσκευασία το RT (πίσω κάτω δεξιά κουμπί) "κολλάει" και δε κάνει πάντα επαναφορά..

Έχει συμβεί και σε άλλους ? Τι προτείνετε να κάνω στην περίπτωση μου ? Να επικοινωνήσω με support της MS ή να το ανοίξω και να προσπαθήσω να το φτιάξω μόνος μου ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FLOOFLIS είπε

  Καλησπέρα. Το πήρα και εγώ το series x πρίν κανα δίμηνο περίπου. Μου συμβαίνει το εξης πρόβλημα.. Στο χειριστήριο που είχε στην συσκευασία το RT (πίσω κάτω δεξιά κουμπί) "κολλάει" και δε κάνει πάντα επαναφορά..

Έχει συμβεί και σε άλλους ? Τι προτείνετε να κάνω στην περίπτωση μου ? Να επικοινωνήσω με support της MS ή να το ανοίξω και να προσπαθήσω να το φτιάξω μόνος μου ?

 

https://support.xbox.com/el-GR/contact-us

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το crackling δεν παλεύεται, έβαλα το Star Wars Squadrons και ακούω random static ήχους εδώ και εκεί. Στην άκρη η κονσόλα μέχρι και όταν το φτιάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...