Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κουβέντα να γίνεται αλλα θεωρητικά πόσα 120 frames θα δουμε σε μεγάλους τίτλους?Τύπου ori παιχνίδια με χαμηλό τεχνικό επίπεδο σε hardware απαιτήσεις.

@music_lover αλήθεια πως στέκεται η b6 τώρα?Εγώ είμαι με c9 , είχες θέματα retention η burn in?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Η b6 πως τα πάει μετά από 5 χρόνια; Είχα την 65E6 στο παρελθόν.

Οι τελευταίες 3d oled.

Πολύ καλά ευτυχώς, δεν έχω burn in κτλ αλλά τηλεοπτικό σήμα είδα ελάχιστο, κυρίως Netflix, Nvidia Shield και videogames. Ήρθε όμως η ώρα της αλλαγής. Όχι τόσο γιατί οι νέες OLED βελτιώθηκαν από άποψη ποιότητας εικόνας, κυρίως λόγω των features που προστέθηκαν στα καινούργια μοντέλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, music_lover είπε

Πολύ καλά ευτυχώς, δεν έχω burn in κτλ αλλά τηλεοπτικό σήμα είδα ελάχιστο, κυρίως Netflix, Nvidia Shield και videogames. Ήρθε όμως η ώρα της αλλαγής. Όχι τόσο γιατί οι νέες OLED βελτιώθηκαν από άποψη ποιότητας εικόνας, κυρίως λόγω των features που προστέθηκαν στα καινούργια μοντέλα. 

Η αλήθεια είναι ότι μεταξύ b6 και b7 έγινε ένα μπαμ σε σπεκς και διάρκεια ζωής (μισή φωτεινότητα). Νομίζω από 30.000 ώρες σε 100.000

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, George7Byron είπε

Κουβέντα να γίνεται αλλα θεωρητικά πόσα 120 frames θα δουμε σε μεγάλους τίτλους?Τύπου ori παιχνίδια με χαμηλό τεχνικό επίπεδο σε hardware απαιτήσεις.

@music_lover αλήθεια πως στέκεται η b6 τώρα?Εγώ είμαι με c9 , είχες θέματα retention η burn in?

Δεν έχω burn in αλλά την πρόσεχα κιόλας, είναι από τα πρώτα μοντέλα και είναι πιο ευαίσθητη στο θέμα. Στα επόμενα μοντέλα η LG περιόρισε το όποιο ρίσκο. Το μόνο που συνάντησα είναι retention το όποιο φεύγει μετά από 5-10 λεπτά. Από άποψη ποιότητας εικόνας όμως, είναι στα επίπεδα των τωρινών μοντέλων, δεν άλλαξε και πολλά η LG στα panel της η αλήθεια πέρα από το να προσθέσει χρήσιμα features.

14 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Η αλήθεια είναι ότι μεταξύ b6 και b7 έγινε ένα μπαμ σε σπεκς και διάρκεια ζωής (μισή φωτεινότητα). Νομίζω από 30.000 ώρες σε 100.000

Δεν το ξέρω αυτό αλλά ναι, λογικό το βλέπω, κάθε χρόνο και καλύτερα αλλά βλέπεις πχ στο θέμα των nits, κάτι βασικό που αφορά την απόδοση τους, η δική μου με την C1, αν πιστέψουμε το rtings, δεν έχουν και μεγάλη διαφορά. Μόλις φέτος με το evo panel αυξήθηκαν οπότε όλα αυτά τα χρόνια δεν έβρισκα σοβαρό λόγο ανανέωσης. Την φετινή bf λοιπόν πάμε για G1 😎 

Θέλω πολύ να δω σε games Dolby Vision με το Xbox μου, δεν καίγομαι τόσο για τα hz και τα frames όσο για αυτό.

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, George7Byron είπε

Κουβέντα να γίνεται αλλα θεωρητικά πόσα 120 frames θα δουμε σε μεγάλους τίτλους?Τύπου ori παιχνίδια με χαμηλό τεχνικό επίπεδο σε hardware απαιτήσεις.

@music_lover αλήθεια πως στέκεται η b6 τώρα?Εγώ είμαι με c9 , είχες θέματα retention η burn in?

Δεν νομιζω και γω να βγουν games στα 120 αλλα αν δεν κανω λαθος ειχε ειπωθει εδω οτι ακομα και το game να μην το υποστηριζει, καλο θα ηταν να βαλεις το series x στα 120 και εφοσον φυσικα το υποστηριζει η tv σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μέχρι πριν λίγο είχε και στο plaisio. 

Φαίνεται ότι υπάρχει στοκ σιγά σιγά και σύντομα θα φανεί και στα ράφια.

Στις αγγελίες ήδη τραβάνε τα βυζια τους από τη στεναχώρια γιατί περιμένανε να βγάλουν χαρτζιλίκι αλλά το Xbox δεν είναι PS5. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, tiniakos είπε

Και μέχρι πριν λίγο είχε και στο plaisio. 

Φαίνεται ότι υπάρχει στοκ σιγά σιγά και σύντομα θα φανεί και στα ράφια.

Στις αγγελίες ήδη τραβάνε τα βυζια τους από τη στεναχώρια γιατί περιμένανε να βγάλουν χαρτζιλίκι αλλά το Xbox δεν είναι PS5. 

Λογικό για όσους πήραν από δύο , τρία κομμάτια μόνο και μόνο για να βγάλουν μεροκάματο. Το κακό είναι οτι απλά ήρθαν κάποιες παρτίδες Ελλάδα. Δεν υπάρχει στοκ σε ράφια γενικά στον κόσμο (στη κανονική τιμή) και η φάση θα συνεχιστεί. Φιλαράκι που μένει Νεα Υόρκη δεν μπορεί να βρεί τίποτα απο τα twins. 

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από σήμερα είμαι κι εγώ ένας Xbox Seriexual user. Να είναι καλά το Original Xbox One Hybrid που με κράτησε μια τλχ. 6ετία αλλά είναι πλέον ώρα να πάει στο ΚΑΠΗ. Ετοιμάζω Celeste 8-bit παιχνίδι στην νέα κονσόλα και θα έρθω να παραπονεθώ γιατί δεν δείχνει τόσο next-gen στο SeX.

Προς το παρόν γειά σας και αέρα στα βρακιά σας.😝

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, petran91 είπε

Assassin’s Creed Valhalla (Ultimate Edition) 60€ στο You.gr για τους ενδιαφερόμενους.
Και 50 η Gold.

Μεγαλη πιθανοτητα ερχεται valhalla και watch dog legions στο pass .οποιος θελει να τα αγορασει ας περιμενει λιγο

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτή η φήμη με τη Βλάχα και το σκύλο κυκλοφορεί καιρό αλλά ακόμη φήμη παραμένει. 

Και εγώ πάντως δεν προχωρώ εύκολα πια σε αγορές γιατί όλα αργά ή γρήγορα μπαίνουν στο Pass. 

Ήδη έχω τουλάχιστον 10 παιχνίδια ανάμεσα σε αυτά nba 2k21, fifa 21,pes 2021, dirt 5, Maneater που τα πήρα και μετά από λίγο μπήκαν στο gamepass. 

Επεξ/σία από tiniakos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, nekrik είπε

Γνώμες και προβλέψεις :)  ?

https://wccftech.com/microsoft-bethesda-five-new-xbox-games-summer/

Στανταρακι θα δουμε και το  project omen  που φτιαχνει αποκλειστικα για λογαριασμο της  microsoft η εταιρια πισω απο την σειρα dishonored

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...