Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Καταρχας ολα rpg τα λενε πλεον.Αυτο δε μπορω να το καταλαβω,οτι ειναι action adventure κολλανε και ενα rpg διπλα....Αν σε ενδιαφερουν τα κανονικα rpg εχεις πολυ πραμα να παιξεις και τωρα και στο μελλον

Πλέον όλα τα παιχνίδια συνδυάζουν πολλά χαρακτηριστικά και είδη

Το ίδιο είχε γίνει παλιά και με τα adventure. Πλέον όλα τα παιχνίδια βάζουν μέσα στοιχεία adventure. Ομοίως και με το rpg έγινε και αυτό mainstream και μπήκε παντού.

 δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 minutes ago, Mitroglou7 said:

Εχεις δικιο. Δε προσεξα οτι αυτο εγραψε ο George7byron αν και ειμαι σιγουρος οτι ξερει τι εχει ανακοινωθει και τι οχι για το μελλον.


Εχει ανακοινωθει gears 6? 

Επισημα οχι αλλα ειναι το φιναλε της τριλογιας. Οποτε οτι εχουν ξεκινησει να το δουλευουν ειναι σιγουρο. Ειπαν οτι ξεκινησαν δουλεια πανω στην UE5. Αυτο που ξερουμε ειναι οτι εχουν και μια πιο μικρη ομαδα που θα βγαλει ενα νεο τιτλο πανω σε UE5 πιο πριν απο Gears 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Πλέον όλα τα παιχνίδια συνδυάζουν πολλά χαρακτηριστικά και είδη

Το ίδιο είχε γίνει παλιά και με τα adventure. Πλέον όλα τα παιχνίδια βάζουν μέσα στοιχεία adventure. Ομοίως και με το rpg έγινε και αυτό mainstream και μπήκε παντού.

 δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό.

εγω προσωπικα δε θεωρω rpg ενα game επειδη μπορεις να κανεις upgrade ενα οπλο η να ανεβασεις καποιο στατ..Ο ρολος rpg ειναι πολυσυνθετος και πρεπει να εχει πολλα στοιχεια....Τα παιχνιδια δλδ που εγραψε ο privateer  για παραδειγμα ειναι rpg ....Τα αλλα ειναι action adventure .Και δε το παω ελιτιστικα να πω οτι μονο τα D&D ειναι rpg αλλα καπου εχουν ξεφτιλισει λιγο και την εννοια του ορου

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Hellblade 2, Gears 6

Αυτά είναι γραμμικά exclusive games και δεν τα σύγκρινα με τα υπόλοιπα open world αλλιώς θα έγραφα uncharted ,god of war και τέτοια.

Γενικά εμένα μου λείπουν third person open world games με νέους ήρωες που θα γίνουν franchise.Δεν έχω δει κάποιο τέτοιο game να έρχεται άμεσα ,ίσως μόνο από το fable και το indiana jones αλλά χωρίς να έχουμε υλικό από αυτά.

Όσο αναφορά τα rpg , συμφωνώ ότι τα elder Scrolls και fallout είναι κολλοσοι αλλά ακόμα η Microsoft δεν έχει ανακοινώσει ότι θα είναι αποκλειστικά και γενικά την βλέπω ν παίζει γλυκαναλατα απέναντι στην sony ,τύπου όλοι φίλοι είμαστε,να τα παίξουν οι πάντες.Δεν ξέρω οικονομικά τι θα κάνουν με τα στούντιο της Bethesda.Αυτα όμως και αν αργούν να κυκλοφορήσουν.

Σε γενικές γραμμές τα επόμενα χρόνια θα προσπαθήσει να κλείσει την ψαλίδα με τα exclusives η Ms καθώς το 2021 δεν έρχεται κάτι το ιδιαίτερο.

Ανυπομονώ να δω κάτι στην e3 να ανεβάσουμε hype!

Περιμένω πως και πως το νέο forza horizon 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, George7Byron said:

Αυτά είναι γραμμικά exclusive games και δεν τα σύγκρινα με τα υπόλοιπα open world αλλιώς θα έγραφα uncharted ,god of war και τέτοια.

Γενικά εμένα μου λείπουν third person open world games με νέους ήρωες που θα γίνουν franchise.Δεν έχω δει κάποιο τέτοιο game να έρχεται άμεσα ,ίσως μόνο από το fable και το indiana jones αλλά χωρίς να έχουμε υλικό από αυτά.

Όσο αναφορά τα rpg , συμφωνώ ότι τα elder Scrolls και fallout είναι κολλοσοι αλλά ακόμα η Microsoft δεν έχει ανακοινώσει ότι θα είναι αποκλειστικά και γενικά την βλέπω ν παίζει γλυκαναλατα απέναντι στην sony ,τύπου όλοι φίλοι είμαστε,να τα παίξουν οι πάντες.Δεν ξέρω οικονομικά τι θα κάνουν με τα στούντιο της Bethesda.Αυτα όμως και αν αργούν να κυκλοφορήσουν.

Σε γενικές γραμμές τα επόμενα χρόνια θα προσπαθήσει να κλείσει την ψαλίδα με τα exclusives η Ms καθώς το 2021 δεν έρχεται κάτι το ιδιαίτερο.

Ανυπομονώ να δω κάτι στην e3 να ανεβάσουμε hype!

Περιμένω πως και πως το νέο forza horizon 

 

Πρωτον δεν ειπα οτι ειναι open world. Για αυτο τα ξεχωρισα απο το Fable. Επισης ειναι αστειο να θεωρουμε RPG παιχνιδια στυλ spiderman η Horizon. Βασικα δεν καταλαβα τι ακριβως ψαχνεις. Αν θες πχ μια κοπια του Horizon δεν υπαρχει κατι αυτη την στιγμη που να ξερουμε. Ηρωες για νεα Franchise ομως ανετα θα εχεις με τοσα νεα παιχνιδια που ερχονται. πχ Senua απο Hellblade ή  Joanna Dark απο το Perfect Dark. Στην τελικη δεν πιστευω οτι χρειαζεται να κυνηγαει η ΜΣ την Σονυ στην κατηγορια της. Ας αφησει το καθε στουντιο να κανει οτι θελει και οτι στυλ παιχνιδιου θελει.

Για το 21 εχουμε FH5 και Halo. Σουπερ δυνατοι τιτλοι. Και καθολου απιθανο 1-2 δυνατα 3rd party για day 1 gamepass

Οσο για τα αποκλειστικα ο Spenser το ειπε οσο πιο ευγενικα μπορουσε. Μην περιμενεις τα επομενα παιχνιδια της Bethesda σε αλλη κονσολα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα παιχνιδια που εχει γινει ντορος, μονο το halo βλεπω να ερχεται το 21. Fable, avowed κτλ τα βλεπω 22 με 23. 

Εγω παντως περιμενω το ascent και ελπιζω να βγει και το scorn φετος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί τα βγάζουν αυτά με μικρή διαφορά στα releases απ' ότι έχω δει. Προσωπικά μ' αρέσει το arcade racing οπότε δώσε μου νέο Forza Horizon με γραφικάρες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι θα βγαλουν φετος το fh5 που το fh4 κυκλοφορησε το 2018 αρα 3 χρονια πιο πριν κ θα ειναι κ για οne x κ για next gen. Και μετα ισως του χρονου η το 2023 το motosport μονο για series s/x 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, pankostas είπε

Έχουμε link?

Δεν χρειαζεται οδηγος. μπαινεις εδω βλεπεις τις προσφορες και αγοραζεις συνηθως απο βραζιλια. οδηγο εχει και το site που εβαλα. και κατι αλλο στα banners δεξια βλεπεις τις προσφορες σε gold.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, dream21 είπε

Δεν χρειαζεται οδηγος. μπαινεις εδω βλεπεις τις προσφορες και αγοραζεις συνηθως απο βραζιλια. οδηγο εχει και το site που εβαλα. και κατι αλλο στα banners δεξια βλεπεις τις προσφορες σε gold.

Ευχαριστώ φίλε μου. Μπορούμε να αγοράσουμε και από Τουρκία?

Επεξ/σία από pankostas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...