Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως είναι μεγάλη χαζομάρα αυτό που θα σου πω αλλά το Redfall πιθανότατα να είναι σαν το Dead Island που παίζεται όλοκληρο solo αλλά είναι πιο fun multiplayer. Διαφορετικά ένα gameplay σαν το Brothers in Arms: Hell's Highway δεν θα ήταν καθόλου κακή επιλογή.

Επεξ/σία από Ren_of_Heavens
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 hours ago, darklordvader77 said:

Απ' όσο γνωρίζω δεν το χει πει. Στις εποχές One πάντως ο θείος Φίλ είχε εξηγήσει πως γίνεται το Emulation:

https://www.gamespot.com/articles/revealed-how-xbox-one-can-play-360-games-via-backw/1100-6428366/

Οπότε τα One/One X δε γινόταν να εξομοιώσουν το Χ360 σε Hardware Level ΚΑΙ να Streamάρουν καθώς θα ζοριζόντουσαν πάρα πολύ.

Αν ισχύει κάτι τέτοιο βέβαια τα Series S/Χ  θεωρώ πως δε θα έχουν πρόβλημα πλέον λόγω κατά πολύ ανώτερης CPU. 

Η MS τα έχει κάνει αχταρμά γενικώς στο συγκεκριμένο θέμα και πρέπει να το δει λίγο το θέμα. Θέλω να παίξω Dragon Age 3, αλλά πριν από αυτό, επειδή είμαι μαζοχιστής θέλω να κάνω revisit το Dragon Age 2 και θέλω να το κάνω στο κρεβάτι μου μέσω Android. Ο τίτλος είναι διαθέσιμος μέσω BC από το EA Play:

1. Βάζω το game στο SeX, πάω να streamάρω, το app μου ρίχνει άκυρο λέγοντας μου «sorry, bro, μόνο τίτλους από Χ1 και πάνω θα παίζεις remotely».

2. Οκ, λέω δεν πειράζει, παλιατζουρία είναι, θα το βάλω στο PC μου από ΕΑ Desktop ή από Origin και θα το streamάρω από Steam Link/Moonlight/whatever. Αμ δε, δεύτερη χυλόπιτα στη σειρά, η PC έκδοση του DAII δεν υποστηρίζει gamepad, μόνο mouse & keyboard, άρα πρακτικά είναι unplayable σε Android.

3. Μην ξεχνάμε το κερασάκι στην τούρτα που το έχω ξαναθίξει στο παρελθόν: οι αθεόφοβοι ετοιμάζονται να ανοίξουν το xCloud σε PC και Mac (μέσω του Edge), το οποίο xCloud τρέχει τις console εκδόσεις των games, πράγμα που σημαίνει ότι δεν θα υποστηρίζουν mouse & keyboard. Let that sink in: αν έχεις αγορασμένο το Halo Masterchief Edition από Steam ή από MS store θα παίζεις κανονικά με mouse ή gamepad, αν τους τα σκας για την συνδρομή τους θα παίζεις αποκλειστικά με gamepad μέσω xCloud κι άμα σου αρέσει.

Πρέπει να τα κάνει address αυτά τα θέματα η MS, να υποχρεώσει τους devs σε κάποια bare minimum requirements, που να είναι κοινά σε όλες τις πλατφόρμες της, δεν μπορεί να διαφημίζει την ενοποίηση του Xbox family και να υπάρχουν τέτοιες τρανταχτές ανισορροπίες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ren_of_Heavens είπε

Ίσως είναι μεγάλη χαζομάρα αυτό που θα σου πω αλλά το Redfall πιθανότατα να είναι σαν το Dead Island που παίζεται όλοκληρο solo αλλά είναι πιο fun multiplayer. Διαφορετικά ένα gameplay σαν το Brothers in Arms: Hell's Highway δεν θα ήταν καθόλου κακή επιλογή.

Μιας και είναι απ τους ίδιους developers θα είναι τύπου l4d σε ποιο σύγχρονο, και ναι το multiplayer θα είναι με διαφορά καλύτερο απ το single.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Η MS τα έχει κάνει αχταρμά γενικώς στο συγκεκριμένο θέμα και πρέπει να το δει λίγο το θέμα. Θέλω να παίξω Dragon Age 3, αλλά πριν από αυτό, επειδή είμαι μαζοχιστής θέλω να κάνω revisit το Dragon Age 2 και θέλω να το κάνω στο κρεβάτι μου μέσω Android. Ο τίτλος είναι διαθέσιμος μέσω BC από το EA Play:

1. Βάζω το game στο SeX, πάω να streamάρω, το app μου ρίχνει άκυρο λέγοντας μου «sorry, bro, μόνο τίτλους από Χ1 και πάνω θα παίζεις remotely».

2. Οκ, λέω δεν πειράζει, παλιατζουρία είναι, θα το βάλω στο PC μου από ΕΑ Desktop ή από Origin και θα το streamάρω από Steam Link/Moonlight/whatever. Αμ δε, δεύτερη χυλόπιτα στη σειρά, η PC έκδοση του DAII δεν υποστηρίζει gamepad, μόνο mouse & keyboard, άρα πρακτικά είναι unplayable σε Android.

3. Μην ξεχνάμε το κερασάκι στην τούρτα που το έχω ξαναθίξει στο παρελθόν: οι αθεόφοβοι ετοιμάζονται να ανοίξουν το xCloud σε PC και Mac (μέσω του Edge), το οποίο xCloud τρέχει τις console εκδόσεις των games, πράγμα που σημαίνει ότι δεν θα υποστηρίζουν mouse & keyboard. Let that sink in: αν έχεις αγορασμένο το Halo Masterchief Edition από Steam ή από MS store θα παίζεις κανονικά με mouse ή gamepad, αν τους τα σκας για την συνδρομή τους θα παίζεις αποκλειστικά με gamepad μέσω xCloud κι άμα σου αρέσει.

Πρέπει να τα κάνει address αυτά τα θέματα η MS, να υποχρεώσει τους devs σε κάποια bare minimum requirements, που να είναι κοινά σε όλες τις πλατφόρμες της, δεν μπορεί να διαφημίζει την ενοποίηση του Xbox family και να υπάρχουν τέτοιες τρανταχτές ανισορροπίες.

Εγω την μεγαλύτερη χυλοπιτα την εφαγα που δεν μπορώ να παιξω με remote play σε Android Tv σε εσωτερικό δικτυο.

Αν είναι δυνατόν.....αναγκάζομαι να πηγαινοφέρνω την κονσολα μέσα στο σπίτι εν ετει 2021.

Να τα βράσω τα play everywhere αν δεν κάνει ούτε τα βασικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Η MS τα έχει κάνει αχταρμά γενικώς στο συγκεκριμένο θέμα και πρέπει να το δει λίγο το θέμα. Θέλω να παίξω Dragon Age 3, αλλά πριν από αυτό, επειδή είμαι μαζοχιστής θέλω να κάνω revisit το Dragon Age 2 και θέλω να το κάνω στο κρεβάτι μου μέσω Android. Ο τίτλος είναι διαθέσιμος μέσω BC από το EA Play:

1. Βάζω το game στο SeX, πάω να streamάρω, το app μου ρίχνει άκυρο λέγοντας μου «sorry, bro, μόνο τίτλους από Χ1 και πάνω θα παίζεις remotely».

2. Οκ, λέω δεν πειράζει, παλιατζουρία είναι, θα το βάλω στο PC μου από ΕΑ Desktop ή από Origin και θα το streamάρω από Steam Link/Moonlight/whatever. Αμ δε, δεύτερη χυλόπιτα στη σειρά, η PC έκδοση του DAII δεν υποστηρίζει gamepad, μόνο mouse & keyboard, άρα πρακτικά είναι unplayable σε Android.

3. Μην ξεχνάμε το κερασάκι στην τούρτα που το έχω ξαναθίξει στο παρελθόν: οι αθεόφοβοι ετοιμάζονται να ανοίξουν το xCloud σε PC και Mac (μέσω του Edge), το οποίο xCloud τρέχει τις console εκδόσεις των games, πράγμα που σημαίνει ότι δεν θα υποστηρίζουν mouse & keyboard. Let that sink in: αν έχεις αγορασμένο το Halo Masterchief Edition από Steam ή από MS store θα παίζεις κανονικά με mouse ή gamepad, αν τους τα σκας για την συνδρομή τους θα παίζεις αποκλειστικά με gamepad μέσω xCloud κι άμα σου αρέσει.

Πρέπει να τα κάνει address αυτά τα θέματα η MS, να υποχρεώσει τους devs σε κάποια bare minimum requirements, που να είναι κοινά σε όλες τις πλατφόρμες της, δεν μπορεί να διαφημίζει την ενοποίηση του Xbox family και να υπάρχουν τέτοιες τρανταχτές ανισορροπίες.

Και εγώ δεν μπορώ ακόμα τόσους μήνες μετά να κατλάβω για ποιό λόγο δεν μπορώ με m/k να παίξω κάποια games που στο pc έχουν υποστήριξη (π.χ. halo,doom,sims...ακομα και το fm αν και είναι άλλη έκδοση). Με το remote play έχω παραδώσει πνεύμα και έχω συνεχώς θέματα, ας όψεται το switch για αυτά.Το θέμα είναι ότι δεν έχω δει κάποια κίνηση ή κάτι που να αναφέρουν ότι το κοιτάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fauci είπε

Εγω την μεγαλύτερη χυλοπιτα την εφαγα που δεν μπορώ να παιξω με remote play σε Android Tv σε εσωτερικό δικτυο.

Αν είναι δυνατόν.....αναγκάζομαι να πηγαινοφέρνω την κονσολα μέσα στο σπίτι εν ετει 2021.

Να τα βράσω τα play everywhere αν δεν κάνει ούτε τα βασικά.

Δεν έφαγες χυλόπιτα. Απλά δεν ενημερώθηκε όπως έλεγε και το σποτάκι στην τηλεόραση:

https://www.xbox.com/en-US/consoles/remote-play
 

το αναφέρει ότι μιλάει για κινητό ή ταμπλετ. Δεν γράφει πουθενά για άλλου είδους συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, dstilio είπε

Δεν έφαγες χυλόπιτα. Απλά δεν ενημερώθηκε όπως έλεγε και το σποτάκι στην τηλεόραση:

https://www.xbox.com/en-US/consoles/remote-play
 

το αναφέρει ότι μιλάει για κινητό ή ταμπλετ. Δεν γράφει πουθενά για άλλου είδους συσκευή.

Ναι , android tv , να παιζεις σε 75αρα με gamepad και pc είναι εκτός πραγματικότητας.

Στον ανταγωνισμό βεβαια που δεν είναι play everywhere παιζει εδω και χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, fauci είπε

Εγω την μεγαλύτερη χυλοπιτα την εφαγα που δεν μπορώ να παιξω με remote play σε Android Tv σε εσωτερικό δικτυο.

Αν είναι δυνατόν.....αναγκάζομαι να πηγαινοφέρνω την κονσολα μέσα στο σπίτι εν ετει 2021.

Να τα βράσω τα play everywhere αν δεν κάνει ούτε τα βασικά.

Γιατι δεν μπορεις να παιξεις; εχεις 5ghz wifi?η δεν το υποστηριζει το android της τβ;

38 λεπτά πριν, privateer είπε

Πω ρε φιλε δεν βλεπω την ωρα να παιξω αυτο το halo

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...