Προς το περιεχόμενο

Καθεστώς αναστολής σύμβασης εργασίας - 800Ε Επίδομα


s1mplement

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, george_ath είπε

Καλημέρα σε όλους σας. Έκανα την αίτηση και θα ήθελα να ρωτήσω. Υπάρχει κάποιος αλλλος που την έκανε; Γιατί μόλις πάτησα υποβολή, δεν μου έβγαλε κάποιο μήνυμα, πως η αίτηση είναι κομπλέ. Ή κάποιο email. Και όταν μπαίνω να την ξανά κάνω μου βγάλει λάθος το ΙΒΑΝ.

Ακριβώς το ίδιο θέμα έχω και εγώ... η τράπεζα είναι ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 722
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

40 λεπτά πριν, Lalakis1975 είπε

Δεν έχω δεύτερη κατοικία πρώτη είναι. 

Οπότε δίνω 66 ευρώ τον Απρίλιο το

Υπόλοιπο 

καλυτερα μπες να κανεις αιτηση και για το νοικι ρωτα λογιστη που θα γνωριζει περισσοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, bill987 είπε

Και εμένα λάθος το iban βγάζει , τι γίνεται βρε παίδες ????

Όσοι το έχουν κάνει σωστά και δεν τους έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα με το iban, έχει οριστικοποιηθεί με την απόδοση αριθμού πρωτοκόλλου και την αποτύπωση της ημερομηνίας και ώρας της υποβολής;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, xxatziva είπε

καλυτερα μπες να κανεις αιτηση και για το νοικι ρωτα λογιστη που θα γνωριζει περισσοτερα.

Τι εννοείς αίτηση για νοίκι; παίρνω επιδότηση ενοικίου ήδη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,ρωτάω τα παρακάτω αν έχει διαβάσει κάπου κάποιος κατι...

Ερώτηση1 : υπάρχει χρονικό περιθώριο ώστε πλητομμενη επιχείρηση  που ο καδ αναρτήθηκε χθες 31/3να δηλώσει την αναστολή στους υπαλλήλους που επιθυμεί;

 

Ερωτηση2 : η εταιρεία που δουλεύω αλλάζει σημερα όλους τους υπαλλήλους σε προσωπικο ασφαλείας(δλδ σε εκ περιτροπής) γιατί δεν έχει κόψει όλη η δουλειά,αλλά είναι μειωμένη,μπορεί τον επόμενο μήνα αν δεν πάει καλά να μας αλλάξει σε αναστολή σύμβασης;;;

Η είναι μια και έξω τι δρόμο θα ακολουθήσεις τώρα;;;

 

Επίσημες απαντήσεις παρακαλώ,όχι ράδιο αρβύλα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Lalakis1975 είπε

Τι εννοείς αίτηση για νοίκι; παίρνω επιδότηση ενοικίου ήδη. 

δεν ειπα για επιδοτηση ενοικιου. για την μειωση ενοικιου αν και εφοσον εισαι υπαλληλος σε επιχειρηση που εχει κλεισει ρωτα λογιστη τι να κανεις. γιατι το νοικι φαινεται στα εξοδα σου στην εφορια οταν κανεις δηλωση αρα ο λογιστης θα ξερει κατι περισσοτερο.

 

18 λεπτά πριν, giannisbb είπε

Καλησπέρα σε όλους,ρωτάω τα παρακάτω αν έχει διαβάσει κάπου κάποιος κατι...

Ερώτηση1 : υπάρχει χρονικό περιθώριο ώστε πλητομμενη επιχείρηση  που ο καδ αναρτήθηκε χθες 31/3να δηλώσει την αναστολή στους υπαλλήλους που επιθυμεί;

Ερωτηση2 : η εταιρεία που δουλεύω αλλάζει σημερα όλους τους υπαλλήλους σε προσωπικο ασφαλείας(δλδ σε εκ περιτροπής) γιατί δεν έχει κόψει όλη η δουλειά,αλλά είναι μειωμένη,μπορεί τον επόμενο μήνα αν δεν πάει καλά να μας αλλάξει σε αναστολή σύμβασης;;;

Η είναι μια και έξω τι δρόμο θα ακολουθήσεις τώρα;;;

Επίσημες απαντήσεις παρακαλώ,όχι ράδιο αρβύλα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

οι επιχειρησεις μπορουν ως 10απριλη να κανουν αιτηση. οι εργαζομενοι ανα αφμ απο 1ως10. λογικα θα δωσουν παραταση(αν δεν εχει ακουστει κατι) διοτι λογικη απλη., επιχειρηση κανει αιτηση πιο μετα πως θα καλυφθει το προσωπικο. αναστολη συμβασης παιρνεις το επιδομα. ψαξε το φεκ. αφου πρακτικα εισαι ανεργος προσωρινα δικαιουσε επιδομα. σε εκ περιτροπης ετυχε σε δικο μου ατομο 1βδομαδα εντος 1εκτος και αποτελεσμα ουτε επιδομα ουτε κανονικα το μισθο στο ακεραιο. για να παρουν επιδομα θα πρεπει να εχει ζημία βάσει των Ζ και ΦΠΑ για να επιδοτηθει η επιχειρηση και οι υπαλληλοι. αρα τρεχα γυρευε και τον απριλη πρεπει να τελιωσει ο μηνας για να δηλωσει ο λογιστης τι εγινε και μάϊο να παρουν επιδομα οταν γινει η αιτηση.

Επεξ/σία από xxatziva
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, piou13 είπε

Ακριβώς το ίδιο θέμα έχω και εγώ... η τράπεζα είναι ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Το βρήκα το πρόβλημα. Νομίζω δηλαδή πως έφταιγε αυτό, μιας και ολοκληρώθηκε η αίτηση. 
ΛΟΙΠΟΝ! Έγραφα το GR του IBAN με κεφαλαία, χωρίς όμως να έχω το caps lock ενεργό. Αυτό γινόταν γιατί το σύστημα τα εμφάνιζε αυτόματα κεφαλαία. ΟΜΩΣ ήθελε να είναι ενεργό και το caps lock για να είναι ορθό. Χωρίς κενά, χωρίς τίποτα. Όλα κολλητά.

Καλη δύναμη σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, piou13 είπε

Όσοι το έχουν κάνει σωστά και δεν τους έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα με το iban, έχει οριστικοποιηθεί με την απόδοση αριθμού πρωτοκόλλου και την αποτύπωση της ημερομηνίας και ώρας της υποβολής;
 

Ναι , σου έβγαλε να εκτυπώσεις την υπεύθυνη δήλωση και τελείωσες !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, george_ath είπε

Το βρήκα το πρόβλημα. Νομίζω δηλαδή πως έφταιγε αυτό, μιας και ολοκληρώθηκε η αίτηση. 
ΛΟΙΠΟΝ! Έγραφα το GR του IBAN με κεφαλαία, χωρίς όμως να έχω το caps lock ενεργό. Αυτό γινόταν γιατί το σύστημα τα εμφάνιζε αυτόματα κεφαλαία. ΟΜΩΣ ήθελε να είναι ενεργό και το caps lock για να είναι ορθό. Χωρίς κενά, χωρίς τίποτα. Όλα κολλητά.

Καλη δύναμη σε όλους!

είσαι τέλειος!!!!
(το είχα δοκιμάσει και πιο πριν αυτό με το caps lock,αλλά λογικά είχε θέμα το σύστημα και με πέταξε,τώρα το πήρε κανονικά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά παιδιά, μια ερώτηση:

Θέλω να κάνω την αίτηση για την γυναίκα μου, η οποία όμως δεν έχει taxis κωδικούς (κάνω με τους δικούς μου κοινή δήλωση). Το ΑΦΜ της τελειώνει σε 0, το δικό μου σε 4 άρα δεν μπορώ να δω αν με τους δικούς μου κωδικούς μπορεί να γίνει για εκείνη η αίτηση.

Ξέρετε αν θα πρέπει να βγάλει δικούς της κωδικούς; Ξέρετε καθόλου τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το ΑΦΜ μου τελειώνει σε 1 αλλά ο εργοδότης μου είναι στους τελευταίους ΚΑΔ που προστέθηκαν και δεν μπορεί ακόμη να κάνει την δική του δήλωση... Τι κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, george_ath είπε

Bill το τσέκαρες; Έχω απαντήσει με την λύση!!

Το είχα κάνει πριν δώσεις την λύση , με αντιγραφή και επικόλληση από το ebaking!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κτ ρε παιδια, εμενα η γυναικα μου παιρνει 170 ευρω.. Της εκοψαν κ αλλες ωρες κλπ.. Αν ζητησει να της κανει αναστολη συμβασης, ποσο θα παρει? Γτ 800 ευρω αποκλειεται.. Παει αναλογια με κτ? Πχ το 60% του μισθου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...