Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, RedAlert539 said:

Αμαφιβάλλω αν τα συγκεκριμένα θα είναι Xbox exclusives. Μπορεί το development να το έχουν ανλάβει studios της MS αλλά οι Ips ανήκουν στην Lucas/Disney. Δεν νομίζω ότι υπαρχει περίπτωση να μην βγουν στο Playstation.

Οπως και το spiderman ανηκει στην Marvel και ειναι αποκλειστικο του πσ5. Κοινώς αυτά δεν λένε κάτι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έβαλα το fifa 21.Μονο σε εμένα φαίνεται τόσο ξεπερασμένο και scripted? Υποτίθεται είναι next gen?Μεγάλη απογοήτευση σχετικά με pro.

Εκεί που κερδίζει άνετα είναι στην περιγραφή και στην παρουσιαση-ατμοσφαιρα.Νιωθεις ότι είσαι στο γήπεδο αλλά στα υπόλοιπα...

Γενικά τα ποδοσφαιρακια θέλουν ολικό ξηλωμα για να φανούν εντυπωσιακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, George7Byron είπε

Έβαλα το fifa 21.Μονο σε εμένα φαίνεται τόσο ξεπερασμένο και scripted? Υποτίθεται είναι next gen?Μεγάλη απογοήτευση σχετικά με pro.

Εκεί που κερδίζει άνετα είναι στην περιγραφή και στην παρουσιαση-ατμοσφαιρα.Νιωθεις ότι είσαι στο γήπεδο αλλά στα υπόλοιπα...

Γενικά τα ποδοσφαιρακια θέλουν ολικό ξηλωμα για να φανούν εντυπωσιακά.

Αυτο παιζω τωρα με τον μικρο.σιγουρα κατεβασες την sx εκδοση; γιατι εμενα μου δειχνει εντυπωσιακο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Αυτο παιζω τωρα με τον μικρο.σιγουρα κατεβασες την sx εκδοση; γιατι εμενα μου δειχνει εντυπωσιακο

Ναι αυτό με το μαύρο φόντο που γράφει xbox sx/s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το κατεβασω κ εγω αποψε αλλα χρονια τωρα παιζω pes. Το φιφα απλα υπερτερει στις φανελες κ ονοματα ομαδων. Αλλα προτιμω να παιζω με london blue κ να εχει γαματο game play παρα με chelsea κ να ειναι μουφα. Βεβαια οπως κ να χει στο game pass ειναι κ τα δυο οποτε αν δεν μας κανει απλα ενα delete κ ολα καλα 😊

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, RedAlert539 είπε

Αμαφιβάλλω αν τα συγκεκριμένα θα είναι Xbox exclusives. Μπορεί το development να το έχουν ανλάβει studios της MS αλλά οι Ips ανήκουν στην Lucas/Disney. Δεν νομίζω ότι υπαρχει περίπτωση να μην βγουν στο Playstation.

Μέσω του gamepass όλα είναι πιθανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, privateer είπε

Οπως και το spiderman ανηκει στην Marvel και ειναι αποκλειστικο του πσ5. Κοινώς αυτά δεν λένε κάτι.

Η Sony έχει τα δικαιώματα του Spiderman για ταινίες και games χρόνια τώρα. Διαφορετικές περιπτώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, malias4 είπε

Θα το κατεβασω κ εγω αποψε αλλα χρονια τωρα παιζω pes. Το φιφα απλα υπερτερει στις φανελες κ ονοματα ομαδων. Αλλα προτιμω να παιζω με london blue κ να εχει γαματο game play παρα με chelsea κ να ειναι μουφα. Βεβαια οπως κ να χει στο game pass ειναι κ τα δυο οποτε αν δεν μας κανει απλα ενα delete κ ολα καλα 😊

Η καλύτερη λύση είναι pro στο ps5 η στο pc με option file και το θέμα των δικαιωμάτων είναι κομπλέ.Εχεις το καλύτερο πακέτο.

Εγώ προσωπικά δεν ασχολούμαι με ultimate team οπότε θα ασχοληθώ λίγο ακόμα με το ΦΙΦΑ αλλά φαίνεται γενικά φτωχό σαν gameplay.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, RedAlert539 said:

Η Sony έχει τα δικαιώματα του Spiderman για ταινίες και games χρόνια τώρα. Διαφορετικές περιπτώσεις.

Δεν ισχυει

https://screenrant.com/spider-man-playstation-exclusive-rights-marvel-sony-insomniac/#:~:text=Sony Doesn't Own Spider,Video Game Rights%2C Marvel Does&text=During a speech given by,all new Spider-Man game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimtriol είπε

 

Πως τα καταφερνουν οι κεραταδες ρε 4κ 60frames με ray tracing οταν στην 2080 το ειχα δοκιμασει και για να κραταει  60 frames με rtx on επρεπε να εισαι 1080. Τρελο optimization 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, George7Byron είπε

Η καλύτερη λύση είναι pro στο ps5 η στο pc με option file και το θέμα των δικαιωμάτων είναι κομπλέ.Εχεις το καλύτερο πακέτο.

Εγώ προσωπικά δεν ασχολούμαι με ultimate team οπότε θα ασχοληθώ λίγο ακόμα με το ΦΙΦΑ αλλά φαίνεται γενικά φτωχό σαν gameplay.

Αυτο που δεν καταλαβαίνω εγω ειναι γιατι η MS δεν επιτρεπει option file. Τελειως ακυρο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...