Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, NickTG είπε

Όπως είπα ήδη είχε ίδιο κόστος. 

Προχθές παρέλαβα. 

 

Screenshot_20210325_212237.jpg

Thanks Νick, παρόλα αυτά, δεν βγάζω πλέον άκρη, εσύ δεν πλήρωσες, ο Jimtriol πλήρωσε - μου θυμίζει παλιές, κακές εποχές εκτελωνισμού οπου ηταν σχεδόν random η όλη φάση και ήταν μάλλον ανάλογα με το πως είχε ξυπνήσει εκείνη την ημέρα ο εκτελωνιστής, πραγματικά, ΔΕΝ καταλαβαίνω τι παίζει  :D 

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, jimtriol said:

Προσφατα αγορασα ενα καλωδιο Hdmi 2.1 ,εγραφε το ιδιο με αυτο που γραφει σε εσενα με τα import fees και οταν εφτασε μου ζηταγανε 45 ευρω για φορο εκτελωνισμο για προιον που εκανε 26

Ήταν πωλητής και αποστολέας το Amazon? 

Επικοινώνησες μαζί τους? Τι σου είπαν?

7 minutes ago, red1 said:

Thanks Νick, παρόλα αυτά, δεν βγάζω πλέον άκρη, εσύ δεν πλήρωσες, ο Jimtriol πλήρωσε - μου θυμίζει παλιές, κακές εποχές εκτελωνισμού οπου ηταν σχεδόν random η όλη φάση και ήταν μάλλον ανάλογα με το πως είχε ξυπνήσει εκείνη την ημέρα ο εκτελωνιστής, πραγματικά, ΔΕΝ καταλαβαίνω τι παίζει  :D 

Αυτή πάντως όπως είπα ήταν η δεύτερη παραλαβή του μήνα. 

Τον Απρίλιο περιμένω ακόμα ένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, NickTG είπε

Ήταν πωλητής και αποστολέας το Amazon? 

Επικοινώνησες μαζί τους? Τι σου είπαν?

Αυτή πάντως όπως είπα ήταν η δεύτερη παραλαβή του μήνα. 

Τον Απρίλιο περιμένω ακόμα ένα. 

Ναι.Ενα Zeskit maya Hdmi 2.1 certified παρηγγειλα με τιμη 19,99 χωρις μεταφορικα .Δε το βρισκω πουθενα Ευρωπη.Θελω ενα πιστοποιημενο HDMI 2.1 και δεν υπαρχει Ευρωπη .Και μαλιστα μου ειπαν οτι μεχρι 50 ευρω προιον ο εκτελωνισμος ειναι fix 45 καπου και παει αναλογικα αναλογα με την αξια οταν με πηραν απο τη DHL οταν εφτασε.Κοροιδια  μεγαλη δλδ 

Επεξ/σία από jimtriol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, jimtriol said:

Ναι.Ενα Zeskit maya Hdmi 2.1 certified παρηγγειλα με τιμη 19,99 χωρις μεταφορικα .Δε το βρισκω πουθενα Ευρωπη.Θελω ενα πιστοποιημενο HDMI 2.1 και δεν υπαρχει Ευρωπη .Και μαλιστα μου ειπαν οτι μεχρι 50 ευρω προιον ο εκτελωνισμος ειναι fix 45 καπου και παει αναλογικα αναλογα με την αξια οταν με πηραν απο τη DHL οταν εφτασε.Κοροιδια  μεγαλη δλδ 

Με το amazon επικοινώνησες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Ναι.Ενα Zeskit maya Hdmi 2.1 certified παρηγγειλα με τιμη 19,99 χωρις μεταφορικα .Δε το βρισκω πουθενα Ευρωπη.Θελω ενα πιστοποιημενο HDMI 2.1 και δεν υπαρχει Ευρωπη .Και μαλιστα μου ειπαν οτι μεχρι 50 ευρω προιον ο εκτελωνισμος ειναι fix 45 καπου και παει αναλογικα αναλογα με την αξια οταν με πηραν απο τη DHL οταν εφτασε.Κοροιδια  μεγαλη δλδ 

Αν επιτρέπεται καλώδιο γιατί αγόρασες ; Δεν σε καλύπτει της κονσόλας ; 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Lotof είπε

Αν επιτρέπεται καλώδιο γιατί αγόρασες ; Δεν σε καλύπτει της κονσόλας ; 😉

Γιατι για ενα περιεργο λογο οταν κανωτεστ το signal και το καλωδιο απο τη Τβ (Samsung q80t) μου βγαζει οτι συνισταται η αλλαγη καλωδιου σε πιστοποιημενο 2.1 l).Και μου το βγαζει και στης κονσολας και σε ενα Belkin που εχω και ηθελα να δω αν βαλω πιστοποιημενο αν θα λεει τα ιδια η αν εχει καλυτερο image.

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Γιατι για ενα περιεργο λογο οταν κανωτεστ το signal και το καλωδιο απο τη Τβ (Samsung q80t) μου βγαζει οτι συνισταται η αλλαγη καλωδιου σε πιστοποιημενο 2.1 l).Και μου το βγαζει και στης κονσολας και σε ενα Belkin που εχω και ηθελα να δω αν βαλω πιστοποιημενο αν θα λεει τα ιδια η αν εχει καλυτερο image.

Ενδιαφέρον. Ενημέρωσε μας όταν παραλάβεις. Στην C9 που έχω δεν μου έχει πετάξει κάποιο μήνυμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Lotof είπε

Ενδιαφέρον. Ενημέρωσε μας όταν παραλάβεις. Στην C9 που έχω δεν μου έχει πετάξει κάποιο μήνυμα. 

To θεμα ειναι που να βρω πιστοποιημενο.Ελλαδα δεν υπαρχει και δε βρισκω ουτε καν Ευρωπη.Ουτε εμενα χανει το signal αλλα οταν κανω τεστ μεσα απο τη Τβ μου βγαζει αυτο.Οταν σεταρω τη κονσολα στα 60 ΗΖ και οχι στα 120 μου βγαζει οτι το καλωδιο ειναι οκ.Ουτε εμενα μου ειχε πεταξει ,οταν εκανα το τεστ στο σημα και στα hdmi καλωδιο στη φροντιδα συσκευης(τβ) μου το εβγαλε. 

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, jimtriol είπε

To θεμα ειναι που να βρω πιστοποιημενο.Ελλαδα δεν υπαρχει και δε βρισκω ουτε καν Ευρωπη.Ουτε εμενα χανει το signal αλλα οταν κανω τεστ μεσα απο τη Τβ μου βγαζει αυτο.Οταν σεταρω τη κονσολα στα 60 ΗΖ και οχι στα 120 μου βγαζει οτι το καλωδιο ειναι οκ.Ουτε εμενα μου ειχε πεταξει ,οταν εκανα το τεστ στο σημα και στα hdmi καλωδιο στη φροντιδα συσκευης(τβ) μου το εβγαλε. 

τουτο; 

https://www.amazon.co.uk/Cable-Maxonar-Certified-Ultra-48Gbps/dp/B08TLRFK6H/ref=mp_s_a_1_5?dchild=1&keywords=HDMI+2.1&qid=1616707894&sr=8-5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, sndev είπε

το εχω δει ,αλλα νομιζω δεν ειναι πιστοποιημενο παρολο που γραφει οτι ειναι .Μονο το maya νομιζω ειναι ,αλλωστε ειναι τεσταρισμενο ειδικα και στη τβ μου..Αυτο γραφει μονο lg kai sony.θα το τσιμπησω και βλεπουμε ειναι και φτηνο, αλλα απο το γερμανικο μη παθουμε τα ιδια παλι .

https://www.amazon.com/gp/product/B07S1CGQ9Z/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Επεξ/σία από jimtriol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...