Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, Ezio είπε

Το έχω δει αλλά επειδή δεν μένω Αθήνα θα προτιμούσα να το πάρω από κάποια μεγάλη αλυσίδα για να μου είναι και πιο εύκολη η διαδικασία σε περίπτωση που χρειαστεί κάτι με εγγυήσεις κτλπ. Σε ευχαριστώ πάντως. 

Μια χαρά είναι το μαγαζί.Σημερα πήρε φίλος 2 κομμάτια Series X από εκεί.Η εγγύηση έτσι κι αλλιώς είναι μέσω ms και δεν έχεις να κάνεις καθόλου με το μαγαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, avenger είπε

Για dark alliance βάλτε Ιρλανδία στο region. Κατεβαίνει και παίζει κανονικά. Μια χαρά παιχνιδάκι απλά λίγο unbalanced στο solo play, τα bosses βαράνε άγρια ακόμα και στο δεύτερο difficulty. Εχει και loot. 

Θέλει vpn?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Θέλει vpn?

Οχι ,απλα στην κονσολα πας settings, region ,αλλαζεις πχ σε UK, κανεις restart την κονσολα, μπαινεις game pass  ,εχει εμφανιστει, το βαζεις να κατεβενει.πας settings,γυριζεις παλι greek και restart.

1 ώρα πριν, avenger είπε

Για dark alliance βάλτε Ιρλανδία στο region. Κατεβαίνει και παίζει κανονικά. Μια χαρά παιχνιδάκι απλά λίγο unbalanced στο solo play, τα bosses βαράνε άγρια ακόμα και στο δεύτερο difficulty. Εχει και loot. 

Και εγω μια χαρα το ειδα το game ,ουτε το goty αλλα ουτε και ασχημο.επαιξα καμια ωρα, γραφικα και κινησεις του char πολυ ωραια,ai των  εχθρων θελει δουλεια,ωρες ωρες σε κοιτανε σαν χανοι.

Εδω ειναι σε ευκολο mode.το δοκιμασα στο τελευταιο difficulty και δεν μπορεις να φας ουτε ενα goblin 😂το game παντος ανετα πεζεται

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα εκνευρίζομαι όταν θάβουν τέτοια παιχνίδια τι να κάνουμε δεν μπορούν όλα να είναι

φιλοσοφία και το νόημα της ζωής, κάποιες φορές θέλουμε απλά να ρίχνουμε ξύλο σε κάνα τρολ να χαλαρώσουμε.

Έχει θεματάκια αλλά θα δούμε και αλλαγές με τα patches(πχ το combat όπου δε στρίβεις με τίποτα είναι λίγο θέμα!).

Και πολύ ωραία levels με την ευκαιρία.Μακάρι να συνεχίσει το franchise και να έχουμε και dlc με νέα levels.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όποιον ενδιαφέρεται, το game(Dark Alliance) εχει εμφανιστεί κανονικά στο store πλέον οπότε δεν χρειάζεται να κάνετε ταρζανιές για να το κατεβάσετε.

 

 

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Για όποιον ενδιαφέρεται, το game(Dark Alliance) εχει εμφανιστεί κανονικά στο store πλέον οπότε δεν χρειάζεται να κάνετε ταρζανιές για να το κατεβάσετε.

 

 

εισαι ωραιος ! Πριν 2 ωρες δεν το εδειχνε και ηθελα να το βαλω να κατεβαινει για οταν γυρισω απο το γραφειο να παιξω . Μολις το βρηκα στο store και το πατησα να κατεβαινει στο σπιτι 

**UPDATE** Παρόλο που πατάω εγκατάσταση δεν κάνει απολύτως τίποτα . Θα δοκιμάσω και πιο μετά --> Dark Alliance is currently not available.

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, avenger είπε

Πάντα εκνευρίζομαι όταν θάβουν τέτοια παιχνίδια τι να κάνουμε δεν μπορούν όλα να είναι

φιλοσοφία και το νόημα της ζωής, κάποιες φορές θέλουμε απλά να ρίχνουμε ξύλο σε κάνα τρολ να χαλαρώσουμε.

Έχει θεματάκια αλλά θα δούμε και αλλαγές με τα patches(πχ το combat όπου δε στρίβεις με τίποτα είναι λίγο θέμα!).

Και πολύ ωραία levels με την ευκαιρία.Μακάρι να συνεχίσει το franchise και να έχουμε και dlc με νέα levels.

Και εγω το περιμενα μουφα με αυτα που λενε αλλα δεν ειναι..οποτε το θαψιμο θα επεσε για τα θεματα που εχει. Αλλα πιο ειναι αυτο το game που βγηκε χωρις προβληματα;

Το θεμα ειναι να ασχοληθουν να τα φτιαξουν και να μην το αφησουν ετσι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/6/2021 στις 1:03 ΠΜ, chrisgewrgi είπε

Σιγουρα θα δεις καλυτερα γραφικα σε μια high end καρτα που θα τρεχει το game  maxed. Το θεμα ειναι δεν ξερω τι hdr θα δεις με τα windows σε σχεση  με το series x που δουλεύει αψογα σε hdr-dolby vision.

Ανάλογα το game και τι ρυθμίσεις έχει, είναι το hdr στο pc. Πιστεύω τα 11 θα έχουν καλύτερη υποστήριξη με σωστές ρυθμίσεις. Dolby Vision έχει το pc και αρκετό καιρό, αν και μόνο στο Mass Effect: Andromeda(δεν ξέρω αν υπάρχει άλλο), και δεν ξέρω αν παίζει σε 120Hz.

Στις 19/6/2021 στις 10:43 ΜΜ, LionHurt1982 είπε

Κι εγω cx 65 κι ελπιζω να παρει αν και ακομα δεν εχουν αναφερει πουθενα τα μοντελα 2020, οποτε θεωρω 50/50 ειναι οι πιθανοτητες

Στο FlatpanelsHD είπαν πάντως πως θα φέρουν αργότερα και μπορεί και σε c9, πιθανών πριν βγουν τα πρώτα DV games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε μια τηλεοραση full hd τι καλωδιο 3 μετρο θα προτεινατε για συνδεση xbox series;;; Ενα hdmi 2 ελεγα αλλα δε γνωριζω ποια μαρκα ειναι ποιοτικη να υπαρχει σε μεγαλα καταστηματα.Γνωριζω για hdmi 2,1 αλλα αυτο ειναι για 4κ τιβι οποτε δε το χρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Δεν το παίρνει η C9 που έχει full HDMI 2.1 αλλά σκέφτονται να το βάλουν στο πετσοκομμένο 2.1 της CX..Ok LG..

Το bandwidth πάντως δεν παίζει κανένα ρόλο, και το XBOX 40άρι chip έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

εισαι ωραιος ! Πριν 2 ωρες δεν το εδειχνε και ηθελα να το βαλω να κατεβαινει για οταν γυρισω απο το γραφειο να παιξω . Μολις το βρηκα στο store και το πατησα να κατεβαινει στο σπιτι 

**UPDATE** Παρόλο που πατάω εγκατάσταση δεν κάνει απολύτως τίποτα . Θα δοκιμάσω και πιο μετά --> Dark Alliance is currently not available.

Συνεχίζει να μην με αφήνει να το κατεβάσω στην κονσόλα στο σπίτι . Έχει δοκιμάσει κανείς άλλος remote πρώτη φορά δεν με αφήνει να βάλω να κατεβαίνει απο το γραφείο κάτι στο σπίτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Συνεχίζει να μην με αφήνει να το κατεβάσω στην κονσόλα στο σπίτι . Έχει δοκιμάσει κανείς άλλος remote πρώτη φορά δεν με αφήνει να βάλω να κατεβαίνει απο το γραφείο κάτι στο σπίτι 

Το game είναι διαθέσιμο και κατεβαίνει (όχι σε remote).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Darthvader είπε

Το game είναι διαθέσιμο και κατεβαίνει (όχι σε remote).

Διαθέσιμο το βλέπω και εγώ . Απλά είμαι απο το app στο κινητό και πατάω να ξεκινήσει το download στην κονσόλα στο σπίτι αλλά μου πετάει το εξής μήνυμα Dark Alliance is currently not available.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...