Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θεωρώ πως είναι εφικτό το 60άρι πλέον σε αυτή τη γενιά (χωρίς RT). Οποιαδήποτε δικαιολογία των developers για μη υποστήριξη του, είναι απλά laziness από την πλευρά τους και τίποτε παραπάνω. Και όταν με το καλό έρθει και το supersampling της amd ας βάλουν και το rt.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
27 minutes ago, jimtriol said:

Καλησπερα, εχει να προτεινει κανενας καποιο καλυμμα για τη σκονη , η κατι παρομοιο προστατευτικο για Series X.....Εχει βγει τιποτα?

Τι εννοείς «κάλυμμα για την σκόνη»;

Αν εννοείς να σκεπάσεις τις γρύλλιες είναι από κακή έως πολύ κακή ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Malthador είπε

Τι εννοείς «κάλυμμα για την σκόνη»;

Αν εννοείς να σκεπάσεις τις γρύλλιες είναι από κακή έως πολύ κακή ιδέα.

Σε φάση shutdown θα ειχε νόημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Malthador είπε

Τι εννοείς «κάλυμμα για την σκόνη»;

Αν εννοείς να σκεπάσεις τις γρύλλιες είναι από κακή έως πολύ κακή ιδέα.

εκτος λειτουργιας εννοω....Κυριως για τις πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Θα σου αλλάξουν το Elite V2 κανονικά, εμένα μου έκαναν αντικατάσταση και τα ακουστικά με 7Χ όπως τους ζήτησα. Είχαν αγοραστεί όμως από το site της steelseries.

Το πρόβλημα οφείλεται στο ασύρματο πρωτόκολλο σύνδεσης της κονσόλας με τα controller μετά το update για χαμηλότερο Latency σε αυτή τη γενιά.

Με one controller δεν κάνει αποσυνδέσεις.

Τα 7Χ λειτουργούν δίχως κανένα πρόβλημα λόγω συνδεσιμότητας μέσω dongle.

Παίζει ρόλο και το ρούτερ αν έχει 2 μπάντες να ξέρεις.

Μύλος πραγματικά.

 

Μαζί τα είχαμε πει πριν λίγο καιρό που σκεφτόμουν να τα στείλω για αλλαγή. Για το controller είμαι σίγουρος πως θα το αλλάξει η ms. Για τα ακουστικά δεν ξέρω. Άνοιξα ticket στη steelseries και μου είπαν πβς είναι γνωστό πρόβλημα κλπ και να το πάω στο μαγαζί που το αγόρασα για επιστροφή. Το πήγα και τα είπα όλα αυτά στο public και η απάντηση ήταν πως πρέπει πρώτα να πάει στο σέρβις του και βλέπουμε. 

Η πλάκα είναι ότι από εκεί που έπαιζα με το elite v2 τώρα βρήκα κάτι πεταμένα controllers που είχα από το 360 μαζί με το ασύρματο dongle και παίζω κάτι στο pc μέχρι να έρθει το άλλο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, The_Judas είπε

εγώ απάντησα στο ειρωνικο σχόλιο με την σύγκριση skyrim/rdr2 ... και εγώ ειρωνικα έγραψα ότι δεν μπορεί το  series x να πιάσει 60 fps. προφανώς και μπορεί, απλά η rockstar βαριέται να ασχοληθεί με το rdr2.

Δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο να  μην   βγει ριμαστερ εκδοση, και με νεο περιεχομενο

Στις καινουργιες κονσολες.

Μιλαμε για μια εταιρια που ειναι απληστη με το χρημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gr8effect είπε

Σε φάση shutdown θα ειχε νόημα;

αν δεν είναι σε suspend μπορεί να το καλύπτεις την συσκευή όταν δεν λειτουργεί αλλά το θέμα είναι ότι αέρα τραβάει όταν είναι σε λειτουργία. 

Oπως και να έχει όλες οι συσκευές θέλουν ένα πέρασμα με πίεση αέρα ιδίως μετά το καλοκαίρι για να φεύγουν οι σκόνες από μέσα ότι μπορεί να φύγει δλδ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο να  μην   βγει ριμαστερ εκδοση, και με νεο περιεχομενο

Στις καινουργιες κονσολες.

Μιλαμε για μια εταιρια που ειναι απληστη με το χρημα

Θα συμφωνούσα μαζί σου αλλά ακόμα περιμένουμε εδώ και 11 χρόνια ένα remaster ή remake του πρώτου επικού RDR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, music_lover είπε

Θα συμφωνούσα μαζί σου αλλά ακόμα περιμένουμε εδώ και 11 χρόνια ένα remaster ή remake του πρώτου επικού RDR.

Το οποίο παρεμπιπτόντως εγινε enhanced για το Οne X λίγους μήνες μετά την κυκλοφορία του δευτερου..

Δεν λέω ότι θα γίνει το ίδιο και με το 2 προφανως, το οποίο είναι πολυ πιο πρόσφατο αναλογικά και ικανό για εμπορικό ξεζούμισμα επακολουθως, ας το έχουμε υπόψη μας όμως.

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...