Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, DJTaurus είπε

Το βαζω εδώ αν και αυτό αφορά και το PS5. Βαρίδια οι Jaguar για τους next gen Zen. Τα πρώτα 2 χρόνια που θα πρέπει να βγάζουν τα παιχνίδια και για  X/PS4 θα είναι έξτρα κόπος για τους game devs με compromised game design.

Ίδωμεν.

Επεξ/σία από IceMatrix
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ μάλλον το επόμενο xbox θα αγοράσω. Το gamepass για μένα είναι μεγάλο συν, όπως και ότι έχει αγοράσει την obsidian, που ελπίζω να την στήριξη αρκετά η microsoft. Επίσης συν είναι ότι θα είναι ποιο δυνατό από το ps5, και ποιο φθηνό από ότι λένε οι φήμες, αλλά δεν μπορούμε να ήμαστε σίγουροι για το δεύτερο. 
 Πραγματικά το ps5 δεν έχει δείξει κάτι το τρομερό για να θέλω να το πάρω από την πρώτη μέρα. Εντάξει η sony μπορεί να έχει καλύτερα exclusives, αλλά έμενα μόνο το spiderman και το bloodborne με ενδιαφέρουν. Ίσως στο μέλλον να πάρω την digital εκδοσή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια απ τα ίδια μιας και κατά βάση παίζω racing παιχνίδια και τα forza είναι πολύ δυνατοί exclusive τίτλοι. Βέβαια αυτό θα αργήσει να γίνει γιατί έχω πολλά ακόμα να παίξω στο one.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Συνεχιζω να μην μπορω να αποφασισω. Απο την μια εχω μια  sony με οτι αυτο συνεπάγεται και πρωην κατοχος ps1 ps2 απολυτα Ευχαριστημένος και απο την αλλη εχω μια ms με μεγαλη υποθεση το online της και η συνδρομη της με τα πολλα day 1 games και πρωην κατοχος μονο xbox360. Δεν παιζω  gow και τετοια την κονσολα την θελω  για  crash Bandicoot, mortal kombat, πολλα platform κανα fifa και κανενα nba. Δεν νομιζω οτι θα με κερδισουν οι αποκληστικοτητες. Σαν δυναμη και o nline σκεφτομαι X σαν ομως το τι θα παρουν οι τριγυρω για καμμια ανταλλαγη σκεφτομαι ps5. Ειμαι 41 και η κορη 10 . 9 στους 10 μπαμπαδες που συζηταμε λενε ps5 αλλα εμένα με τρωει το  Χ

Φιλε μου ειμαι 37 με γιο 8χρ κ κορη 9χρ. Και εγω ειχα απο psx μεχρι ps4 pro κ εδω κ 3 χρονια αλλαξα κ πηγα προς xbox μερια με το οne X. Καλυτερος μοχλος , αθορυβη κ πιο δυνατη κονσολα . τα exclusives του play δεν με τραβανε πια (εκτος του uncharted)  το crash που ηταν κ δικια μου καψουρα παιζει πλεον κ στο xbox. Fifa ,pes ,platforms κ racing παιζω κ εγω κ εδω το forza δενεχει αντιπαλο !! Το μεγαλυτερο ατου ειναι πλεον το game pass. Αν σκεφτεσαι να παρεις οντως το xbox ξεκινα απο τωρα (γιατι παιζει να σταματησει το xbox live) να παρεις 3 12μηνες live brazil κ να κανεις το κολπακι με το game pass με το 1€. Με 75€ θα εισαι αρχηγος για 3 χρονια με το gp ultimate. Απλα οντως ολοι οι δικοι μου κ εμενα gamers εχουν ακομα play ! Bεβαια με αυτα που τους λεω ενα δυο θα πανε προς xbox φετος 😀 

Επεξ/σία από malias4
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Αν η τιμη ειναι ιδια γερνω 70-30 προς ΧΒΟΧ. Αν παιξει μεχρι 100 ευρω διαφορα παλι προς Χ ειμαι. Δεν νομιζω παραπανω

Πάντως εάν σε ενδιαφέρει το Mortal Κombat online και ειδικά το challenge, επειδή ασχολούμαι χρόνια και σε πολλαπλές πλατφόρμες ,η κονσόλα επιλογής είναι το PS. Έχει πολύ μεγαλύτερο player pool, διάφορα  τουρνουά σε Ευρώπη  κλπ. Οι σοβαροί επαγγελματίες είναι όλοι  εκεί μιας και στα επίσημα τουρνουά παίζουν σε ps. Τέλος για μας Ελλάδα το 90% των παιχτών που θα σου βρίσκει στο Xbox θα είναι απο Αμερική με ότι αυτό συνεπάγεται όσον αφορά το ping. Εαν βέβαια απλά θελεις να παίξεις κανα ματσάκι στο χαλαρό το Xbox είναι μια χαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, malias4 είπε

Φιλε μου ειμαι 37 με γιο 8χρ κ κορη 9χρ. Και εγω ειχα απο psx μεχρι ps4 pro κ εδω κ 3 χρονια αλλαξα κ πηγα προς xbox μερια με το οne X. Καλυτερος μοχλος , αθορυβη κ πιο δυνατη κονσολα . τα exclusives του play δεν με τραβανε πια (εκτος του uncharted)  το crash που ηταν κ δικια μου καψουρα παιζει πλεον κ στο xbox. Fifa ,pes ,platforms κ racing παιζω κ εγω κ εδω το forza δενεχει αντιπαλο !! Το μεγαλυτερο ατου ειναι πλεον το game pass. Αν σκεφτεσαι να παρεις οντως το xbox ξεκινα απο τωρα (γιατι παιζει να σταματησει το xbox live) να παρεις 3 12μηνες live brazil κ να κανεις το κολπακι με το game pass με το 1€. Με 75€ θα εισαι αρχηγος για 3 χρονια με το gp ultimate. Απλα οντως ολοι οι δικοι μου κ εμενα gamers εχουν ακομα play ! Bεβαια με αυτα που τους λεω ενα δυο θα πανε προς xbox φετος 😀 

Το crash 4 θα βγει στι νεο xbox?  Αυτο σκεφτομαι για το game pass γυρναω αοο διακοπες την Παρασκευη και το κανω αν εχωκατακηξει στο χβοχ. 

9 ώρες πριν, nekrik είπε

Πάντως εάν σε ενδιαφέρει το Mortal Κombat online και ειδικά το challenge, επειδή ασχολούμαι χρόνια και σε πολλαπλές πλατφόρμες ,η κονσόλα επιλογής είναι το PS. Έχει πολύ μεγαλύτερο player pool, διάφορα  τουρνουά σε Ευρώπη  κλπ. Οι σοβαροί επαγγελματίες είναι όλοι  εκεί μιας και στα επίσημα τουρνουά παίζουν σε ps. Τέλος για μας Ελλάδα το 90% των παιχτών που θα σου βρίσκει στο Xbox θα είναι απο Αμερική με ότι αυτό συνεπάγεται όσον αφορά το ping. Εαν βέβαια απλά θελεις να παίξεις κανα ματσάκι στο χαλαρό το Xbox είναι μια χαρά. 

Δεν τρελαινομαι για το online του ΜΚ προτειμω το τοπικο με φίλους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Το crash 4 θα βγει στι νεο xbox?  

 

Το crash 4 θα βγει για ps4,xbox one, και ίσως για pc. Δεν έχουν πει κάτι για next gen 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, spiderman 20999 είπε

Το crash 4 θα βγει για ps4,xbox one, και ίσως για pc. Δεν έχουν πει κάτι για next gen 

Ναι αλλα το Χ θα, παιζει τα παιχνιδια του one ετσι δεν ειναι? Αν, και δεν νομίζω να το αφησουν εκτος νεας γενιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Ναι αλλα το Χ θα, παιζει τα παιχνιδια του one ετσι δεν ειναι? Αν, και δεν νομίζω να το αφησουν εκτος νεας γενιας

AID-154688_10.jpg?auto=webp&canvas=753,5

Θα παιζει μια χαρα στο SX.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπένσερ στο γνωστό μήκος κύματος. 

Όχι αλλο παραδοσιακό console war για το xbox αυτη τη φορα..

https://www.purexbox.com/news/2020/08/xbox_boss_our_approach_isnt_about_selling_more_consoles_than_ps5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα σενάριο με προβληματίζει.

Ας πούμε ότι το gamepass πάει τρένο και πιάνει τα 50εκ. χρήστες. Αλλά η κονσόλα πάει για τ αναθεμα.

Είναι δυνατόν να μην επηρεάσει τους 3rd party developers που δε τους αφορά το gamepass αλλά οι πωλήσεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mitroglou7 είπε

Ένα σενάριο με προβληματίζει.

Ας πούμε ότι το gamepass πάει τρένο και πιάνει τα 50εκ. χρήστες. Αλλά η κονσόλα πάει για τ αναθεμα.

Είναι δυνατόν να μην επηρεάσει τους 3rd party developers που δε τους αφορά το gamepass αλλά οι πωλήσεις? 

Δεν νομιζω οτι θα, παειγια τα αναθεμα η κονσόλακονσόλα πιστευω οτι θα, παει παρα πολυ καλυτερα απο το one . Υπαρχει καπου λισυα με ρα παιχνίδια της, συνδρομης του xbox? Αυτα οου θα, μπορεις να, παιξεις day 1? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mitroglou7 είπε

Ένα σενάριο με προβληματίζει.

Ας πούμε ότι το gamepass πάει τρένο και πιάνει τα 50εκ. χρήστες. Αλλά η κονσόλα πάει για τ αναθεμα.

Είναι δυνατόν να μην επηρεάσει τους 3rd party developers που δε τους αφορά το gamepass αλλά οι πωλήσεις? 

Nα παει χειροτερα απο το One ειναι σχεδον απιθανο οποτε μονο προς τα πανω θα πανε οι πωλησεις. Η μονη που εχει να χασει κατι απο την επομενη γενια ειναι η Sony και αυτο γιατι οι Ninty και MS ειναι σε πολυ καλυτερη θεση απο οτι ηταν το 2013 (απο τη μια η κακη εμπορικη πορεια του Wii U και απο την αλλη το τραγικο pre-launch/launch του Οne).

Επισης το gamepass ακομα και με 10 μυρια συνδρομητες για την ωρα εχει επηρεασει θετικα το 3rd party support (ειδικα απο Ιαπωνια μερια) του Xbox οποτε φανταζομαι μονο καλυτερα θα γινουν τα πραγματα αν συνεχισει να ανεβαινει το νουμερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...