Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Μάλλον παρεξήγησες το συντακτικό μου.

Εννοούσα ότι μπορούσε κάποιος να ισχυριστεί ότι το PS δεν έχει παιχνίδια για αυτόν (που να του αρέσουν δηλαδή) γιατί είναι fan των FPS για παράδειγμα. Δε συνεχίζω κανένα τροπάριο. 

Όπως το διατύπωσες τώρα συμφωνούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Επιστρέψτε παρακαλώ αυστηρά on-topic στα επόμενα μηνύματα.

Επίσης, δεν είναι ανεκτά μηνύματα μπηχτές για το πώς λειτουργεί η συντονιστική ομάδα, ούτε υποδείξεις ή απόπειρες για armchair moderation. 

Αν έχετε παράπονα, είτε pm, είτε (ακόμα καλύτερα) επικοινωνείστε με τη διαχείριση. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Μετά από 6 μήνες αναμονής για Ps5 τα βροντηξα όλα και πήρα Xbox series X. Δεν το μετάνιωσα καθόλου μπορώ να πω (και ας είχα πάρει και δεύτερο ps5 GamePad πάνω στην  αναμονή). Είμαι υπερβολικά ευχαριστημένος με την κονσόλα, μπράβο στην MS για την εκπληκτική δουλειά! Ήθελα να ρωτήσω καθώς διάβασα εδώ στο φόρουμ, σχετικά με το gamepass , χρησιμοποίησα αυτό που μου προσφέρθηκε (3 μήνες με 1 ευρώ και μετά η κανονική χρέωση) αλλά είδα ότι εδώ ένα Χακ που αναφέρθηκε με 50 ευρώ για δύο χρόνια. Μπορώ να το χρησιμοποιήσω αυτό η είναι πλέον αργά?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iskon είπε

Καλησπέρα παιδιά! Μετά από 6 μήνες αναμονής για Ps5 τα βροντηξα όλα και πήρα Xbox series X. Δεν το μετάνιωσα καθόλου μπορώ να πω (και ας είχα πάρει και δεύτερο ps5 GamePad πάνω στην  αναμονή). Είμαι υπερβολικά ευχαριστημένος με την κονσόλα, μπράβο στην MS για την εκπληκτική δουλειά! Ήθελα να ρωτήσω καθώς διάβασα εδώ στο φόρουμ, σχετικά με το gamepass , χρησιμοποίησα αυτό που μου προσφέρθηκε (3 μήνες με 1 ευρώ και μετά η κανονική χρέωση) αλλά είδα ότι εδώ ένα Χακ που αναφέρθηκε με 50 ευρώ για δύο χρόνια. Μπορώ να το χρησιμοποιήσω αυτό η είναι πλέον αργά?

Ναι, μπορείς και δεν είναι hack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bblov είπε

Ξανα διαθεσιμο απο ΠΛΑΙΣΙΟ (θα αρχισω να ζηταω ποσοστα απο ολους σας🤣)

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/konsoles/microsoft-xbox-series-x_3548953

Σωραίος ενα 10κι απο όλους!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, iskon said:

Καλησπέρα παιδιά! Μετά από 6 μήνες αναμονής για Ps5 τα βροντηξα όλα και πήρα Xbox series X. Δεν το μετάνιωσα καθόλου μπορώ να πω (και ας είχα πάρει και δεύτερο ps5 GamePad πάνω στην  αναμονή). Είμαι υπερβολικά ευχαριστημένος με την κονσόλα, μπράβο στην MS για την εκπληκτική δουλειά! Ήθελα να ρωτήσω καθώς διάβασα εδώ στο φόρουμ, σχετικά με το gamepass , χρησιμοποίησα αυτό που μου προσφέρθηκε (3 μήνες με 1 ευρώ και μετά η κανονική χρέωση) αλλά είδα ότι εδώ ένα Χακ που αναφέρθηκε με 50 ευρώ για δύο χρόνια. Μπορώ να το χρησιμοποιήσω αυτό η είναι πλέον αργά?

Διαβάζεις με ευλάβεια εδώ:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/5/2021 στις 1:09 ΠΜ, chrisgewrgi είπε

Ελα να σκανε τα dolby vision λεμε..!

20210523_002508.jpg

Βγήκε το dolby vision σε παιχνίδια?Ακόμα δεν έχει εμφανιστεί σε κάποιο που παίζω τύπου forza 4 αλλά και στο wreckfest στις λεπτομέρειες δεν λέει ότι είναι dolby vision game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, George7Byron είπε

Βγήκε το dolby vision σε παιχνίδια?Ακόμα δεν έχει εμφανιστεί σε κάποιο που παίζω τύπου forza 4 αλλά και στο wreckfest στις λεπτομέρειες δεν λέει ότι είναι dolby vision game

Μόνο για τους insiders. Υπομονή, η ουρά μας έμεινε..

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, George7Byron είπε

Βγήκε το dolby vision σε παιχνίδια?Ακόμα δεν έχει εμφανιστεί σε κάποιο που παίζω τύπου forza 4 αλλά και στο wreckfest στις λεπτομέρειες δεν λέει ότι είναι dolby vision game

Το wreckfest υποστηριζει dolby vision , αλλα πλεον  μου μετατρεπει ολα τα games σε dolby vision που βλεπεις με την πρωτη ματια οτι ειναι κατι πιο εντυπωσιακο. Πιο φωτεινη εικονα ,σαν να εχεις  dtm ανοιχτο ,χωρις να χανεις details οπως γινεται με τo dtm , πιο καθαρη ,πιο φυσικη. Πλεον ολα dolby vision τα ανοιγω. Ακομα και apex legends που παιζω δειχνει πολυ πιο εντυπωσιακό απο πριν.η διαφορα ειναι εμφανεις.

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Το wreckfest υποστηριζει dolby vision , αλλα πλεον  μου μετατρεπει ολα τα games σε dolby vision που βλεπεις με την πρωτη ματια οτι ειναι κατι πιο εντυπωσιακο. Πιο φωτεινη εικονα ,σαν να εχεις  dtm ανοιχτο ,χωρις να χανεις details οπως γινεται με τo dtm , πιο καθαρη ,πιο φυσικη. Πλεον ολα dolby vision τα ανοιγω. Ακομα και apex legends που παιζω δειχνει πολυ πιο εντυπωσιακό απο πριν.η διαφορα ειναι εμφανεις.

Γαμωτο και εχω Samsung και δε μπορω να το χαρω ,αλλα που να φανταστω οτι μια κονσολα θα ειχε ποτε υλοποιηση DV ...Σε ζηλευω προς το παρον μεχρι να αλλαξω.....Μας βγηκαν τα ματια με το HDR ,στα πιο πολλα games χειροτερο του SDR

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται να ζηλευεις.ολα μια συνηθεια ειναι..που μετα απο λιγο αν δεν τα βαζεις διπλα διπλα δεν θυμασε που ειχε διαφορα...εδω μοντελο εχεις για γυναικα και μετα μπορει να κοιτας τις γεματουλες..😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrisgewrgi είπε

Δεν χρειαζεται να ζηλευεις.ολα μια συνηθεια ειναι..που μετα απο λιγο αν δεν τα βαζεις διπλα διπλα δεν θυμασε που ειχε διαφορα...εδω μοντελο εχεις για γυναικα και μετα μπορει να κοιτας τις γεματουλες..😁

Ετσι ειναι το ξενο ειναι παντα πιο γλυκο🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχωσα μια παραγγελία απο πλάισιο (ευχαριστώ το φιλο που το εγραψε πιο πανω) και τη τεταρτη λεει θα μου ερθει. Θα πληρώσω επι τόπου... δεν ξέρω σίγουρα αν θα προλάβω βέβαια... finger crossed

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...