Προς το περιεχόμενο

Καθεστώς αναστολής σύμβασης εργασίας - 800Ε Επίδομα


s1mplement

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, DeineL Vian είπε

Αν κάποιος δικαιούται μείωση ενοικίου,τι ακριβώς κάνει? Κάνει την αίτηση και μετά? Υπολογίζει πόσο είναι το 60 % του ενοικίου του και το δινει?

Εγώ που κάνω αίτηση την Δευτέρα τι πρέπει να κάνω που δεν το έχω πληρώσει ακόμα?

Οχι σου χει στη πλατφορμα να επιλεξεις αν μισθωνεις ενοικιο οπως και αφμ εκμισθωτη και ονοματεπωνυμο.

Για να μαι ειλικρινης, δεν εχω ιδεα τι παιζει με την αιτηση για το ενοικιο. Στα χαρτια του συμβολαιου δεν βρισκεται το ονομα μου παρολο που δινω το μισο ενοικιο.

Μου εχει την επιλογη να το βαλω αλλα φοβαμαι μηπως προκυψει θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 722
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, pararlama31 είπε

Για να μαι ειλικρινης, δεν εχω ιδεα τι παιζει με την αιτηση για το ενοικιο. Στα χαρτια του συμβολαιου δεν βρισκεται το ονομα μου παρολο που δινω το μισο ενοικιο.

Μου εχει την επιλογη να το βαλω αλλα φοβαμαι μηπως προκυψει θεμα.

Εννοειται πως δεν το δικαιουσαι, εφοσον δεν ειναι το ονομα σου στο συμβολαιο.

Επεξ/σία από crom251
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, s1mplement είπε

μέχρι στιγμής είπαν ότι

1. Οι Εργαζόμενοι που εργάζονται σε επιχειρήσεις κλειστές από εντολή θα ξεκινάνε να παίρνουν τα λεφτά από 10 Απρίλη και θα είναι οι πρώτοι που θα πάρουν. Μέχρι τα τέλη απρίλη θα έχουν πάρει όλοι αυτοί.

2. Οι εργαζόμενοι που εργάζονται σε επιχειρήσεις που πλήττονται θα πάρουν τα λεφτά αναλόγως το πότε τους έβαλε σε αναστολή η επιχείρηση και μπορεί να πάρουν και μέσα στον Μάιο τα λεφτά. Πάντως σίγουρα όχι νωρίτερα από 10 Απρίλη και θα έχουν προταιρειότητα οι εργαζόμενοι που  έκλεισε η επιχειρηση τους με εντολή. 

αυτοι που εχουν απολυθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πατησα υποβολη αλλα δεν εβγαλε τιποτα μετα.Βγαζει τιποτα μετα?

Ενταξει ολα καλα ηθελε και δευτερη φορα για καποιο λογο

Επεξ/σία από Vigilante1319
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάμε καλά... Εμείς έχουμε αναστολή από 31/3/2020 και θα πάρουμε τα 800 τον Μάη η τέλη Μάη;  δηλαδή 1-1 μισή μήνα χωρίς λεφτά στην τσέπη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, pge-3- είπε

Να κανω μια ερωτηση; Εμενα το αφεντικο μου μου εκανε αναστολη συμβασης αλλα πηγαινω κανονικα για δουλεια; Ειναι νομιμο αυτο;

Πως πηγαινοέρχεσαι στην δουλειά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Lalakis1975 είπε

Δεν πάμε καλά... Εμείς έχουμε αναστολή από 31/3/2020 και θα πάρουμε τα 800 τον Μάη η τέλη Μάη;  δηλαδή 1-1 μισή μήνα χωρίς λεφτά στην τσέπη; 

Το είπε στις ειδήσεις ότι αυτές οι εταιρείες που πλήττονται μπορούν να καταθέσουν αναστολή σε εργαζομένους π.χ. 20 Απρίλη και τότε είπε λογικό είναι να πάρουν οι εργαζόμενοι τα λεφτά πιο μετά. Οπότε υποθέτω αν έκανε νωρίς την αίτηση ο εργοδότης και πρόλαβε ο εργαζόμενος να καταθέσει από 1η έως 10η Απρίλη θα είναι εντός Απρίλη η πληρωμή. Αλλά και πάλι δεν ξέρω για σίγουρα.

27 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

αυτοι που εχουν απολυθει?

Νομίζω εξαρτάται πάλι αν έκλεισε η επιχείρηση ή πλήττεται. Αν εκλεισε εσυ θα πάρεις πιο νωρίς αλλιώς όχι.

Επεξ/σία από s1mplement
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Vigilante1319 είπε

Πατησα υποβολη αλλα δεν εβγαλε τιποτα μετα.Βγαζει τιποτα μετα?

Ενταξει ολα καλα ηθελε και δευτερη φορα για καποιο λογο

κολαει το συστημα λιγο εμενα δεν δεχοταν το ibank μεχρι και τη μανα σου σηκωσα να μου το λεει και εκει να μην το δεχεται τη στιγμη που λεω δεν παν να @@@@ μια σελιδα @@@@ δεν μπορειτε να φτιαξετε ως δια μαγειας το πειρε και μου εβγαλε και την αιτηση και ολα υπομονη

4 ώρες πριν, pge-3- είπε

Να κανω μια ερωτηση; Εμενα το αφεντικο μου μου εκανε αναστολη συμβασης αλλα πηγαινω κανονικα για δουλεια; Ειναι νομιμο αυτο;

σε [ιθανο ελενχο στον χωρος της εργασιας μαντεψε ποιος θα εχει μαθει κινεζικα σε κλασματα δευτερολεπτου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, s1mplement είπε

Το είπε στις ειδήσεις ότι αυτές οι εταιρείες που πλήττονται μπορούν να καταθέσουν αναστολή σε εργαζομένους π.χ. 20 Απρίλη και τότε είπε λογικό είναι να πάρουν οι εργαζόμενοι τα λεφτά πιο μετά. Οπότε υποθέτω αν έκανε νωρίς την αίτηση ο εργοδότης και πρόλαβε ο εργαζόμενος να καταθέσει από 1η έως 10η Απρίλη θα είναι εντός Απρίλη η πληρωμή. Αλλά και πάλι δεν ξέρω για σίγουρα.

Νομίζω εξαρτάται πάλι αν έκλεισε η επιχείρηση ή πλήττεται. Αν εκλεισε εσυ θα πάρεις πιο νωρίς αλλιώς όχι.

31/3/2020 είχα το ΔΠ της εταιρίας δρα χέρια μου άρα ποτέ θα πληρωθώ; 

Το ΔΠ είναι ένας κωδικός που χρειάζεται για. Την Δήλωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Vigilante1319 είπε

Πατησα υποβολη αλλα δεν εβγαλε τιποτα μετα.Βγαζει τιποτα μετα?

Ενταξει ολα καλα ηθελε και δευτερη φορα για καποιο λογο

Σου βγαζει τη δυνατοτητα να την εκτυπωσεις η να την κανεις download. Σου λεει επισης πως εχει υποβληθει. Αν δε στο βγαλε, ξανακαντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Lalakis1975 είπε

31/3/2020 είχα το ΔΠ της εταιρίας δρα χέρια μου άρα ποτέ θα πληρωθώ; 

Το ΔΠ είναι ένας κωδικός που χρειάζεται για. Την Δήλωση. 

εγώ αυτό το βίντεο είδα και δεν λέει με συγκεκριμένες ημερομηνιες

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dreammpompo είπε

Καλησπέρα μήπως ξέρει κάποιος να μου πει ποτέ κάνουν αίτηση για τα 800 ευρώ η επιχειρήσεις   ? 

 

Τι να τα κανί τα 800 ευρώ μια επιχειρήσει? Αυτόν τον καιρό οι επιχειρήσεις θα χάνουν χειλάδες ευρώ κάθε μήνα, τα 800 ευρώ δεν θα κάνουν την διάφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mkp είπε

Τι να τα κανί τα 800 ευρώ μια επιχειρήσει? Αυτόν τον καιρό οι επιχειρήσεις θα χάνουν χειλάδες ευρώ κάθε μήνα, τα 800 ευρώ δεν θα κάνουν την διάφορα.

Πες το στον εργοδότη μου που ζητάει 400 από οσους βάζει σε αναστολή, τι τα θέλει ο μαλάκας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...