Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

16 λεπτά πριν, malias4 είπε

Κανει πχ 60-70€ κ με αγορες 2-3 μελανια εχεις φτασει κ ξεπερασει την αξια του μηχανηματος. 
οποτε και η ms απο τα "μελανια" βγαζει το κερδος 😉 και γιαυτο δεν πεφτει στην παγιδα  α πουλησα τοσσες κονσολες κτλ κτλ

Συμφωνώ με την στρατηγική και καλά κάνει αλλα αναμένουμε και κανένα μπομπατο αποκλειστικό 'μελάνι΄που να αξιοποιεί την δύναμη του series x γιατί αν εξαιρέσεις κάποια first person που έρχονται δεν έχουμε τίποτα που να αναμένουμε τρελά.

Το μέλλον προβλέπεται δυνατό αλλά αγνωστο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, malias4 είπε

Σημερα μπαινει steep κ fifa 21 στο game pass μαζι με καμποσα αλλα . 
Για τους λατρεις του αθλητισμου ☺️
Στοκ ακομα δεν ερχεται παντως και μαλλον θα παει 2022 !

https://www.purexbox.com/news/2021/05/microsoft_confirms_it_never_earns_a_profit_on_xbox_console_sales
 

Οπως λεει το αρθρο εδω η microsoft πουλαει με χασουρα κονσολες κ ισως βγαζει λιγο κερδος στο τελος καθε γενιας που πεφτουν οι τιμες σε ram cpu κτλ κτλ Το ιδιο φυσικα ισχυει κ για τη sony

Το γραφω αυτο για να δειτε γιατι η ms δεν καιγεται να πουλησει κονσολες αλλα προτιμαει να πουλαει συνδρομες game pass παιχνιδια περιφεριακα κτλ Γιατι απο αυτα βγαζει κερδος κ οχι απο κονσολες. Ειναι σαν τους εκτυπωτες. Κανει πχ 60-70€ κ με αγορες 2-3 μελανια εχεις φτασει κ ξεπερασει την αξια του μηχανηματος. 
οποτε και η ms απο τα "μελανια" βγαζει το κερδος 😉 και γιαυτο δεν πεφτει στην παγιδα  α πουλησα τοσσες κονσολες κτλ κτλ

αυτο που γραφεις δε βγαζει κανενα νοημα...ο λογος που αποδεχεται το να πουλαει τις κονσολες σε κοστος(οπως και η σονι) ειναι ακριβως για να πουλαει συνδρομες, περιφερειακα και το κερδος απο τα royalties...η διαφορα μεταξυ των 2 εταιιρειών ειναι οτι η ms εχει πονταρει τη στρατηγικη της στο χτισιμο μιας βασης συνδρομητων που υπολογιζει οτι θα ειναι αρκετοι για να χρηματοδοτησουν, όλο της το οικοσυστημα. Σε αντιθεση με τη σονι, που εχωντας ηδη μια τεραστια και επικερδη βαση συνδρομητων, εστιαζει περισοτερο στα(πιο παραδοσιακά) royalties...

Οπως και να χει, θελεις ο πελάτης σου να ψωνίζει μόνο απο εσένα, αυτο κανουν οι κονσολες, αυτο κάνουν τα google,apple store κτλ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, George7Byron είπε

 

Συμφωνώ με την στρατηγική και καλά κάνει αλλα αναμένουμε και κανένα μπομπατο αποκλειστικό 'μελάνι΄που να αξιοποιεί την δύναμη του series x γιατί αν εξαιρέσεις κάποια first person που έρχονται δεν έχουμε τίποτα που να αναμένουμε τρελά.

Το μέλλον προβλέπεται δυνατό αλλά αγνωστο

Φίλε περίμενε 3-4 χρόνια και τα exclusives θα πέφτουν βροχή. Ήδη ετοιμάζεται Indiana jones απο Bethesda  και υπάρχουν και φήμες για exclusive Mandalorian star wars παιχνίδι αποκλειστικό στο Xbox. Μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν και άλλα τόσα studios που δεν έχουμε ιδέα τι ετοιμάζουν. Συμφωνώ ότι το μέλλον είναι άγνωστο γιατί μέχρι στιγμής φήμες είναι τα περισσότερα, αλλά εγώ προσωπικά είμαι αρκετά αισιόδοξος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, GreekLegend2 είπε

Φίλε περίμενε 3-4 χρόνια και τα exclusives θα πέφτουν βροχή. Ήδη ετοιμάζεται Indiana jones απο Bethesda  και υπάρχουν και φήμες για exclusive Mandalorian star wars παιχνίδι αποκλειστικό στο Xbox. Μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν και άλλα τόσα studios που δεν έχουμε ιδέα τι ετοιμάζουν. Συμφωνώ ότι το μέλλον είναι άγνωστο γιατί μέχρι στιγμής φήμες είναι τα περισσότερα, αλλά εγώ προσωπικά είμαι αρκετά αισιόδοξος.

Ακριβως . Επισης μην περιμενετε exclusives απο την μια μερα στην αλλη. Απο το 2018 ξεκινησε την αντεπιθεση με αγορα στουντιο κτλ κτλ οποτε ενα καλο ΑΑΑ παιχνιδι θελει καμμια 4-5αετια. Αλλα 23 στουντιο εχει δικα της τωρα οποτε και στατιστικα να το δουμε απλα θα γινει ενας χαμουλης ☺️

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/5/2021 στις 3:46 ΜΜ, andreas443 είπε

4 μήνες δωρεάν spotify premium από σήμερα σε όσους έχουν game pass ultimate
δεν την βρίσκω την προσφορα ούτε μέσα από την κονσόλα ούτε μέσα από την εφαρμογή στο pc λέτε να μην είναι διαθέσιμη για Ελλάδα?

https://www.purexbox.com/news/2021/05/spotify_premium_is_returning_as_an_xbox_game_pass_ultimate_perk#comments

Υπάρχει κάποιο Link ρε παιδια για να το ενεργοποιησω ; δεν ειχα ποτε spotify αλλα δεν βρισκω τροπο να το παρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλά δεν χρειάζεται και 3-4 χρόνια για τα exclusives. Περα απο το ό,τι υπάρχουν ήδη εξκλούσιβς, τα first party του xbox για την νέα γενά θα αρχίσουν μετά το καλοκαίρι, όπως έχει ήδη ανακοινωθεί με το Halo. Η E3 αναμένεται να είναι δυνατή για την MS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, yiannisbi είπε

Τελικα θα μπει το fifa 21 στο game pass.Δεν το βλεπω μεχρι τωρα...

Ναι θα μπει σημερα αλλα αργοτερα απο τα αλλα που ειναι να μπουν 6/5 

ΥΓ Ας μου κανει καποιος κανα like γιατι εχω 666 φτου φτου μακρυα απο μας 😂

Επεξ/σία από malias4
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannisbi είπε

Τελικα θα μπει το fifa 21 στο game pass.Δεν το βλεπω μεχρι τωρα...

Τελικά γυρισα, σπίτι και, σε εμένα δεν υπάρχει ακόμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει....αν κάποιος δεν το βλέπει στο gamepass είτε στο EA plus με μια απλή αναζήτηση στο store μπορεί να το βρει και να το βάλει να κατέβει.  Βλέπω αφήνει να κατεβάσεις και τις 2 εκδόσεις, και την απλή και την next gen. nice....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, GreekLegend2 είπε

Φίλε περίμενε 3-4 χρόνια και τα exclusives θα πέφτουν βροχή. Ήδη ετοιμάζεται Indiana jones απο Bethesda  και υπάρχουν και φήμες για exclusive Mandalorian star wars παιχνίδι αποκλειστικό στο Xbox. Μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν και άλλα τόσα studios που δεν έχουμε ιδέα τι ετοιμάζουν. Συμφωνώ ότι το μέλλον είναι άγνωστο γιατί μέχρι στιγμής φήμες είναι τα περισσότερα, αλλά εγώ προσωπικά είμαι αρκετά αισιόδοξος.

Αμαφιβάλλω αν τα συγκεκριμένα θα είναι Xbox exclusives. Μπορεί το development να το έχουν ανλάβει studios της MS αλλά οι Ips ανήκουν στην Lucas/Disney. Δεν νομίζω ότι υπαρχει περίπτωση να μην βγουν στο Playstation.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...