Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρχισανε να σκανε τα νεα σιγα σιγα !

Πολυ καλη κινηση απο τη microsoft δειχνει ξεκαθαρα το μελλον του gaming! Απο οτι λενε γιαυτο δεν εχουν διατεθει κ παρα πολλα series x στην αγορα γιατι τα μισα τα χρησιμοποιουν για το xcloud !

Και μετα λεμε ενω αλλες εταιριες μετρανε ακομα πωλησεις σε κονσολες εναντι του ανταγωνισμου☺️ Εδω θα μπει το xbox σε καθε σπιτι Χbox παντου σε xcloud σε smart tv , σε κινητα , σε ψυγεια ... σε αποχυμωτες 💚💚💚

Επεξ/σία από malias4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
9 minutes ago, privateer said:

Cloud gaming through Xbox Game Pass Ultimate will launch in Australia, Brazil, Mexico, and Japan later this year.

Δεν το καταλαβαίνω αυτό το πράγμα. Η Ελλάδα είναι 35η σε ταχύτητα internet παγκοσμίως, το Μεξικό είναι 44ο και η Βραζιλία 58η. Με ποιά λογική δεν έχουμε ήδη xCloud εδώ δεν αντιλαμβάνομαι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν το καταλαβαίνω αυτό το πράγμα. Η Ελλάδα είναι 35η σε ταχύτητα internet παγκοσμίως, το Μεξικό είναι 44ο και η Βραζιλία 58η. Με ποιά λογική δεν έχουμε ήδη xCloud εδώ δεν αντιλαμβάνομαι.

Βραζιλία είναι μεγάλη xboxμάνα. Τόσοι Έλληνες κατεβαίνουμε εκεί για να παίξουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν το καταλαβαίνω αυτό το πράγμα. Η Ελλάδα είναι 35η σε ταχύτητα internet παγκοσμίως, το Μεξικό είναι 44ο και η Βραζιλία 58η. Με ποιά λογική δεν έχουμε ήδη xCloud εδώ δεν αντιλαμβάνομαι.

Ίσως γιατί είμαστε μικρή αγορά 10 εκατομμυρίων κατοίκων, πχ η Βραζιλία είναι 210 εκατομμύρια και το Μεξικό 126 εκατομμύρια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, Malthador said:

Δεν το καταλαβαίνω αυτό το πράγμα. Η Ελλάδα είναι 35η σε ταχύτητα internet παγκοσμίως, το Μεξικό είναι 44ο και η Βραζιλία 58η. Με ποιά λογική δεν έχουμε ήδη xCloud εδώ δεν αντιλαμβάνομαι.

εχω την εντυπωση στην βραζιλια και μεξικο εχουν μεγαλα azure centers. Εδω ελλαδα που ειπαμε θα φτιαξουν τι γινεται?😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον παιδες μπορει να φανει λιγο οφ τοπικ αλλα..

...σμρ πηρα το κοντρολακι το pulse red,δεν ειχα πιασει στα χερια μου ξανα αυτα τα καινουρια.

Το συγκρινα με το elite 2 και μπορω να πω οτι μου αρεσει πιο πολυ.

Και στην αισθηση στα χερια,τα triggers/bumpers αλλα και στο design.

Εαν το ηξερα τοτε οτι θα εβγαινε τοσο καλη αυτη η νεα σειρα δεν θα επαιρνα το elite,τo οποιο σχεδον εχει ''διαλυθει'' μετα απο 1μιση χρονο χρηση.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Λοιπον παιδες μπορει να φανει λιγο οφ τοπικ αλλα..

...σμρ πηρα το κοντρολακι το pulse red,δεν ειχα πιασει στα χερια μου ξανα αυτα τα καινουρια.

Το συγκρινα με το elite 2 και μπορω να πω οτι μου αρεσει πιο πολυ.

Και στην αισθηση στα χερια,τα triggers/bumpers αλλα και στο design.

Εαν το ηξερα τοτε οτι θα εβγαινε τοσο καλη αυτη η νεα σειρα δεν θα επαιρνα το elite,τo οποιο σχεδον εχει ''διαλυθει'' μετα απο 1μιση χρονο χρηση.

Εχει διαφορα  με το κανονικο κοντρολ του sx;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chrisgewrgi είπε

Εχει διαφορα  με το κανονικο κοντρολ του sx;

Δεν το εχω αυτο αλλα νμζ μονο το χρωμα θα αλλαζει λογικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Δεν το εχω αυτο αλλα νμζ μονο το χρωμα θα αλλαζει λογικα.

Δεν ξερω αλλα χωρις το elite δεν βολευομαι καλα. Καμια φορα τελειωνει η μπαταρια και περνω του sx και βαραω στον γαμο του καραγκιοζη .σκεφτομαι αργοτερα να δοκιμασω και κανα scuf.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα παλι δεν με πειραζει,το δικο μου elite ειναι προβληματικο οσο δεν παει.

Kαι απο το να δινω καθε χρονο 180αρια το απλο ειναι αρκετα τιμιο για καποιον σαν κι εμενα που δεν χρησιμοποιω τοσο τις πισω σκανδαλες.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

1 η 2 χρονια εχουν εγγυηση τα elite?

1 έχουν, μόνο από Πλαίσιο 2 γράφουν στο site. Αν έχει πρόβλημα ο controller τον στέλνεις στο service. Δεν περιμένεις να λήξει η εγγύηση.

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, privateer είπε

εχω την εντυπωση στην βραζιλια και μεξικο εχουν μεγαλα azure centers

Λογικά λόγω availability zones. Στο Mexico είχαν ανακοινώσει και για εκεί κατασκευή datacenter. 

Azure Services that support Availability Zones | Microsoft Docs

 

ρε γμτ, γιατι δεν παίξανε τέτοια μπάλα και τότε με τα κινητά οπως τώρα με το gaming...

Επεξ/σία από Agent_Orange
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...