Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kax54638 είπε

Εν τω μεταξύ το σχετικό charge and play kit της Microsoft είναι δυσεύρετο. 

Αν και πιθανως να το εχεις δει ηδη,μονο αυτο το καταστημα βλεπω στα γρηγορα που κοιταξα

https://market24.gr/xbox-one-play-and-charge-kit-2021-(type-c-cable)?skr_prm=WyJhMDljYzg0NC1jZjJlLTQzNWQtOWQxMi1mZDgxMGIzNGY5NDQiLDE2MjEyNzY1OTkxMzUseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiYiIsInRhZ3MiOiIifV0

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Αγόρασε 4 Panasonic Eneloop με τον φορτιστή τους και ξενοιασες.

Δεν νομιζω να εγραψε καπου οτι ψαχνει για επαναφορτιζομενες μπαταριες,αλλιως δεν θα κοιτουσε καν το kit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Αν και πιθανως να το εχεις δει ηδη,μονο αυτο το καταστημα βλεπω στα γρηγορα που κοιταξα

https://market24.gr/xbox-one-play-and-charge-kit-2021-(type-c-cable)?skr_prm=WyJhMDljYzg0NC1jZjJlLTQzNWQtOWQxMi1mZDgxMGIzNGY5NDQiLDE2MjEyNzY1OTkxMzUseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiYiIsInRhZ3MiOiIifV0

Δεν νομιζω να εγραψε καπου οτι ψαχνει για επαναφορτιζομενες μπαταριες,αλλιως δεν θα κοιτουσε καν το kit.

Ευχαριστώ φίλε μου. Ναι το είδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν και πιθανως να το εχεις δει ηδη,μονο αυτο το καταστημα βλεπω στα γρηγορα που κοιταξα

https://market24.gr/xbox-one-play-and-charge-kit-2021-(type-c-cable)?skr_prm=WyJhMDljYzg0NC1jZjJlLTQzNWQtOWQxMi1mZDgxMGIzNGY5NDQiLDE2MjEyNzY1OTkxMzUseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiYiIsInRhZ3MiOiIifV0

Δεν νομιζω να εγραψε καπου οτι ψαχνει για επαναφορτιζομενες μπαταριες,αλλιως δεν θα κοιτουσε καν το kit.

Όχι δεν το έγραψε αυτό αλλά επειδή ακριβώς όπως είπε είναι δυσεύρετο το kit του αντι-πρότεινα τις Eneloop.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kax54638 είπε

Ευχαριστώ φίλε μου. Ναι το είδα. 

Μην κανεις μονο το λαθος και αγορασεις το παλιο,οπως εκανε ενας γνωστος μου που το πηρε στα τυφλα επειδη μονο αυτο εβρισκε,και μετα ειδε οτι ειναι με microUsb.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ELMastas είπε

Εχει ακόμη διαθέσιμο ο Κώτσοβολος,τρεχάτε να Προλάβετε ! 🤗

 

 

 

Προλάβαμε!!!😀

1 ώρα πριν, kax54638 είπε

Εμένα μου ήρθε σήμερα από Γερμανό. Πολύ καλοφτιαγμένο μηχάνημα και εξαιρετικά καλαίσθητο πακέτο. Με χάλασε πάντως η φάση με τις μπαταρίες στο χειριστήριο. Τόσο χρόνια με PlayStation το θεωρούσα δεδομένο ότι τα χειριστήρια έχουν επαναφορτιζόμενες μπαταρίες που φορτίζουν με USB καλώδιο. Εν τω μεταξύ το σχετικό charge and play kit της Microsoft είναι δυσεύρετο. 

Και εγώ έτσι σκεφτόμουν κάποτε, αλλά στην ουσία είναι καλύτερο να μπορείς να αλλάξεις εύκολα τις μπαταρίες. ΄Όπως είπαν και άλλα παιδιά, με καλές επαναφορτιζόμενες, θα ξενοιάσεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, music_lover είπε

Όχι δεν το έγραψε αυτό αλλά επειδή ακριβώς όπως είπε είναι δυσεύρετο το kit του αντι-πρότεινα τις Eneloop.

Το παραπανω το εγραψα μιας και ο ιδιος ειπε οτι του κανει αρνητικη εντυπωση ο τροπος φορτισης,γιατι υποθετω για αυτον ειναι εξτρα εξοδα το να πρεπει να αγορασει το kit(ή και επαναφορτιζομενες στο τελος).

Προφανως και οι επαναφορτιζομενες ειναι συνολικα καλυτερο value,αλλα το play and charge kit,βολευει πολλους απο το βαλε βγαλε στο πισω καπακι/μπαταριες(ειδικα εαν παιζουν και αρκετα).

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kax54638 είπε

Εμένα μου ήρθε σήμερα από Γερμανό. Πολύ καλοφτιαγμένο μηχάνημα και εξαιρετικά καλαίσθητο πακέτο. Με χάλασε πάντως η φάση με τις μπαταρίες στο χειριστήριο. Τόσο χρόνια με PlayStation το θεωρούσα δεδομένο ότι τα χειριστήρια έχουν επαναφορτιζόμενες μπαταρίες που φορτίζουν με USB καλώδιο. Εν τω μεταξύ το σχετικό charge and play kit της Microsoft είναι δυσεύρετο. 

Μην ξανά λέμε τα ίδια. απείρως καλύτερο το να αλλάζεις επαναφορτιζόμενες μπαταρίες και να έχεις πάντα το κεφάλι σου ήσυχο παρά να σου τελειώνει η μπαταρία αμέσως (λόγο φθοράς με το πέρασμα των χρόνων) και όταν σου τελειώσει να πρέπει να περιμένεις με το usb καλώδιο να φορτίσει. 

  • Like 6
  • Thanks 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Μην κανεις μονο το λαθος και αγορασεις το παλιο,οπως εκανε ενας γνωστος μου που το πηρε στα τυφλα επειδη μονο αυτο εβρισκε,και μετα ειδε οτι ειναι με microUsb.

Έχει ανταπτοράκια με 1 € μετατροπής micro USB σε type-c. Επιπλέον αν έχει κινητό  Samsung υπάρχει ένα μέσα στο κουτί. Η μπαταρία είναι ακριβώς η ίδια.

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, aeljim είπε

Μην ξανά λέμε τα ίδια. απείρως καλύτερο το να αλλάζεις επαναφορτιζόμενες μπαταρίες και να έχεις πάντα το κεφάλι σου ήσυχο παρά να σου τελειώνει η μπαταρία αμέσως (λόγο φθοράς με το πέρασμα των χρόνων) και όταν σου τελειώσει να πρέπει να περιμένεις με το usb καλώδιο να φορτίσει. 

Υπάρχει και κόσμος τον οποίο βολεύει περισσότερο να πάρει το κιτ αυτό από το να βάζει /βγάζει καπάκια συνέχεια για να αλλάξει μπαταρίες και να τις βάζει να φορτίζουν όταν αδειάζουν  . Και όσο φορτίζει μέσω καλωδίου ,μπορείς κανονικά να παίξεις ενσύρματα ,δεν περιμένεις χωρίς να μπορείς να παίξεις . Καλό είναι που υπάρχει σαν επιλογή,αλλά δεν είναι μονόδρομος οι επαναφορτιζόμενες όπως κακώς κάποιοι το παρουσιάζετε .
Το τελευταίο πράγμα που απασχολεί κάποιο στην πράξη είναι ποτέ θα τα φτύσει η μπαταρία σε σχέση με όλα τα αλλά προβλήματα που μπορεί να προκύψουν στο controller . 

7 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Έχει ανταπτοράκια με 1 € μετατροπής micro USB σε type-c. Επιπλέον αν έχει κινητό  Samsung υπάρχει ένα μέσα στο κουτί. Η μπαταρία είναι ακριβώς η ίδια.

Αν δεν θέλει να περιμένει και τον βολευει ο ανταπτορας,τότε είναι μια επιλογή και αυτό,δεν έχεις άδικο .

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εν το μεταξύ από Public Θεσσαλονίκης έχει παραγγείλει και  παραλάβει κανένας XSX ; Έως χτες ήταν η εκτιμώμενη παράδοση και ακόμα γράφουν “σε διαδικασία συλλογής» μάλλον το συναρμολογούνε τώρα 😅. Πέρα από τη πλάκα οι τύποι είναι απαράδεκτοι στις διαθεσιμότητες - παραγγελίες και παραδόσεις,  μου έκαναν κάτι τετοια και με αλλά προϊόντα τα οποία ουσιαστικά δεν πήρα ποτέ. Εχε χάρη που  απλα τους έχω δίπλα και βολεύουν, αλλά από μένα για σοβαρές παραγγελίες και δυσευρετα μηχανήματα από δω και πέρα μαύρο!

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, nekrik είπε

Εν το μεταξύ από Public Θεσσαλονίκης έχει παραγγείλει και  παραλάβει κανένας XSX ; Έως χτες ήταν η εκτιμώμενη παράδοση και ακόμα γράφουν “σε διαδικασία συλλογής» μάλλον το συναρμολογούνε τώρα 😅. Πέρα από τη πλάκα οι τύποι είναι απαράδεκτοι στις διαθεσιμότητες - παραγγελίες και παραδόσεις,  μου έκαναν κάτι τετοια και με αλλά προϊόντα τα οποία ουσιαστικά δεν πήρα ποτέ. Εχε χάρη που  απλα τους έχω δίπλα και βολεύουν, αλλά από μένα για σοβαρές παραγγελίες και δυσευρετα μηχανήματα από δω και πέρα μαύρο!

Μια απο τα ίδια και εγώ. Παρήγγειλα απο τους πρώτους και ακόμα είναι σε διαδικασία συλλογής...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...