Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Δεν ξερω κουλο μου ακουγεται αν το frame boost ειναι της κονσολας και δεν χρειαζεται να βαλει το χερι του o dev. Σε λιγο δηλαδη θα θελουν εγκριση για να παιξουμε το game 100 frames με την 3090;

1) Άλλο οι κονσόλες, άλλο το ΠιΣι.

2) Είναι πολλά τα λ7 Άρη. (μία έκδοση για την νέα γενιά είναι πολύ easy money σε εκατομμύρια κομμάτια για την Τ2/Rockstar αν σκεφτείς τις πωλήσεις που έχει ήδη κάνει το παιχνίδι)

3) To τελευταίο boost αφορά παιχνίδια της ΕΑ οπότε το οκ από τον publisher μάλλον είναι στάνταρ.

Σίγουρος δεν είμαι, αλλά... EDIT: Μακάρι να βγω λάθος πάντως... και εμένα δεν θα με χάλαγε.

Επεξ/σία από gr8effect
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Battlefield V 120Hz.. Φασάρα.

Δώστε 60Hz στο RDR2 και πάρτε μου την ψυχή 😛

εγώ περιμένω τα 60hz στο RDR2 για να το αγοράσω.

Τραγικό να υπάρχουν καινούργια games στα 30hz ενώ παιχνίδια όπως τo skyrim ή το yakouza τρέχουν στα 60

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα νταξει πιστευω απλα το γραφουν λαθος.

Frames και hz πανε πακετο. Τα hz ειναι ο ρυθμος ανανεωσης της οθονης. Δηλαδη για να παιξεις 120frames to battlefield θες 120hz οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σωστά μπερδεύτηκα και γω γιατί και η λίστα της ms πιο πάνω αναφέρεται σε χερζ.

Αλλά όπως ειπώθηκε αυτα συνδέονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2021 στις 11:05 ΠΜ, The_Judas είπε

εγώ περιμένω τα 60hz στο RDR2 για να το αγοράσω.

Τραγικό να υπάρχουν καινούργια games στα 30hz ενώ παιχνίδια όπως τo skyrim ή το yakouza τρέχουν στα 60

Ετσι ακριβως.

Τραγικο που το Red Dead τρεχει στα 30 και το Skyrim στα 60 γιατι εχουν παρομοιες απαιτησεις τα δυο παιχνιδια μεταξυ τους 🙃

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Ετσι ακριβως.

Τραγικο που το Red Dead τρεχει στα 30 και το Skyrim στα 60 γιατι εχουν παρομοιες απαιτησεις τα δυο παιχνιδια μεταξυ τους 🙃

 

δεν μπορεί το ολοκαίνουργιο  series x να αντέξει 60αρια; τοτε μάλλον είναι για πεταμα

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, The_Judas είπε

δεν μπορεί το ολοκαίνουργιο  series x να αντέξει 60αρια; τοτε μάλλον είναι για πεταμα

Πέραν του οτι μπορει απλά δεν καταλαβες καν τι γραφουν, αν ειναι για πεταμα πηγαινε στο PS5. Μας ειναι αδιαφορο το κραξιμο χωρις επιχειρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ απάντησα στο ειρωνικο σχόλιο με την σύγκριση skyrim/rdr2 ... και εγώ ειρωνικα έγραψα ότι δεν μπορεί το  series x να πιάσει 60 fps. προφανώς και μπορεί, απλά η rockstar βαριέται να ασχοληθεί με το rdr2.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/4/2021 στις 8:38 ΜΜ, Tigio13 είπε

Το ξέρω αλλά πάει καιρός που δε δουλεύουν σωστά στο xbox και η steelseries κάνει ήδη αντικαστασεις. Τέλος πάντων εγώ τα έστειλα και τα 2 και θα φανεί τι θα γίνει. 

Θα σου αλλάξουν το Elite V2 κανονικά, εμένα μου έκαναν αντικατάσταση και τα ακουστικά με 7Χ όπως τους ζήτησα. Είχαν αγοραστεί όμως από το site της steelseries.

Το πρόβλημα οφείλεται στο ασύρματο πρωτόκολλο σύνδεσης της κονσόλας με τα controller μετά το update για χαμηλότερο Latency σε αυτή τη γενιά.

Με one controller δεν κάνει αποσυνδέσεις.

Τα 7Χ λειτουργούν δίχως κανένα πρόβλημα λόγω συνδεσιμότητας μέσω dongle.

Παίζει ρόλο και το ρούτερ αν έχει 2 μπάντες να ξέρεις.

Μύλος πραγματικά.

 

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, The_Judas είπε

εγώ απάντησα στο ειρωνικο σχόλιο με την σύγκριση skyrim/rdr2 ...

Τι απαντηση περιμενες να παρεις οταν βγαζεις ενα συμπερασμα συγκρινοντας ενα απο τα πιο βαρια παιχνιδια της προηγουμενης γενιας(Red Dead)με ενα παιχνιδι της xbox360 εποχης του 2011?

Επισης σου εταξε η Rockstar,η Microsoft ή η Sony οτι ολα τα παιχνιδια της προηγουμενης γενιας θα τρεχουν στα 60+fps στο SeriesX? 

Αν σας χαλανε τοσο πολυ τα 30fps(επειδη ειδα αναλογα σχολια και στο διπλα θεμα),τοτε μελλοντικα ισως θα ηταν καλυτερο να αναθεωρησετε την κονσολα και να κοιταξετε σε Pc μερια,γιατι σιγουρα μελλοντικα θα δουμε πολλα περισσοτερα παιχνιδια να τρεχουν σε 30fps σε βαθος χρονου οπως εγινε και με το προσφατο TheMedium.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...