Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ λέω για εποχές 92-93 (πως περνάνε τα χρόνια) θα έβαζα στοίχημα οτι δεν το είχαμε ακούσει απο κάποιον άλλο. Καθε μερα εκει μετα τη σχολή ολοι πανω στο street fighter μεσα δεξιά. 
anyway sorry για το off-topic 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, music_lover είπε

Απλά το ζήτησα και έγινε  @hexenlord και @stafftw :

"Γατάκια", θα σέβεστε, ο music θα το παίξει 4k/60fps, η ms με διαβάζει στο insomnia 🤣🤣

ψιλοαδιαφορ για το συγκεκριμενο παιχνιδι...

  • Confused 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, xavier είπε

ψιλοαδιαφορ για το συγκεκριμενο παιχνιδι...

για το συγκεκριμένο παιχνίδι που είναι σχετικά αργό και δεν έχει τίποτα φοβερές μάχες,  το boost στα 60 δεν είναι κάτι το φοβερο. Αλλά απ' ότι ειπώθηκε τελικά έχει και visual enhancements.

Με το λίγο που είδα στο youtube φαίνεται σαν μια πιο καλογυαλισμένη έκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, The_Judas είπε

για το συγκεκριμένο παιχνίδι που είναι σχετικά αργό και δεν έχει τίποτα φοβερές μάχες,  το boost στα 60 δεν είναι κάτι το φοβερο. Αλλά απ' ότι ειπώθηκε τελικά έχει και visual enhancements.

Με το λίγο που είδα στο youtube φαίνεται σαν μια πιο καλογυαλισμένη έκδοση.

αυτό εννοώ. το παιχνιδι αφήνει περισότερο αίσθηση καμουφλαρισμενου point click adventure...

Ακομα και στην αναλυση, εβλεπες τις διαφορες στο pc π.χ. με τις κονσόλες που ετρεχαν σε μικροτερη αναλυση και δεν καταλαβαινες τη διαφορα...

Απο εκει και περα προφανως οτι σου δινουν τσαμπα, καλό είναι... και σαν ιστορια, γραφικα κτλ ειναι πολυ ομορφο παντως...

Σε πιο action παιχνιδια, το boost που δινει η MS ειναι πολυ πιο σημαντικο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Retroarch κανονικά σαν εφαρμογή στο store! Κάντε redeem μέσω του site. Τσιμπάτε!!!

https://www.microsoft.com/en-gb/p/retroarch/9PBZZ1DGXP0J#activetab=pivot:overviewtab

 

Επεξ/σία από gr8effect
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
30 λεπτά πριν, xavier είπε

αυτό εννοώ. το παιχνιδι αφήνει περισότερο αίσθηση καμουφλαρισμενου point click adventure...

Ακομα και στην αναλυση, εβλεπες τις διαφορες στο pc π.χ. με τις κονσόλες που ετρεχαν σε μικροτερη αναλυση και δεν καταλαβαινες τη διαφορα...

Απο εκει και περα προφανως οτι σου δινουν τσαμπα, καλό είναι... και σαν ιστορια, γραφικα κτλ ειναι πολυ ομορφο παντως...

Σε πιο action παιχνιδια, το boost που δινει η MS ειναι πολυ πιο σημαντικο...

 

Ώπα ρε :D Κάτσε να βγεί και ξαναπες ^_^.

Έπαιξα το πρώτο μισό σε PC και το άλλο μισό se Xbox και η διαφορά ήταν πολύ μεγάλη. Τώρα 4Κ+60 νομίζω must play στο gamepass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, chncynic είπε

Ώπα ρε :D Κάτσε να βγεί και ξαναπες ^_^.

Έπαιξα το πρώτο μισό σε PC και το άλλο μισό se Xbox και η διαφορά ήταν πολύ μεγάλη. Τώρα 4Κ+60 νομίζω must play στο gamepass.

εγω στο pc το επαιξα να πω την αληθεια, αλλα απο το συγκριτικο του df ιδια μου φαινοντουσταν...Αν είναι οπως τα λες, παω πασο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, xavier είπε

εγω στο pc το επαιξα να πω την αληθεια, αλλα απο το συγκριτικο του df ιδια μου φαινοντουσταν...Αν είναι οπως τα λες, παω πασο...

Νομίζω οταν ανεβαίνουν και οι διαστάσεις οθόνης παίζει η μεγάλη διαφορά. Τέσπα, όποιος έχει gamepass και θέλει να το παίξει αλλα δεν καίγεται, καλύτερα υπομονή 2-3 εβδομάδες! Επίσης το trailer που δείξαν για το 2 φάνηκε πανέμορφο. Κάπου το 22 νομίζω βγαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gr8effect είπε

Retroarch κανονικά σαν εφαρμογή στο store! Κάντε redeem μέσω του site. Τσιμπάτε!!!

https://www.microsoft.com/en-gb/p/retroarch/9PBZZ1DGXP0J#activetab=pivot:overviewtab

 

Αυτά είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, chncynic είπε

Νομίζω οταν ανεβαίνουν και οι διαστάσεις οθόνης παίζει η μεγάλη διαφορά. Τέσπα, όποιος έχει gamepass και θέλει να το παίξει αλλα δεν καίγεται, καλύτερα υπομονή 2-3 εβδομάδες! Επίσης το trailer που δείξαν για το 2 φάνηκε πανέμορφο. Κάπου το 22 νομίζω βγαίνει.

Ναι το 2 φάνηκε εξαιρετικό στην παρουσίαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Με ποιο από τα 27 Yakuza που έχει στο Game Pass ξεκινάει κάποιος ο οποίος δεν έχει ξανακουμπήσει την σειρά;

Γνώμη μου είναι παίξε το Like A Dragon που είναι turned based και όχι button mash. Τα υπόλοιπα τα beat em up δε την πάλεψα προσωπικά. Διαφορετικά πάς στο 0. 0 εώς 6 είναι με ένα σετ χαρακτήρων και το Like A Dragon είναι με άλλο κύριο χαρακτήρα.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gr8effect είπε

Chrono_SeriesS.jpg.69863a15f0d8e580f5c5e6d98b92ccbb.jpg

Chrono Trigger (Snes - 1995) στο Series S!!!! OMG! (sorry για την χάλια ποιότητα)

Επειδή το είχα περάσει από καιρό το retroarch μέσω πλάγιο τρόπο σε retail mode.. Θα σου πω ότι τρέχει άνετα σε υψηλότερες αναλύσεις τα games του dreamcast, gamecube, Wii, αλλά πρέπει να περάσεις και τα κατάλληλα bios μέσω ftp server... Είχα περάσει και την εφαρμογή ppsspp emulator που με όλα τα φίλτρα στο foul τα τρέχει άνετα το series x και βλέπεις μεγάλη διαφορά στα παιχνίδια, σε φάση που εντυπωσίαζε και λες τι γίνεται τώρα? Πήρα series x για να παίζω emulators games.. 😅😅

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Malthador είπε

Με ποιο από τα 27 Yakuza που έχει στο Game Pass ξεκινάει κάποιος ο οποίος δεν έχει ξανακουμπήσει την σειρά;

Παιξε kiwami 1 μεχρι και το song of life. Μετα το 0. Και τελος το like a dragon. Εγω ξεκινησα απο το 0 και μαλλον ηταν λαθος. Το παιχνιδι ειναι πολυ καλυτερο για μενα απο ολα τα yakuza, εξαιρωντας το turn based που ειναι αλλου στυλ. Και γι'αυτο γιατι και στο τεχνικο κομματι και σε αλλα πραγματα ειναι πολυ ανωτερο το 0 απο τα αλλα. Κανοντας μια συγκριση ειναι σαν να ξεκινας την σειρα elder scrolls με το skyrim (yakuza 0), μετα συνεχιζεις με oblivion και morrowind (kiwami 1+2) και μετα πας στο elder scrolls 1 (yakuza 3) κ.ο.κ

Επεξ/σία από gtsoui
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...