Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει στείλει κανείς μοχλό xbox series x πίσω στην Microsoft?

Αν ναι του τον αντικαταστήσανε με νέο ή ανακατασκευασμένο και πόσο έκανε να πάει και να έρθει ο μοχλός αντικατάστασης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από όσο ξέρω ανακατασκευασμενο στέλνουν. Εμένα σε elite 2 μου το έστειλαν χύμα μέσα σε ένα κουτί. Βέβαια και στις οδηγίες για το πως να το στείλεις εσύ στο λένε να μην το βάλεις στην αρχική συσκευασία. Καμιά 10αφια μέρες κάνει όλη η διαδικασία πήγαινε έλα Γερμανία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι ωριμασε ο καιρος για να κυκλοφορησει μια <<μασκοτ>> η Microsoft σε platform game όπως βλεπε Super Mario η Nintendo , Sonic η Sega στην εποχη που ειχε και hardware και Crash Bandicoot η Sony επι εποχης PS1 , PS2 . Η Rare θα μπορουσε να φτιαξει ενα αριστουργημα τετοις κατηγοριας εχει την εμπειρια απο το Donkey Kong Country του SNES εχει ακουσει κανεις κατι ; 

Επισης θα ηθελα ενα buzz Ελληνικο στο XBOX μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα ωραια παιχνιδακια στο summer game fest. Εκτος απο αυτα που ποσταριστηκαν φοβερο ειναι και το shootas blood and teef! Αλα guns gore and canolli και απο τους ιδιους δημιουργους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, chncynic είπε

Προφανώς και δεν θα είναι το ίδιο επιπεδο για πααααααρα πολύ καιρό ακόμα. Είναι ακόμη ένας τρόπος για να παίξεις οπουδήποτε, προφανώς και με χαμηλότερη ποιότητα + περισσότερο latency. 

Πλέον η MS έχει σπάσει κάθε δείγμα cultist φανμποισμου - δίνει access σε όλους και σε όλα τα επίπεδα. Τίποτα όμωςσε αυτή τη γενιά δεν θα ακουμπήσει το SX σε επιδόσεις 

:)

 

Περιμενουμε  και τα πραγματικα παιχνιδια που θα αξιοποιουν και αυτες τις επιδοσεις

Ελπιζω στην παρουσιαση της κυριακης να αρχισουμε σιγα σιγα να βλεπουμε και λιγο next gen σκηνικο βρε αδερφακι μου

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, spartan29gr είπε

Περιμενουμε  και τα πραγματικα παιχνιδια που θα αξιοποιουν και αυτες τις επιδοσεις

Ελπιζω στην παρουσιαση της κυριακης να αρχισουμε σιγα σιγα να βλεπουμε και λιγο next gen σκηνικο βρε αδερφακι μου

ΝΕΤΙ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

νομιζω οτι ωριμασε ο καιρος για να κυκλοφορησει μια <<μασκοτ>> η Microsoft σε platform game όπως βλεπε Super Mario η Nintendo , Sonic η Sega στην εποχη που ειχε και hardware και Crash Bandicoot η Sony επι εποχης PS1 , PS2 . Η Rare θα μπορουσε να φτιαξει ενα αριστουργημα τετοις κατηγοριας εχει την εμπειρια απο το Donkey Kong Country του SNES εχει ακουσει κανεις κατι ; 

Με βάση τα Sea of Thieves και Everwild η Rare έχει προσανατολιστεί σε open world multiplayer games. Η σημερινή Rare δεν έχει σχέση με την άλλοτε Rareware. Το πιθανότερο είναι αυτό που ζητάς να αναπτυχθεί από κάποια άλλη ομάδα όπως έγινε με τα Killer Instinct, Battletoads και Perfect Dark.

Πληροφοριακά για πρώην υπαλλήλους της άλλοτε Rareware που ασχολούνται ακόμα με πλατφόρμες κοίτα Playtonic.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή το solar ash και το salt and sacrifice που ανακοινώθηκαν στην Ε3 έχω παρατηρήσει μια ομάδα παιχνιδιών, όπως αυτά τα δύο, που βγαίνουν μόνο για ps4, ps5 και pc (συνήθως μέσω epic). Αναφέρω επίσης τα sifu, guilty gear strive και kena bridge of spirits. Ξέρω ότι είναι θέμα συμφωνιών, αλλά θεωρώ πολύ κρίμα να αποκλειόμαστε από τέτοια παιχνίδια από 3rd parties. Είναι μάλιστα ένα φαινόμενο που νομίζω θα συνεχιστεί και με στενoχωρεί για τις μελλοντικές κυκλοφορίες που θα χάνω σαν xbox user. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρε φορα ο Σπενσερ ε ;  Ο Ναντελλα ειπε χθες στην συνεντευξη οτι ειναι all in for gaming κ xbox στην ουσια σαν να του ειπε : παρε το πορτοφολι χωρις πατο της microsoft κ κανε οτι γουσταρεις 😉 κ ο Φιλ αρχισε τις εξαγορες για το 1 first party game ανα 3μηνο !!!!! Δεν περνανε οι μερες ☺️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η io κατάφερε να μην καταστραφεί μετά την ανεξαρτητοποίηση από την square, ανέκαμψε δυναμικά, έφτιαξε και άλλα στούντιο από το μηδέν και τώρα να πάει να πουληθεί; Ελπίζω πως όχι. Το θεωρώ κρίμα, παρόλη την ελευθερία που πιθανότατα θα της δώσει η ms αν ισχύσει η φήμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, RedAlert539 είπε

Ενδιαφέρον concept:

 

Οντως φενεται ενδιαφερον.θα εχεις 25 seconds να κανεις τις κινησεις σου; κατι τετιο.

 

 

Τι φαση,σκανε games απο το πουθενα 😜

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...