Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις αγγελίες πάντως ανεβαίνουν και πολύ καλές τιμές για Series X για όποιον βιάζεται. Εγώ πήρα για 2 φίλους με 520 και 550 ευρώ αντίστοιχα. Αν δλδ κάποιος καίγεται , αξίζει να δώσει το 50αρικο παραπάνω κτλ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/3/2021 στις 10:12 ΠΜ, kostiger είπε

Λετε να καταργησουν (οπως φημολογηθηκε καποια στιγμη μεσα στο περασμενο καλοκαιρι) και τις χρεωσεις για το on-line gaming περα απο τα free to play;

https://gamingbolt.com/xbox-live-might-be-about-to-drop-the-live-branding

Απαντωντας στον εαυτο μου..

https://www.eurogamer.net/articles/2021-03-22-xbox-live-officially-rebranded-to-xbox-network

Δεν αλλαζει τιποτα οσον αφορα στις χρεωσεις των υφισταμενων υπηρεσιων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Braveheart1980 είπε

Νέες παραλαβές για XSX ξέρουμε πότε θα έχουμε; Αργεί και το πάσχα ....

https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/xbox-series/konsola-xbox-series-x/217078-microsoft-xbox-series-x

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Demis είπε

Με γεια σου. Δύο πράγματα με απασχολούν, αν μπορέσεις να μου λύσεις τις απορίες μου.. Είναι όντως σκληρό το πάνω μέρος στο κεφάλι μέρα από κάποια ώρα; το ίδιο και με τα μαξιλάρια στα ακουστικά για τα αυτιά. 

Επανέρχομαι μετά από χρήση 2 ωρών . Πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες . Δεν έχω ιδέα από μουσική και καλό ήχο οπότε απλά αναφέρω πως μου φαινόντουσαν σε σχέση με τα Razer BlackShark V2 που χρησιμοποιούσα με jack .

Γεμάτος ήχος με μπάσο όσο πρέπει , κρύσταλλο η ποιότητα ,  πανεύκολη διασύνδεση όπως και ο μοχλός του xbox ακριβώς ίδια διαδικασία , πήρε αναβάθμιση με το που τα σύνδεσα , πολλές custom ρυθμίσεις στα settings του xbox . Για το αν με κούρασαν μετά από κάποια ώρα , θα έλεγα στα ίδια επίπεδα με τα razer και αυτό μάλλον επειδή είμαι κεφάλας . Στην ουσία όχι στο πάνω μέρος άλλα στα μαξιλάρια στα αυτιά . Με 5 λεπτά διάλειμμα ήμουν άνετος και πάλι .

Αυτά

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειαζόμαστε περισσότερα games με 60fps!

Δεν είναι περίεργο που έχουν βγάλει παλιά παιχνίδια τύπου skyrim με 60 fps ενώ υπάρχουν καινούργια όπως το cyberpunk/red dead redemption 2 που έχουν ακόμη 30 fps? Προσωπικά δεν πρόκειται να τα αγοράσω προτού γίνει το update...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, The_Judas είπε

Χρειαζόμαστε περισσότερα games με 60fps!

Δεν είναι περίεργο που έχουν βγάλει παλιά παιχνίδια τύπου skyrim με 60 fps ενώ υπάρχουν καινούργια όπως το cyberpunk που έχουν ακόμη 30 fps? Προσωπικά δεν πρόκειται να τα αγοράσω προτού γίνει το update...


Το Cyberpunk εχει performance (60) και quality (30) modes από την ημέρα που βγήκε στο xbox


 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, The_Judas είπε

Ναι έχεις δίκιο. Είναι 1080p/60 αλλά θα βγάλουν next gen update.

Στα 60fps mode ειναι 2880x1620 που δυναμικά πέφτει μέχρι 2304x1296
και 1800p στο quality
To nextgen upgrade δεν προκειται να κάνει τα θαύματα που νομίζεις.
Ειδικά αν μπεί ray tracing,
ή ξεχνάς τελείως τα 60fps ή υπολογίζεις αναλύσεις αισθητά χαμηλότερες από αυτές που γράφω παραπάνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ γενικά με τα 60 frames ότι αλλάζουν την όλη εμπειρία αλλά επειδή τερμάτισα το cyberpunk στο ps5 ,θα το αντάλλαζα με το 30αρι quality.

Εξαρτάται το game και θα ήθελα ray tracing στο συγκεκριμενο game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...